- Reklama -

Koruna 5. série: Nová řada, nové tváře. Podívejte se, kdo bude hrát členy rodiny

Seriál Koruna bude mít premiéru už za pár týdnů. Proto stojí za to zjistit, kdo bude hrát jednotlivé postavy v připravované 5. řadě, od které se očekává, že bude zatím nejkontroverznější.

- Reklama -

Už za pár týdnů tu bude 5. série seriálu Koruna a s blížícím se datem premiéry roste i vzrušení fanoušků. Jelikož se očekává, že nadcházející epizody budou zatím nejvýbušnější, někteří odpůrci ve světle nedávného skonu královny Alžběty II., nejdéle vládnoucí panovnice v britské historii, namítají, že je jejich vysílání předčasné, upozornil web bt.com.

V páté a šesté řadě seriálu Koruna bude celé herecké obsazení přeobsazeno tak, aby odráželo přibývající léta postav. Co zatím víme o 5. sérii Koruny, od předpokládaného data premiéry až po nové herce, kteří nahradí Olivii Colmanovou, Helenu Bonham Carter a Tobiase Menziese?

Datum premiéry a trailer

Pátá řada seriálu Koruna se zaměří především na rozpad manželství Charlese a Diany. V nejnovějším traileru jsou Elizabeth Debicki a Dominic West, kteří hrají Dianu a Charlese, viditelně rozrušení, zatímco hlasový komentář oznamuje: „Buckinghamský palác vydává toto prohlášení: S lítostí oznamujeme, že princ a princezna z Walesu se rozešli.“

- Reklama -

I díky třaskavému tématu rozvodu se tak trochu očekávalo, že Netflix po úmrtí královny Alžběty II. 8. září datum vydání nových epizod odloží a s premiérou Koruny počká, aby uctil zesnulou panovnici. Jenže to se nestalo.

Netflix vydá pátou sérii Koruny na začátku listopadu 2022. Streamovací služba to oznámila během své celosvětové fanouškovské akce TUDUM s tím, že nová sezóna bude mít premiéru 9. listopadu.

Nové tváře královské rodiny

Vzhledem k tomu, jak ve 4. sérii výkony Emmy Corrin a Joshe O’Connora zdůraznily vzestupy a pády počátků manželství Charlese a Diany, je asi nejdůležitější otázkou, kdo se v dalších epizodách zhostí těchto rolí. Zvlášť s přihlédnutím ke skutečnosti, že závěrečná fáze Dianina života před její nečekanou smrtí v roce 1997 bude jedním z ústředních témat 5. série.

Princezna Diana – Elisabeth Debicki

koruna 5 princezna diana
Elizabeth Debicki jako princezna Diana v 5. řadě seriálu Koruna. | Foto: Netflix

Debicki přiznává, že hrát Dianu, princeznu z Walesu, je pro ni „čest“. „Duch princezny Diany, její slova a činy žijí v srdcích mnoha lidí. Je mi opravdovou ctí a výsadou, že se mohu připojit k tomuto mistrovskému seriálu, který mě od prvního dílu naprosto uchvátil,“ vyznala se.

Australská herečka je známá z filmových a televizních rolí, hrála ve filmech jako Velký Gatsby, Everest, Vdovy nebo seriálu Noční recepční.

Princ Charles – Dominic West

koruna 5 princ charles
Dominic West v roli prince Charlese. | Foto: Netflix

Roli prince Charlese získal Dominic West, jenž se nejvíce proslavil v seriálech The Wire: Špína Baltimoru a Aféra. Krom toho se také objevil ve filmové verzi Panství Downtown.

Královna Alžběta II. – Imelda Stauntonová

koruna 5. řada imelda staunton
Imelda Staunton jako královna Alžběta II. v nové řadě seriálu Koruna. | Foto: Netflix/Alex Bailey

Novou královnou se po Olivii Colmanové stala Imelda Stauntonová. Ta neskrývá, že s hraním poslední verze královny hovořila si na sebe tak trochu upletla bič. „Myslím, že moje výzva navíc, jako bych ji potřebovala, spočívá v tom, že hraji královnu, kterou známe o něco lépe,“ svěřila se Stauntonová webu people.com. „Já teď hraju královnu, o které by lidé mohli říct: ‚Tohle nedělá‘, ‚Taková není‘, a to je taková moje osobní bête noire (strach, že nenaplníte očekávání).“

Princ Philip, vévoda z Edinburghu – Jonathan Pryce

koruna 5 princ philip
Jonathan Price jako princ Philip a Natasha McElhone jako jeho blízká přítelkyně Penny Knatchbullová. | Foto: Netflix

Jonathan Pryce hraje prince Philipa a jako jeden z důvodů, proč přijal nabídku Netflixu, uvedl „dobrou“ zkušenost s prací na filmu Dva papežové. „Jsem rád, že mohu opět spolupracovat s Netflixem,“ přiznal podle bt.com. „Pozitivní zkušenost, kterou jsem získal při natáčení Dvou papežů, mi dodala sebedůvěru, abych se vypořádal se skličující vyhlídkou ztvárnit prince Philipa..“

Princezna Margaret – Lesley Manville

koruna 5 leslie manville
Leslie Manville jako princezna Margaret | Foto: Netflix

Leslie Manvilleová v reakci na přijetí do role princezny Margaret vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že práce po boku imeldy Stauntonové v roli královny Alžběty II. bude „naprostá radost“.

Camilla Parker-Bowlesová – Olivia Williamsová

koruna 5 olivia williams
Olivia Williamsová vedle Dominica Westa v seriálu Koruna, kde hraje Camillu Parker-Bowlesovou. | Foto: Netflix

V roli Camilly Parker Bowlesové, milenky prince Charlese, o níž se Diana negativně zmínila v rozhovoru s Martinem Bashirem v roce 1995, nahradila Emerald Fennellovou Olivia Williamsová.

Princ William a princ Harry- Senan West a Teddy Hawley

koruna 5 william a harry
Princ Charles (Dominic West) s Harrym (Teddy Hawley), Dianou (Elisabeth Debicki) a Williamem (Senan West) v seriálu Koruna. | Foto: Netflix

Je zajímavou pikantností, že role prince Williama se ujme Senan West, čtrnáctiletý syn Dominica Westa, který hraje v 5. řadě prince Charlese. Prince Harryho ztvární dětský herec Teddy Hawley.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -