- Reklama -

Emma D’Arcyová si přinesla do Rodu draka nebinární identitu, problém měla jenom s vlasy

V šesté epizodě seriálu Rod draka se fanouškům poprvé představila Emma D'Arcyová jako starší verze princezny Rhaenyry Targaryen. Jak sama herečka přiznala, svět Hry o trůny před tím, než se začala ucházet o roli Rhaenyry, vůbec neznala.

- Reklama -

Časová osa fiktivního světa v seriálu Rod draka se posunula o deset let, když se Emma D’Arcyová v šesté epizodě prequelu Hry o trůny ukázala v roli Rhaenyry, vyhlášením krále Viseryse jediné právoplatné dědičky Železného trůnu. D’Arcyová přitom nijak neskrývá, že knihy z kánonu Hry o trůny předtím vůbec neznala, pouze v rámci přípravy na Rod draka si načetla knihu George R. R. Martina Oheň a krev. Z televize Hru o trůny neznala.

„Před konkurzem jsem to neviděla, což je, upřímně řečeno, jediný důvod, proč jsem schopná tu práci dělat. V žádném případě bych neprošla konkurzem, kdybych v té době měla k seriálu takový vztah jako mám teď. Myslím, že bych se pod tím tlakem zhroutila,“ řekla D’Arcy pro interviewmagazine.com. „Samozřejmě jsem si ale uvědomovala, že seriál je kulturní fenomén. Nežila jsem někde schovaná pod kamenem, měla jsem o tom ale jen velmi okrajové povědomí.“

D’Arcyová cítí vděk za možnost být na place nebinární

D’Arcyová podle ew.com také přiznala, že ji překvapila rozsáhlost celého děje a náročnost natáčení. Nebinární herečka, která při oslovování preferuje zájmeno „ono“, se také podělila o jednu ze svých nejoblíbenějších vzpomínek na natáčení seriálu.

„Je to první práce, do které jsem si přinesla svou nebinární identitu,“ svěřila se Emma D’Arcyová. „A částečně to bylo proto, že se mě HBO zeptalo, jaká zájmena používám při oslovení.“

D’Arcyová přiznala, že chování ze strany HBO pro ni bylo zásadní, protože se dříve ve své kariéře obávala, že být nebinárním hercem je takřka nemožné. „Obvykle se v rámci castingových stránek objevují dvě kolonky pro pohlaví a já jsem si říkala, jestli ty moje dvě identity nebudou muset žít odděleně, abych mohla dělat kariéru.“

Hodiny plné trápení s vlasy se nakonec vyplatily

Zpočátku herečka vůbec netušila, jak významný nakonec byl konkurz na roli Rhaenyry. „Všichni dnes točí fantasy seriály, takže jsem si prostě myslela, že je to nějaká parodická verze,“ řekla webu iNews.co.uk. „Uvědomila jsem si to celé, až když mě požádali, abych poslala další castingovou nahrávku.“ Naštěstí pro D’Arcy její naivita nakonec způsobila, že před kamerou nebyla nijak nervózní.

Pro Vogue přiznala, že proces vlastního natáčení nebyl úplně jednoduchý. Především proto, že kvůli roli Rhaenyry musela herečka projít opravdu mimořádnou proměnou. D’Arcyová preferuje v soukromí spíše chlapecký styl, ráda nosí krátké vlasy. Tvůrci se proto D’Arcyové dokonce po obdržení jedné její nahrávky ptali, zda má paruku, protože chtěli vidět, jak by D’Arcy vypadala s dlouhými vlasy.

„Jediné, co jsem měla, byly nějaké prodloužené vlasy, které mi zbyly z práce … Čtyřiadvacet hodin jsme se s partnerem prostě snažili z toho vytvořit paruku,“ přiznala D’Arcyová. „Zkoušeli jsme to tak dlouho, dokud jsme nenašli něco, co mi poskytlo iluzi, že mám dlouhé vlasy. A pak mi můj partner pokaždé, když jsme potom natáčeli, hodinu a půl prodlužoval vlasy, než jsme něco natočili.“

Nakonec se to ale herečce víc než vyplatilo.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -