- Reklama -

Moon Knight: Nový supehrdinský seriál od Marvelu láká na hvězdu Duny

Oscar Isaac nedávno zazářil v Oscary ověnčeném sci-fi Duna. Teď hraje v seriálu Moon Knight marvelovského superhrdinu, který získal schopnosti od starověkého egyptského boha.

- Reklama -

Moon Knight, nejnovější televizní seriál společnosti Marvel, který vysílá Disney+, láká na hvězdné obsazení v čele s Oscarem Isaacem a Ethanem Hawkem. První epizoda nedávno spatřila světlo světa a každý týden přibývají nové díly.

O čem je Moon Knight?

Oscar Isaac v roli Stevena Granta pracuje v obchodě se suvenýry v Britském muzeu. Má potíže rozeznat, co je jen sen a co je životní realita. Ukáže se, že trpí poruchou osobnosti. A nevědomky si přepíná mezi mírným Stevenem a akčním žoldákem Marcem Spectorem, přičemž zažívá podivné a děsivé halucinace. Pak však Steven obdrží záhadný telefonát od ženy, která poznává jeho hlas Marca. A uvědomí si, že se mu všechno jen nezdá…

Brzy se začne odkrývat ještě temnější záhada s vazbou na starověkého egyptského boha, která odhalí další osobu – Moon Knighta, postavu v plášti, která se dost podobá nějaké lepší staroegyptské mumii. Stane se prostředníkem egyptského boha měsíce Khonshu (hlas F. Murray Abraham). A v průběhu seriálu se potýká s Arthurem Harrowem (Ethan Hawke), který v Moon Knightovi vidí překážku.

Seriál se skládá ze šesti epizod a skončí 4. května, upozornil menshealth.com.

Jak vznikl Moon Knight?

Seriál vychází z komiksu Werewolf by Night od Marvel Comics, který vyšel v roce 1975. Moon Knight se objevil ve dvou číslech. Jak píše nerdist.com, prodeje těchto komiksů musely být velmi dobré. Marvel totiž přivedl Moon Knighta zpět na sólovou dráhu v Marvel Spotlight, po čemž následovalo hostování v dalších seriálech od Marvelu (třeba Spider-manovi). Dokonce se Moon Knight ojbevil i v Hulkově velkoformátovém časopise.

Od roku 1980 série vychází samostatně. V průběhu osmdesátých let se mezi milovníky komiksu stal natolik známou postavou, že se pravidelně objevuje v různých sólových komiksech a zůstává pevnou součástí marvelovského vesmíru.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Gaten Materazzo přiznal obavy z konce seriálu Stranger Things

Gaten Matarazzo, hvězda populárního seriálu Stranger Things, přiznal obavy z blížícího se konce tohoto oblíbeného seriálového hitu.

Nový seriál Noční agent: Akční jízda ve stylu Jacka Reachera

Pokud jste milovníky špionážních thrillerů s pořádnou dávkou adrenalinu, určitě si nenechte ujít seriál společnosti Netflix s názvem Noční agent.

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -