- Reklama -

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

- Reklama -

Není tajemstvím, že Denis Villeneuve je velkým fanouškem knižní předlohy. A jako fanoušek chce bezpochyby divákům nabídnout co nejlepší způsob, jak celý příběh Duny filmově zpracovat. Ukázalo se, že na zachycení kompletního příběhu si nejspíš nevystačí jen se dvěma filmy, jak se původně plánovalo. „Kdyby se mi podařilo vytvořit trilogii, bylo by to to nejlepší,“ svěřil se Villeneuve podle stránek deadline.com. „Druhý díl knižní Duny byl napsán jako reakce na skutečnost, že lidé viděli Paula Atreida jako hrdinu. Což nebylo to, co chtěl udělat. Moje adaptace se blíží jeho myšlence, že je to ve skutečnosti varování.“

Ohledně třetího dílu filmové série Dune Villeneuve uvedl: „Mohu říct, že už existují slova na papíře.“

Třetí část bude poslední, slibuje Villeneuve

Nejspíš tak začal pracovat na scénáři. A o čem by byl? Duna: Třetí část by nejspíš byla pokračováním původního románu Franka Herberta Duna z roku 1965. Dune: Druhá část uzavírá příběh Herbertova románu a potenciální třetí film by Villeneuve založil na knize Spasitel Duny, která vyšla v roce 1969.

Podle Villeneuva by případní třetí část zakončila celou franšízu, protože po pokračování první knihy se ostatní romány podle režiséra „stávají více… esoterickými.“ Herbert napsal další pokračování v univerzu Duny, jako jsou Děti Duny, Božský imerátor Duny, Kacíři Duny nebo Cesta k Duně. V jeho práci pak pokračoval jeho syn, Brian Herbert, který po Herbertově psal další pokračování prequelových románů Duny.

- Reklama -

Třetí Duna je zatím v nedohlednu

Kdy a zda se Duna: Třetí část stane realitou, zatím zůstává nejasné. Tento týden přišla jen negativní zpráva – že se premiéra druhé Duny posunula z října na 15. března 2024 kvůli probíhajícím stávkám herců a scénáristů.

Ve filmové sérii Duna hrají Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Javier Bardem a Stephen McKinley Henderson. Tyto hvězdy ve druhém díle doplní Florence Pughová, Léa Seydoux, Christopher Walken, Austin Butler nebo Souheila Yacoubová.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ncuti Gatwa promluvil o roli Erica v Sexuální výchově a jak změnila jeho život

Hvězda seriálu Sexuální výchova, Ncuti Gatwa, se otevřeně svěřila, jaký vliv měla role Erica na jeho osobní život. Herec přiznal, že jeho nejznámější role "zrušila mnoho internalizované nenávisti".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -