- Reklama -

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

- Reklama -

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

V době, kdy se jeden z nejúspěšnějších seriálů Netflixu připravuje na další řadu, se očekává, že by se situace v Akademii Nikdyvíc mohla razantně změnit. Představitelka hlavní role Jenna Ortega se totiž stala také producentkou netflixáckého hitu. Wednesday se stala virální senzací i díky ikonickému plesovému tanci. Fenomenální scéná byla přitom jedním z ústředních momentů první série, který Ortega chtěla oproti původnímu scénáři změnit.

Podle herečky původní scénář pro Wednesdayin virální tanec měl být tzv. flash mob – tedy skupinový tanec, ve kterém se k jednomu tančícímu náhle přidá dav dalších lidí. Ortega nyní přiznala, že tento nápad vetovala s tím, že pro její postavu nedává smysl. „Buď to vystřihněte, nebo ať Wednesday někoho omráčí, a pak je hotovo,“ rozčilovala se. Ortegová měla prý silný pocit, že by se k náladové postavě neměli přidat její spolužáci v tanci, vzhledem k jejímu charakteru gotičky a nepříliš přátelské povaze.

Ortega chce postavu Wednesday ochraňovat

Jenna Ortega tak znovu potvrdila, že měla nad tancem takřka plnou tvůrčí kontrolu, odmítla pomoc choreografa a představení naplánovala za pouhé dva týdny. Nebylo to však jediné tvůrčí rozhodnutí, které při natáčení dramatu pro Netflix režírovaného Timem Burtonem udělala.

„Byla tam věta o šatech, které si má vzít na školní ples, a ona říká: ‚Panebože, ty se mi líbí! Nemůžu uvěřit, že jsem to řekla. Doslova se nenávidím.‘ A já jsem musela říct: ‚Ne, to není možné,'“ přiznala Ortega v podcastu Daxe Shepharda Armchair Expert. Herečka přiznala, že se cítila vůči své postavě „velmi ochranitelsky“ a několikrát musela vyzvat scénáristy, aby zajistili, že Wednesday bude spravedlivě potrestána.

Zavrhnutý milostný trojúhelník

„Byly chvíle, kdy jsem se na natáčení dokonce stala téměř neprofesionální, v tom smyslu, že jsem prostě začala měnit repliky,“ přiznala. Vedoucí scénáře si myslel, že improvizuje, a ona si pak musela sednout se scenáristy a vysvětlit jim, proč některé věci nelze udělat.

Ortega také vyjádřila zklamání nad tím, že tvůrci chtěli Wednesday mít v milostném trojúhelníku se dvěma studentkami Nikdyvíc. Tvrdí, že to pro její postavu „nedávalo smysl“. A ačkoli Jenna Ortega nebude mít u druhé série v titulcích roli scenáristky, její role výkonné producentky podle všeho zajistí, že druhá série zůstane věrná postavě Wednesday Addamsové, kterou si fanoušci zamilovali.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.

Regé-Jean Page promluvil o svém odchodu ze seriálu Bridgertonovi

Odchod Regé-Jean Page ze seriálu Bridgertonovi šokoval fanoušky po celém světě. Navzdory obrovskému úspěchu jeho vévody z Hastingsu se herec do seriálu neplánuje vrátit. V rozhovoru pro Vanity Fair Page prozradil, proč ze seriálu odešel a proč si myslí, že to bylo správné rozhodnutí.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -