- Reklama -

Duna 2: Režisér Denise Villeneuve prozradil několik potěšujících novinek

Duna 2 potěší fanoušky knižní předlohy nejspíš ještě víc než povedený první díl. Režisér filmu Denise Villeneuve krom toho prozradil pár detailů ohledně natáčení.

- Reklama -

Film Duna 2 patří k nejočekávanějším filmovým projektů nejbližších let. A režisér filmu Denise Villeneuve nedávno promluvil o tom, jak to s prací na druhém dílu aktuálně vypadá.

Dobrou zprávou pro všechny fanoušky je, že natáčení začne až nečekaně brzy. Villeneuve, který netají, že je velkým fanouškem knižní předlohy, také promluvil o tom, jak složité je adaptovat knižní příběh, aby co nejvíce odpovídal představám fanoušků. V rozhovoru pro Empire.com toho ale prozradil mnohem víc.

Točit se začne už v létě

Kromě dobrých zpráv o brzkém natáčení jistě potěší i skutečnost, že scénář k filmu už je kompletně hotový. „Natáčet bychom měli do konce léta,“ uvedl Villeneuve.

„Prozradím, že je to z větší části navržené. Teď nám pomáhá to, že je to poprvé, co jsem se vrátil k nějakému vesmíru. Takže pracuji se stejným štábem. Všichni vědí, co mají dělat. Film bude náročnější, ale víme, kudy jdeme. A scénář je napsaný. Takže se cítím ohledně filmu poměrně sebejistě. Upřímně řečeno, jedinou velkou neznámou je pro mě teď pandemie,“ dodal režisér.

Duna 2 bude víc o Harkonnenech

Uznávaný tvůrce také přiznal, že měl velké těžkosti s tím, které části knihy zcela vyřadit a které postavy a události více představí divákům až Duna 2. „Když adaptujete knihu, musíte dělat odvážná rozhodnutí, aby věci na plátně ožily. A myslím, že rozhodnutí, co jsem udělal, byla nejlepší možností, jak tento svět představit širokému publiku. Teď ve dvojce chci mít větší volnost. Díky tomu bude možné pustit se do některých detailů trochu víc do hloubky,“ vysvětluje.

Skládat příběh druhého dílu přitom není nijak snadné. „Je to jako šachová partie. Ve druhém díle se představí některé nové postavy. Jedno z mých prvních rozhodnutí bylo, že první díl bude více o Paulu Atreidovi a Bene Gesserit a o jeho zkušenostech z prvního kontaktu s jinou kulturou,“ říká Villeneuve. „Ve druhém díle bude mnohem více harkonnenských věcí.“

Jak informuje filmtoro.cz, premiéra filmu je zatím naplánovaná na rok 2023. Je ale nutné počítat s tím, že se datum může ještě možná změní, pokud by při natáčení docházelo ke komplikacím kvůli koronaviru a s ním spojenými omezeními, jako se to dělo v posledních letech u mnoha filmových a seriálových projektů.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -