- Reklama -

Nový western Tím tvrdší je pád: Divoký západ plný černých kovbojů slibuje oživení žánru

Idris Elba vévodí obsazení akčního westernu o pomstě. Film Tím tvrdší je pád láká ale mimo jiné na to, že v něm nenajdete bělošského kovboje.

- Reklama -

Dvě znepřátelené bandy psanců se pustí do války v násilím prošpikovaném westernu o pomstě nazvaném Tím tvrdší je pád. Novinka od Netflixu představí divoký Západ, ve kterém jsou všichni pistolníci černí, píše web guardian.co.uk.

Idris Elba hraje Rufuse Bucka, nelítostného šéfa gangu, kterého z vězeňského vlaku vysvobodí jeho obávaná parta. V té jsou hlavní postavy „zrádná“ Trudy Smithová, kterou hraje Regina Kingová z Watchmenů, a Cherokee Bill (LaKeith Stanfield).

Ale Buckův odvěký rival Nat Love (Jonathan Majors) má za úkol dostat Bucka, který před jeho očima v dětství zabil Loveovy rodiče.

Podle skutečného člověka

Love má taky poměrně působivý gang. Je v něm i jeho bývalá láska Stagecoach Mary, kterou hraje Zazie Beetz, vznětlivý Billa Picketta (Edi Gathegi) a rychlý Jim Beckwourth (RJ Cyler).

„Některé z těch postav, jako například Rufus Buck, byli skuteční lidé,“ prozradil Idris Elba. „Byl to míšenec, z půlky černoch a z půlky indián, a jeho gang vypadal jako něco z Bugsyho Maloneho! Takže převyprávění jeho příběhu mi přišlo opravdu lákavé, protože jsem měl možnost tuhle postavu přivést k životu. Je bezohledný, ale zároveň pokrokový.“

Devětačtyřicetiletý Elba přiznává, že je odmalička velkým fanouškem westernů, protože na ně koukal už od dětství. „Hodně jsem se díval na Bonanzu – můj otec ji miloval -, takže mít příležitost redefinovat celý žánr tímto způsobem považuji za výjimečnou,“ říká.

Silné ženské role a žádná klišé

Podle Vanity Fair Elba také uvítal, že v Tím tvrdší je pád dostávají větší prostor silné ženské role, což je zásadní dějová změna oproti většině slavných westernů. „Trudy v podání Reginy Kingové je naprosto impozantní postava,“ říká. „Jako herci jsme oba s Reginou hodně přivítali skutečnost, že vztah Trudy a Bucka nemá romantický nádech.“

Bylo však jedno westernové klišé, kterému bylo třeba se vyhnout s vynaložením naprosto největšího hereckého úsilí. „Jednou z nejtěžších věcí při natáčení westernu je nedělat westernové herectví!“ směje se Elba. „Myslím, že byl jen jeden okamžik, kdy jsem nějaké westernové herectví předvedl – když jsem přijel na tom koni a musel jsem prostě udělat to mhouření očí!“

Film Tím tvrdší je pád můžete na Netflixu sledovat od 3. listopadu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -