- Reklama -

Je záhadný obr Istari v Prstenech moci Gandalf? Daniel Weyman ví stejně málo jako fanoušci

Cizincova identita se trochu víc odhalila v posledním dílu seriálu Pán prstenů: Prsteny moci. Herec Daniel Weyman se nyní podělil o to, co o záhadném Čaroději ví.

- Reklama -

Postavy v bílých pláštích v úvodu závěrečné epizody 1. řady seriálu Pán Prstenů: Prsteny moci tvrdili, že Cizinec spadlý z nebes je Sauron. Když se ale postaví proti nim, řeknou doslova „Není to Sauron, je to ten druhý – Istari.“

Jméno Istari znamená „moudrý“ nebo „čaroděj“, jak se od záhadného Cizince následně dozvěděla Nori v úplném závěru Prstenů moci. Kdo to ale je přesně? Podle Tolkiena je „Istari“ pět čarodějů, kteří sloužili jako vyslanci vyslaní do Středozemě. Tam měli pomoct obyvatelstvu v boji proti Sauronovi, informuje collider.com.

Postava, o které nikdo nic neví, se hrála skvěle

Téměř každý fanoušek seriálu Pán prstenů: Prsteny moci měl ovšem o kouzelnických schopnostech Cizince jasno od první chvíle, kdy do Středozemě dopadl jeho meteorit. Sám Daniel Weyman, který ho hraje, přiznává, že o identitě muže nevěděl vůbec nic. Vše se postupně dozvídal z jednotlivých scénářů každé další epizody.

„Na způsobu, jakým Patrick a J. D. tuto postavu napsali, je skvělé, že jsem v žádném okamžiku nevěděl víc, než jsem potřeboval. To, co víte vy, teď vím i já. Jsem tam, kde jste vy,“ svěřil se Weyman stránkám tvinsider.com. „Radost z hraní této role pro mě spočívala v tom, že jsme začali s prázdným plátnem. A na něj se pak malovaly věci. Zpočátku to mohly být široké tahy štětcem, a pak, jak jsme se zdokonalovali ve vztazích a situacích, byly přesnější. Když se dívám dopředu, tak se asi těším na to, že ty barvy a textury budou postupem času bohatší a definovanější.“

- Reklama -

Fanoušci musí ještě počkat, vysvětluje Daniel Weyman

Představitel zřejmě nejzáhadnější postavy v Prstenech moci je přesvědčený, že zarytí fanoušci našli dostatek vodítek k odhalení identity tohohle Istari. Sám ale nechce spekulovat, zda jde o Gandalfa nebo ne.

„Předpokládám, že je to zdlouhavý způsob, jak říct, že musíme absolvovat trochu delší cestu, abychom zjistili, kam to všechno směřuje. Ale myslím, že lidé, kteří o Tolkienovi něco vědí, zachytili v průběhu celé sezóny spoustu různých rezonancí. Dělali to a vytvářeli různé teze o tom, kdo tato postava je,“ myslí si Daniel Weyman. „Jediné, co známe, je postava, se kterou jsme zatím žili osm dílů. Doufám, že diváky nadchlo, že se na tu cestu vydají znovu a uvidí, kam je další díl zavedou.“

Seriál Pán Prstenů: Prsteny moci je k dispozici na Prime video.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -