- Reklama -

Nový western Tím tvrdší je pád: Divoký západ plný černých kovbojů slibuje oživení žánru

Idris Elba vévodí obsazení akčního westernu o pomstě. Film Tím tvrdší je pád láká ale mimo jiné na to, že v něm nenajdete bělošského kovboje.

- Reklama -

Dvě znepřátelené bandy psanců se pustí do války v násilím prošpikovaném westernu o pomstě nazvaném Tím tvrdší je pád. Novinka od Netflixu představí divoký Západ, ve kterém jsou všichni pistolníci černí, píše web guardian.co.uk.

Idris Elba hraje Rufuse Bucka, nelítostného šéfa gangu, kterého z vězeňského vlaku vysvobodí jeho obávaná parta. V té jsou hlavní postavy „zrádná“ Trudy Smithová, kterou hraje Regina Kingová z Watchmenů, a Cherokee Bill (LaKeith Stanfield).

Ale Buckův odvěký rival Nat Love (Jonathan Majors) má za úkol dostat Bucka, který před jeho očima v dětství zabil Loveovy rodiče.

Podle skutečného člověka

Love má taky poměrně působivý gang. Je v něm i jeho bývalá láska Stagecoach Mary, kterou hraje Zazie Beetz, vznětlivý Billa Picketta (Edi Gathegi) a rychlý Jim Beckwourth (RJ Cyler).

- Reklama -

„Některé z těch postav, jako například Rufus Buck, byli skuteční lidé,“ prozradil Idris Elba. „Byl to míšenec, z půlky černoch a z půlky indián, a jeho gang vypadal jako něco z Bugsyho Maloneho! Takže převyprávění jeho příběhu mi přišlo opravdu lákavé, protože jsem měl možnost tuhle postavu přivést k životu. Je bezohledný, ale zároveň pokrokový.“

Devětačtyřicetiletý Elba přiznává, že je odmalička velkým fanouškem westernů, protože na ně koukal už od dětství. „Hodně jsem se díval na Bonanzu – můj otec ji miloval -, takže mít příležitost redefinovat celý žánr tímto způsobem považuji za výjimečnou,“ říká.

Silné ženské role a žádná klišé

Podle Vanity Fair Elba také uvítal, že v Tím tvrdší je pád dostávají větší prostor silné ženské role, což je zásadní dějová změna oproti většině slavných westernů. „Trudy v podání Reginy Kingové je naprosto impozantní postava,“ říká. „Jako herci jsme oba s Reginou hodně přivítali skutečnost, že vztah Trudy a Bucka nemá romantický nádech.“

Bylo však jedno westernové klišé, kterému bylo třeba se vyhnout s vynaložením naprosto největšího hereckého úsilí. „Jednou z nejtěžších věcí při natáčení westernu je nedělat westernové herectví!“ směje se Elba. „Myslím, že byl jen jeden okamžik, kdy jsem nějaké westernové herectví předvedl – když jsem přijel na tom koni a musel jsem prostě udělat to mhouření očí!“

Film Tím tvrdší je pád můžete na Netflixu sledovat od 3. listopadu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -