- Reklama -

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

- Reklama -

Hlavním problémem třetí série je scénář, který postrádá hloubku a zajímavost. Příběh Colina a Penelope, přestože slibný, působí místy ploše. Colin, který se vrací z velké cesty po Evropě, se rozhodne pomoci Penelope zlepšit její společenské postavení, což vede k řadě komplikací. Vztah mezi nimi se postupně vyvíjí, ale chybí mu jiskra, kterou měli předchozí hlavní páry série.

Zatímco první dvě řady byly inspirovány prvními dvěma knihami Julie Quinnové o Bridgertonových, třetí řada se opírá o motivy z románu „Nevhodný návrh“. Knižní paralela je však zpracována poněkud povrchně, a výsledný dojem zatím uvedených dílů je asi slabší i proto, že se seriál díky vydání vlastní cestou potýká s nedostatkem originality a dynamiky (něco podobného už od Netflixu zažili fanoušci Zaklínače, snad to nebude ten samý případ).

Je pravdou, že například Eloise Bridgertonová a její pokračující konflikty a přátelství s Penelope dodávají příběhu další vrstvu, ale ta není vždy dostatečně silná a atraktivní na to, aby stačila na udržení pozornosti diváka. Rovněž příběh Anthonyho Bridgertona a jeho manželky Kate, i když se odehrává na okraji hlavního děje, přináší zajímavé momenty, které však zůstávají tak trochu nedotažené.

Seriál drží nad vodou představitelka Penelope

Colin (Luke Newton) a Penelope (Nicola Coughlanová) prohlubují svůj vztah. | Foto: Liam Daniel/Netflix © 2024

Nicola Coughlanová v roli Penelope předvádí skvělý výkon, což pro dlouhodobé fanoušky seriálu nejspíš není překvapením. Její postava prochází složitým vývojem: její tajemství jako Lady Whistledownové se začíná rozkrývat a k tomu si potřebuje rychle najít nápadníka. Přitom neví, jak je na tom její přátelství s Eloise Bridgertonovou, která zná její skrytou identitu Lady Whistledownové.

- Reklama -

Ani herecké mistrovství Coughlanové však nedokáže tak úplně zachránit slabší scénář, který jí nabízí méně prostoru pro vyniknutí. Luke Newton jako Colin bohužel zůstává ve stínu charismatičtějších předchůdců z minulých řad. Jeho postava, i když sympatická, prostě nemá potřebné fluidum, které by diváka přikovalo k obrazovkám.

Vizuálně seriál pořád vládne

bridgertonovi 3. řada
Záběr z druhé epizody třetí řady Bridgettonových. | Foto: Liam Daniel/Netflix © 2024

Alespoň po vizuální stránce si seriál stále udržuje vysoký standard. Kostýmy, výprava a celková estetika jsou na vysoké úrovni, což zůstává jedním z hlavních lákadel. Nicméně v některých momentech produkční design začíná působit až příliš nasyceně a uměle, což může některým divákům vadit.

Přes všechny nedostatky ale zůstává třetí řada Bridgertonových pro stálé fanoušky pořád lákavá, jen je jí třeba vytknout, že postrádá dynamiku a originalitu předchozích sezón. Přesto zůstává seriál atraktivní volbou pro milovníky romantických dramat a historických inscenací.

Doufejme, že v dalších plánovaných dílech se autorům povede zakomponovat do příběhu více osvědčených postupů, aby si Bridgertonovi udrželi svou pozici mezi nejpopulárnějšími seriály na Netflixu. Pokud totiž budou zbylé díly třetí řady pokračovat v nastavené linii, bude pro Bridgertonovi složité udržet se i nadále na výsluní netflixovské popularity.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -