- Reklama -

Zemřel Isildur v Prstenech moci? Maxim Baldry promluvil o jeho budoucnosti

Isildur je jednou z mnoha nedokonalých lidských postav v seriálu Prsteny moci. V první sérii o něm nebylo slyšet od doby, kdy skončil pod hořícími troskami. Znamená to, že zemřel?

- Reklama -


Existuje hned několik důvodů, proč ve skutečnosti nemohl Isildur zemřít už v šesté epizodě seriálu Pán Prstenů: Prsteny moci. V závěrečných kapitolách filmové trilogie Pán prstenů je zcela zřejmé, že Isildur přežije. A tak i když má Isildurovo zmizení působit dramaticky, není zde vlastně žádný pocit ohrožení, protože tahle postava má v mytologii Pána prstenů opravdu významnou roli, která rozhodně nekončí smrtí pod sutinami v mládí.

Isildur je jednou z nejdůležitějších a nejtragičtějších postav celého širšího příběhu, protože ještě před svou smrtí za 1.) porazí Saurona na svazích Hory osudu a za 2.) odmítne možnost vymýtit zlo ze světa tím, že si ponechá jeden z prstenů moci pro sebe.

Uvidíte, jak se z chlapce stal mužem, slibuje Maxim Baldry

Návrat Isildura ostatně připouští i Maxim Baldry, který ho hraje. „První a potenciálně i druhá sezóna je příběhem o dospívání. Uvidíte, jak se z chlapce stává mužem. Uvidíte, jakou má zodpovědnost a jaké lekce se během těchto zkušeností naučil. Uvidíme, jak roste,“ řekl v rozhovoru pro server collider.com.

Ten ostatně už před vysíláním první série naznačil, že Isildur se s problémy umí poprat. „Myslím, že je vzrušující sledovat, jak překonává některé věci, například smutek. Možná to s ním zůstane, ale on si najde cestu, jak se přes problémy dostat. Vždycky to chci propojit se skutečným životem, protože napodobujeme příběhy ze života,“.

- Reklama -

Isildur ještě musí před svou smrtí zabít Saurona

Isildur z první série má podle Baldryho „hluboký smysl pro povinnost“, ale první řada ukázala, že měl i velké problémy s otcem. Koneckonců Elendil (Lloyd Owen) je proslulý válečník a Isildur má tak na co navazovat, což zatím moc nedokázal. „Opravdu se snaží být dobrým synem,“ řekl Baldry stránkám nme.com. „Ale při tom chce také najít sám sebe a pochopit, proč dělá to, co dělá. Je to takový ten klasický příběh, kdy váš otec žil život, který žijete vy, před vámi, takže zná chyby, kterých byste se mohli potenciálně dopustit. Ale to vás jako mladého dospělého nijak neovlivní – jediná cesta k poučení tak vede právě skrze tyto chyby.“

Prostoru k poučení zatím Isildur až tolik nedostal. Stejně tak zatím není jasné, proč slyšel, jak ho volá hlas matky, či proč jeho kůň opustil zemi, kde zůstal uvězněn pod troskami po výbuchu sopky. Navíc: Ještě pořád tak nějak nestačil zabít Saurona, to je z konce první řady více než jasné. I z toho se dá vytušit, že se v další sérii můžeme těšit na jeho „překvapivý“ návrat.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -