- Reklama -

Je záhadný obr Istari v Prstenech moci Gandalf? Daniel Weyman ví stejně málo jako fanoušci

Cizincova identita se trochu víc odhalila v posledním dílu seriálu Pán prstenů: Prsteny moci. Herec Daniel Weyman se nyní podělil o to, co o záhadném Čaroději ví.

- Reklama -

Postavy v bílých pláštích v úvodu závěrečné epizody 1. řady seriálu Pán Prstenů: Prsteny moci tvrdili, že Cizinec spadlý z nebes je Sauron. Když se ale postaví proti nim, řeknou doslova „Není to Sauron, je to ten druhý – Istari.“

Jméno Istari znamená „moudrý“ nebo „čaroděj“, jak se od záhadného Cizince následně dozvěděla Nori v úplném závěru Prstenů moci. Kdo to ale je přesně? Podle Tolkiena je „Istari“ pět čarodějů, kteří sloužili jako vyslanci vyslaní do Středozemě. Tam měli pomoct obyvatelstvu v boji proti Sauronovi, informuje collider.com.

Postava, o které nikdo nic neví, se hrála skvěle

Téměř každý fanoušek seriálu Pán prstenů: Prsteny moci měl ovšem o kouzelnických schopnostech Cizince jasno od první chvíle, kdy do Středozemě dopadl jeho meteorit. Sám Daniel Weyman, který ho hraje, přiznává, že o identitě muže nevěděl vůbec nic. Vše se postupně dozvídal z jednotlivých scénářů každé další epizody.

„Na způsobu, jakým Patrick a J. D. tuto postavu napsali, je skvělé, že jsem v žádném okamžiku nevěděl víc, než jsem potřeboval. To, co víte vy, teď vím i já. Jsem tam, kde jste vy,“ svěřil se Weyman stránkám tvinsider.com. „Radost z hraní této role pro mě spočívala v tom, že jsme začali s prázdným plátnem. A na něj se pak malovaly věci. Zpočátku to mohly být široké tahy štětcem, a pak, jak jsme se zdokonalovali ve vztazích a situacích, byly přesnější. Když se dívám dopředu, tak se asi těším na to, že ty barvy a textury budou postupem času bohatší a definovanější.“

Fanoušci musí ještě počkat, vysvětluje Daniel Weyman

Představitel zřejmě nejzáhadnější postavy v Prstenech moci je přesvědčený, že zarytí fanoušci našli dostatek vodítek k odhalení identity tohohle Istari. Sám ale nechce spekulovat, zda jde o Gandalfa nebo ne.

„Předpokládám, že je to zdlouhavý způsob, jak říct, že musíme absolvovat trochu delší cestu, abychom zjistili, kam to všechno směřuje. Ale myslím, že lidé, kteří o Tolkienovi něco vědí, zachytili v průběhu celé sezóny spoustu různých rezonancí. Dělali to a vytvářeli různé teze o tom, kdo tato postava je,“ myslí si Daniel Weyman. „Jediné, co známe, je postava, se kterou jsme zatím žili osm dílů. Doufám, že diváky nadchlo, že se na tu cestu vydají znovu a uvidí, kam je další díl zavedou.“

Seriál Pán Prstenů: Prsteny moci je k dispozici na Prime video.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Seriál TY 5. série: Závěrečná řada potvrzena. Co se o ní zatím ví?

Seriál TY od Netflixu se dočkal obnovení pro pátou a závěrečnou sérii, v níž se Joe Goldberg v podání Penna Badgleyho vrátí do New Yorku a je připraven čelit následkům svých násilných činů.

Nicolas Cage se při hraní Drákuly ve filmu Renfield inspiroval u hadů a koček

Podle nedávného rozhovoru se Nicolas Cage při ztvárnění hraběte Drákuly v připravovaném filmu Renfield inspiroval divokostí zvířat.

Jarní novinky na streamu: 7 seriálů, které by neměly uniknout vaší pozornosti

Zjistěte, jaké zajímavé seriálové jarní novinky se chystají na streamu v roce 2023. Většina nových věcí láká na známé tváře.

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -