- Reklama -

Zemřel Isildur v Prstenech moci? Maxim Baldry promluvil o jeho budoucnosti

Isildur je jednou z mnoha nedokonalých lidských postav v seriálu Prsteny moci. V první sérii o něm nebylo slyšet od doby, kdy skončil pod hořícími troskami. Znamená to, že zemřel?

- Reklama -


Existuje hned několik důvodů, proč ve skutečnosti nemohl Isildur zemřít už v šesté epizodě seriálu Pán Prstenů: Prsteny moci. V závěrečných kapitolách filmové trilogie Pán prstenů je zcela zřejmé, že Isildur přežije. A tak i když má Isildurovo zmizení působit dramaticky, není zde vlastně žádný pocit ohrožení, protože tahle postava má v mytologii Pána prstenů opravdu významnou roli, která rozhodně nekončí smrtí pod sutinami v mládí.

Isildur je jednou z nejdůležitějších a nejtragičtějších postav celého širšího příběhu, protože ještě před svou smrtí za 1.) porazí Saurona na svazích Hory osudu a za 2.) odmítne možnost vymýtit zlo ze světa tím, že si ponechá jeden z prstenů moci pro sebe.

Uvidíte, jak se z chlapce stal mužem, slibuje Maxim Baldry

Návrat Isildura ostatně připouští i Maxim Baldry, který ho hraje. „První a potenciálně i druhá sezóna je příběhem o dospívání. Uvidíte, jak se z chlapce stává mužem. Uvidíte, jakou má zodpovědnost a jaké lekce se během těchto zkušeností naučil. Uvidíme, jak roste,“ řekl v rozhovoru pro server collider.com.

Ten ostatně už před vysíláním první série naznačil, že Isildur se s problémy umí poprat. „Myslím, že je vzrušující sledovat, jak překonává některé věci, například smutek. Možná to s ním zůstane, ale on si najde cestu, jak se přes problémy dostat. Vždycky to chci propojit se skutečným životem, protože napodobujeme příběhy ze života,“.

- Reklama -

Isildur ještě musí před svou smrtí zabít Saurona

Isildur z první série má podle Baldryho „hluboký smysl pro povinnost“, ale první řada ukázala, že měl i velké problémy s otcem. Koneckonců Elendil (Lloyd Owen) je proslulý válečník a Isildur má tak na co navazovat, což zatím moc nedokázal. „Opravdu se snaží být dobrým synem,“ řekl Baldry stránkám nme.com. „Ale při tom chce také najít sám sebe a pochopit, proč dělá to, co dělá. Je to takový ten klasický příběh, kdy váš otec žil život, který žijete vy, před vámi, takže zná chyby, kterých byste se mohli potenciálně dopustit. Ale to vás jako mladého dospělého nijak neovlivní – jediná cesta k poučení tak vede právě skrze tyto chyby.“

Prostoru k poučení zatím Isildur až tolik nedostal. Stejně tak zatím není jasné, proč slyšel, jak ho volá hlas matky, či proč jeho kůň opustil zemi, kde zůstal uvězněn pod troskami po výbuchu sopky. Navíc: Ještě pořád tak nějak nestačil zabít Saurona, to je z konce první řady více než jasné. I z toho se dá vytušit, že se v další sérii můžeme těšit na jeho „překvapivý“ návrat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -