- Reklama -

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

- Reklama -

Není tajemstvím, že Denis Villeneuve je velkým fanouškem knižní předlohy. A jako fanoušek chce bezpochyby divákům nabídnout co nejlepší způsob, jak celý příběh Duny filmově zpracovat. Ukázalo se, že na zachycení kompletního příběhu si nejspíš nevystačí jen se dvěma filmy, jak se původně plánovalo. „Kdyby se mi podařilo vytvořit trilogii, bylo by to to nejlepší,“ svěřil se Villeneuve podle stránek deadline.com. „Druhý díl knižní Duny byl napsán jako reakce na skutečnost, že lidé viděli Paula Atreida jako hrdinu. Což nebylo to, co chtěl udělat. Moje adaptace se blíží jeho myšlence, že je to ve skutečnosti varování.“

Ohledně třetího dílu filmové série Dune Villeneuve uvedl: „Mohu říct, že už existují slova na papíře.“

Třetí část bude poslední, slibuje Villeneuve

Nejspíš tak začal pracovat na scénáři. A o čem by byl? Duna: Třetí část by nejspíš byla pokračováním původního románu Franka Herberta Duna z roku 1965. Dune: Druhá část uzavírá příběh Herbertova románu a potenciální třetí film by Villeneuve založil na knize Spasitel Duny, která vyšla v roce 1969.

Podle Villeneuva by případní třetí část zakončila celou franšízu, protože po pokračování první knihy se ostatní romány podle režiséra „stávají více… esoterickými.“ Herbert napsal další pokračování v univerzu Duny, jako jsou Děti Duny, Božský imerátor Duny, Kacíři Duny nebo Cesta k Duně. V jeho práci pak pokračoval jeho syn, Brian Herbert, který po Herbertově psal další pokračování prequelových románů Duny.

- Reklama -

Třetí Duna je zatím v nedohlednu

Kdy a zda se Duna: Třetí část stane realitou, zatím zůstává nejasné. Tento týden přišla jen negativní zpráva – že se premiéra druhé Duny posunula z října na 15. března 2024 kvůli probíhajícím stávkám herců a scénáristů.

Ve filmové sérii Duna hrají Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgård, Javier Bardem a Stephen McKinley Henderson. Tyto hvězdy ve druhém díle doplní Florence Pughová, Léa Seydoux, Christopher Walken, Austin Butler nebo Souheila Yacoubová.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -