- Reklama -

Rod draka zakončí epická bitva o Železný trůn. Co zatím ukázala 1. řada?

Příští týden si na rozloučenou připijeme z ohnivého poháru a bezbřehé zuřivosti v epickém vyvrcholení 1. řady seriálu Rod draka.

- Reklama -

Prequel Hry o trůny je uhrančivý od svého začátku. Především díky tomu, jak se v seriálu Rod draka od prvního dílu bojuje o nástupce Železného trůnu. Mnozí věřili, že po smrti Viseryse (hraje ho Paddy Considine) nastoupí na trůn princezna Rhaenyra (Emma D’Arcy), dědička krále. Jenže jeho poslední slova před smrtí přesvědčila manželku Alicent (Olivia Cooke), že král ve skutečnosti chce, aby po něm vládu převzal syn Aegon (Tom Glynn-Carney).

V posledním díle byl proto za krále Západozemí prohlášen Aegon. Epizoda dospěla k ohromujícímu finále, když se při korunovaci náhle objevila na svém drakovi Viserysova sestřenicena, princezna Rhaenys (Eve Best), narušila korunovaci a ukázala, že nezapomněla na to, že ji před mnoha lety odmítli jako královnu. Scéna jako by předznamenala začátek brutální občanské války, která může svrhnout dynastii Targaryenů. Na návrat do Králova přístaviště se totiž chystá princezna Rhaenyra, která dorazí i se svým manželem princem Daemonem, aby získala zpět své rodové právo.

Jaké byly zatím nejzásadnější okamžiky celé série?

Daemonova bitva změnila jeho vnímání

matt smith
Princ Daemon zvítězil v bitvě s Krmičem krabů. | Foto: Ollie Upton / HBO

Ve třetí epizodě podnikl Viserysův bratr princ Daemon (Matt Smith) statečný útok na Krmiče krabů, který se ukázal být zlomovým bodem v jeho snaze o získání moci. Chtěl upoutat bratrovu pozornost a bojoval stejným způsobem, jakým žije – jako by mu bylo jedno, že zemře. To z něj udělalo trochu víc člověka.

Rhaenyřina svatba s Laenorem

V šestém díle Rhaenyra konečně přistoupila na otcovy požadavky a vdala se za Laenora Velaryona. Kvůli rozšířeným zvěstem, že nevěsta prožila vášnivou noc se svým rytířem serem Cristonem Colem, se Joffrey Lonmouth, nevěstin konkurent, vydal zjistit pravdu. Narazil však na ošemetnou situaci, která nakonec překvapivě zajistila budoucnost sera Cristona jako Alicentina služebníka.

Bez silného krále svět zahyne

tom glynn carney
Princ Aegon (Tom Glynn-Carney) se stal v 9. epizodě králem. | Foto: Ollie Upton / HBO

Viserys prohlásil, že bez mocného Targaryena sedícího na Železném trůnu bude svět odsouzen k záhubě. Prozradil to, když informoval Rhaenyru o proroctví krále Aegona, že „konec světa“ začne krutou zimou. Podle fanoušků toto proroctví odkazuje na výskyt Bílých chodců ve Hře o trůny. Proroctví se však nakonec v Rodu draka stává ústředním bodem občanské války v důsledku Alicentiny chybné interpretace posledních slov manžela.

Aemond získal vlastního draka

Když manželka prince Daemona Laena zemřela při porodu, princ Aemond (Evan Mitchell), který už léta toužil po drakovi, si nárokoval jejího draka Vhagara. To oba Rhaenyřiny syny rozzuřilo a v následné potyčce Lucerys Aemondovi nožem vypíchl jedno oko. (více – zde)

Rhaenyra si vzala vlastního strýce

matt smith emma d'arcy
Princ Daemon a princezna Rhaenyra k sobě mají blízko už od první epizody. | Foto: Ollie Upton / HBO

Rhaenyra si v sedmé epizodě svatbou se svým strýcem, princem Daemonem, posílila nárok na Železný trůn. Vztah téhle dvojice se ale vyvíjel už od úvodního dílu. K prvnímu intimnímu setkání dvojice pak došlo v nevěstinci. Tato událost nakonec posloužila jako pocta targaryenskému zvyku uzavírat sňatky pouze v rámci vlastního rodu, aby se zachovaly vlastní geny.

Alicent prolila první krev

V sedmé epizodě dosáhl konflikt Alicent a Rhaenyry bodu varu. Alicent na svou nevlastní dceru zaútočila nožem. Stalo se tak v záchvatu Alicentina vzteku na Viseryse za to, že po oslepení Aemonda náležitě nebránil jejich syna. Z obou žen se tak během krátkého okamžiku staly zapřisáhlé rivalky.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -