- Reklama -

Koruna 5. série: Nová řada, nové tváře. Podívejte se, kdo bude hrát členy rodiny

Seriál Koruna bude mít premiéru už za pár týdnů. Proto stojí za to zjistit, kdo bude hrát jednotlivé postavy v připravované 5. řadě, od které se očekává, že bude zatím nejkontroverznější.

- Reklama -

Už za pár týdnů tu bude 5. série seriálu Koruna a s blížícím se datem premiéry roste i vzrušení fanoušků. Jelikož se očekává, že nadcházející epizody budou zatím nejvýbušnější, někteří odpůrci ve světle nedávného skonu královny Alžběty II., nejdéle vládnoucí panovnice v britské historii, namítají, že je jejich vysílání předčasné, upozornil web bt.com.

V páté a šesté řadě seriálu Koruna bude celé herecké obsazení přeobsazeno tak, aby odráželo přibývající léta postav. Co zatím víme o 5. sérii Koruny, od předpokládaného data premiéry až po nové herce, kteří nahradí Olivii Colmanovou, Helenu Bonham Carter a Tobiase Menziese?

Datum premiéry a trailer

Pátá řada seriálu Koruna se zaměří především na rozpad manželství Charlese a Diany. V nejnovějším traileru jsou Elizabeth Debicki a Dominic West, kteří hrají Dianu a Charlese, viditelně rozrušení, zatímco hlasový komentář oznamuje: „Buckinghamský palác vydává toto prohlášení: S lítostí oznamujeme, že princ a princezna z Walesu se rozešli.“

- Reklama -

I díky třaskavému tématu rozvodu se tak trochu očekávalo, že Netflix po úmrtí královny Alžběty II. 8. září datum vydání nových epizod odloží a s premiérou Koruny počká, aby uctil zesnulou panovnici. Jenže to se nestalo.

Netflix vydá pátou sérii Koruny na začátku listopadu 2022. Streamovací služba to oznámila během své celosvětové fanouškovské akce TUDUM s tím, že nová sezóna bude mít premiéru 9. listopadu.

Nové tváře královské rodiny

Vzhledem k tomu, jak ve 4. sérii výkony Emmy Corrin a Joshe O’Connora zdůraznily vzestupy a pády počátků manželství Charlese a Diany, je asi nejdůležitější otázkou, kdo se v dalších epizodách zhostí těchto rolí. Zvlášť s přihlédnutím ke skutečnosti, že závěrečná fáze Dianina života před její nečekanou smrtí v roce 1997 bude jedním z ústředních témat 5. série.

Princezna Diana – Elisabeth Debicki

koruna 5 princezna diana
Elizabeth Debicki jako princezna Diana v 5. řadě seriálu Koruna. | Foto: Netflix

Debicki přiznává, že hrát Dianu, princeznu z Walesu, je pro ni „čest“. „Duch princezny Diany, její slova a činy žijí v srdcích mnoha lidí. Je mi opravdovou ctí a výsadou, že se mohu připojit k tomuto mistrovskému seriálu, který mě od prvního dílu naprosto uchvátil,“ vyznala se.

Australská herečka je známá z filmových a televizních rolí, hrála ve filmech jako Velký Gatsby, Everest, Vdovy nebo seriálu Noční recepční.

Princ Charles – Dominic West

koruna 5 princ charles
Dominic West v roli prince Charlese. | Foto: Netflix

Roli prince Charlese získal Dominic West, jenž se nejvíce proslavil v seriálech The Wire: Špína Baltimoru a Aféra. Krom toho se také objevil ve filmové verzi Panství Downtown.

Královna Alžběta II. – Imelda Stauntonová

koruna 5. řada imelda staunton
Imelda Staunton jako královna Alžběta II. v nové řadě seriálu Koruna. | Foto: Netflix/Alex Bailey

Novou královnou se po Olivii Colmanové stala Imelda Stauntonová. Ta neskrývá, že s hraním poslední verze královny hovořila si na sebe tak trochu upletla bič. „Myslím, že moje výzva navíc, jako bych ji potřebovala, spočívá v tom, že hraji královnu, kterou známe o něco lépe,“ svěřila se Stauntonová webu people.com. „Já teď hraju královnu, o které by lidé mohli říct: ‚Tohle nedělá‘, ‚Taková není‘, a to je taková moje osobní bête noire (strach, že nenaplníte očekávání).“

Princ Philip, vévoda z Edinburghu – Jonathan Pryce

koruna 5 princ philip
Jonathan Price jako princ Philip a Natasha McElhone jako jeho blízká přítelkyně Penny Knatchbullová. | Foto: Netflix

Jonathan Pryce hraje prince Philipa a jako jeden z důvodů, proč přijal nabídku Netflixu, uvedl „dobrou“ zkušenost s prací na filmu Dva papežové. „Jsem rád, že mohu opět spolupracovat s Netflixem,“ přiznal podle bt.com. „Pozitivní zkušenost, kterou jsem získal při natáčení Dvou papežů, mi dodala sebedůvěru, abych se vypořádal se skličující vyhlídkou ztvárnit prince Philipa..“

Princezna Margaret – Lesley Manville

koruna 5 leslie manville
Leslie Manville jako princezna Margaret | Foto: Netflix

Leslie Manvilleová v reakci na přijetí do role princezny Margaret vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že práce po boku imeldy Stauntonové v roli královny Alžběty II. bude „naprostá radost“.

Camilla Parker-Bowlesová – Olivia Williamsová

koruna 5 olivia williams
Olivia Williamsová vedle Dominica Westa v seriálu Koruna, kde hraje Camillu Parker-Bowlesovou. | Foto: Netflix

V roli Camilly Parker Bowlesové, milenky prince Charlese, o níž se Diana negativně zmínila v rozhovoru s Martinem Bashirem v roce 1995, nahradila Emerald Fennellovou Olivia Williamsová.

Princ William a princ Harry- Senan West a Teddy Hawley

koruna 5 william a harry
Princ Charles (Dominic West) s Harrym (Teddy Hawley), Dianou (Elisabeth Debicki) a Williamem (Senan West) v seriálu Koruna. | Foto: Netflix

Je zajímavou pikantností, že role prince Williama se ujme Senan West, čtrnáctiletý syn Dominica Westa, který hraje v 5. řadě prince Charlese. Prince Harryho ztvární dětský herec Teddy Hawley.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -