- Reklama -

Král Šumavy míří na Voyo: Premiéra první epizody přijde už za pár dní

Král Šumavy: Fantom temného kraje je bez pochyb jeden z nejočekávanějších seriálových projektů letošního podzimu. Nyní konečně míří na Voyo. První díl třídílné minisérie režiséra Davida Ondříčka se divákům představí v pátek, 9. prosince.

- Reklama -

Děj seriálu Král Šumavy nás zavede do jara roku 1948. Byla to doba, kdy ještě neodezněla radost z míru a Východ i Západ už se přitom báli třetí světové války. Tyto dva rozdílné světy od sebe v seriálu oddělují hluboké lesy Šumavy.

Lesy stráží pohraničníci, kterým je v kuchyni sboru národní bezpečnosti ve Zvonkové k ruce i čtyřiadvacetiletý kuchtík Josef Hasil. Divoký kluk. Hlavní hrdina příběhu, který už stihl zažít válku v německém pracovním lágru i jako spojka mezi partyzány. Teď touží především po zábavě, dobrodružství, volnosti. To poslední, o co se zajímá, je politika. Jenže osud jako by pro jeho touhy neměl příliš velké pochopení…

Povahu Krále Šumavy ladil i jeho skutečný syn

Josefa Hasila, nepolapitelného Krále Šumavy, si zahrál Oskar Hes. Ten na postavě Hasila oceňuje především její mnohovrstevnatost, mladík není stoprocentně pozitivní postava. „Josef Hasil byl obyčejný člověk s dobrými i špatnými vlastnostmi a určitě nekonal jen a pouze dobro. Ale minimálně to vždy dobře myslel, i když to tak třeba nedopadlo,“ myslí si herec.

Podle Hese tak nebylo zrovna jednoduché vystihnout jeho povahu. I proto měl herec k ruce skutečného syna seriálového hrdiny. „Byl to strážce hranic, který smýšlel jinak než komunisté, a hlavně opravdu veselý člověk. To nám kladl na srdce jeho syn Josef Vávra. Chtěl, abychom ho tak pojali,“ přiznal Oskar Hes.

Klukovské dobrodružství, co se zvrhne v boj o život

Král Šumavy tak není seriálovou variací na původní film z roku 1959, ve kterém zazářil Radovan Lukavský. Je více než zdatným pokračováním. I díky silné knižní předloze. „Na příběhu Josefa Hasila, jak je popsaný v knize Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy mě fascinovala příležitost napínavou formou narovnat historii,“ vysvětlil režisér seriálu David Ondříček. „Je to příběh z temných lesů a blat. Klukovské dobrodružství, které se zvrhne na tvrdý boj o život, svobodu a spravedlnost.“

Velkou výhodou celého projektu je skutečnosti, že knižní předloha vychází i ze vzpomínek příbuzných a z rozhovorů se samotným Josefem Hasilem. Jak přiznává autor románového bestselleru Návrat Krále Šumavy David Jan Žák, pro celý projekt a jeho autentičnost to bylo naprosto zásadní. „Získat souhlas pana Hasila nebylo snadné, zpočátku nechtěl vzpomínat a svěřovat se. Měl neskutečný smysl pro humor a byl to skromný člověk. Sám tvrdil, že Králem Šumavy byl každý, kdo pomáhal lidem za hranice,“ řekl.

Zdroj:

Tiskové materiály TV Nova

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -