- Reklama -

Kolo času: Seriál za miliony, který má konkurovat Hře o trůny

Amazon už několik let hledal epické fantasy drama, které by konkurovalo seriálu Hra o trůny. A zdá se, že ho konečně našel s magickou ságou Kolo času.

- Reklama -

Osmidílný seriál, který vychází z velmi úspěšných fantasy románů amerického autora Roberta Jordana, se odehrává v rozsáhlém světě, ve kterém se setkáváme s Moiraine Damodredovou (Rosamund Pikeová), členkou mocného a mystického ženského řádu zvaného Aes Sedai.

V úvodní epizodě Moiraine přijíždí do malého městečka Two Rivers, aby pátrala po totožnosti Draka, tajemné postavy, která se podle proroctví znovu zrodila, aby se postavila zlé entitě, Temnému.

Kdo je znovuzrozený Drak?

Když na vesnici zaútočí horda děsivých nestvůr Temného zvaných Trolloci, Moiraine použije své schopnosti, aby bestiím podobná stvoření odrazila. Poté uteče se čtyřmi mladými vesničany – Randem, Matem, Perrinem a Egwene – z nichž jeden je podle ní znovuzrozený Drak.

„Moiraine je průvodce,“ komentuje děj představitelka hlavní role Rosamund Pikeová. „Navždy změní životy těch mladých lidí. když se vydávají do velkého zlého světa. Jak série pokračuje, skupina se tříští a štěpí a vy si začínáte uvědomovat, kde se v tomto světě točí kola moci. Intriky a drama se stupňují na další a další úroveň.“

Když se skupina vydává do útočiště v Bílé věži, sídle Aes Sedai, jsou pronásledováni Trolloky a také vzbuzují podezření Whitecloaků, zlověstného vojenského řádu, který chce Aes Sedai zničit.

Kolo času láká na silné ženské postavy

„Moiraine je velmi cílevědomá a odhodlaná,“ říká Pikeová. „Má svou cestu a jde si za svým cílem na úkor všeho ostatního. Pro to, čemu věří, obětuje lásku, přátelství i rodinu. Je to jako náboženství, kterému je zavázána.“

Pike říká, že ji k projektu přilákala sbírka silných ženských postav této ságy. „Robert Jordan, který knihy napsal, sloužil ve Vietnamu a myslím, že tyto knihy byly jeho způsobem, jak napravit chaos, kterého tam byl svědkem,“ říká. „V Kole času vytvořil svět s velkou mocí, která byla lidem odebrána poté, co ji zneužili. Nyní tuto moc ovládají ženy, což mi přišlo velmi zajímavé.“

Fantasy série, která zahrnuje 14 románů, se od vydání první knihy v roce 1990 prodalo více než 90 milionů výtisků. Než Jordan v roce 2007 zemřel, zanechal podrobné poznámky, aby mohl autor Brandon Sanderson dokončit příběh závěrečnými třemi díly.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -