- Reklama -

Král Šumavy míří na Voyo: Premiéra první epizody přijde už za pár dní

Král Šumavy: Fantom temného kraje je bez pochyb jeden z nejočekávanějších seriálových projektů letošního podzimu. Nyní konečně míří na Voyo. První díl třídílné minisérie režiséra Davida Ondříčka se divákům představí v pátek, 9. prosince.

- Reklama -

Děj seriálu Král Šumavy nás zavede do jara roku 1948. Byla to doba, kdy ještě neodezněla radost z míru a Východ i Západ už se přitom báli třetí světové války. Tyto dva rozdílné světy od sebe v seriálu oddělují hluboké lesy Šumavy.

Lesy stráží pohraničníci, kterým je v kuchyni sboru národní bezpečnosti ve Zvonkové k ruce i čtyřiadvacetiletý kuchtík Josef Hasil. Divoký kluk. Hlavní hrdina příběhu, který už stihl zažít válku v německém pracovním lágru i jako spojka mezi partyzány. Teď touží především po zábavě, dobrodružství, volnosti. To poslední, o co se zajímá, je politika. Jenže osud jako by pro jeho touhy neměl příliš velké pochopení…

Povahu Krále Šumavy ladil i jeho skutečný syn

Josefa Hasila, nepolapitelného Krále Šumavy, si zahrál Oskar Hes. Ten na postavě Hasila oceňuje především její mnohovrstevnatost, mladík není stoprocentně pozitivní postava. „Josef Hasil byl obyčejný člověk s dobrými i špatnými vlastnostmi a určitě nekonal jen a pouze dobro. Ale minimálně to vždy dobře myslel, i když to tak třeba nedopadlo,“ myslí si herec.

Podle Hese tak nebylo zrovna jednoduché vystihnout jeho povahu. I proto měl herec k ruce skutečného syna seriálového hrdiny. „Byl to strážce hranic, který smýšlel jinak než komunisté, a hlavně opravdu veselý člověk. To nám kladl na srdce jeho syn Josef Vávra. Chtěl, abychom ho tak pojali,“ přiznal Oskar Hes.

- Reklama -

Klukovské dobrodružství, co se zvrhne v boj o život

Král Šumavy tak není seriálovou variací na původní film z roku 1959, ve kterém zazářil Radovan Lukavský. Je více než zdatným pokračováním. I díky silné knižní předloze. „Na příběhu Josefa Hasila, jak je popsaný v knize Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy mě fascinovala příležitost napínavou formou narovnat historii,“ vysvětlil režisér seriálu David Ondříček. „Je to příběh z temných lesů a blat. Klukovské dobrodružství, které se zvrhne na tvrdý boj o život, svobodu a spravedlnost.“

Velkou výhodou celého projektu je skutečnosti, že knižní předloha vychází i ze vzpomínek příbuzných a z rozhovorů se samotným Josefem Hasilem. Jak přiznává autor románového bestselleru Návrat Krále Šumavy David Jan Žák, pro celý projekt a jeho autentičnost to bylo naprosto zásadní. „Získat souhlas pana Hasila nebylo snadné, zpočátku nechtěl vzpomínat a svěřovat se. Měl neskutečný smysl pro humor a byl to skromný člověk. Sám tvrdil, že Králem Šumavy byl každý, kdo pomáhal lidem za hranice,“ řekl.

Zdroj:

Tiskové materiály TV Nova

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -