- Reklama -

Na romantiku mezi Chalametem a Zendayou měli filmaři při natáčení druhé Duny jen hodinu denně

S rostoucím očekávaného filmu "Duna: Část druhá", režisér Denis Villeneuve nedávno prozradil zajímavé informace o nadcházejícím pokračování této epické ságy. Poté, co diváky nadchnul dechberoucí trailer, se mohou fanoušci podívat exkluzivní první fotografie hvězdného obsazení, včetně Timothée Chalameta, Zendayi a Florence Pugh.

- Reklama -

Režisér Denis Villeneuve v rozhovoru pro variety.com upřesnil, že „Duna: Část druhá“ není typickým pokračováním a zdůraznil důležitost dramatické kontinuity. Vyjádřil myšlenku, že film plynule naváže tam, kde první díl skončil: „Chtěl jsem, aby se film skutečně začal přesně tam, kde jsme postavy opustili. Žádný časový skok. Chtěl jsem dramatickou kontinuitu s prvním dílem.“

Duna: Část druhá“ bude podle Villeneuva něco jako válečný akční epos. Režisér zdůraznil, že jádro vyprávění spočívá v milostném příběhu mezi Paulem (hraje ho Timothée Chalamet), a Chani (Zendaya). „Nejdůležitější je to jiskření, ten vztah mezi oběma postavami,“ řekl k jejich vztahu Villeneuve. „Pokud se nám to nepodaří zachytit, pokud to na plátně nebude, nebude to žádný film.“

Hodina denně na dokonale vesmírnou lásku

Vytvoření dojemného milostného příběhu představovalo vlastní výzvu, včetně závodu s časem, aby bylo možné natočit romantické scény během „magické hodiny“ v jordánské poušti. Pokud snad nevíte – magickou hodinou nazývají filmaři poslední hodinu před západem slunce, kdy je pro natáčení nehlepší světlo. Villeneuve usiloval o to, aby se romantické okamžiky mezi Paulem a Chani doslova koupaly ve zlatavé záři za použití přirozeného světla při západu slunce, což znamenalo, že tým měl každý den k dispozici pouhou hodinu na pořízení dokonalých záběrů.

„Člověk si tak trochu říká: ‚Dobře, dojeli jsme sem, ale máme na to možná hodinu. Takže jsme se k tomu každý den trochu vraceli a během několika dní jsme tak získali několik hodin,“ popsal Zendaya složitost natáčení. „Pokaždé, když jsme se k tomu vraceli, jsme se na to tak nějak vyspali, přemýšleli o tom a přišli s novými nápady.“

- Reklama -

Zendaya popsala strasti s láskou vesmírného válečníka

Chemii mezi Paulem a Chani se ukázala být pro herce příjemnou výzvou. Zendaya se s humorem podělila o potíže při vymýšlení způsobu, jakým futurističtí vesmírní bojovníci flirtují a vyjadřují svou náklonnost. „Jak to vypadá u vesmírného válečníka a mladého vévody planety? Čím si dají najevo, že se mají rádi? Jak to vůbec vypadá? Určitě jsme se v tom snažili orientovat, což bylo zábavné, protože jsme všichni byli na vážkách,“ přiznala se smíchem talentovaná herečka. „Myslím, že je to pro nás stejně cizí jako pro postavy.“

Jak natáčení romantických scén dopadlo, se dozvíme už 3. listopadu. Právě tehdy další Duna vstoupí do kin.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -