- Reklama -

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.

- Reklama -

Když byl Chuck Norris, proslulý svou neporazitelností, v rozhovoru s časopisem Black Belt dotazován na svůj souboj s mistrem bojových umění Brucem Lee, odpověděl zvláštním způsobem: „Omluvte mé vyjádření k otázce, zda bych dokázal porazit Bruce Leeho jiným Bruceovým citátem: ‚Přehnaná sebechvála je nerozumná představa slávy.'“

Chuck Norris prohru nikdy nepřiznal

Solidní mlžení, že? Nicméně, podle zpráv od blízkého přítele Bruce Leeho, mistra tradičního kung-fu Williama Cheunga, ke střetnutí mezi Chuckem Norrisem a Brucem Lee vážně došlo, a Bruce Lee v něm zvítězil, píše screenrant.com. Cheung tvrdí, že má dopis od Bruce Leea, který potvrzuje Norrisovu porážku. „Chuck Norris byl skutečně poražen Brucem Leeem a stal se Bruceovým žákem, i když tuto pravdu nepřiznal po Bruceově smrti,“ řekl.

Příběh střetnutí těchto dvou velikánů bojových umění se začal psát na začátku sedmdesátých let, kdy Bruce Lee přijal nabídku od filmového studia Golden Harvest na účinkování ve dvou filmech, „The Big Boss“ a „Fist of Fury,“ ve svém rodném Hongkongu. Snímky byly tak úspěšné, že Bruce Lee získal plnou tvůrčí kontrolu nad svým třetím filmem, „Way of the Dragon,“ ve kterém byl nejen hlavním hercem, ale také režisérem, scénáristou, spoluproducentem a choreografem bojových scén.

Nelegální souboj v Koloseu

Pro finální bojovou scénu ve filmu „Way of the Dragon“ zvolil Bruce Lee Chucka Norrise jako svého soupeře. Jejich nezapomenutelná bitva se odehrála v ikonickém Koloseu v Římě, i když to bylo tehdy v rozporu se zákonem. Producenti filmu údajně úředníky uplatili a získali povolení k natáčení v tomto historickém amfiteátru.

- Reklama -

Samotný souboj, který vidíme ve filmu, byl podle stránek blackbeltmag.com natočen téměř v reálném čase. Lee a Norris předem důkladně procvičili každý úder, ale kvůli omezenému času v Koloseu nemohli úplně zadržovat své rány – takže některé zásahy působily jako skutečné. A dnes už víme, že také nejspíš byly…

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -