- Reklama -

Netflix zakázal korzety na natáčení Bridgertonových. Důvodem byly stížnosti hereček

Netflix zakázal používání korzetů ve svých dobových dramatech poté, co obdržel stížnosti od několika hereček. Bridgertonovi tak nynějška smí namísto tradičního omezujícího prádla, které bylo po desetiletí základem dobových dramat, dovolují herečkám nosit vlastní spodní prádlo.

- Reklama -

Podle zpráv webu express.co.uk producenti seriálu Bridgertonovi informovali herce, že již nošení korzetů není povinné. Je to kvůli obavám z krátkodobého i dlouhodobého poškození zdraví při několikahodinovém nošení korzetů na place. Zdroj deníku The Sun napsal, že „mnoho hvězd hlásilo modřiny a dokonce problémy s dýcháním“ a že „existují zdravotní a bezpečnostní obavy z toho, že by ženy měly být v korzetech navlečené celé týdny“.

Progresivní krok ukončí bolest hereček

K překvapivému rozhodnutí vedla Netflix také skutečnost, že používání korzetů není v souladu s pokrokovými hodnotami moderních televizních a rozhlasových stanic. A Netflix přitom v tomhle směru často stojí přímo v první řadě. Ačkoli oděv odráží tehdejší dobu, nyní se podle všeho považuje za potenciální nebezpečí. A ne jen zdravotní. Podle zpráv ze zámoří také propaguje nerealistické tělesné standardy. Změna proto byla třeba. Jak uvedl zdroj deníku thesun.co.uk, „vysílací a streamovací společnosti chtějí být vnímány jako progresivní. Je to velký moment v historii dobového dramatu“.

Změna v nošení kostýmů navíc přichází poté, co si v minulosti hvězda seriálu Bridgertonovi Simone Ashleyová, která v seriálu hraje Kate Sharmovou, postěžovala, s jakými problémy se potýkala, když musela nosit věci z šatníku z regentského období. Zdobená garderoba ji vyloženě trýznila, zejména korzet stahující pas. V rozhovoru pro glamourmagazine.co.uk sice popsala korzety jako „zajímavé“, ale vysvětlila, že jí štáb musel do kostýmů pomáhat, protože se sama nemohla ani ohnout, aby si obula boty.

K revoluci v kostýmech vedlo roztržené rameno

Simone se také podělila o své zkušenosti s nošením korzetu během natáčení a uvedla, že musela přestat jíst, aby se do něj vůbec vešla, a že jí působil bolest. „Myslím, že jsem si v jednu chvíli natrhla rameno!“ svěřila se.

- Reklama -

Seriál Bridgertonovi, natáčený podle románů Julie Quinnové, se stal jedním z nejoblíbenějších původních seriálů Netflixu. Je otázkou, zda jeho příklad budou následovat další historická dramata a zda to znamená novou éru v zobrazování historické módy na obrazovce.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -