- Reklama -

Seriál Dexter se vrací s další sérií: Co přinese Nová krev?

Po osmi letech se mstitelský sériový vrah Dexter vrací, aby zabil pár dalších lidí, co si to zaslouží.

- Reklama -

Osm let po skončení původní sériálu Dexter se mstivý seriálový zabiják v podání Michaela C. Halla vrací ke svým vražedným praktikám. Stane se tak v očekávaném desetidílném návratu Dextera: Nová krev.

Původní seriál se vysílal v letech 2006 až 2013 a sledoval sympatického, ale zvráceného Dextera Morgana, který tajně vykonával spravedlnost podle svých představ tím, že zabíjel zločince, kterým prošla vražda. Jako expert na krevní skvrny u miamské policie byl Dexter vždy o krok napřed před policisty, včetně své sestry detektivky Debry, kterou hrála Jennifer Carpenterová.

Během svého vražedného řádění se dostal na kobylku desítkám sadistických psychopatů, včetně Ledového vraha (z něhož se vyklubal Dexterův dávno ztracený bratr) a děsivého vraha Trinityho (John Lithgow), ovšem až poté, co Trinity zavraždil Dexterovu ženu Ritu, s níž měl malého syna Harrisona.

Když sériový vrah ztratí štěstí…

V osmé sérii se však Dexterovi přestalo dařit, protože policie se mu dostala na stopu.

- Reklama -

Debra odhalila jeho tajný život a připojila se k jeho zločinům. Nakonec ale byla zavražděna seriálovým vrahem zvaným Mozkový chirurg. Na konci poslední epizody se Dexterovi podařilo předstírat svou smrt a uprchl z Miami. Objevil se v odlehlé horské oblasti a nechal Harrisona na výchově u bývalé přítelkyně, sériové travičky Hannah. Pro mnoho fanoušků byl podobný závěr seriálu zklamáním.

„Když skončila poslední série, bylo mi za Dextera smutno, protože se nacházel na strašně smutném místě,“ řekl herec v rozhovoru s britským magazínem TV&Satellite Week. „Konec byl pro lidi přinejlepším záhadný, ne-li spíš zmatený a k vzteku. V závěru jsme o Dexterovi neslyšeli. A on nám neřekl, co se s ním děje. Prostě zmizel, nechal si narůst vousy a začal kácet stromy, což bylo pro fanoušky dost neuspokojivé.“

O čem bude nový Dexter?

V úvodní epizodě zjistíme, že Dexter žije pod falešným jménem Jim Lindsay v poklidném městečku Iron Lake na severu státu New York, kde pracuje v obchodě s loveckými a rybářskými potřebami. Žije v malé chatě v divočině a má novou přítelkyni, Angelu Bishopovou (Julia Jonesová ze seriálu Mandalorian), která je shodou okolností šéfkou policie v Iron Lake.

„Navzdory tomu, že předstírá, že je někým, kým není, se legitimně snaží být normálním člověkem a mít skutečné vztahy,“ vysvětluje Hall. „Chce mít co nejplnohodnotnější život a zároveň se zdržet zabíjení.“

Jeho minulost ho však dostihne, když do Iron Lake přijede pubertální Dexterův syn Harrison (Jack Alcott). Ten chce znát důvod, proč ho Dexter opustil, zatímco Dexter uvažuje, zda jeho syn zdědil vražedné sklony.

Současně se Dexterův poklidný život ještě více rozvrátí, když Iron Lake zasáhne několik záhadných případů pohřešovaných osob a on se setká s Mattem (Steve M. Robertson), synem místního velkostatkáře Kurta Caldwella (Clancy Brown). Vrátí se díky tomu opět Dexterova dlouho dřímající touha zabíjet?

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -