- Reklama -

Nový western Tím tvrdší je pád: Divoký západ plný černých kovbojů slibuje oživení žánru

Idris Elba vévodí obsazení akčního westernu o pomstě. Film Tím tvrdší je pád láká ale mimo jiné na to, že v něm nenajdete bělošského kovboje.

- Reklama -

Dvě znepřátelené bandy psanců se pustí do války v násilím prošpikovaném westernu o pomstě nazvaném Tím tvrdší je pád. Novinka od Netflixu představí divoký Západ, ve kterém jsou všichni pistolníci černí, píše web guardian.co.uk.

Idris Elba hraje Rufuse Bucka, nelítostného šéfa gangu, kterého z vězeňského vlaku vysvobodí jeho obávaná parta. V té jsou hlavní postavy „zrádná“ Trudy Smithová, kterou hraje Regina Kingová z Watchmenů, a Cherokee Bill (LaKeith Stanfield).

Ale Buckův odvěký rival Nat Love (Jonathan Majors) má za úkol dostat Bucka, který před jeho očima v dětství zabil Loveovy rodiče.

Podle skutečného člověka

Love má taky poměrně působivý gang. Je v něm i jeho bývalá láska Stagecoach Mary, kterou hraje Zazie Beetz, vznětlivý Billa Picketta (Edi Gathegi) a rychlý Jim Beckwourth (RJ Cyler).

- Reklama -

„Některé z těch postav, jako například Rufus Buck, byli skuteční lidé,“ prozradil Idris Elba. „Byl to míšenec, z půlky černoch a z půlky indián, a jeho gang vypadal jako něco z Bugsyho Maloneho! Takže převyprávění jeho příběhu mi přišlo opravdu lákavé, protože jsem měl možnost tuhle postavu přivést k životu. Je bezohledný, ale zároveň pokrokový.“

Devětačtyřicetiletý Elba přiznává, že je odmalička velkým fanouškem westernů, protože na ně koukal už od dětství. „Hodně jsem se díval na Bonanzu – můj otec ji miloval -, takže mít příležitost redefinovat celý žánr tímto způsobem považuji za výjimečnou,“ říká.

Silné ženské role a žádná klišé

Podle Vanity Fair Elba také uvítal, že v Tím tvrdší je pád dostávají větší prostor silné ženské role, což je zásadní dějová změna oproti většině slavných westernů. „Trudy v podání Reginy Kingové je naprosto impozantní postava,“ říká. „Jako herci jsme oba s Reginou hodně přivítali skutečnost, že vztah Trudy a Bucka nemá romantický nádech.“

Bylo však jedno westernové klišé, kterému bylo třeba se vyhnout s vynaložením naprosto největšího hereckého úsilí. „Jednou z nejtěžších věcí při natáčení westernu je nedělat westernové herectví!“ směje se Elba. „Myslím, že byl jen jeden okamžik, kdy jsem nějaké westernové herectví předvedl – když jsem přijel na tom koni a musel jsem prostě udělat to mhouření očí!“

Film Tím tvrdší je pád můžete na Netflixu sledovat od 3. listopadu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -