- Reklama -

Seriál Dexter se vrací s další sérií: Co přinese Nová krev?

Po osmi letech se mstitelský sériový vrah Dexter vrací, aby zabil pár dalších lidí, co si to zaslouží.

- Reklama -

Osm let po skončení původní sériálu Dexter se mstivý seriálový zabiják v podání Michaela C. Halla vrací ke svým vražedným praktikám. Stane se tak v očekávaném desetidílném návratu Dextera: Nová krev.

Původní seriál se vysílal v letech 2006 až 2013 a sledoval sympatického, ale zvráceného Dextera Morgana, který tajně vykonával spravedlnost podle svých představ tím, že zabíjel zločince, kterým prošla vražda. Jako expert na krevní skvrny u miamské policie byl Dexter vždy o krok napřed před policisty, včetně své sestry detektivky Debry, kterou hrála Jennifer Carpenterová.

Během svého vražedného řádění se dostal na kobylku desítkám sadistických psychopatů, včetně Ledového vraha (z něhož se vyklubal Dexterův dávno ztracený bratr) a děsivého vraha Trinityho (John Lithgow), ovšem až poté, co Trinity zavraždil Dexterovu ženu Ritu, s níž měl malého syna Harrisona.

Když sériový vrah ztratí štěstí…

V osmé sérii se však Dexterovi přestalo dařit, protože policie se mu dostala na stopu.

Debra odhalila jeho tajný život a připojila se k jeho zločinům. Nakonec ale byla zavražděna seriálovým vrahem zvaným Mozkový chirurg. Na konci poslední epizody se Dexterovi podařilo předstírat svou smrt a uprchl z Miami. Objevil se v odlehlé horské oblasti a nechal Harrisona na výchově u bývalé přítelkyně, sériové travičky Hannah. Pro mnoho fanoušků byl podobný závěr seriálu zklamáním.

„Když skončila poslední série, bylo mi za Dextera smutno, protože se nacházel na strašně smutném místě,“ řekl herec v rozhovoru s britským magazínem TV&Satellite Week. „Konec byl pro lidi přinejlepším záhadný, ne-li spíš zmatený a k vzteku. V závěru jsme o Dexterovi neslyšeli. A on nám neřekl, co se s ním děje. Prostě zmizel, nechal si narůst vousy a začal kácet stromy, což bylo pro fanoušky dost neuspokojivé.“

O čem bude nový Dexter?

V úvodní epizodě zjistíme, že Dexter žije pod falešným jménem Jim Lindsay v poklidném městečku Iron Lake na severu státu New York, kde pracuje v obchodě s loveckými a rybářskými potřebami. Žije v malé chatě v divočině a má novou přítelkyni, Angelu Bishopovou (Julia Jonesová ze seriálu Mandalorian), která je shodou okolností šéfkou policie v Iron Lake.

„Navzdory tomu, že předstírá, že je někým, kým není, se legitimně snaží být normálním člověkem a mít skutečné vztahy,“ vysvětluje Hall. „Chce mít co nejplnohodnotnější život a zároveň se zdržet zabíjení.“

Jeho minulost ho však dostihne, když do Iron Lake přijede pubertální Dexterův syn Harrison (Jack Alcott). Ten chce znát důvod, proč ho Dexter opustil, zatímco Dexter uvažuje, zda jeho syn zdědil vražedné sklony.

Současně se Dexterův poklidný život ještě více rozvrátí, když Iron Lake zasáhne několik záhadných případů pohřešovaných osob a on se setká s Mattem (Steve M. Robertson), synem místního velkostatkáře Kurta Caldwella (Clancy Brown). Vrátí se díky tomu opět Dexterova dlouho dřímající touha zabíjet?

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -