- Reklama -

Na romantiku mezi Chalametem a Zendayou měli filmaři při natáčení druhé Duny jen hodinu denně

S rostoucím očekávaného filmu "Duna: Část druhá", režisér Denis Villeneuve nedávno prozradil zajímavé informace o nadcházejícím pokračování této epické ságy. Poté, co diváky nadchnul dechberoucí trailer, se mohou fanoušci podívat exkluzivní první fotografie hvězdného obsazení, včetně Timothée Chalameta, Zendayi a Florence Pugh.

- Reklama -

Režisér Denis Villeneuve v rozhovoru pro variety.com upřesnil, že „Duna: Část druhá“ není typickým pokračováním a zdůraznil důležitost dramatické kontinuity. Vyjádřil myšlenku, že film plynule naváže tam, kde první díl skončil: „Chtěl jsem, aby se film skutečně začal přesně tam, kde jsme postavy opustili. Žádný časový skok. Chtěl jsem dramatickou kontinuitu s prvním dílem.“

Duna: Část druhá“ bude podle Villeneuva něco jako válečný akční epos. Režisér zdůraznil, že jádro vyprávění spočívá v milostném příběhu mezi Paulem (hraje ho Timothée Chalamet), a Chani (Zendaya). „Nejdůležitější je to jiskření, ten vztah mezi oběma postavami,“ řekl k jejich vztahu Villeneuve. „Pokud se nám to nepodaří zachytit, pokud to na plátně nebude, nebude to žádný film.“

Hodina denně na dokonale vesmírnou lásku

Vytvoření dojemného milostného příběhu představovalo vlastní výzvu, včetně závodu s časem, aby bylo možné natočit romantické scény během „magické hodiny“ v jordánské poušti. Pokud snad nevíte – magickou hodinou nazývají filmaři poslední hodinu před západem slunce, kdy je pro natáčení nehlepší světlo. Villeneuve usiloval o to, aby se romantické okamžiky mezi Paulem a Chani doslova koupaly ve zlatavé záři za použití přirozeného světla při západu slunce, což znamenalo, že tým měl každý den k dispozici pouhou hodinu na pořízení dokonalých záběrů.

„Člověk si tak trochu říká: ‚Dobře, dojeli jsme sem, ale máme na to možná hodinu. Takže jsme se k tomu každý den trochu vraceli a během několika dní jsme tak získali několik hodin,“ popsal Zendaya složitost natáčení. „Pokaždé, když jsme se k tomu vraceli, jsme se na to tak nějak vyspali, přemýšleli o tom a přišli s novými nápady.“

Zendaya popsala strasti s láskou vesmírného válečníka

Chemii mezi Paulem a Chani se ukázala být pro herce příjemnou výzvou. Zendaya se s humorem podělila o potíže při vymýšlení způsobu, jakým futurističtí vesmírní bojovníci flirtují a vyjadřují svou náklonnost. „Jak to vypadá u vesmírného válečníka a mladého vévody planety? Čím si dají najevo, že se mají rádi? Jak to vůbec vypadá? Určitě jsme se v tom snažili orientovat, což bylo zábavné, protože jsme všichni byli na vážkách,“ přiznala se smíchem talentovaná herečka. „Myslím, že je to pro nás stejně cizí jako pro postavy.“

Jak natáčení romantických scén dopadlo, se dozvíme už 3. listopadu. Právě tehdy další Duna vstoupí do kin.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -