- Reklama -

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

- Reklama -

Když přišla v seriálu zásadní změna oproti předloze, fanoušci byli v šoku. A nutno podotknout, že se změna milostného zájmu Francescy dotkla i fanoušků z queer komunity.

„Tohle je za hranicí zklamání. Jsem queer a líbí se mi, že chtějí dát LGBTQ+ komunitě zastoupení, ALE měli by vytvořit nové postavy, aby jim dali tuto dějovou linii, NE měnit hlavní postavu, kterou všichni ve fandomu milují,“ píše na Instagramu lucianoagustin_98, jehož komentář patří mezi nejoblíbenější u příspěvku, ve kterém se k rozhodnutí producentů vyjadřuje autorka předlohy. „Je tu spousta heterosexuálů a queer lidí (mužů i žen), kterým se tato změna NELÍBÍ a my ji prostě nemůžeme přijmout, i když se nám ji snažíte prodat jako nejkrásnější věc, která by se mohla stát.“

Mnoho fanoušků tak považuje tento krok za zbytečný a spekulují, že se jedná o velmi laciný pokus o modernizaci a zviditelnění seriálu. Najdou se ale i tací, co se těší na nové dynamiky, které nabízí vztah dvou žen, a očekávají, že lesbická láska přinese do příběhu svěží vítr.

Quinnovou rozhodnutí překvapilo, tvůrce se ale snaží chápat

- Reklama -

Autorka knih, podle kterých je seriál natočen, Julie Quinnová, se k celé situaci vyjádřila s pochopením i určitou dávkou rozhořčení.

„Byla jsem překvapena, když jsem se dozvěděla o této změně. Michaela Stirlingová byla vždy v mých knihách vždy mužem. Nicméně chápu, že adaptace seriálu musí někdy přinést nové perspektivy,“ uvedla Quinnová podle Variety.

Přestože měla určité obavy, věří, že tým za „Bridgertonovými“ ví, co dělá. „Doufám, že diváci dají této změně šanci a uvidí, jak se příběh Francescy rozvine,“ dodala.

Tvůrci změnu hájí potřebou moderního pohledu na vztahy

Tvůrci seriálu svůj krok vysvětlují tím, že změna byla motivována snahou přinést do příběhu více diverzity a moderního pohledu na vztahy. Přeci jen Quinnová napsala první knihu už před 24 lety.

„Chtěli jsme ukázat, že láska může mít mnoho podob a že v dnešní době je důležité reflektovat různé typy vztahů,“ řekl jeden z producentů seriálu. „Michaela Stirlingová přinese do příběhu nový rozměr a věříme, že si ji diváci oblíbí stejně jako Michaela.“

Zatím ale změna vyvolává spíš kontroverzi, podobně jako v případě, kdy se Netflix rozhodl opustit předlohu u seriálu Zaklínač. Někteří fanoušci proto Netflix kritizují za zbytečný zásah do původního příběhu s tím, že byl bylo lepší, kdyby seriál zůstal co nejvěrnější knižní předloze.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -