- Reklama -

Zemřel Isildur v Prstenech moci? Maxim Baldry promluvil o jeho budoucnosti

Isildur je jednou z mnoha nedokonalých lidských postav v seriálu Prsteny moci. V první sérii o něm nebylo slyšet od doby, kdy skončil pod hořícími troskami. Znamená to, že zemřel?

- Reklama -


Existuje hned několik důvodů, proč ve skutečnosti nemohl Isildur zemřít už v šesté epizodě seriálu Pán Prstenů: Prsteny moci. V závěrečných kapitolách filmové trilogie Pán prstenů je zcela zřejmé, že Isildur přežije. A tak i když má Isildurovo zmizení působit dramaticky, není zde vlastně žádný pocit ohrožení, protože tahle postava má v mytologii Pána prstenů opravdu významnou roli, která rozhodně nekončí smrtí pod sutinami v mládí.

Isildur je jednou z nejdůležitějších a nejtragičtějších postav celého širšího příběhu, protože ještě před svou smrtí za 1.) porazí Saurona na svazích Hory osudu a za 2.) odmítne možnost vymýtit zlo ze světa tím, že si ponechá jeden z prstenů moci pro sebe.

Uvidíte, jak se z chlapce stal mužem, slibuje Maxim Baldry

Návrat Isildura ostatně připouští i Maxim Baldry, který ho hraje. „První a potenciálně i druhá sezóna je příběhem o dospívání. Uvidíte, jak se z chlapce stává mužem. Uvidíte, jakou má zodpovědnost a jaké lekce se během těchto zkušeností naučil. Uvidíme, jak roste,“ řekl v rozhovoru pro server collider.com.

Ten ostatně už před vysíláním první série naznačil, že Isildur se s problémy umí poprat. „Myslím, že je vzrušující sledovat, jak překonává některé věci, například smutek. Možná to s ním zůstane, ale on si najde cestu, jak se přes problémy dostat. Vždycky to chci propojit se skutečným životem, protože napodobujeme příběhy ze života,“.

- Reklama -

Isildur ještě musí před svou smrtí zabít Saurona

Isildur z první série má podle Baldryho „hluboký smysl pro povinnost“, ale první řada ukázala, že měl i velké problémy s otcem. Koneckonců Elendil (Lloyd Owen) je proslulý válečník a Isildur má tak na co navazovat, což zatím moc nedokázal. „Opravdu se snaží být dobrým synem,“ řekl Baldry stránkám nme.com. „Ale při tom chce také najít sám sebe a pochopit, proč dělá to, co dělá. Je to takový ten klasický příběh, kdy váš otec žil život, který žijete vy, před vámi, takže zná chyby, kterých byste se mohli potenciálně dopustit. Ale to vás jako mladého dospělého nijak neovlivní – jediná cesta k poučení tak vede právě skrze tyto chyby.“

Prostoru k poučení zatím Isildur až tolik nedostal. Stejně tak zatím není jasné, proč slyšel, jak ho volá hlas matky, či proč jeho kůň opustil zemi, kde zůstal uvězněn pod troskami po výbuchu sopky. Navíc: Ještě pořád tak nějak nestačil zabít Saurona, to je z konce první řady více než jasné. I z toho se dá vytušit, že se v další sérii můžeme těšit na jeho „překvapivý“ návrat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -