- Reklama -

Nový western Tím tvrdší je pád: Divoký západ plný černých kovbojů slibuje oživení žánru

Idris Elba vévodí obsazení akčního westernu o pomstě. Film Tím tvrdší je pád láká ale mimo jiné na to, že v něm nenajdete bělošského kovboje.

- Reklama -

Dvě znepřátelené bandy psanců se pustí do války v násilím prošpikovaném westernu o pomstě nazvaném Tím tvrdší je pád. Novinka od Netflixu představí divoký Západ, ve kterém jsou všichni pistolníci černí, píše web guardian.co.uk.

Idris Elba hraje Rufuse Bucka, nelítostného šéfa gangu, kterého z vězeňského vlaku vysvobodí jeho obávaná parta. V té jsou hlavní postavy „zrádná“ Trudy Smithová, kterou hraje Regina Kingová z Watchmenů, a Cherokee Bill (LaKeith Stanfield).

Ale Buckův odvěký rival Nat Love (Jonathan Majors) má za úkol dostat Bucka, který před jeho očima v dětství zabil Loveovy rodiče.

Podle skutečného člověka

Love má taky poměrně působivý gang. Je v něm i jeho bývalá láska Stagecoach Mary, kterou hraje Zazie Beetz, vznětlivý Billa Picketta (Edi Gathegi) a rychlý Jim Beckwourth (RJ Cyler).

„Některé z těch postav, jako například Rufus Buck, byli skuteční lidé,“ prozradil Idris Elba. „Byl to míšenec, z půlky černoch a z půlky indián, a jeho gang vypadal jako něco z Bugsyho Maloneho! Takže převyprávění jeho příběhu mi přišlo opravdu lákavé, protože jsem měl možnost tuhle postavu přivést k životu. Je bezohledný, ale zároveň pokrokový.“

Devětačtyřicetiletý Elba přiznává, že je odmalička velkým fanouškem westernů, protože na ně koukal už od dětství. „Hodně jsem se díval na Bonanzu – můj otec ji miloval -, takže mít příležitost redefinovat celý žánr tímto způsobem považuji za výjimečnou,“ říká.

Silné ženské role a žádná klišé

Podle Vanity Fair Elba také uvítal, že v Tím tvrdší je pád dostávají větší prostor silné ženské role, což je zásadní dějová změna oproti většině slavných westernů. „Trudy v podání Reginy Kingové je naprosto impozantní postava,“ říká. „Jako herci jsme oba s Reginou hodně přivítali skutečnost, že vztah Trudy a Bucka nemá romantický nádech.“

Bylo však jedno westernové klišé, kterému bylo třeba se vyhnout s vynaložením naprosto největšího hereckého úsilí. „Jednou z nejtěžších věcí při natáčení westernu je nedělat westernové herectví!“ směje se Elba. „Myslím, že byl jen jeden okamžik, kdy jsem nějaké westernové herectví předvedl – když jsem přijel na tom koni a musel jsem prostě udělat to mhouření očí!“

Film Tím tvrdší je pád můžete na Netflixu sledovat od 3. listopadu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -