- Reklama -

Duna 2: Režisér Denise Villeneuve prozradil několik potěšujících novinek

Duna 2 potěší fanoušky knižní předlohy nejspíš ještě víc než povedený první díl. Režisér filmu Denise Villeneuve krom toho prozradil pár detailů ohledně natáčení.

- Reklama -

Film Duna 2 patří k nejočekávanějším filmovým projektů nejbližších let. A režisér filmu Denise Villeneuve nedávno promluvil o tom, jak to s prací na druhém dílu aktuálně vypadá.

Dobrou zprávou pro všechny fanoušky je, že natáčení začne až nečekaně brzy. Villeneuve, který netají, že je velkým fanouškem knižní předlohy, také promluvil o tom, jak složité je adaptovat knižní příběh, aby co nejvíce odpovídal představám fanoušků. V rozhovoru pro Empire.com toho ale prozradil mnohem víc.

Točit se začne už v létě

Kromě dobrých zpráv o brzkém natáčení jistě potěší i skutečnost, že scénář k filmu už je kompletně hotový. „Natáčet bychom měli do konce léta,“ uvedl Villeneuve.

„Prozradím, že je to z větší části navržené. Teď nám pomáhá to, že je to poprvé, co jsem se vrátil k nějakému vesmíru. Takže pracuji se stejným štábem. Všichni vědí, co mají dělat. Film bude náročnější, ale víme, kudy jdeme. A scénář je napsaný. Takže se cítím ohledně filmu poměrně sebejistě. Upřímně řečeno, jedinou velkou neznámou je pro mě teď pandemie,“ dodal režisér.

Duna 2 bude víc o Harkonnenech

Uznávaný tvůrce také přiznal, že měl velké těžkosti s tím, které části knihy zcela vyřadit a které postavy a události více představí divákům až Duna 2. „Když adaptujete knihu, musíte dělat odvážná rozhodnutí, aby věci na plátně ožily. A myslím, že rozhodnutí, co jsem udělal, byla nejlepší možností, jak tento svět představit širokému publiku. Teď ve dvojce chci mít větší volnost. Díky tomu bude možné pustit se do některých detailů trochu víc do hloubky,“ vysvětluje.

Skládat příběh druhého dílu přitom není nijak snadné. „Je to jako šachová partie. Ve druhém díle se představí některé nové postavy. Jedno z mých prvních rozhodnutí bylo, že první díl bude více o Paulu Atreidovi a Bene Gesserit a o jeho zkušenostech z prvního kontaktu s jinou kulturou,“ říká Villeneuve. „Ve druhém díle bude mnohem více harkonnenských věcí.“

Jak informuje filmtoro.cz, premiéra filmu je zatím naplánovaná na rok 2023. Je ale nutné počítat s tím, že se datum může ještě možná změní, pokud by při natáčení docházelo ke komplikacím kvůli koronaviru a s ním spojenými omezeními, jako se to dělo v posledních letech u mnoha filmových a seriálových projektů.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -