- Reklama -

Na romantiku mezi Chalametem a Zendayou měli filmaři při natáčení druhé Duny jen hodinu denně

S rostoucím očekávaného filmu "Duna: Část druhá", režisér Denis Villeneuve nedávno prozradil zajímavé informace o nadcházejícím pokračování této epické ságy. Poté, co diváky nadchnul dechberoucí trailer, se mohou fanoušci podívat exkluzivní první fotografie hvězdného obsazení, včetně Timothée Chalameta, Zendayi a Florence Pugh.

- Reklama -

Režisér Denis Villeneuve v rozhovoru pro variety.com upřesnil, že „Duna: Část druhá“ není typickým pokračováním a zdůraznil důležitost dramatické kontinuity. Vyjádřil myšlenku, že film plynule naváže tam, kde první díl skončil: „Chtěl jsem, aby se film skutečně začal přesně tam, kde jsme postavy opustili. Žádný časový skok. Chtěl jsem dramatickou kontinuitu s prvním dílem.“

Duna: Část druhá“ bude podle Villeneuva něco jako válečný akční epos. Režisér zdůraznil, že jádro vyprávění spočívá v milostném příběhu mezi Paulem (hraje ho Timothée Chalamet), a Chani (Zendaya). „Nejdůležitější je to jiskření, ten vztah mezi oběma postavami,“ řekl k jejich vztahu Villeneuve. „Pokud se nám to nepodaří zachytit, pokud to na plátně nebude, nebude to žádný film.“

Hodina denně na dokonale vesmírnou lásku

Vytvoření dojemného milostného příběhu představovalo vlastní výzvu, včetně závodu s časem, aby bylo možné natočit romantické scény během „magické hodiny“ v jordánské poušti. Pokud snad nevíte – magickou hodinou nazývají filmaři poslední hodinu před západem slunce, kdy je pro natáčení nehlepší světlo. Villeneuve usiloval o to, aby se romantické okamžiky mezi Paulem a Chani doslova koupaly ve zlatavé záři za použití přirozeného světla při západu slunce, což znamenalo, že tým měl každý den k dispozici pouhou hodinu na pořízení dokonalých záběrů.

„Člověk si tak trochu říká: ‚Dobře, dojeli jsme sem, ale máme na to možná hodinu. Takže jsme se k tomu každý den trochu vraceli a během několika dní jsme tak získali několik hodin,“ popsal Zendaya složitost natáčení. „Pokaždé, když jsme se k tomu vraceli, jsme se na to tak nějak vyspali, přemýšleli o tom a přišli s novými nápady.“

- Reklama -

Zendaya popsala strasti s láskou vesmírného válečníka

Chemii mezi Paulem a Chani se ukázala být pro herce příjemnou výzvou. Zendaya se s humorem podělila o potíže při vymýšlení způsobu, jakým futurističtí vesmírní bojovníci flirtují a vyjadřují svou náklonnost. „Jak to vypadá u vesmírného válečníka a mladého vévody planety? Čím si dají najevo, že se mají rádi? Jak to vůbec vypadá? Určitě jsme se v tom snažili orientovat, což bylo zábavné, protože jsme všichni byli na vážkách,“ přiznala se smíchem talentovaná herečka. „Myslím, že je to pro nás stejně cizí jako pro postavy.“

Jak natáčení romantických scén dopadlo, se dozvíme už 3. listopadu. Právě tehdy další Duna vstoupí do kin.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -