- Reklama -

Bridgertonovi triumfují i díky hudbě: Seznam písní, které hrají v 2. řadě

Seriál Bridgertonovi neuspěl jen díky povedeným kostýmům a láskyplným zápletkám. Nedílnou součástí úspěchu je i povedený seriálový soundtrack. Které předělané moderní písně jste slyšeli v 2. sérii?

- Reklama -

Druhá řada seriálu Bridgertonovi měla v pátek premiéru na Netflixu. Romantické drama z období regentství je sice díky svému ději samo o sobě dostatečným lákadlem pro diváky, ale soundtrack, který seriál doplňuje, je tak výjimečně povedený, že se mu prostě nelze nevěnovat. Představil divákům neodolatelnou moderní variaci dobové hudby, která se dokonale hodí do prostředí britské vyšší společnosti 19. století. Už první série dobového dramatu lákala na klasické předělávky hitů, jako jsou „Thank U, Next“ od Ariany Grande, „Bad Guy“ od Billie Eilish nebo „Wildest Dreams“ od Taylor Swift, které si diváci mohli vychutnat v klasické podobě, většinou díky předělávkám hudebního uskupení Vitamin String Quartet.

Soundtrack 2. série Bridgertonu také obsahuje coververze největších současných hitů, přičemž za většinou z nich tentokrát autorsky stojí především skladatel Kris Bowers. Vynikají především coververze hitů od Nirvany, Madonny, Harryho Stylese, a Miley Cyrus. Tvůrce seriálu Chris Van Dusen časopisu People prozradil, že seriálová hudba je ve skutečnosti vybraná tak, že v sobě skrývá některá poselství týkající se jednotlivých dějových linií. „Rozhodně si myslím, že text původní písně je důležitý… Tímto způsobem jsme v této sezóně pro fanoušky připravili různé zábavné schovávačky, které se mohou odhalit a najít v rámci našeho výběru písní,“ prozradil.

V kterých písních by diváci měli hledat? Řeč je pravděpodobně o všech těch předělaných hitovkách, které v seriálu zaznějí. Proto si představíme všechny písně, jejichž coververze zazněli ve druhé sérii seriálu Bridgertonovi.

Seznam písní v 2. sérii seriálu Bridgertonovi

„Stay Away“ od Nirvany v podání Vitamin String Quartet

Známá píseň od Nirvany hraje ve své cover verzi v první epizodě. Dojde na ni ve chvíli, kdy vikomt Anthony Bridgerton vede rozhovory s potenciálními manželkami.

„Material Girl“ – Madonna – cover Kris Bowers

V první epizodě také dojde na moment, kdy Sharmovi navštíví první ples sezony v doprovodu Lady Danburyové (Adjoa Andoh). Zatímco se setkávají s členy londýnské smetánky, orchestr hraje instrumentální verzi Madonnina hitu „Material Girl“ z roku 1984.

„Dancing On My Own“ – Robyn – v coververzi Vitamin String Quartet

K zásadnímu momentu ve vztahu mezi Kate Sharmovou a Anthonym Bridgertonoem dojde během čtvrté epizody. Dvojice se na dalším plese snaží vyřešit své neshody a po naléhání sestry Kate dojde k jejich společnému tanci. Nepřehlédnutelné jiskření mezi Kate a Anthonym plápolá a mění se v nepřehlédnutelný oheň za zvuků ikonické melodie „Dancing On My Own“ od zpěvačky Robyn.

„You Oughta Know“ – Alanis Morissette – cover by Duomo

Jeden z dalších hudebních vrcholů druhé řady přichází také v páté epizodě, ve které se Kate a Anthony snaží potlačit vzájemnou přizažlivost. Dojde k rychlé jízdě na koni a ohnivé výměně názorů, díky čemuž vynikne cover verze slavně rozhněvané písně od Alanis Morissette.

„Sign of the Times“ – Harry Styles – cover Steve Horner

V šesté epizodě zazní svatební zvony, a když nevěsta kráčí k oltáři, hraje orchestrální verze prvního sólového singlu Harryho Stylese.

„What About Us“ – P!nk – coververze od Duomo

„How Deep is Your Love“ – Calvin Harris a Disciples – cover Kiris Houston

„Wrecking Ball“ – Miley Cyrus – cover Midnite String Quartet

„Kabhi Khushi Kabhie Gham“ – Jatin-Lalit a Lata Mangeshkar – cover Kris Bowers

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -