- Reklama -

Nová verze filmu Na západní frontě klid stvořila postavu, která v knize není

Když se fanoušci Remarquových knih dozvěděli, že v nové filmové verzi knihy Na západní frontě klid si zahraje Daniel Brühl, většina slavila. Marvelovským vesmírem otřískaný herec byl zárukou kvality. Jen trochu zaráží, že Brühl ztvární v epické adaptaci klasického válečného románu postavu, která v knize nebyla.

- Reklama -

V roce 1930 Hollywood poprvé natočil film Na západní frontě klid podle knihy Ericha Marii Ramarquea. Snímek získal dva Oscary a dodnes je považován za jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Nová adaptace téhle slavné knihy s Danielem Brühlem v jedné z hlavních roli v režii Edwarda Bergera bude mít za několik dní premiéru na Netflixu. A ráda by dosáhla stejného úspěchu jako 92 let starý americký předchůdce.

Výpravný německý film se soustředí na příběh dospívajícího Pavla Bäumera (hraje ho Felix Kammerer) a jeho přátel Alberta (Aaron Hilmer) a Müllera (Moritz Klaus), kteří chtějí splnit svou povinnost a narukují do německé armády, aby pomohli vlasti v první světové válce. Mladí a důvěřiví vojáci však rychle pochopí nesmyslnost války, když zažívají hrůzy života v zákopech a poté, co jsou nuceni zabíjet, hladovět a vidí, jak se kolem nich hromadí mrtví, informuje collider.com.

Postava skutečného politika, která v knize nebyla

Z výše uvedeného popisu každý čtenář Remarquových knih rychle pochopí, že v tomhle se synopse filmu od knih nijak nevzdaluje. Co tedy bude hrát Daniel Brühl, německo-španělský herec, který krom seriálu Falcon a Winter Soldier proslul díky rolím ve filmech jako jsou Rivalové (2013), Inglourious Basterds (2009) nebo Goodbye, Lenin! (2003)? Jeho filmový Matthias Erzberger, vytvořený podle skutečného liberálního katolického politika, má ve filmu jeden velký úkol – polidštit Němce. Při pohledu do historie totiž udělal jednu poměrně významnou věc. Přesvědčil v roce 1918 německou vládnoucí třídu, že je čas uznat porážku a vyjednat s Francouzi příměří po čtyřech letech brutální války, která si vyžádala miliony obětí.

„Je to velmi obdivuhodná a zajímavá postava německých dějin, protože byl velmi vytrvalý. Nenechal se zastrašit,“ popsal ho Brühl pro Guardian. „Využili ho jako obětního beránka za neúspěchy v míru a později ho nacisti označili za velkého zrádce,“ dodává Brühl.

První německá filmová adaptace knihy Na západní frontě klid bude v následujícím roce reprezentovat Německo v kategorii Nejlepší zahraniční celovečerní film na Oscarech. To je hned několik důvodů, proč si snímek pustit hned při jeho premiéře 28. října.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Seriál TY 5. série: Závěrečná řada potvrzena. Co se o ní zatím ví?

Seriál TY od Netflixu se dočkal obnovení pro pátou a závěrečnou sérii, v níž se Joe Goldberg v podání Penna Badgleyho vrátí do New Yorku a je připraven čelit následkům svých násilných činů.

Nicolas Cage se při hraní Drákuly ve filmu Renfield inspiroval u hadů a koček

Podle nedávného rozhovoru se Nicolas Cage při ztvárnění hraběte Drákuly v připravovaném filmu Renfield inspiroval divokostí zvířat.

Jarní novinky na streamu: 7 seriálů, které by neměly uniknout vaší pozornosti

Zjistěte, jaké zajímavé seriálové jarní novinky se chystají na streamu v roce 2023. Většina nových věcí láká na známé tváře.

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -