- Reklama -

Duna 2: Režisér Denise Villeneuve prozradil několik potěšujících novinek

Duna 2 potěší fanoušky knižní předlohy nejspíš ještě víc než povedený první díl. Režisér filmu Denise Villeneuve krom toho prozradil pár detailů ohledně natáčení.

- Reklama -

Film Duna 2 patří k nejočekávanějším filmovým projektů nejbližších let. A režisér filmu Denise Villeneuve nedávno promluvil o tom, jak to s prací na druhém dílu aktuálně vypadá.

Dobrou zprávou pro všechny fanoušky je, že natáčení začne až nečekaně brzy. Villeneuve, který netají, že je velkým fanouškem knižní předlohy, také promluvil o tom, jak složité je adaptovat knižní příběh, aby co nejvíce odpovídal představám fanoušků. V rozhovoru pro Empire.com toho ale prozradil mnohem víc.

Točit se začne už v létě

Kromě dobrých zpráv o brzkém natáčení jistě potěší i skutečnost, že scénář k filmu už je kompletně hotový. „Natáčet bychom měli do konce léta,“ uvedl Villeneuve.

„Prozradím, že je to z větší části navržené. Teď nám pomáhá to, že je to poprvé, co jsem se vrátil k nějakému vesmíru. Takže pracuji se stejným štábem. Všichni vědí, co mají dělat. Film bude náročnější, ale víme, kudy jdeme. A scénář je napsaný. Takže se cítím ohledně filmu poměrně sebejistě. Upřímně řečeno, jedinou velkou neznámou je pro mě teď pandemie,“ dodal režisér.

Duna 2 bude víc o Harkonnenech

Uznávaný tvůrce také přiznal, že měl velké těžkosti s tím, které části knihy zcela vyřadit a které postavy a události více představí divákům až Duna 2. „Když adaptujete knihu, musíte dělat odvážná rozhodnutí, aby věci na plátně ožily. A myslím, že rozhodnutí, co jsem udělal, byla nejlepší možností, jak tento svět představit širokému publiku. Teď ve dvojce chci mít větší volnost. Díky tomu bude možné pustit se do některých detailů trochu víc do hloubky,“ vysvětluje.

Skládat příběh druhého dílu přitom není nijak snadné. „Je to jako šachová partie. Ve druhém díle se představí některé nové postavy. Jedno z mých prvních rozhodnutí bylo, že první díl bude více o Paulu Atreidovi a Bene Gesserit a o jeho zkušenostech z prvního kontaktu s jinou kulturou,“ říká Villeneuve. „Ve druhém díle bude mnohem více harkonnenských věcí.“

Jak informuje filmtoro.cz, premiéra filmu je zatím naplánovaná na rok 2023. Je ale nutné počítat s tím, že se datum může ještě možná změní, pokud by při natáčení docházelo ke komplikacím kvůli koronaviru a s ním spojenými omezeními, jako se to dělo v posledních letech u mnoha filmových a seriálových projektů.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -