- Reklama -

Emma D’Arcyová si přinesla do Rodu draka nebinární identitu, problém měla jenom s vlasy

V šesté epizodě seriálu Rod draka se fanouškům poprvé představila Emma D'Arcyová jako starší verze princezny Rhaenyry Targaryen. Jak sama herečka přiznala, svět Hry o trůny před tím, než se začala ucházet o roli Rhaenyry, vůbec neznala.

- Reklama -

Časová osa fiktivního světa v seriálu Rod draka se posunula o deset let, když se Emma D’Arcyová v šesté epizodě prequelu Hry o trůny ukázala v roli Rhaenyry, vyhlášením krále Viseryse jediné právoplatné dědičky Železného trůnu. D’Arcyová přitom nijak neskrývá, že knihy z kánonu Hry o trůny předtím vůbec neznala, pouze v rámci přípravy na Rod draka si načetla knihu George R. R. Martina Oheň a krev. Z televize Hru o trůny neznala.

„Před konkurzem jsem to neviděla, což je, upřímně řečeno, jediný důvod, proč jsem schopná tu práci dělat. V žádném případě bych neprošla konkurzem, kdybych v té době měla k seriálu takový vztah jako mám teď. Myslím, že bych se pod tím tlakem zhroutila,“ řekla D’Arcy pro interviewmagazine.com. „Samozřejmě jsem si ale uvědomovala, že seriál je kulturní fenomén. Nežila jsem někde schovaná pod kamenem, měla jsem o tom ale jen velmi okrajové povědomí.“

D’Arcyová cítí vděk za možnost být na place nebinární

D’Arcyová podle ew.com také přiznala, že ji překvapila rozsáhlost celého děje a náročnost natáčení. Nebinární herečka, která při oslovování preferuje zájmeno „ono“, se také podělila o jednu ze svých nejoblíbenějších vzpomínek na natáčení seriálu.

„Je to první práce, do které jsem si přinesla svou nebinární identitu,“ svěřila se Emma D’Arcyová. „A částečně to bylo proto, že se mě HBO zeptalo, jaká zájmena používám při oslovení.“

- Reklama -

D’Arcyová přiznala, že chování ze strany HBO pro ni bylo zásadní, protože se dříve ve své kariéře obávala, že být nebinárním hercem je takřka nemožné. „Obvykle se v rámci castingových stránek objevují dvě kolonky pro pohlaví a já jsem si říkala, jestli ty moje dvě identity nebudou muset žít odděleně, abych mohla dělat kariéru.“

Hodiny plné trápení s vlasy se nakonec vyplatily

Zpočátku herečka vůbec netušila, jak významný nakonec byl konkurz na roli Rhaenyry. „Všichni dnes točí fantasy seriály, takže jsem si prostě myslela, že je to nějaká parodická verze,“ řekla webu iNews.co.uk. „Uvědomila jsem si to celé, až když mě požádali, abych poslala další castingovou nahrávku.“ Naštěstí pro D’Arcy její naivita nakonec způsobila, že před kamerou nebyla nijak nervózní.

Pro Vogue přiznala, že proces vlastního natáčení nebyl úplně jednoduchý. Především proto, že kvůli roli Rhaenyry musela herečka projít opravdu mimořádnou proměnou. D’Arcyová preferuje v soukromí spíše chlapecký styl, ráda nosí krátké vlasy. Tvůrci se proto D’Arcyové dokonce po obdržení jedné její nahrávky ptali, zda má paruku, protože chtěli vidět, jak by D’Arcy vypadala s dlouhými vlasy.

„Jediné, co jsem měla, byly nějaké prodloužené vlasy, které mi zbyly z práce … Čtyřiadvacet hodin jsme se s partnerem prostě snažili z toho vytvořit paruku,“ přiznala D’Arcyová. „Zkoušeli jsme to tak dlouho, dokud jsme nenašli něco, co mi poskytlo iluzi, že mám dlouhé vlasy. A pak mi můj partner pokaždé, když jsme potom natáčeli, hodinu a půl prodlužoval vlasy, než jsme něco natočili.“

Nakonec se to ale herečce víc než vyplatilo.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -