- Reklama -

Rod draka zakončí epická bitva o Železný trůn. Co zatím ukázala 1. řada?

Příští týden si na rozloučenou připijeme z ohnivého poháru a bezbřehé zuřivosti v epickém vyvrcholení 1. řady seriálu Rod draka.

- Reklama -

Prequel Hry o trůny je uhrančivý od svého začátku. Především díky tomu, jak se v seriálu Rod draka od prvního dílu bojuje o nástupce Železného trůnu. Mnozí věřili, že po smrti Viseryse (hraje ho Paddy Considine) nastoupí na trůn princezna Rhaenyra (Emma D’Arcy), dědička krále. Jenže jeho poslední slova před smrtí přesvědčila manželku Alicent (Olivia Cooke), že král ve skutečnosti chce, aby po něm vládu převzal syn Aegon (Tom Glynn-Carney).

V posledním díle byl proto za krále Západozemí prohlášen Aegon. Epizoda dospěla k ohromujícímu finále, když se při korunovaci náhle objevila na svém drakovi Viserysova sestřenicena, princezna Rhaenys (Eve Best), narušila korunovaci a ukázala, že nezapomněla na to, že ji před mnoha lety odmítli jako královnu. Scéna jako by předznamenala začátek brutální občanské války, která může svrhnout dynastii Targaryenů. Na návrat do Králova přístaviště se totiž chystá princezna Rhaenyra, která dorazí i se svým manželem princem Daemonem, aby získala zpět své rodové právo.

Jaké byly zatím nejzásadnější okamžiky celé série?

Daemonova bitva změnila jeho vnímání

matt smith
Princ Daemon zvítězil v bitvě s Krmičem krabů. | Foto: Ollie Upton / HBO

Ve třetí epizodě podnikl Viserysův bratr princ Daemon (Matt Smith) statečný útok na Krmiče krabů, který se ukázal být zlomovým bodem v jeho snaze o získání moci. Chtěl upoutat bratrovu pozornost a bojoval stejným způsobem, jakým žije – jako by mu bylo jedno, že zemře. To z něj udělalo trochu víc člověka.

- Reklama -

Rhaenyřina svatba s Laenorem

V šestém díle Rhaenyra konečně přistoupila na otcovy požadavky a vdala se za Laenora Velaryona. Kvůli rozšířeným zvěstem, že nevěsta prožila vášnivou noc se svým rytířem serem Cristonem Colem, se Joffrey Lonmouth, nevěstin konkurent, vydal zjistit pravdu. Narazil však na ošemetnou situaci, která nakonec překvapivě zajistila budoucnost sera Cristona jako Alicentina služebníka.

Bez silného krále svět zahyne

tom glynn carney
Princ Aegon (Tom Glynn-Carney) se stal v 9. epizodě králem. | Foto: Ollie Upton / HBO

Viserys prohlásil, že bez mocného Targaryena sedícího na Železném trůnu bude svět odsouzen k záhubě. Prozradil to, když informoval Rhaenyru o proroctví krále Aegona, že „konec světa“ začne krutou zimou. Podle fanoušků toto proroctví odkazuje na výskyt Bílých chodců ve Hře o trůny. Proroctví se však nakonec v Rodu draka stává ústředním bodem občanské války v důsledku Alicentiny chybné interpretace posledních slov manžela.

Aemond získal vlastního draka

Když manželka prince Daemona Laena zemřela při porodu, princ Aemond (Evan Mitchell), který už léta toužil po drakovi, si nárokoval jejího draka Vhagara. To oba Rhaenyřiny syny rozzuřilo a v následné potyčce Lucerys Aemondovi nožem vypíchl jedno oko. (více – zde)

Rhaenyra si vzala vlastního strýce

matt smith emma d'arcy
Princ Daemon a princezna Rhaenyra k sobě mají blízko už od první epizody. | Foto: Ollie Upton / HBO

Rhaenyra si v sedmé epizodě svatbou se svým strýcem, princem Daemonem, posílila nárok na Železný trůn. Vztah téhle dvojice se ale vyvíjel už od úvodního dílu. K prvnímu intimnímu setkání dvojice pak došlo v nevěstinci. Tato událost nakonec posloužila jako pocta targaryenskému zvyku uzavírat sňatky pouze v rámci vlastního rodu, aby se zachovaly vlastní geny.

Alicent prolila první krev

V sedmé epizodě dosáhl konflikt Alicent a Rhaenyry bodu varu. Alicent na svou nevlastní dceru zaútočila nožem. Stalo se tak v záchvatu Alicentina vzteku na Viseryse za to, že po oslepení Aemonda náležitě nebránil jejich syna. Z obou žen se tak během krátkého okamžiku staly zapřisáhlé rivalky.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -