- Reklama -

„Tampongate“ v seriálu Koruna peskují jen ti, co epizodu neviděli, tvrdí Dominic West

Slavná „Tampongate“ se v seriálu Koruna probírá poměrně detailně. Podle představitele prince Charlese, Dominica Westa, ale mohou seriálovou sekvenci, která zachycuje intimní hovor mezi Charlesem a Camillou zachycuje, kritizovat jen lidé, co ji ještě neviděli.

- Reklama -

Pokud náhodou nevíte, co je „Tampongate“, tak v Británii se tak nazývá kauza, ve které média po rozvodu prince Charlese a princezny Diany zveřejnila nahrávku intimního hovoru mezi Charlesem a Camillou. Sexuálně podbarvená konverzace, ve které Charles mimo jiné vtipkuje o tom, že by se rád stal tamponem Camilly, se pochopitelně dostala i do seriálu Koruna. A jde nejspíš o nejkontroverznější moment celé 5. řady.

Dokonce není tajemstvím, že Josh O’Connor, který hrál Charlese v předchozích dvou řadách Koruny, se před podpisem smlouvy ujišťoval, že on se točení „Tampongate“ vyhne. „Když mi nabídli roli, jedna z mých prvních otázek zněla – říkám otázek; myslím, že to bylo spíš prohlášení – ‚Nebudeme dělat tamponový telefonát‘,“ řekl herec podle webu thewrap.com.

Pointa je v krutosti bulváru, tvrdí West

Dominic West, aktuální představitel prince Charlese, podobný problém neměl. A jak přiznal v rozhovoru pro Variety.com, dokonce mu přijde, že scéna byla nakonec velmi povedená. „No, když se na ten díl podíváte, tak si myslím, že to bylo skvěle napsané. Všichni, kdo nás chtěli za jeho zobrazení peskovat, ten díl neviděli. Ale teď jste to viděli a doufám, že vidíte, že pointa není v tom, co si říkají, ale v tom, co se s tou informací dělá,“ řekl West.

Seriál podle herce správně vystihl, co zveřejnění telefonního hovoru mezi Camillou a Charlesem představovalo. „Hrubý zásah do soukromí, takhle to zlovolně zveřejnit. A pointa toho rozhovoru, kterou jsme podle mě objevili při jeho přehrávání, přitom byla, že si dělali legraci. Byl to láskyplný, žertovný rozhovor a skutečná věta, o kterou šlo, byla kusem takového spíše britského sebeironického humoru. „Při mém štěstí bych skončil jako tampon“, nikoliv „Chci být tvůj [tampon]“, a myslím, že právě rozdíl mezi těmito dvěma větami je pro tu scénu klíčový.“

- Reklama -

Westova tvrzení platí jen v angličtině

Problémem ale je, že s Westovým tvrzením se dá minimálně polemizovat. Scéna s hovorem sice zachycuje i všechny následky, ale pravdou je, že s ohledem na současného krále Británie je poměrně detailní a vlastně v ní nechybí téměř nic z původně zveřejněných intimností.

Nesouhlasit by se také dalo s vyzněním Charlesovy touhy být tamponem Camilly. Platí totiž jen v angličtině. V té má scéna Westem popsaný průběh:

„Co by z tebe bylo? Moje kalhotky?“ laškuje Camilla.

„Při mém štěstí bych skončil jako tampon,“ vtipkuje po britsku princ.

Jenže v češtině už tamponem princ být chce. Na otázku Camilly totiž říká: „Bůh mi odpusť, tampon, byl bych šťastný.“

Kritika Koruna dále pokračuje

A ačkoli by se dalo tvrdit, že jde o pouhý překladatelský přehmat, obecnou pravdou zůstává, že s ohledem na královskou rodinu seriál Koruna opravdu čím dál hlouběji míří do vod, kdy už se dá opravdu polemizovat, jestli se vážně nezměnil na bulvární pijavici, co na královské rodině parazituje místo toho, aby ji ctila, jak tvrdí.

Do vyobrazení „Tampongate“ se ostatně navezli i fanoušci. Jak píše britský independent.co.uk, většina považuje vyobrazení hovoru v seriálu za naprosto nevkusné a nevhodné s ohledem na královskou rodinu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -