- Reklama -

Moon Knight: Nový supehrdinský seriál od Marvelu láká na hvězdu Duny

Oscar Isaac nedávno zazářil v Oscary ověnčeném sci-fi Duna. Teď hraje v seriálu Moon Knight marvelovského superhrdinu, který získal schopnosti od starověkého egyptského boha.

- Reklama -

Moon Knight, nejnovější televizní seriál společnosti Marvel, který vysílá Disney+, láká na hvězdné obsazení v čele s Oscarem Isaacem a Ethanem Hawkem. První epizoda nedávno spatřila světlo světa a každý týden přibývají nové díly.

O čem je Moon Knight?

Oscar Isaac v roli Stevena Granta pracuje v obchodě se suvenýry v Britském muzeu. Má potíže rozeznat, co je jen sen a co je životní realita. Ukáže se, že trpí poruchou osobnosti. A nevědomky si přepíná mezi mírným Stevenem a akčním žoldákem Marcem Spectorem, přičemž zažívá podivné a děsivé halucinace. Pak však Steven obdrží záhadný telefonát od ženy, která poznává jeho hlas Marca. A uvědomí si, že se mu všechno jen nezdá…

Brzy se začne odkrývat ještě temnější záhada s vazbou na starověkého egyptského boha, která odhalí další osobu – Moon Knighta, postavu v plášti, která se dost podobá nějaké lepší staroegyptské mumii. Stane se prostředníkem egyptského boha měsíce Khonshu (hlas F. Murray Abraham). A v průběhu seriálu se potýká s Arthurem Harrowem (Ethan Hawke), který v Moon Knightovi vidí překážku.

Seriál se skládá ze šesti epizod a skončí 4. května, upozornil menshealth.com.

Jak vznikl Moon Knight?

Seriál vychází z komiksu Werewolf by Night od Marvel Comics, který vyšel v roce 1975. Moon Knight se objevil ve dvou číslech. Jak píše nerdist.com, prodeje těchto komiksů musely být velmi dobré. Marvel totiž přivedl Moon Knighta zpět na sólovou dráhu v Marvel Spotlight, po čemž následovalo hostování v dalších seriálech od Marvelu (třeba Spider-manovi). Dokonce se Moon Knight ojbevil i v Hulkově velkoformátovém časopise.

- Reklama -

Od roku 1980 série vychází samostatně. V průběhu osmdesátých let se mezi milovníky komiksu stal natolik známou postavou, že se pravidelně objevuje v různých sólových komiksech a zůstává pevnou součástí marvelovského vesmíru.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -