- Reklama -

Moon Knight: Nový supehrdinský seriál od Marvelu láká na hvězdu Duny

Oscar Isaac nedávno zazářil v Oscary ověnčeném sci-fi Duna. Teď hraje v seriálu Moon Knight marvelovského superhrdinu, který získal schopnosti od starověkého egyptského boha.

- Reklama -

Moon Knight, nejnovější televizní seriál společnosti Marvel, který vysílá Disney+, láká na hvězdné obsazení v čele s Oscarem Isaacem a Ethanem Hawkem. První epizoda nedávno spatřila světlo světa a každý týden přibývají nové díly.

O čem je Moon Knight?

Oscar Isaac v roli Stevena Granta pracuje v obchodě se suvenýry v Britském muzeu. Má potíže rozeznat, co je jen sen a co je životní realita. Ukáže se, že trpí poruchou osobnosti. A nevědomky si přepíná mezi mírným Stevenem a akčním žoldákem Marcem Spectorem, přičemž zažívá podivné a děsivé halucinace. Pak však Steven obdrží záhadný telefonát od ženy, která poznává jeho hlas Marca. A uvědomí si, že se mu všechno jen nezdá…

Brzy se začne odkrývat ještě temnější záhada s vazbou na starověkého egyptského boha, která odhalí další osobu – Moon Knighta, postavu v plášti, která se dost podobá nějaké lepší staroegyptské mumii. Stane se prostředníkem egyptského boha měsíce Khonshu (hlas F. Murray Abraham). A v průběhu seriálu se potýká s Arthurem Harrowem (Ethan Hawke), který v Moon Knightovi vidí překážku.

Seriál se skládá ze šesti epizod a skončí 4. května, upozornil menshealth.com.

Jak vznikl Moon Knight?

Seriál vychází z komiksu Werewolf by Night od Marvel Comics, který vyšel v roce 1975. Moon Knight se objevil ve dvou číslech. Jak píše nerdist.com, prodeje těchto komiksů musely být velmi dobré. Marvel totiž přivedl Moon Knighta zpět na sólovou dráhu v Marvel Spotlight, po čemž následovalo hostování v dalších seriálech od Marvelu (třeba Spider-manovi). Dokonce se Moon Knight ojbevil i v Hulkově velkoformátovém časopise.

- Reklama -

Od roku 1980 série vychází samostatně. V průběhu osmdesátých let se mezi milovníky komiksu stal natolik známou postavou, že se pravidelně objevuje v různých sólových komiksech a zůstává pevnou součástí marvelovského vesmíru.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -