- Reklama -

Netflix zakázal korzety na natáčení Bridgertonových. Důvodem byly stížnosti hereček

Netflix zakázal používání korzetů ve svých dobových dramatech poté, co obdržel stížnosti od několika hereček. Bridgertonovi tak nynějška smí namísto tradičního omezujícího prádla, které bylo po desetiletí základem dobových dramat, dovolují herečkám nosit vlastní spodní prádlo.

- Reklama -

Podle zpráv webu express.co.uk producenti seriálu Bridgertonovi informovali herce, že již nošení korzetů není povinné. Je to kvůli obavám z krátkodobého i dlouhodobého poškození zdraví při několikahodinovém nošení korzetů na place. Zdroj deníku The Sun napsal, že „mnoho hvězd hlásilo modřiny a dokonce problémy s dýcháním“ a že „existují zdravotní a bezpečnostní obavy z toho, že by ženy měly být v korzetech navlečené celé týdny“.

Progresivní krok ukončí bolest hereček

K překvapivému rozhodnutí vedla Netflix také skutečnost, že používání korzetů není v souladu s pokrokovými hodnotami moderních televizních a rozhlasových stanic. A Netflix přitom v tomhle směru často stojí přímo v první řadě. Ačkoli oděv odráží tehdejší dobu, nyní se podle všeho považuje za potenciální nebezpečí. A ne jen zdravotní. Podle zpráv ze zámoří také propaguje nerealistické tělesné standardy. Změna proto byla třeba. Jak uvedl zdroj deníku thesun.co.uk, „vysílací a streamovací společnosti chtějí být vnímány jako progresivní. Je to velký moment v historii dobového dramatu“.

Změna v nošení kostýmů navíc přichází poté, co si v minulosti hvězda seriálu Bridgertonovi Simone Ashleyová, která v seriálu hraje Kate Sharmovou, postěžovala, s jakými problémy se potýkala, když musela nosit věci z šatníku z regentského období. Zdobená garderoba ji vyloženě trýznila, zejména korzet stahující pas. V rozhovoru pro glamourmagazine.co.uk sice popsala korzety jako „zajímavé“, ale vysvětlila, že jí štáb musel do kostýmů pomáhat, protože se sama nemohla ani ohnout, aby si obula boty.

K revoluci v kostýmech vedlo roztržené rameno

Simone se také podělila o své zkušenosti s nošením korzetu během natáčení a uvedla, že musela přestat jíst, aby se do něj vůbec vešla, a že jí působil bolest. „Myslím, že jsem si v jednu chvíli natrhla rameno!“ svěřila se.

Seriál Bridgertonovi, natáčený podle románů Julie Quinnové, se stal jedním z nejoblíbenějších původních seriálů Netflixu. Je otázkou, zda jeho příklad budou následovat další historická dramata a zda to znamená novou éru v zobrazování historické módy na obrazovce.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -