- Reklama -

„Tampongate“ v seriálu Koruna peskují jen ti, co epizodu neviděli, tvrdí Dominic West

Slavná „Tampongate“ se v seriálu Koruna probírá poměrně detailně. Podle představitele prince Charlese, Dominica Westa, ale mohou seriálovou sekvenci, která zachycuje intimní hovor mezi Charlesem a Camillou zachycuje, kritizovat jen lidé, co ji ještě neviděli.

- Reklama -

Pokud náhodou nevíte, co je „Tampongate“, tak v Británii se tak nazývá kauza, ve které média po rozvodu prince Charlese a princezny Diany zveřejnila nahrávku intimního hovoru mezi Charlesem a Camillou. Sexuálně podbarvená konverzace, ve které Charles mimo jiné vtipkuje o tom, že by se rád stal tamponem Camilly, se pochopitelně dostala i do seriálu Koruna. A jde nejspíš o nejkontroverznější moment celé 5. řady.

Dokonce není tajemstvím, že Josh O’Connor, který hrál Charlese v předchozích dvou řadách Koruny, se před podpisem smlouvy ujišťoval, že on se točení „Tampongate“ vyhne. „Když mi nabídli roli, jedna z mých prvních otázek zněla – říkám otázek; myslím, že to bylo spíš prohlášení – ‚Nebudeme dělat tamponový telefonát‘,“ řekl herec podle webu thewrap.com.

Pointa je v krutosti bulváru, tvrdí West

Dominic West, aktuální představitel prince Charlese, podobný problém neměl. A jak přiznal v rozhovoru pro Variety.com, dokonce mu přijde, že scéna byla nakonec velmi povedená. „No, když se na ten díl podíváte, tak si myslím, že to bylo skvěle napsané. Všichni, kdo nás chtěli za jeho zobrazení peskovat, ten díl neviděli. Ale teď jste to viděli a doufám, že vidíte, že pointa není v tom, co si říkají, ale v tom, co se s tou informací dělá,“ řekl West.

Seriál podle herce správně vystihl, co zveřejnění telefonního hovoru mezi Camillou a Charlesem představovalo. „Hrubý zásah do soukromí, takhle to zlovolně zveřejnit. A pointa toho rozhovoru, kterou jsme podle mě objevili při jeho přehrávání, přitom byla, že si dělali legraci. Byl to láskyplný, žertovný rozhovor a skutečná věta, o kterou šlo, byla kusem takového spíše britského sebeironického humoru. „Při mém štěstí bych skončil jako tampon“, nikoliv „Chci být tvůj [tampon]“, a myslím, že právě rozdíl mezi těmito dvěma větami je pro tu scénu klíčový.“

Westova tvrzení platí jen v angličtině

Problémem ale je, že s Westovým tvrzením se dá minimálně polemizovat. Scéna s hovorem sice zachycuje i všechny následky, ale pravdou je, že s ohledem na současného krále Británie je poměrně detailní a vlastně v ní nechybí téměř nic z původně zveřejněných intimností.

Nesouhlasit by se také dalo s vyzněním Charlesovy touhy být tamponem Camilly. Platí totiž jen v angličtině. V té má scéna Westem popsaný průběh:

„Co by z tebe bylo? Moje kalhotky?“ laškuje Camilla.

„Při mém štěstí bych skončil jako tampon,“ vtipkuje po britsku princ.

Jenže v češtině už tamponem princ být chce. Na otázku Camilly totiž říká: „Bůh mi odpusť, tampon, byl bych šťastný.“

Kritika Koruna dále pokračuje

A ačkoli by se dalo tvrdit, že jde o pouhý překladatelský přehmat, obecnou pravdou zůstává, že s ohledem na královskou rodinu seriál Koruna opravdu čím dál hlouběji míří do vod, kdy už se dá opravdu polemizovat, jestli se vážně nezměnil na bulvární pijavici, co na královské rodině parazituje místo toho, aby ji ctila, jak tvrdí.

Do vyobrazení „Tampongate“ se ostatně navezli i fanoušci. Jak píše britský independent.co.uk, většina považuje vyobrazení hovoru v seriálu za naprosto nevkusné a nevhodné s ohledem na královskou rodinu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -