- Reklama -

Moon Knight: Nový supehrdinský seriál od Marvelu láká na hvězdu Duny

Oscar Isaac nedávno zazářil v Oscary ověnčeném sci-fi Duna. Teď hraje v seriálu Moon Knight marvelovského superhrdinu, který získal schopnosti od starověkého egyptského boha.

- Reklama -

Moon Knight, nejnovější televizní seriál společnosti Marvel, který vysílá Disney+, láká na hvězdné obsazení v čele s Oscarem Isaacem a Ethanem Hawkem. První epizoda nedávno spatřila světlo světa a každý týden přibývají nové díly.

O čem je Moon Knight?

Oscar Isaac v roli Stevena Granta pracuje v obchodě se suvenýry v Britském muzeu. Má potíže rozeznat, co je jen sen a co je životní realita. Ukáže se, že trpí poruchou osobnosti. A nevědomky si přepíná mezi mírným Stevenem a akčním žoldákem Marcem Spectorem, přičemž zažívá podivné a děsivé halucinace. Pak však Steven obdrží záhadný telefonát od ženy, která poznává jeho hlas Marca. A uvědomí si, že se mu všechno jen nezdá…

Brzy se začne odkrývat ještě temnější záhada s vazbou na starověkého egyptského boha, která odhalí další osobu – Moon Knighta, postavu v plášti, která se dost podobá nějaké lepší staroegyptské mumii. Stane se prostředníkem egyptského boha měsíce Khonshu (hlas F. Murray Abraham). A v průběhu seriálu se potýká s Arthurem Harrowem (Ethan Hawke), který v Moon Knightovi vidí překážku.

Seriál se skládá ze šesti epizod a skončí 4. května, upozornil menshealth.com.

Jak vznikl Moon Knight?

Seriál vychází z komiksu Werewolf by Night od Marvel Comics, který vyšel v roce 1975. Moon Knight se objevil ve dvou číslech. Jak píše nerdist.com, prodeje těchto komiksů musely být velmi dobré. Marvel totiž přivedl Moon Knighta zpět na sólovou dráhu v Marvel Spotlight, po čemž následovalo hostování v dalších seriálech od Marvelu (třeba Spider-manovi). Dokonce se Moon Knight ojbevil i v Hulkově velkoformátovém časopise.

Od roku 1980 série vychází samostatně. V průběhu osmdesátých let se mezi milovníky komiksu stal natolik známou postavou, že se pravidelně objevuje v různých sólových komiksech a zůstává pevnou součástí marvelovského vesmíru.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -