- Reklama -

Je záhadný obr Istari v Prstenech moci Gandalf? Daniel Weyman ví stejně málo jako fanoušci

Cizincova identita se trochu víc odhalila v posledním dílu seriálu Pán prstenů: Prsteny moci. Herec Daniel Weyman se nyní podělil o to, co o záhadném Čaroději ví.

- Reklama -

Postavy v bílých pláštích v úvodu závěrečné epizody 1. řady seriálu Pán Prstenů: Prsteny moci tvrdili, že Cizinec spadlý z nebes je Sauron. Když se ale postaví proti nim, řeknou doslova „Není to Sauron, je to ten druhý – Istari.“

Jméno Istari znamená „moudrý“ nebo „čaroděj“, jak se od záhadného Cizince následně dozvěděla Nori v úplném závěru Prstenů moci. Kdo to ale je přesně? Podle Tolkiena je „Istari“ pět čarodějů, kteří sloužili jako vyslanci vyslaní do Středozemě. Tam měli pomoct obyvatelstvu v boji proti Sauronovi, informuje collider.com.

Postava, o které nikdo nic neví, se hrála skvěle

Téměř každý fanoušek seriálu Pán prstenů: Prsteny moci měl ovšem o kouzelnických schopnostech Cizince jasno od první chvíle, kdy do Středozemě dopadl jeho meteorit. Sám Daniel Weyman, který ho hraje, přiznává, že o identitě muže nevěděl vůbec nic. Vše se postupně dozvídal z jednotlivých scénářů každé další epizody.

„Na způsobu, jakým Patrick a J. D. tuto postavu napsali, je skvělé, že jsem v žádném okamžiku nevěděl víc, než jsem potřeboval. To, co víte vy, teď vím i já. Jsem tam, kde jste vy,“ svěřil se Weyman stránkám tvinsider.com. „Radost z hraní této role pro mě spočívala v tom, že jsme začali s prázdným plátnem. A na něj se pak malovaly věci. Zpočátku to mohly být široké tahy štětcem, a pak, jak jsme se zdokonalovali ve vztazích a situacích, byly přesnější. Když se dívám dopředu, tak se asi těším na to, že ty barvy a textury budou postupem času bohatší a definovanější.“

Fanoušci musí ještě počkat, vysvětluje Daniel Weyman

Představitel zřejmě nejzáhadnější postavy v Prstenech moci je přesvědčený, že zarytí fanoušci našli dostatek vodítek k odhalení identity tohohle Istari. Sám ale nechce spekulovat, zda jde o Gandalfa nebo ne.

„Předpokládám, že je to zdlouhavý způsob, jak říct, že musíme absolvovat trochu delší cestu, abychom zjistili, kam to všechno směřuje. Ale myslím, že lidé, kteří o Tolkienovi něco vědí, zachytili v průběhu celé sezóny spoustu různých rezonancí. Dělali to a vytvářeli různé teze o tom, kdo tato postava je,“ myslí si Daniel Weyman. „Jediné, co známe, je postava, se kterou jsme zatím žili osm dílů. Doufám, že diváky nadchlo, že se na tu cestu vydají znovu a uvidí, kam je další díl zavedou.“

Seriál Pán Prstenů: Prsteny moci je k dispozici na Prime video.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -