- Reklama -

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

- Reklama -

Režisérka Geeta Vasant Patelová prozradila, že tato dračí vejce, která Rhaena vezme s sebou, jsou týmiž vejci, která později získá Daenerys v původním seriálu Hra o trůny, píše independent.co.uk. „To jsou Daenerysina vejce,“ potvrdila Patelová a dodala, že pro tvůrce, kteří jsou sami velkými fanoušky seriálu, bylo natáčení scény s dračími vejci velice vzrušující.

Propojení mezi seriály je díky tomu čím dál zřetelnější a fanoušci jsou stejně jako tvůrci nadšení z každého nového odkazu na původní seriál, který tvůrci přidávají. Patelová vysvětlila, že tvůrci pečlivě pracují na tom, aby každý detail měl svůj význam a přínos pro celkový příběh. Například dar Rhaenyry Targaryen pro její nevlastní dceru Rhaenu je nejen symbolický, ale také ukazuje, jak důležité je uchovat naději na budoucnost rodu Targaryenů.

rhaena targaryen
Phoebe Campbell jako Rhaena Targaryen. | Foto: Theo Whitman/HBO

Scéna, ve které Rhaenyra předává Rhaeně dračí vejce, je nabitá emocemi a významem. Rhaenyra, s očima plnýma slz, říká Rhaeně, že pokud vše ostatní selže, právě ona ponese naději na budoucnost jejich rodu. Její hlas se třese, zatímco předává lesklá, sytě barevná vejce, která září v tlumeném světle komnaty. Tento moment má hluboký význam pro fanoušky, kteří vědí, jak důležitou roli budou tato vejce hrát v budoucnosti.

Reakce režisérky a herců

rod draka, hra o trůny
Rhaena a Rhaenyra se musí na čas rozloučit. | Foto: Theo Whitman/HBO

Emma D’Arcy, představitelka Rhaenyry Targaryen, sdílí nadšení Patelové a řekla, že natáčení scény bylo jedním z vrcholů sezóny. „Je úžasné být součástí něčeho tak velkého, co spojuje různé generace fanoušků,“ řekla D’Arcy.

- Reklama -

To Emilia Clarke, která ztvárnila Daenerys, přiznala, že ačkoli je nadšená z úspěchu Rodu Draka, sledování prequelu je pro ni příliš zvláštní. „Je to, jako byste šli na školní sraz, ale nebyl tam váš ročník,“ uvedla Clarke. „Nemohu se na to dívat, je to prostě divné.“

Návaznost na ikonické momenty

emilia clarke
Emilia Clarke jako matka draků Daenerys Targaryen v seriálu Hra o trůny. | Foto: Courtesy of HBO

Daenerys Targaryen, známá jako Matka draků, kterou Clarke hrála, dostane tato vejce jako svatební dar po svém sňatku s Khalem Drogem. V průběhu Hry o trůny se z těchto vajec vylíhnou tři draci – Drogon, Rhaegal a Viserion. Daenerys se tak nakonec stane první Targaryenkou po více než sto letech, která bude má draka a jezdí na něm.

Draci byli pro rod Targaryenů odjakživa symbolem moci a naděje. Po staletí je Targaryeni používali k upevnění své vlády nad Sedmi královstvími, jak ostatně ukazuje Rod draka. Ve Hře o trůny ale poslední drak zemřel před více než sto lety, a tak dračí vejce, která Daenerys dostane, představují ztracenou naději na obnovu této mocné linie.

Emilia Clarke, která ztvárnila Daenerys, se vyjádřila také k trvalému úspěchu seriálu Hra o trůny. Podle webu people.com přiznala, že s odstupem času si stále více uvědomuje, jak výjimečnou zkušenost měla. „Bylo to jako chytit blesk do láhve,“ řekla Clarke. „Měla jsem neuvěřitelné štěstí, že jsem mohla být součástí něčeho tak výjimečného.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -