- Reklama -

Netflix zakázal korzety na natáčení Bridgertonových. Důvodem byly stížnosti hereček

Netflix zakázal používání korzetů ve svých dobových dramatech poté, co obdržel stížnosti od několika hereček. Bridgertonovi tak nynějška smí namísto tradičního omezujícího prádla, které bylo po desetiletí základem dobových dramat, dovolují herečkám nosit vlastní spodní prádlo.

- Reklama -

Podle zpráv webu express.co.uk producenti seriálu Bridgertonovi informovali herce, že již nošení korzetů není povinné. Je to kvůli obavám z krátkodobého i dlouhodobého poškození zdraví při několikahodinovém nošení korzetů na place. Zdroj deníku The Sun napsal, že „mnoho hvězd hlásilo modřiny a dokonce problémy s dýcháním“ a že „existují zdravotní a bezpečnostní obavy z toho, že by ženy měly být v korzetech navlečené celé týdny“.

Progresivní krok ukončí bolest hereček

K překvapivému rozhodnutí vedla Netflix také skutečnost, že používání korzetů není v souladu s pokrokovými hodnotami moderních televizních a rozhlasových stanic. A Netflix přitom v tomhle směru často stojí přímo v první řadě. Ačkoli oděv odráží tehdejší dobu, nyní se podle všeho považuje za potenciální nebezpečí. A ne jen zdravotní. Podle zpráv ze zámoří také propaguje nerealistické tělesné standardy. Změna proto byla třeba. Jak uvedl zdroj deníku thesun.co.uk, „vysílací a streamovací společnosti chtějí být vnímány jako progresivní. Je to velký moment v historii dobového dramatu“.

Změna v nošení kostýmů navíc přichází poté, co si v minulosti hvězda seriálu Bridgertonovi Simone Ashleyová, která v seriálu hraje Kate Sharmovou, postěžovala, s jakými problémy se potýkala, když musela nosit věci z šatníku z regentského období. Zdobená garderoba ji vyloženě trýznila, zejména korzet stahující pas. V rozhovoru pro glamourmagazine.co.uk sice popsala korzety jako „zajímavé“, ale vysvětlila, že jí štáb musel do kostýmů pomáhat, protože se sama nemohla ani ohnout, aby si obula boty.

K revoluci v kostýmech vedlo roztržené rameno

Simone se také podělila o své zkušenosti s nošením korzetu během natáčení a uvedla, že musela přestat jíst, aby se do něj vůbec vešla, a že jí působil bolest. „Myslím, že jsem si v jednu chvíli natrhla rameno!“ svěřila se.

- Reklama -

Seriál Bridgertonovi, natáčený podle románů Julie Quinnové, se stal jedním z nejoblíbenějších původních seriálů Netflixu. Je otázkou, zda jeho příklad budou následovat další historická dramata a zda to znamená novou éru v zobrazování historické módy na obrazovce.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -