- Reklama -

Netflix zakázal korzety na natáčení Bridgertonových. Důvodem byly stížnosti hereček

Netflix zakázal používání korzetů ve svých dobových dramatech poté, co obdržel stížnosti od několika hereček. Bridgertonovi tak nynějška smí namísto tradičního omezujícího prádla, které bylo po desetiletí základem dobových dramat, dovolují herečkám nosit vlastní spodní prádlo.

- Reklama -

Podle zpráv webu express.co.uk producenti seriálu Bridgertonovi informovali herce, že již nošení korzetů není povinné. Je to kvůli obavám z krátkodobého i dlouhodobého poškození zdraví při několikahodinovém nošení korzetů na place. Zdroj deníku The Sun napsal, že „mnoho hvězd hlásilo modřiny a dokonce problémy s dýcháním“ a že „existují zdravotní a bezpečnostní obavy z toho, že by ženy měly být v korzetech navlečené celé týdny“.

Progresivní krok ukončí bolest hereček

K překvapivému rozhodnutí vedla Netflix také skutečnost, že používání korzetů není v souladu s pokrokovými hodnotami moderních televizních a rozhlasových stanic. A Netflix přitom v tomhle směru často stojí přímo v první řadě. Ačkoli oděv odráží tehdejší dobu, nyní se podle všeho považuje za potenciální nebezpečí. A ne jen zdravotní. Podle zpráv ze zámoří také propaguje nerealistické tělesné standardy. Změna proto byla třeba. Jak uvedl zdroj deníku thesun.co.uk, „vysílací a streamovací společnosti chtějí být vnímány jako progresivní. Je to velký moment v historii dobového dramatu“.

Změna v nošení kostýmů navíc přichází poté, co si v minulosti hvězda seriálu Bridgertonovi Simone Ashleyová, která v seriálu hraje Kate Sharmovou, postěžovala, s jakými problémy se potýkala, když musela nosit věci z šatníku z regentského období. Zdobená garderoba ji vyloženě trýznila, zejména korzet stahující pas. V rozhovoru pro glamourmagazine.co.uk sice popsala korzety jako „zajímavé“, ale vysvětlila, že jí štáb musel do kostýmů pomáhat, protože se sama nemohla ani ohnout, aby si obula boty.

K revoluci v kostýmech vedlo roztržené rameno

Simone se také podělila o své zkušenosti s nošením korzetu během natáčení a uvedla, že musela přestat jíst, aby se do něj vůbec vešla, a že jí působil bolest. „Myslím, že jsem si v jednu chvíli natrhla rameno!“ svěřila se.

- Reklama -

Seriál Bridgertonovi, natáčený podle románů Julie Quinnové, se stal jedním z nejoblíbenějších původních seriálů Netflixu. Je otázkou, zda jeho příklad budou následovat další historická dramata a zda to znamená novou éru v zobrazování historické módy na obrazovce.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -