- Reklama -

Král Šumavy míří na Voyo: Premiéra první epizody přijde už za pár dní

Král Šumavy: Fantom temného kraje je bez pochyb jeden z nejočekávanějších seriálových projektů letošního podzimu. Nyní konečně míří na Voyo. První díl třídílné minisérie režiséra Davida Ondříčka se divákům představí v pátek, 9. prosince.

- Reklama -

Děj seriálu Král Šumavy nás zavede do jara roku 1948. Byla to doba, kdy ještě neodezněla radost z míru a Východ i Západ už se přitom báli třetí světové války. Tyto dva rozdílné světy od sebe v seriálu oddělují hluboké lesy Šumavy.

Lesy stráží pohraničníci, kterým je v kuchyni sboru národní bezpečnosti ve Zvonkové k ruce i čtyřiadvacetiletý kuchtík Josef Hasil. Divoký kluk. Hlavní hrdina příběhu, který už stihl zažít válku v německém pracovním lágru i jako spojka mezi partyzány. Teď touží především po zábavě, dobrodružství, volnosti. To poslední, o co se zajímá, je politika. Jenže osud jako by pro jeho touhy neměl příliš velké pochopení…

Povahu Krále Šumavy ladil i jeho skutečný syn

Josefa Hasila, nepolapitelného Krále Šumavy, si zahrál Oskar Hes. Ten na postavě Hasila oceňuje především její mnohovrstevnatost, mladík není stoprocentně pozitivní postava. „Josef Hasil byl obyčejný člověk s dobrými i špatnými vlastnostmi a určitě nekonal jen a pouze dobro. Ale minimálně to vždy dobře myslel, i když to tak třeba nedopadlo,“ myslí si herec.

Podle Hese tak nebylo zrovna jednoduché vystihnout jeho povahu. I proto měl herec k ruce skutečného syna seriálového hrdiny. „Byl to strážce hranic, který smýšlel jinak než komunisté, a hlavně opravdu veselý člověk. To nám kladl na srdce jeho syn Josef Vávra. Chtěl, abychom ho tak pojali,“ přiznal Oskar Hes.

Klukovské dobrodružství, co se zvrhne v boj o život

Král Šumavy tak není seriálovou variací na původní film z roku 1959, ve kterém zazářil Radovan Lukavský. Je více než zdatným pokračováním. I díky silné knižní předloze. „Na příběhu Josefa Hasila, jak je popsaný v knize Davida Jana Žáka Návrat Krále Šumavy mě fascinovala příležitost napínavou formou narovnat historii,“ vysvětlil režisér seriálu David Ondříček. „Je to příběh z temných lesů a blat. Klukovské dobrodružství, které se zvrhne na tvrdý boj o život, svobodu a spravedlnost.“

Velkou výhodou celého projektu je skutečnosti, že knižní předloha vychází i ze vzpomínek příbuzných a z rozhovorů se samotným Josefem Hasilem. Jak přiznává autor románového bestselleru Návrat Krále Šumavy David Jan Žák, pro celý projekt a jeho autentičnost to bylo naprosto zásadní. „Získat souhlas pana Hasila nebylo snadné, zpočátku nechtěl vzpomínat a svěřovat se. Měl neskutečný smysl pro humor a byl to skromný člověk. Sám tvrdil, že Králem Šumavy byl každý, kdo pomáhal lidem za hranice,“ řekl.

Zdroj:

Tiskové materiály TV Nova

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -