- Reklama -

„Tampongate“ v seriálu Koruna peskují jen ti, co epizodu neviděli, tvrdí Dominic West

Slavná „Tampongate“ se v seriálu Koruna probírá poměrně detailně. Podle představitele prince Charlese, Dominica Westa, ale mohou seriálovou sekvenci, která zachycuje intimní hovor mezi Charlesem a Camillou zachycuje, kritizovat jen lidé, co ji ještě neviděli.

- Reklama -

Pokud náhodou nevíte, co je „Tampongate“, tak v Británii se tak nazývá kauza, ve které média po rozvodu prince Charlese a princezny Diany zveřejnila nahrávku intimního hovoru mezi Charlesem a Camillou. Sexuálně podbarvená konverzace, ve které Charles mimo jiné vtipkuje o tom, že by se rád stal tamponem Camilly, se pochopitelně dostala i do seriálu Koruna. A jde nejspíš o nejkontroverznější moment celé 5. řady.

Dokonce není tajemstvím, že Josh O’Connor, který hrál Charlese v předchozích dvou řadách Koruny, se před podpisem smlouvy ujišťoval, že on se točení „Tampongate“ vyhne. „Když mi nabídli roli, jedna z mých prvních otázek zněla – říkám otázek; myslím, že to bylo spíš prohlášení – ‚Nebudeme dělat tamponový telefonát‘,“ řekl herec podle webu thewrap.com.

Pointa je v krutosti bulváru, tvrdí West

Dominic West, aktuální představitel prince Charlese, podobný problém neměl. A jak přiznal v rozhovoru pro Variety.com, dokonce mu přijde, že scéna byla nakonec velmi povedená. „No, když se na ten díl podíváte, tak si myslím, že to bylo skvěle napsané. Všichni, kdo nás chtěli za jeho zobrazení peskovat, ten díl neviděli. Ale teď jste to viděli a doufám, že vidíte, že pointa není v tom, co si říkají, ale v tom, co se s tou informací dělá,“ řekl West.

Seriál podle herce správně vystihl, co zveřejnění telefonního hovoru mezi Camillou a Charlesem představovalo. „Hrubý zásah do soukromí, takhle to zlovolně zveřejnit. A pointa toho rozhovoru, kterou jsme podle mě objevili při jeho přehrávání, přitom byla, že si dělali legraci. Byl to láskyplný, žertovný rozhovor a skutečná věta, o kterou šlo, byla kusem takového spíše britského sebeironického humoru. „Při mém štěstí bych skončil jako tampon“, nikoliv „Chci být tvůj [tampon]“, a myslím, že právě rozdíl mezi těmito dvěma větami je pro tu scénu klíčový.“

- Reklama -

Westova tvrzení platí jen v angličtině

Problémem ale je, že s Westovým tvrzením se dá minimálně polemizovat. Scéna s hovorem sice zachycuje i všechny následky, ale pravdou je, že s ohledem na současného krále Británie je poměrně detailní a vlastně v ní nechybí téměř nic z původně zveřejněných intimností.

Nesouhlasit by se také dalo s vyzněním Charlesovy touhy být tamponem Camilly. Platí totiž jen v angličtině. V té má scéna Westem popsaný průběh:

„Co by z tebe bylo? Moje kalhotky?“ laškuje Camilla.

„Při mém štěstí bych skončil jako tampon,“ vtipkuje po britsku princ.

Jenže v češtině už tamponem princ být chce. Na otázku Camilly totiž říká: „Bůh mi odpusť, tampon, byl bych šťastný.“

Kritika Koruna dále pokračuje

A ačkoli by se dalo tvrdit, že jde o pouhý překladatelský přehmat, obecnou pravdou zůstává, že s ohledem na královskou rodinu seriál Koruna opravdu čím dál hlouběji míří do vod, kdy už se dá opravdu polemizovat, jestli se vážně nezměnil na bulvární pijavici, co na královské rodině parazituje místo toho, aby ji ctila, jak tvrdí.

Do vyobrazení „Tampongate“ se ostatně navezli i fanoušci. Jak píše britský independent.co.uk, většina považuje vyobrazení hovoru v seriálu za naprosto nevkusné a nevhodné s ohledem na královskou rodinu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -