- Reklama -

Bridgertonovi triumfují i díky hudbě: Seznam písní, které hrají v 2. řadě

Seriál Bridgertonovi neuspěl jen díky povedeným kostýmům a láskyplným zápletkám. Nedílnou součástí úspěchu je i povedený seriálový soundtrack. Které předělané moderní písně jste slyšeli v 2. sérii?

- Reklama -

Druhá řada seriálu Bridgertonovi měla v pátek premiéru na Netflixu. Romantické drama z období regentství je sice díky svému ději samo o sobě dostatečným lákadlem pro diváky, ale soundtrack, který seriál doplňuje, je tak výjimečně povedený, že se mu prostě nelze nevěnovat. Představil divákům neodolatelnou moderní variaci dobové hudby, která se dokonale hodí do prostředí britské vyšší společnosti 19. století. Už první série dobového dramatu lákala na klasické předělávky hitů, jako jsou „Thank U, Next“ od Ariany Grande, „Bad Guy“ od Billie Eilish nebo „Wildest Dreams“ od Taylor Swift, které si diváci mohli vychutnat v klasické podobě, většinou díky předělávkám hudebního uskupení Vitamin String Quartet.

Soundtrack 2. série Bridgertonu také obsahuje coververze největších současných hitů, přičemž za většinou z nich tentokrát autorsky stojí především skladatel Kris Bowers. Vynikají především coververze hitů od Nirvany, Madonny, Harryho Stylese, a Miley Cyrus. Tvůrce seriálu Chris Van Dusen časopisu People prozradil, že seriálová hudba je ve skutečnosti vybraná tak, že v sobě skrývá některá poselství týkající se jednotlivých dějových linií. „Rozhodně si myslím, že text původní písně je důležitý… Tímto způsobem jsme v této sezóně pro fanoušky připravili různé zábavné schovávačky, které se mohou odhalit a najít v rámci našeho výběru písní,“ prozradil.

V kterých písních by diváci měli hledat? Řeč je pravděpodobně o všech těch předělaných hitovkách, které v seriálu zaznějí. Proto si představíme všechny písně, jejichž coververze zazněli ve druhé sérii seriálu Bridgertonovi.

Seznam písní v 2. sérii seriálu Bridgertonovi

„Stay Away“ od Nirvany v podání Vitamin String Quartet

Známá píseň od Nirvany hraje ve své cover verzi v první epizodě. Dojde na ni ve chvíli, kdy vikomt Anthony Bridgerton vede rozhovory s potenciálními manželkami.

- Reklama -

„Material Girl“ – Madonna – cover Kris Bowers

V první epizodě také dojde na moment, kdy Sharmovi navštíví první ples sezony v doprovodu Lady Danburyové (Adjoa Andoh). Zatímco se setkávají s členy londýnské smetánky, orchestr hraje instrumentální verzi Madonnina hitu „Material Girl“ z roku 1984.

„Dancing On My Own“ – Robyn – v coververzi Vitamin String Quartet

K zásadnímu momentu ve vztahu mezi Kate Sharmovou a Anthonym Bridgertonoem dojde během čtvrté epizody. Dvojice se na dalším plese snaží vyřešit své neshody a po naléhání sestry Kate dojde k jejich společnému tanci. Nepřehlédnutelné jiskření mezi Kate a Anthonym plápolá a mění se v nepřehlédnutelný oheň za zvuků ikonické melodie „Dancing On My Own“ od zpěvačky Robyn.

„You Oughta Know“ – Alanis Morissette – cover by Duomo

Jeden z dalších hudebních vrcholů druhé řady přichází také v páté epizodě, ve které se Kate a Anthony snaží potlačit vzájemnou přizažlivost. Dojde k rychlé jízdě na koni a ohnivé výměně názorů, díky čemuž vynikne cover verze slavně rozhněvané písně od Alanis Morissette.

„Sign of the Times“ – Harry Styles – cover Steve Horner

V šesté epizodě zazní svatební zvony, a když nevěsta kráčí k oltáři, hraje orchestrální verze prvního sólového singlu Harryho Stylese.

„What About Us“ – P!nk – coververze od Duomo

„How Deep is Your Love“ – Calvin Harris a Disciples – cover Kiris Houston

„Wrecking Ball“ – Miley Cyrus – cover Midnite String Quartet

„Kabhi Khushi Kabhie Gham“ – Jatin-Lalit a Lata Mangeshkar – cover Kris Bowers

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -