- Reklama -

Nová verze filmu Na západní frontě klid stvořila postavu, která v knize není

Když se fanoušci Remarquových knih dozvěděli, že v nové filmové verzi knihy Na západní frontě klid si zahraje Daniel Brühl, většina slavila. Marvelovským vesmírem otřískaný herec byl zárukou kvality. Jen trochu zaráží, že Brühl ztvární v epické adaptaci klasického válečného románu postavu, která v knize nebyla.

- Reklama -

V roce 1930 Hollywood poprvé natočil film Na západní frontě klid podle knihy Ericha Marii Ramarquea. Snímek získal dva Oscary a dodnes je považován za jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. Nová adaptace téhle slavné knihy s Danielem Brühlem v jedné z hlavních roli v režii Edwarda Bergera bude mít za několik dní premiéru na Netflixu. A ráda by dosáhla stejného úspěchu jako 92 let starý americký předchůdce.

Výpravný německý film se soustředí na příběh dospívajícího Pavla Bäumera (hraje ho Felix Kammerer) a jeho přátel Alberta (Aaron Hilmer) a Müllera (Moritz Klaus), kteří chtějí splnit svou povinnost a narukují do německé armády, aby pomohli vlasti v první světové válce. Mladí a důvěřiví vojáci však rychle pochopí nesmyslnost války, když zažívají hrůzy života v zákopech a poté, co jsou nuceni zabíjet, hladovět a vidí, jak se kolem nich hromadí mrtví, informuje collider.com.

Postava skutečného politika, která v knize nebyla

Z výše uvedeného popisu každý čtenář Remarquových knih rychle pochopí, že v tomhle se synopse filmu od knih nijak nevzdaluje. Co tedy bude hrát Daniel Brühl, německo-španělský herec, který krom seriálu Falcon a Winter Soldier proslul díky rolím ve filmech jako jsou Rivalové (2013), Inglourious Basterds (2009) nebo Goodbye, Lenin! (2003)? Jeho filmový Matthias Erzberger, vytvořený podle skutečného liberálního katolického politika, má ve filmu jeden velký úkol – polidštit Němce. Při pohledu do historie totiž udělal jednu poměrně významnou věc. Přesvědčil v roce 1918 německou vládnoucí třídu, že je čas uznat porážku a vyjednat s Francouzi příměří po čtyřech letech brutální války, která si vyžádala miliony obětí.

„Je to velmi obdivuhodná a zajímavá postava německých dějin, protože byl velmi vytrvalý. Nenechal se zastrašit,“ popsal ho Brühl pro Guardian. „Využili ho jako obětního beránka za neúspěchy v míru a později ho nacisti označili za velkého zrádce,“ dodává Brühl.

- Reklama -

První německá filmová adaptace knihy Na západní frontě klid bude v následujícím roce reprezentovat Německo v kategorii Nejlepší zahraniční celovečerní film na Oscarech. To je hned několik důvodů, proč si snímek pustit hned při jeho premiéře 28. října.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -