- Reklama -

Kolo času: Seriál za miliony, který má konkurovat Hře o trůny

Amazon už několik let hledal epické fantasy drama, které by konkurovalo seriálu Hra o trůny. A zdá se, že ho konečně našel s magickou ságou Kolo času.

- Reklama -

Osmidílný seriál, který vychází z velmi úspěšných fantasy románů amerického autora Roberta Jordana, se odehrává v rozsáhlém světě, ve kterém se setkáváme s Moiraine Damodredovou (Rosamund Pikeová), členkou mocného a mystického ženského řádu zvaného Aes Sedai.

V úvodní epizodě Moiraine přijíždí do malého městečka Two Rivers, aby pátrala po totožnosti Draka, tajemné postavy, která se podle proroctví znovu zrodila, aby se postavila zlé entitě, Temnému.

Kdo je znovuzrozený Drak?

Když na vesnici zaútočí horda děsivých nestvůr Temného zvaných Trolloci, Moiraine použije své schopnosti, aby bestiím podobná stvoření odrazila. Poté uteče se čtyřmi mladými vesničany – Randem, Matem, Perrinem a Egwene – z nichž jeden je podle ní znovuzrozený Drak.

„Moiraine je průvodce,“ komentuje děj představitelka hlavní role Rosamund Pikeová. „Navždy změní životy těch mladých lidí. když se vydávají do velkého zlého světa. Jak série pokračuje, skupina se tříští a štěpí a vy si začínáte uvědomovat, kde se v tomto světě točí kola moci. Intriky a drama se stupňují na další a další úroveň.“

Když se skupina vydává do útočiště v Bílé věži, sídle Aes Sedai, jsou pronásledováni Trolloky a také vzbuzují podezření Whitecloaků, zlověstného vojenského řádu, který chce Aes Sedai zničit.

Kolo času láká na silné ženské postavy

„Moiraine je velmi cílevědomá a odhodlaná,“ říká Pikeová. „Má svou cestu a jde si za svým cílem na úkor všeho ostatního. Pro to, čemu věří, obětuje lásku, přátelství i rodinu. Je to jako náboženství, kterému je zavázána.“

Pike říká, že ji k projektu přilákala sbírka silných ženských postav této ságy. „Robert Jordan, který knihy napsal, sloužil ve Vietnamu a myslím, že tyto knihy byly jeho způsobem, jak napravit chaos, kterého tam byl svědkem,“ říká. „V Kole času vytvořil svět s velkou mocí, která byla lidem odebrána poté, co ji zneužili. Nyní tuto moc ovládají ženy, což mi přišlo velmi zajímavé.“

Fantasy série, která zahrnuje 14 románů, se od vydání první knihy v roce 1990 prodalo více než 90 milionů výtisků. Než Jordan v roce 2007 zemřel, zanechal podrobné poznámky, aby mohl autor Brandon Sanderson dokončit příběh závěrečnými třemi díly.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -