- Reklama -

Emma D’Arcyová si přinesla do Rodu draka nebinární identitu, problém měla jenom s vlasy

V šesté epizodě seriálu Rod draka se fanouškům poprvé představila Emma D'Arcyová jako starší verze princezny Rhaenyry Targaryen. Jak sama herečka přiznala, svět Hry o trůny před tím, než se začala ucházet o roli Rhaenyry, vůbec neznala.

- Reklama -

Časová osa fiktivního světa v seriálu Rod draka se posunula o deset let, když se Emma D’Arcyová v šesté epizodě prequelu Hry o trůny ukázala v roli Rhaenyry, vyhlášením krále Viseryse jediné právoplatné dědičky Železného trůnu. D’Arcyová přitom nijak neskrývá, že knihy z kánonu Hry o trůny předtím vůbec neznala, pouze v rámci přípravy na Rod draka si načetla knihu George R. R. Martina Oheň a krev. Z televize Hru o trůny neznala.

„Před konkurzem jsem to neviděla, což je, upřímně řečeno, jediný důvod, proč jsem schopná tu práci dělat. V žádném případě bych neprošla konkurzem, kdybych v té době měla k seriálu takový vztah jako mám teď. Myslím, že bych se pod tím tlakem zhroutila,“ řekla D’Arcy pro interviewmagazine.com. „Samozřejmě jsem si ale uvědomovala, že seriál je kulturní fenomén. Nežila jsem někde schovaná pod kamenem, měla jsem o tom ale jen velmi okrajové povědomí.“

D’Arcyová cítí vděk za možnost být na place nebinární

D’Arcyová podle ew.com také přiznala, že ji překvapila rozsáhlost celého děje a náročnost natáčení. Nebinární herečka, která při oslovování preferuje zájmeno „ono“, se také podělila o jednu ze svých nejoblíbenějších vzpomínek na natáčení seriálu.

„Je to první práce, do které jsem si přinesla svou nebinární identitu,“ svěřila se Emma D’Arcyová. „A částečně to bylo proto, že se mě HBO zeptalo, jaká zájmena používám při oslovení.“

- Reklama -

D’Arcyová přiznala, že chování ze strany HBO pro ni bylo zásadní, protože se dříve ve své kariéře obávala, že být nebinárním hercem je takřka nemožné. „Obvykle se v rámci castingových stránek objevují dvě kolonky pro pohlaví a já jsem si říkala, jestli ty moje dvě identity nebudou muset žít odděleně, abych mohla dělat kariéru.“

Hodiny plné trápení s vlasy se nakonec vyplatily

Zpočátku herečka vůbec netušila, jak významný nakonec byl konkurz na roli Rhaenyry. „Všichni dnes točí fantasy seriály, takže jsem si prostě myslela, že je to nějaká parodická verze,“ řekla webu iNews.co.uk. „Uvědomila jsem si to celé, až když mě požádali, abych poslala další castingovou nahrávku.“ Naštěstí pro D’Arcy její naivita nakonec způsobila, že před kamerou nebyla nijak nervózní.

Pro Vogue přiznala, že proces vlastního natáčení nebyl úplně jednoduchý. Především proto, že kvůli roli Rhaenyry musela herečka projít opravdu mimořádnou proměnou. D’Arcyová preferuje v soukromí spíše chlapecký styl, ráda nosí krátké vlasy. Tvůrci se proto D’Arcyové dokonce po obdržení jedné její nahrávky ptali, zda má paruku, protože chtěli vidět, jak by D’Arcy vypadala s dlouhými vlasy.

„Jediné, co jsem měla, byly nějaké prodloužené vlasy, které mi zbyly z práce … Čtyřiadvacet hodin jsme se s partnerem prostě snažili z toho vytvořit paruku,“ přiznala D’Arcyová. „Zkoušeli jsme to tak dlouho, dokud jsme nenašli něco, co mi poskytlo iluzi, že mám dlouhé vlasy. A pak mi můj partner pokaždé, když jsme potom natáčeli, hodinu a půl prodlužoval vlasy, než jsme něco natočili.“

Nakonec se to ale herečce víc než vyplatilo.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -