- Reklama -

Emma D’Arcyová si přinesla do Rodu draka nebinární identitu, problém měla jenom s vlasy

V šesté epizodě seriálu Rod draka se fanouškům poprvé představila Emma D'Arcyová jako starší verze princezny Rhaenyry Targaryen. Jak sama herečka přiznala, svět Hry o trůny před tím, než se začala ucházet o roli Rhaenyry, vůbec neznala.

- Reklama -

Časová osa fiktivního světa v seriálu Rod draka se posunula o deset let, když se Emma D’Arcyová v šesté epizodě prequelu Hry o trůny ukázala v roli Rhaenyry, vyhlášením krále Viseryse jediné právoplatné dědičky Železného trůnu. D’Arcyová přitom nijak neskrývá, že knihy z kánonu Hry o trůny předtím vůbec neznala, pouze v rámci přípravy na Rod draka si načetla knihu George R. R. Martina Oheň a krev. Z televize Hru o trůny neznala.

„Před konkurzem jsem to neviděla, což je, upřímně řečeno, jediný důvod, proč jsem schopná tu práci dělat. V žádném případě bych neprošla konkurzem, kdybych v té době měla k seriálu takový vztah jako mám teď. Myslím, že bych se pod tím tlakem zhroutila,“ řekla D’Arcy pro interviewmagazine.com. „Samozřejmě jsem si ale uvědomovala, že seriál je kulturní fenomén. Nežila jsem někde schovaná pod kamenem, měla jsem o tom ale jen velmi okrajové povědomí.“

D’Arcyová cítí vděk za možnost být na place nebinární

D’Arcyová podle ew.com také přiznala, že ji překvapila rozsáhlost celého děje a náročnost natáčení. Nebinární herečka, která při oslovování preferuje zájmeno „ono“, se také podělila o jednu ze svých nejoblíbenějších vzpomínek na natáčení seriálu.

„Je to první práce, do které jsem si přinesla svou nebinární identitu,“ svěřila se Emma D’Arcyová. „A částečně to bylo proto, že se mě HBO zeptalo, jaká zájmena používám při oslovení.“

D’Arcyová přiznala, že chování ze strany HBO pro ni bylo zásadní, protože se dříve ve své kariéře obávala, že být nebinárním hercem je takřka nemožné. „Obvykle se v rámci castingových stránek objevují dvě kolonky pro pohlaví a já jsem si říkala, jestli ty moje dvě identity nebudou muset žít odděleně, abych mohla dělat kariéru.“

Hodiny plné trápení s vlasy se nakonec vyplatily

Zpočátku herečka vůbec netušila, jak významný nakonec byl konkurz na roli Rhaenyry. „Všichni dnes točí fantasy seriály, takže jsem si prostě myslela, že je to nějaká parodická verze,“ řekla webu iNews.co.uk. „Uvědomila jsem si to celé, až když mě požádali, abych poslala další castingovou nahrávku.“ Naštěstí pro D’Arcy její naivita nakonec způsobila, že před kamerou nebyla nijak nervózní.

Pro Vogue přiznala, že proces vlastního natáčení nebyl úplně jednoduchý. Především proto, že kvůli roli Rhaenyry musela herečka projít opravdu mimořádnou proměnou. D’Arcyová preferuje v soukromí spíše chlapecký styl, ráda nosí krátké vlasy. Tvůrci se proto D’Arcyové dokonce po obdržení jedné její nahrávky ptali, zda má paruku, protože chtěli vidět, jak by D’Arcy vypadala s dlouhými vlasy.

„Jediné, co jsem měla, byly nějaké prodloužené vlasy, které mi zbyly z práce … Čtyřiadvacet hodin jsme se s partnerem prostě snažili z toho vytvořit paruku,“ přiznala D’Arcyová. „Zkoušeli jsme to tak dlouho, dokud jsme nenašli něco, co mi poskytlo iluzi, že mám dlouhé vlasy. A pak mi můj partner pokaždé, když jsme potom natáčeli, hodinu a půl prodlužoval vlasy, než jsme něco natočili.“

Nakonec se to ale herečce víc než vyplatilo.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -