- Reklama -

Bridgertonovi triumfují i díky hudbě: Seznam písní, které hrají v 2. řadě

Seriál Bridgertonovi neuspěl jen díky povedeným kostýmům a láskyplným zápletkám. Nedílnou součástí úspěchu je i povedený seriálový soundtrack. Které předělané moderní písně jste slyšeli v 2. sérii?

- Reklama -

Druhá řada seriálu Bridgertonovi měla v pátek premiéru na Netflixu. Romantické drama z období regentství je sice díky svému ději samo o sobě dostatečným lákadlem pro diváky, ale soundtrack, který seriál doplňuje, je tak výjimečně povedený, že se mu prostě nelze nevěnovat. Představil divákům neodolatelnou moderní variaci dobové hudby, která se dokonale hodí do prostředí britské vyšší společnosti 19. století. Už první série dobového dramatu lákala na klasické předělávky hitů, jako jsou „Thank U, Next“ od Ariany Grande, „Bad Guy“ od Billie Eilish nebo „Wildest Dreams“ od Taylor Swift, které si diváci mohli vychutnat v klasické podobě, většinou díky předělávkám hudebního uskupení Vitamin String Quartet.

Soundtrack 2. série Bridgertonu také obsahuje coververze největších současných hitů, přičemž za většinou z nich tentokrát autorsky stojí především skladatel Kris Bowers. Vynikají především coververze hitů od Nirvany, Madonny, Harryho Stylese, a Miley Cyrus. Tvůrce seriálu Chris Van Dusen časopisu People prozradil, že seriálová hudba je ve skutečnosti vybraná tak, že v sobě skrývá některá poselství týkající se jednotlivých dějových linií. „Rozhodně si myslím, že text původní písně je důležitý… Tímto způsobem jsme v této sezóně pro fanoušky připravili různé zábavné schovávačky, které se mohou odhalit a najít v rámci našeho výběru písní,“ prozradil.

V kterých písních by diváci měli hledat? Řeč je pravděpodobně o všech těch předělaných hitovkách, které v seriálu zaznějí. Proto si představíme všechny písně, jejichž coververze zazněli ve druhé sérii seriálu Bridgertonovi.

Seznam písní v 2. sérii seriálu Bridgertonovi

„Stay Away“ od Nirvany v podání Vitamin String Quartet

Známá píseň od Nirvany hraje ve své cover verzi v první epizodě. Dojde na ni ve chvíli, kdy vikomt Anthony Bridgerton vede rozhovory s potenciálními manželkami.

„Material Girl“ – Madonna – cover Kris Bowers

V první epizodě také dojde na moment, kdy Sharmovi navštíví první ples sezony v doprovodu Lady Danburyové (Adjoa Andoh). Zatímco se setkávají s členy londýnské smetánky, orchestr hraje instrumentální verzi Madonnina hitu „Material Girl“ z roku 1984.

„Dancing On My Own“ – Robyn – v coververzi Vitamin String Quartet

K zásadnímu momentu ve vztahu mezi Kate Sharmovou a Anthonym Bridgertonoem dojde během čtvrté epizody. Dvojice se na dalším plese snaží vyřešit své neshody a po naléhání sestry Kate dojde k jejich společnému tanci. Nepřehlédnutelné jiskření mezi Kate a Anthonym plápolá a mění se v nepřehlédnutelný oheň za zvuků ikonické melodie „Dancing On My Own“ od zpěvačky Robyn.

„You Oughta Know“ – Alanis Morissette – cover by Duomo

Jeden z dalších hudebních vrcholů druhé řady přichází také v páté epizodě, ve které se Kate a Anthony snaží potlačit vzájemnou přizažlivost. Dojde k rychlé jízdě na koni a ohnivé výměně názorů, díky čemuž vynikne cover verze slavně rozhněvané písně od Alanis Morissette.

„Sign of the Times“ – Harry Styles – cover Steve Horner

V šesté epizodě zazní svatební zvony, a když nevěsta kráčí k oltáři, hraje orchestrální verze prvního sólového singlu Harryho Stylese.

„What About Us“ – P!nk – coververze od Duomo

„How Deep is Your Love“ – Calvin Harris a Disciples – cover Kiris Houston

„Wrecking Ball“ – Miley Cyrus – cover Midnite String Quartet

„Kabhi Khushi Kabhie Gham“ – Jatin-Lalit a Lata Mangeshkar – cover Kris Bowers

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -