- Reklama -

Zemřel Isildur v Prstenech moci? Maxim Baldry promluvil o jeho budoucnosti

Isildur je jednou z mnoha nedokonalých lidských postav v seriálu Prsteny moci. V první sérii o něm nebylo slyšet od doby, kdy skončil pod hořícími troskami. Znamená to, že zemřel?

- Reklama -


Existuje hned několik důvodů, proč ve skutečnosti nemohl Isildur zemřít už v šesté epizodě seriálu Pán Prstenů: Prsteny moci. V závěrečných kapitolách filmové trilogie Pán prstenů je zcela zřejmé, že Isildur přežije. A tak i když má Isildurovo zmizení působit dramaticky, není zde vlastně žádný pocit ohrožení, protože tahle postava má v mytologii Pána prstenů opravdu významnou roli, která rozhodně nekončí smrtí pod sutinami v mládí.

Isildur je jednou z nejdůležitějších a nejtragičtějších postav celého širšího příběhu, protože ještě před svou smrtí za 1.) porazí Saurona na svazích Hory osudu a za 2.) odmítne možnost vymýtit zlo ze světa tím, že si ponechá jeden z prstenů moci pro sebe.

Uvidíte, jak se z chlapce stal mužem, slibuje Maxim Baldry

Návrat Isildura ostatně připouští i Maxim Baldry, který ho hraje. „První a potenciálně i druhá sezóna je příběhem o dospívání. Uvidíte, jak se z chlapce stává mužem. Uvidíte, jakou má zodpovědnost a jaké lekce se během těchto zkušeností naučil. Uvidíme, jak roste,“ řekl v rozhovoru pro server collider.com.

Ten ostatně už před vysíláním první série naznačil, že Isildur se s problémy umí poprat. „Myslím, že je vzrušující sledovat, jak překonává některé věci, například smutek. Možná to s ním zůstane, ale on si najde cestu, jak se přes problémy dostat. Vždycky to chci propojit se skutečným životem, protože napodobujeme příběhy ze života,“.

Isildur ještě musí před svou smrtí zabít Saurona

Isildur z první série má podle Baldryho „hluboký smysl pro povinnost“, ale první řada ukázala, že měl i velké problémy s otcem. Koneckonců Elendil (Lloyd Owen) je proslulý válečník a Isildur má tak na co navazovat, což zatím moc nedokázal. „Opravdu se snaží být dobrým synem,“ řekl Baldry stránkám nme.com. „Ale při tom chce také najít sám sebe a pochopit, proč dělá to, co dělá. Je to takový ten klasický příběh, kdy váš otec žil život, který žijete vy, před vámi, takže zná chyby, kterých byste se mohli potenciálně dopustit. Ale to vás jako mladého dospělého nijak neovlivní – jediná cesta k poučení tak vede právě skrze tyto chyby.“

Prostoru k poučení zatím Isildur až tolik nedostal. Stejně tak zatím není jasné, proč slyšel, jak ho volá hlas matky, či proč jeho kůň opustil zemi, kde zůstal uvězněn pod troskami po výbuchu sopky. Navíc: Ještě pořád tak nějak nestačil zabít Saurona, to je z konce první řady více než jasné. I z toho se dá vytušit, že se v další sérii můžeme těšit na jeho „překvapivý“ návrat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -