- Reklama -

Král Šumavy míří na Voyo: Premiéra první epizody přijde už za pár dní

Král Šumavy: Fantom temného kraje je bez pochyb jeden z nejočekávanějších seriálových projektů letošního podzimu. Nyní konečně míří na Voyo. První díl třídílné minisérie režiséra Davida Ondříčka se divákům představí v pátek, 9. prosince.

- Reklama -

Děj seriálu Král Šumavy nás zavede do jara roku 1948. Byla to doba, kdy ještě neodezněla radost z míru a Východ i Západ už se přitom báli třetí světové války. Tyto dva rozdílné světy od sebe v seriálu oddělují hluboké lesy Šumavy.

Lesy stráží pohraničníci, kterým je v kuchyni sboru národní bezpečnosti ve Zvonkové k ruce i čtyřiadvacetiletý kuchtík Josef Hasil. Divoký kluk. Hlavní hrdina příběhu, který už stihl zažít válku v německém pracovním lágru i jako spojka mezi partyzány. Teď touží především po zábavě, dobrodružství, volnosti. To poslední, o co se zajímá, je politika. Jenže osud jako by pro jeho touhy neměl příliš velké pochopení…

Povahu Krále Šumavy ladil i jeho skutečný syn

Josefa Hasila, nepolapitelného Krále Šumavy, si zahrál Oskar Hes. Ten na postavě Hasila oceňuje především její mnohovrstevnatost, mladík není stoprocentně pozitivní postava. „Josef Hasil byl obyčejný člověk s dobrými i špatnými vlastnostmi a určitě nekonal jen a pouze dobro. Ale minimálně to vždy dobře myslel, i když to tak třeba nedopadlo,“ myslí si herec.

Podle Hese tak nebylo zrovna jednoduché vystihnout jeho povahu. I proto měl herec k ruce skutečného syna seriálového hrdiny. „Byl to strážce hranic, který smýšlel jinak než komunisté, a hlavně opravdu veselý člověk. To nám kladl na srdce jeho syn Josef Vávra. Chtěl, abychom ho tak pojali,“ přiznal Oskar Hes.

- Reklama -

Klukovské dobrodružství, co se zvrhne v boj o život

Král Šumavy tak není seriálovou variací na původní film z roku 1959, ve kterém zazářil Radovan Lukavský. Je více než zdatným pokračováním. I díky silné knižní předloze. „Na příběhu Josefa Hasila, jak je popsaný v knize Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy mě fascinovala příležitost napínavou formou narovnat historii,“ vysvětlil režisér seriálu David Ondříček. „Je to příběh z temných lesů a blat. Klukovské dobrodružství, které se zvrhne na tvrdý boj o život, svobodu a spravedlnost.“

Velkou výhodou celého projektu je skutečnosti, že knižní předloha vychází i ze vzpomínek příbuzných a z rozhovorů se samotným Josefem Hasilem. Jak přiznává autor románového bestselleru Návrat Krále Šumavy David Jan Žák, pro celý projekt a jeho autentičnost to bylo naprosto zásadní. „Získat souhlas pana Hasila nebylo snadné, zpočátku nechtěl vzpomínat a svěřovat se. Měl neskutečný smysl pro humor a byl to skromný člověk. Sám tvrdil, že Králem Šumavy byl každý, kdo pomáhal lidem za hranice,“ řekl.

Zdroj:

Tiskové materiály TV Nova

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -