- Reklama -

Bridgertonovi triumfují i díky hudbě: Seznam písní, které hrají v 2. řadě

Seriál Bridgertonovi neuspěl jen díky povedeným kostýmům a láskyplným zápletkám. Nedílnou součástí úspěchu je i povedený seriálový soundtrack. Které předělané moderní písně jste slyšeli v 2. sérii?

- Reklama -

Druhá řada seriálu Bridgertonovi měla v pátek premiéru na Netflixu. Romantické drama z období regentství je sice díky svému ději samo o sobě dostatečným lákadlem pro diváky, ale soundtrack, který seriál doplňuje, je tak výjimečně povedený, že se mu prostě nelze nevěnovat. Představil divákům neodolatelnou moderní variaci dobové hudby, která se dokonale hodí do prostředí britské vyšší společnosti 19. století. Už první série dobového dramatu lákala na klasické předělávky hitů, jako jsou „Thank U, Next“ od Ariany Grande, „Bad Guy“ od Billie Eilish nebo „Wildest Dreams“ od Taylor Swift, které si diváci mohli vychutnat v klasické podobě, většinou díky předělávkám hudebního uskupení Vitamin String Quartet.

Soundtrack 2. série Bridgertonu také obsahuje coververze největších současných hitů, přičemž za většinou z nich tentokrát autorsky stojí především skladatel Kris Bowers. Vynikají především coververze hitů od Nirvany, Madonny, Harryho Stylese, a Miley Cyrus. Tvůrce seriálu Chris Van Dusen časopisu People prozradil, že seriálová hudba je ve skutečnosti vybraná tak, že v sobě skrývá některá poselství týkající se jednotlivých dějových linií. „Rozhodně si myslím, že text původní písně je důležitý… Tímto způsobem jsme v této sezóně pro fanoušky připravili různé zábavné schovávačky, které se mohou odhalit a najít v rámci našeho výběru písní,“ prozradil.

V kterých písních by diváci měli hledat? Řeč je pravděpodobně o všech těch předělaných hitovkách, které v seriálu zaznějí. Proto si představíme všechny písně, jejichž coververze zazněli ve druhé sérii seriálu Bridgertonovi.

Seznam písní v 2. sérii seriálu Bridgertonovi

„Stay Away“ od Nirvany v podání Vitamin String Quartet

Známá píseň od Nirvany hraje ve své cover verzi v první epizodě. Dojde na ni ve chvíli, kdy vikomt Anthony Bridgerton vede rozhovory s potenciálními manželkami.

- Reklama -

„Material Girl“ – Madonna – cover Kris Bowers

V první epizodě také dojde na moment, kdy Sharmovi navštíví první ples sezony v doprovodu Lady Danburyové (Adjoa Andoh). Zatímco se setkávají s členy londýnské smetánky, orchestr hraje instrumentální verzi Madonnina hitu „Material Girl“ z roku 1984.

„Dancing On My Own“ – Robyn – v coververzi Vitamin String Quartet

K zásadnímu momentu ve vztahu mezi Kate Sharmovou a Anthonym Bridgertonoem dojde během čtvrté epizody. Dvojice se na dalším plese snaží vyřešit své neshody a po naléhání sestry Kate dojde k jejich společnému tanci. Nepřehlédnutelné jiskření mezi Kate a Anthonym plápolá a mění se v nepřehlédnutelný oheň za zvuků ikonické melodie „Dancing On My Own“ od zpěvačky Robyn.

„You Oughta Know“ – Alanis Morissette – cover by Duomo

Jeden z dalších hudebních vrcholů druhé řady přichází také v páté epizodě, ve které se Kate a Anthony snaží potlačit vzájemnou přizažlivost. Dojde k rychlé jízdě na koni a ohnivé výměně názorů, díky čemuž vynikne cover verze slavně rozhněvané písně od Alanis Morissette.

„Sign of the Times“ – Harry Styles – cover Steve Horner

V šesté epizodě zazní svatební zvony, a když nevěsta kráčí k oltáři, hraje orchestrální verze prvního sólového singlu Harryho Stylese.

„What About Us“ – P!nk – coververze od Duomo

„How Deep is Your Love“ – Calvin Harris a Disciples – cover Kiris Houston

„Wrecking Ball“ – Miley Cyrus – cover Midnite String Quartet

„Kabhi Khushi Kabhie Gham“ – Jatin-Lalit a Lata Mangeshkar – cover Kris Bowers

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -