- Reklama -

Nová verze filmu Na západní frontě klid stvořila postavu, která v knize není

Když se fanoušci Remarquových knih dozvěděli, že v nové filmové verzi knihy Na západní frontě klid si zahraje Daniel Brühl, většina slavila. Marvelovským vesmírem otřískaný herec byl zárukou kvality. Jen trochu zaráží, že Brühl ztvární v epické adaptaci klasického válečného románu postavu, která v knize nebyla.

- Reklama -

V roce 1930 Hollywood poprvé natočil film Na západní frontě klid podle knihy Ericha Marii Ramarquea. Snímek získal dva Oscary a dodnes je považován za jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Nová adaptace téhle slavné knihy s Danielem Brühlem v jedné z hlavních roli v režii Edwarda Bergera bude mít za několik dní premiéru na Netflixu. A ráda by dosáhla stejného úspěchu jako 92 let starý americký předchůdce.

Výpravný německý film se soustředí na příběh dospívajícího Pavla Bäumera (hraje ho Felix Kammerer) a jeho přátel Alberta (Aaron Hilmer) a Müllera (Moritz Klaus), kteří chtějí splnit svou povinnost a narukují do německé armády, aby pomohli vlasti v první světové válce. Mladí a důvěřiví vojáci však rychle pochopí nesmyslnost války, když zažívají hrůzy života v zákopech a poté, co jsou nuceni zabíjet, hladovět a vidí, jak se kolem nich hromadí mrtví, informuje collider.com.

Postava skutečného politika, která v knize nebyla

Z výše uvedeného popisu každý čtenář Remarquových knih rychle pochopí, že v tomhle se synopse filmu od knih nijak nevzdaluje. Co tedy bude hrát Daniel Brühl, německo-španělský herec, který krom seriálu Falcon a Winter Soldier proslul díky rolím ve filmech jako jsou Rivalové (2013), Inglourious Basterds (2009) nebo Goodbye, Lenin! (2003)? Jeho filmový Matthias Erzberger, vytvořený podle skutečného liberálního katolického politika, má ve filmu jeden velký úkol – polidštit Němce. Při pohledu do historie totiž udělal jednu poměrně významnou věc. Přesvědčil v roce 1918 německou vládnoucí třídu, že je čas uznat porážku a vyjednat s Francouzi příměří po čtyřech letech brutální války, která si vyžádala miliony obětí.

„Je to velmi obdivuhodná a zajímavá postava německých dějin, protože byl velmi vytrvalý. Nenechal se zastrašit,“ popsal ho Brühl pro Guardian. „Využili ho jako obětního beránka za neúspěchy v míru a později ho nacisti označili za velkého zrádce,“ dodává Brühl.

První německá filmová adaptace knihy Na západní frontě klid bude v následujícím roce reprezentovat Německo v kategorii Nejlepší zahraniční celovečerní film na Oscarech. To je hned několik důvodů, proč si snímek pustit hned při jeho premiéře 28. října.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -