- Reklama -

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

- Reklama -

V osmdesátých letech spolupracoval Bill Murray na několika úspěšných projektech s režisérem Haroldem Ramisem. V Hollywoodu v té době asi neexistovala úspěšnější komediální dvojice. Jejich komediáůní talenty se spojily v takových filmech jako jsou „Caddyshack“ a „Nemotorové“. Navíc spolu napsali scénáře pro kinohity „Krotitelé duchů“ a „Krotitelé duchů 2“, ve kterých si i zahráli. V té době se slavným hercům dařilo jako nikdy předtím.

A mělo to pokračovat. V roce 1993 se Murray objevil ve snímku „Na hromnice o den více“, který si dodnes udržuje kultovní pověst jedné z nejlepších komedií všech dob. Film sleduje příběh cynického meteorologa, který je nucen prožít stejný den znovu a znovu, dokud nezjistí, jaký je pravý význam života. Murrayho výkon ve filmu chválili kritici a fanoušci ho bezvýhradně milují.

Murray chodil pozdě a nekomunikoval

Nicméně v zákulisí to už takový úspěch nebyl. Tam se odehrávala jedna z nejpodivnějších epizod v kariéře Billa Murrayho, který si během natáčení filmu procházel osobní krizí, protože jeho manželství s Margaret Kelly se hroutilo, což zanechalo značnou stopu na hercově psychice. Harold Ramis, režisér filmu a blízký přítel Murrayho, vzpomíná na tu dobu jako na období, kdy se herec choval velmi obtížně a byl nevypočitatelný. „Bill byl někdy iracionálně zlý a nepřístupný. Pravidelně přicházel na natáčení pozdě,“ prohlásil Ramis podle people.com v jednom rozhovoru s tím, že Murrayho chování komplikovalo vedení produkce. To nakonec vedlo k nápadu, že by si měl Murray najmout osobního asistenta, který by ulehčil komunikaci.

Murray však nezvolil obyčejného asistenta. Rozhodl se pro asistentku, která byla neslyšící a komunikovala výhradně pomocí znakového jazyka amerických Indiánů. Který ale Murray sám neovládal! Vznikla tak zcela absurdní situace, ve které hlavní herec a jeho asistentka nemohli vzájemně komunikovat.

- Reklama -

Němá asistentka? Žádný problém, tvrdil Murray

„Bill si najal osobní asistentku, která byla neslyšící, nemluvila, a komunikovala pouze pomocí znakového jazyka. Bill řekl, že se ten znakový jazyk naučí, ale po několika týdnech to vzdal. Byla to spíš antikomunikace. Vůbec jsme nemluvili,“ rozčiloval se i po letech Ramis, jak se Murray na place choval. Režisér má za to, že se ho herec svým chováním snažil naštvat.

To ale Murray odmítá, upozorňují stránky geektyrant.com. Herec uvedl, že když nakonec asistentku propustil, nerozešli se v dobrém. „Náš rozchod neproběhl v dobrém. Snažil jsem se udělat krok vpřed tím, že jsem si myslel, že si najmu někoho s dostatečnou inteligencí na práci, kterou zvládne, i když nutně nemá schopnost mluvit, neslyší a komunikuje znakovým jazykem,“ vysvětlil. „Byla chytrá a bystrá, ale nikdy předtím neopustila svůj domov. Ačkoliv jsem se snažil jí dát více času, než jsem byl ochoten připustit, když jsem ji poprvé najal, byla emocionálně ještě velmi nezralá. Byla daleko od domova a neměla podobnou zkušenost, takže to nakonec nezvládla.“

Ať už byla motivace Billa Murrayho při najmutí neslyšící asistentky ve skutečnosti jakákoli, faktem zůstává, že úspěšná komedie Na hromnice o den více byla posledním projektem, na kterém Murray a Ramis spolupracovali.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -