- Reklama -

Kolo času: Seriál za miliony, který má konkurovat Hře o trůny

Amazon už několik let hledal epické fantasy drama, které by konkurovalo seriálu Hra o trůny. A zdá se, že ho konečně našel s magickou ságou Kolo času.

- Reklama -

Osmidílný seriál, který vychází z velmi úspěšných fantasy románů amerického autora Roberta Jordana, se odehrává v rozsáhlém světě, ve kterém se setkáváme s Moiraine Damodredovou (Rosamund Pikeová), členkou mocného a mystického ženského řádu zvaného Aes Sedai.

V úvodní epizodě Moiraine přijíždí do malého městečka Two Rivers, aby pátrala po totožnosti Draka, tajemné postavy, která se podle proroctví znovu zrodila, aby se postavila zlé entitě, Temnému.

Kdo je znovuzrozený Drak?

Když na vesnici zaútočí horda děsivých nestvůr Temného zvaných Trolloci, Moiraine použije své schopnosti, aby bestiím podobná stvoření odrazila. Poté uteče se čtyřmi mladými vesničany – Randem, Matem, Perrinem a Egwene – z nichž jeden je podle ní znovuzrozený Drak.

„Moiraine je průvodce,“ komentuje děj představitelka hlavní role Rosamund Pikeová. „Navždy změní životy těch mladých lidí. když se vydávají do velkého zlého světa. Jak série pokračuje, skupina se tříští a štěpí a vy si začínáte uvědomovat, kde se v tomto světě točí kola moci. Intriky a drama se stupňují na další a další úroveň.“

- Reklama -

Když se skupina vydává do útočiště v Bílé věži, sídle Aes Sedai, jsou pronásledováni Trolloky a také vzbuzují podezření Whitecloaků, zlověstného vojenského řádu, který chce Aes Sedai zničit.

Kolo času láká na silné ženské postavy

„Moiraine je velmi cílevědomá a odhodlaná,“ říká Pikeová. „Má svou cestu a jde si za svým cílem na úkor všeho ostatního. Pro to, čemu věří, obětuje lásku, přátelství i rodinu. Je to jako náboženství, kterému je zavázána.“

Pike říká, že ji k projektu přilákala sbírka silných ženských postav této ságy. „Robert Jordan, který knihy napsal, sloužil ve Vietnamu a myslím, že tyto knihy byly jeho způsobem, jak napravit chaos, kterého tam byl svědkem,“ říká. „V Kole času vytvořil svět s velkou mocí, která byla lidem odebrána poté, co ji zneužili. Nyní tuto moc ovládají ženy, což mi přišlo velmi zajímavé.“

Fantasy série, která zahrnuje 14 románů, se od vydání první knihy v roce 1990 prodalo více než 90 milionů výtisků. Než Jordan v roce 2007 zemřel, zanechal podrobné poznámky, aby mohl autor Brandon Sanderson dokončit příběh závěrečnými třemi díly.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -