- Reklama -

Je záhadný obr Istari v Prstenech moci Gandalf? Daniel Weyman ví stejně málo jako fanoušci

Cizincova identita se trochu víc odhalila v posledním dílu seriálu Pán prstenů: Prsteny moci. Herec Daniel Weyman se nyní podělil o to, co o záhadném Čaroději ví.

- Reklama -

Postavy v bílých pláštích v úvodu závěrečné epizody 1. řady seriálu Pán Prstenů: Prsteny moci tvrdili, že Cizinec spadlý z nebes je Sauron. Když se ale postaví proti nim, řeknou doslova „Není to Sauron, je to ten druhý – Istari.“

Jméno Istari znamená „moudrý“ nebo „čaroděj“, jak se od záhadného Cizince následně dozvěděla Nori v úplném závěru Prstenů moci. Kdo to ale je přesně? Podle Tolkiena je „Istari“ pět čarodějů, kteří sloužili jako vyslanci vyslaní do Středozemě. Tam měli pomoct obyvatelstvu v boji proti Sauronovi, informuje collider.com.

Postava, o které nikdo nic neví, se hrála skvěle

Téměř každý fanoušek seriálu Pán prstenů: Prsteny moci měl ovšem o kouzelnických schopnostech Cizince jasno od první chvíle, kdy do Středozemě dopadl jeho meteorit. Sám Daniel Weyman, který ho hraje, přiznává, že o identitě muže nevěděl vůbec nic. Vše se postupně dozvídal z jednotlivých scénářů každé další epizody.

„Na způsobu, jakým Patrick a J. D. tuto postavu napsali, je skvělé, že jsem v žádném okamžiku nevěděl víc, než jsem potřeboval. To, co víte vy, teď vím i já. Jsem tam, kde jste vy,“ svěřil se Weyman stránkám tvinsider.com. „Radost z hraní této role pro mě spočívala v tom, že jsme začali s prázdným plátnem. A na něj se pak malovaly věci. Zpočátku to mohly být široké tahy štětcem, a pak, jak jsme se zdokonalovali ve vztazích a situacích, byly přesnější. Když se dívám dopředu, tak se asi těším na to, že ty barvy a textury budou postupem času bohatší a definovanější.“

- Reklama -

Fanoušci musí ještě počkat, vysvětluje Daniel Weyman

Představitel zřejmě nejzáhadnější postavy v Prstenech moci je přesvědčený, že zarytí fanoušci našli dostatek vodítek k odhalení identity tohohle Istari. Sám ale nechce spekulovat, zda jde o Gandalfa nebo ne.

„Předpokládám, že je to zdlouhavý způsob, jak říct, že musíme absolvovat trochu delší cestu, abychom zjistili, kam to všechno směřuje. Ale myslím, že lidé, kteří o Tolkienovi něco vědí, zachytili v průběhu celé sezóny spoustu různých rezonancí. Dělali to a vytvářeli různé teze o tom, kdo tato postava je,“ myslí si Daniel Weyman. „Jediné, co známe, je postava, se kterou jsme zatím žili osm dílů. Doufám, že diváky nadchlo, že se na tu cestu vydají znovu a uvidí, kam je další díl zavedou.“

Seriál Pán Prstenů: Prsteny moci je k dispozici na Prime video.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -