- Reklama -

Duna 2: Režisér Denise Villeneuve prozradil několik potěšujících novinek

Duna 2 potěší fanoušky knižní předlohy nejspíš ještě víc než povedený první díl. Režisér filmu Denise Villeneuve krom toho prozradil pár detailů ohledně natáčení.

- Reklama -

Film Duna 2 patří k nejočekávanějším filmovým projektů nejbližších let. A režisér filmu Denise Villeneuve nedávno promluvil o tom, jak to s prací na druhém dílu aktuálně vypadá.

Dobrou zprávou pro všechny fanoušky je, že natáčení začne až nečekaně brzy. Villeneuve, který netají, že je velkým fanouškem knižní předlohy, také promluvil o tom, jak složité je adaptovat knižní příběh, aby co nejvíce odpovídal představám fanoušků. V rozhovoru pro Empire.com toho ale prozradil mnohem víc.

Točit se začne už v létě

Kromě dobrých zpráv o brzkém natáčení jistě potěší i skutečnost, že scénář k filmu už je kompletně hotový. „Natáčet bychom měli do konce léta,“ uvedl Villeneuve.

„Prozradím, že je to z větší části navržené. Teď nám pomáhá to, že je to poprvé, co jsem se vrátil k nějakému vesmíru. Takže pracuji se stejným štábem. Všichni vědí, co mají dělat. Film bude náročnější, ale víme, kudy jdeme. A scénář je napsaný. Takže se cítím ohledně filmu poměrně sebejistě. Upřímně řečeno, jedinou velkou neznámou je pro mě teď pandemie,“ dodal režisér.

- Reklama -

Duna 2 bude víc o Harkonnenech

Uznávaný tvůrce také přiznal, že měl velké těžkosti s tím, které části knihy zcela vyřadit a které postavy a události více představí divákům až Duna 2. „Když adaptujete knihu, musíte dělat odvážná rozhodnutí, aby věci na plátně ožily. A myslím, že rozhodnutí, co jsem udělal, byla nejlepší možností, jak tento svět představit širokému publiku. Teď ve dvojce chci mít větší volnost. Díky tomu bude možné pustit se do některých detailů trochu víc do hloubky,“ vysvětluje.

Skládat příběh druhého dílu přitom není nijak snadné. „Je to jako šachová partie. Ve druhém díle se představí některé nové postavy. Jedno z mých prvních rozhodnutí bylo, že první díl bude více o Paulu Atreidovi a Bene Gesserit a o jeho zkušenostech z prvního kontaktu s jinou kulturou,“ říká Villeneuve. „Ve druhém díle bude mnohem více harkonnenských věcí.“

Jak informuje filmtoro.cz, premiéra filmu je zatím naplánovaná na rok 2023. Je ale nutné počítat s tím, že se datum může ještě možná změní, pokud by při natáčení docházelo ke komplikacím kvůli koronaviru a s ním spojenými omezeními, jako se to dělo v posledních letech u mnoha filmových a seriálových projektů.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -