- Reklama -

Kolo času: Seriál za miliony, který má konkurovat Hře o trůny

Amazon už několik let hledal epické fantasy drama, které by konkurovalo seriálu Hra o trůny. A zdá se, že ho konečně našel s magickou ságou Kolo času.

- Reklama -

Osmidílný seriál, který vychází z velmi úspěšných fantasy románů amerického autora Roberta Jordana, se odehrává v rozsáhlém světě, ve kterém se setkáváme s Moiraine Damodredovou (Rosamund Pikeová), členkou mocného a mystického ženského řádu zvaného Aes Sedai.

V úvodní epizodě Moiraine přijíždí do malého městečka Two Rivers, aby pátrala po totožnosti Draka, tajemné postavy, která se podle proroctví znovu zrodila, aby se postavila zlé entitě, Temnému.

Kdo je znovuzrozený Drak?

Když na vesnici zaútočí horda děsivých nestvůr Temného zvaných Trolloci, Moiraine použije své schopnosti, aby bestiím podobná stvoření odrazila. Poté uteče se čtyřmi mladými vesničany – Randem, Matem, Perrinem a Egwene – z nichž jeden je podle ní znovuzrozený Drak.

„Moiraine je průvodce,“ komentuje děj představitelka hlavní role Rosamund Pikeová. „Navždy změní životy těch mladých lidí. když se vydávají do velkého zlého světa. Jak série pokračuje, skupina se tříští a štěpí a vy si začínáte uvědomovat, kde se v tomto světě točí kola moci. Intriky a drama se stupňují na další a další úroveň.“

- Reklama -

Když se skupina vydává do útočiště v Bílé věži, sídle Aes Sedai, jsou pronásledováni Trolloky a také vzbuzují podezření Whitecloaků, zlověstného vojenského řádu, který chce Aes Sedai zničit.

Kolo času láká na silné ženské postavy

„Moiraine je velmi cílevědomá a odhodlaná,“ říká Pikeová. „Má svou cestu a jde si za svým cílem na úkor všeho ostatního. Pro to, čemu věří, obětuje lásku, přátelství i rodinu. Je to jako náboženství, kterému je zavázána.“

Pike říká, že ji k projektu přilákala sbírka silných ženských postav této ságy. „Robert Jordan, který knihy napsal, sloužil ve Vietnamu a myslím, že tyto knihy byly jeho způsobem, jak napravit chaos, kterého tam byl svědkem,“ říká. „V Kole času vytvořil svět s velkou mocí, která byla lidem odebrána poté, co ji zneužili. Nyní tuto moc ovládají ženy, což mi přišlo velmi zajímavé.“

Fantasy série, která zahrnuje 14 románů, se od vydání první knihy v roce 1990 prodalo více než 90 milionů výtisků. Než Jordan v roce 2007 zemřel, zanechal podrobné poznámky, aby mohl autor Brandon Sanderson dokončit příběh závěrečnými třemi díly.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -