- Reklama -

Koruna 5. série: Nová řada, nové tváře. Podívejte se, kdo bude hrát členy rodiny

Seriál Koruna bude mít premiéru už za pár týdnů. Proto stojí za to zjistit, kdo bude hrát jednotlivé postavy v připravované 5. řadě, od které se očekává, že bude zatím nejkontroverznější.

- Reklama -

Už za pár týdnů tu bude 5. série seriálu Koruna a s blížícím se datem premiéry roste i vzrušení fanoušků. Jelikož se očekává, že nadcházející epizody budou zatím nejvýbušnější, někteří odpůrci ve světle nedávného skonu královny Alžběty II., nejdéle vládnoucí panovnice v britské historii, namítají, že je jejich vysílání předčasné, upozornil web bt.com.

V páté a šesté řadě seriálu Koruna bude celé herecké obsazení přeobsazeno tak, aby odráželo přibývající léta postav. Co zatím víme o 5. sérii Koruny, od předpokládaného data premiéry až po nové herce, kteří nahradí Olivii Colmanovou, Helenu Bonham Carter a Tobiase Menziese?

Datum premiéry a trailer

Pátá řada seriálu Koruna se zaměří především na rozpad manželství Charlese a Diany. V nejnovějším traileru jsou Elizabeth Debicki a Dominic West, kteří hrají Dianu a Charlese, viditelně rozrušení, zatímco hlasový komentář oznamuje: „Buckinghamský palác vydává toto prohlášení: S lítostí oznamujeme, že princ a princezna z Walesu se rozešli.“

I díky třaskavému tématu rozvodu se tak trochu očekávalo, že Netflix po úmrtí královny Alžběty II. 8. září datum vydání nových epizod odloží a s premiérou Koruny počká, aby uctil zesnulou panovnici. Jenže to se nestalo.

Netflix vydá pátou sérii Koruny na začátku listopadu 2022. Streamovací služba to oznámila během své celosvětové fanouškovské akce TUDUM s tím, že nová sezóna bude mít premiéru 9. listopadu.

Nové tváře královské rodiny

Vzhledem k tomu, jak ve 4. sérii výkony Emmy Corrin a Joshe O’Connora zdůraznily vzestupy a pády počátků manželství Charlese a Diany, je asi nejdůležitější otázkou, kdo se v dalších epizodách zhostí těchto rolí. Zvlášť s přihlédnutím ke skutečnosti, že závěrečná fáze Dianina života před její nečekanou smrtí v roce 1997 bude jedním z ústředních témat 5. série.

Princezna Diana – Elisabeth Debicki

koruna 5 princezna diana
Elizabeth Debicki jako princezna Diana v 5. řadě seriálu Koruna. | Foto: Netflix

Debicki přiznává, že hrát Dianu, princeznu z Walesu, je pro ni „čest“. „Duch princezny Diany, její slova a činy žijí v srdcích mnoha lidí. Je mi opravdovou ctí a výsadou, že se mohu připojit k tomuto mistrovskému seriálu, který mě od prvního dílu naprosto uchvátil,“ vyznala se.

Australská herečka je známá z filmových a televizních rolí, hrála ve filmech jako Velký Gatsby, Everest, Vdovy nebo seriálu Noční recepční.

Princ Charles – Dominic West

koruna 5 princ charles
Dominic West v roli prince Charlese. | Foto: Netflix

Roli prince Charlese získal Dominic West, jenž se nejvíce proslavil v seriálech The Wire: Špína Baltimoru a Aféra. Krom toho se také objevil ve filmové verzi Panství Downtown.

Královna Alžběta II. – Imelda Stauntonová

koruna 5. řada imelda staunton
Imelda Staunton jako královna Alžběta II. v nové řadě seriálu Koruna. | Foto: Netflix/Alex Bailey

Novou královnou se po Olivii Colmanové stala Imelda Stauntonová. Ta neskrývá, že s hraním poslední verze královny hovořila si na sebe tak trochu upletla bič. „Myslím, že moje výzva navíc, jako bych ji potřebovala, spočívá v tom, že hraji královnu, kterou známe o něco lépe,“ svěřila se Stauntonová webu people.com. „Já teď hraju královnu, o které by lidé mohli říct: ‚Tohle nedělá‘, ‚Taková není‘, a to je taková moje osobní bête noire (strach, že nenaplníte očekávání).“

Princ Philip, vévoda z Edinburghu – Jonathan Pryce

koruna 5 princ philip
Jonathan Price jako princ Philip a Natasha McElhone jako jeho blízká přítelkyně Penny Knatchbullová. | Foto: Netflix

Jonathan Pryce hraje prince Philipa a jako jeden z důvodů, proč přijal nabídku Netflixu, uvedl „dobrou“ zkušenost s prací na filmu Dva papežové. „Jsem rád, že mohu opět spolupracovat s Netflixem,“ přiznal podle bt.com. „Pozitivní zkušenost, kterou jsem získal při natáčení Dvou papežů, mi dodala sebedůvěru, abych se vypořádal se skličující vyhlídkou ztvárnit prince Philipa..“

Princezna Margaret – Lesley Manville

koruna 5 leslie manville
Leslie Manville jako princezna Margaret | Foto: Netflix

Leslie Manvilleová v reakci na přijetí do role princezny Margaret vydala prohlášení, ve kterém uvedla, že práce po boku imeldy Stauntonové v roli královny Alžběty II. bude „naprostá radost“.

Camilla Parker-Bowlesová – Olivia Williamsová

koruna 5 olivia williams
Olivia Williamsová vedle Dominica Westa v seriálu Koruna, kde hraje Camillu Parker-Bowlesovou. | Foto: Netflix

V roli Camilly Parker Bowlesové, milenky prince Charlese, o níž se Diana negativně zmínila v rozhovoru s Martinem Bashirem v roce 1995, nahradila Emerald Fennellovou Olivia Williamsová.

Princ William a princ Harry- Senan West a Teddy Hawley

koruna 5 william a harry
Princ Charles (Dominic West) s Harrym (Teddy Hawley), Dianou (Elisabeth Debicki) a Williamem (Senan West) v seriálu Koruna. | Foto: Netflix

Je zajímavou pikantností, že role prince Williama se ujme Senan West, čtrnáctiletý syn Dominica Westa, který hraje v 5. řadě prince Charlese. Prince Harryho ztvární dětský herec Teddy Hawley.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -