- Reklama -

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

- Reklama -

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

V době, kdy se jeden z nejúspěšnějších seriálů Netflixu připravuje na další řadu, se očekává, že by se situace v Akademii Nikdyvíc mohla razantně změnit. Představitelka hlavní role Jenna Ortega se totiž stala také producentkou netflixáckého hitu. Wednesday se stala virální senzací i díky ikonickému plesovému tanci. Fenomenální scéná byla přitom jedním z ústředních momentů první série, který Ortega chtěla oproti původnímu scénáři změnit.

Podle herečky původní scénář pro Wednesdayin virální tanec měl být tzv. flash mob – tedy skupinový tanec, ve kterém se k jednomu tančícímu náhle přidá dav dalších lidí. Ortega nyní přiznala, že tento nápad vetovala s tím, že pro její postavu nedává smysl. „Buď to vystřihněte, nebo ať Wednesday někoho omráčí, a pak je hotovo,“ rozčilovala se. Ortegová měla prý silný pocit, že by se k náladové postavě neměli přidat její spolužáci v tanci, vzhledem k jejímu charakteru gotičky a nepříliš přátelské povaze.

Ortega chce postavu Wednesday ochraňovat

Jenna Ortega tak znovu potvrdila, že měla nad tancem takřka plnou tvůrčí kontrolu, odmítla pomoc choreografa a představení naplánovala za pouhé dva týdny. Nebylo to však jediné tvůrčí rozhodnutí, které při natáčení dramatu pro Netflix režírovaného Timem Burtonem udělala.

- Reklama -

„Byla tam věta o šatech, které si má vzít na školní ples, a ona říká: ‚Panebože, ty se mi líbí! Nemůžu uvěřit, že jsem to řekla. Doslova se nenávidím.‘ A já jsem musela říct: ‚Ne, to není možné,'“ přiznala Ortega v podcastu Daxe Shepharda Armchair Expert. Herečka přiznala, že se cítila vůči své postavě „velmi ochranitelsky“ a několikrát musela vyzvat scénáristy, aby zajistili, že Wednesday bude spravedlivě potrestána.

Zavrhnutý milostný trojúhelník

„Byly chvíle, kdy jsem se na natáčení dokonce stala téměř neprofesionální, v tom smyslu, že jsem prostě začala měnit repliky,“ přiznala. Vedoucí scénáře si myslel, že improvizuje, a ona si pak musela sednout se scenáristy a vysvětlit jim, proč některé věci nelze udělat.

Ortega také vyjádřila zklamání nad tím, že tvůrci chtěli Wednesday mít v milostném trojúhelníku se dvěma studentkami Nikdyvíc. Tvrdí, že to pro její postavu „nedávalo smysl“. A ačkoli Jenna Ortega nebude mít u druhé série v titulcích roli scenáristky, její role výkonné producentky podle všeho zajistí, že druhá série zůstane věrná postavě Wednesday Addamsové, kterou si fanoušci zamilovali.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -