První série sledovala případ sériového vraha Ladislava Hojera, který Markovič rozplétal pomocí své originální vyšetřovací metody. Jeho metoda, spočívající v empatii a porozumění pachateli, se pro vyřešení případu nakonec ukázala jako klíčová. Markovič se díky tomu stal hrdinou nejen příběhu, ale i fanoušků, kteří ocenili jeho lidskost a klidnou, analytickou mysl. Druhá série však jeho vyšetřovací schopnosti prověří o dost víc.
„V první řadě jsme stanovili metodu, která fungovala. Ale co když přestane? Právě to je jádro druhé série,“ vysvětlil Světohledu Tomáš Hruška.
Markovič tentokrát čelí případu spartakiádního vraha Jiřího Straky. „Straka je jiný než Hojer. Nepředvídatelný, mladý, impulzivní. To, co Markovičovi v první řadě fungovalo, teď selhává, protože čelí nevypočitatelnému vrahovi,“ dodal tvůrce.
Markovičovi práci komplikuje tlak i Státní bezpečnost
Změní se i situace kolem vyšetřování. Zatímco v první sérii diváci sledovali, jak Markovič rozplétá zdánlivě nenápadný případ, který postupně odhaluje svůj děsivý rozsah, u Straky je situace přesně opačná. Už od začátku je jasné, že jde o velký případ, který sleduje veřejnost, média i politické struktury.
„Markovič vstupuje do případu s vědomím jeho obrovského rozsahu. Je pod tlakem nejen kvůli sériovému vrahovi, ale také kvůli zásahům Státní bezpečnosti,“ řekl Světohledu Jaroslav Hruška, který k druhé řadě napsal scénář. „StB chce případ převzít, což Markovičovi komplikuje práci. Je to situace, na kterou ani on není zvyklý.“
Kombinace nepříjemných tlaků dodá Markovičově postavě nový, zranitelnější rozměr. Diváci ho tentokrát uvidí nejen jako brilantního vyšetřovatele, ale také jako člověka, který musí při vyšetřování bojovat s pochybnostmi, selháním a mocenskými strukturami. Podle slov tvůrců ale Markovič i přes problémy zůstává humanistou a věří v hodnotu lidského života.
Druhou řadu populárního seriálu o Markovičovi přinese Voyo v příštím roce.