- Reklama -

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

- Reklama -

Ačkoli Jennifer Bealsová uměla tančit a některé své slavné pohyby ve filmu „Flashdance“ prováděla sama, většinu tanečních scén ve filmu obstaraly tři různí lidé: Marine Jahanová, Sharon Shapiro a šestnáctiletý breakdancer Richard „Crazy Legs“ Colón.

Podle scenáristy „Flashdance“, Joea Eszterhase, získala Bealsová hlavní roli po značně ponižujícím hlasování. Eszterhas tvrdil, že filmaři povolali „dvě stě nejvíc macho mužů z Paramountu, členy týmů a světelných techniků,“ a ptali se jich: „‚Chci vědět, kterou z těchto tří mladých žen byste si nejraději vzali.'“ Bealspvá vyhrála hlasování a obsadili ji.

Bealsová ve Flashdance tančila jen málo

Podobným znevažováním se naštěstí herečka nenechala odradit. Byla ráda, že může hrát ve filmu. Dokonce kvůli „Flashdance“ odložila studium na Yale (po konci natáčení se ke studiu vrátila). Nicméně tvůrci rychle zjistili, že Bealsová nemá potřebné dovednosti, aby tanečně zvládla složité choreografie ve filmu „Flashdance“.

Většinu tanečních scén Alex Owensové tak ve filmu odtančila francouzská herečka a tanečnice Marine Jahanová, která byla o čtyři roky starší než Bealsová. Mimo jiné za Bealsovou točila i nejznámější záběr ve filmu – ten se sprchou vody.

- Reklama -

Režisér Adrian Lyne zkoušel tuto oslavovanou a často imitovanou taneční scénu nejdřív před šéfy studia.“Skutečně měli obavy, zda váha padající vody nezlomí dívce krk… Bylo to opravdu hodně vody,“ přiznal. „Marine Jahanová byla velmi dobrá, jak neúnavně pokračovala a dělala to, jako by to bylo snadné. Ale byla to stejně noční můra.“

Závěrečný breakdance obstaral šestnáctiletý hip-hoper

Jahanové tvůrci slíbili, že se za své snažení objeví v závěrečných titulcích, ale to se nakonec nestalo. Později jí řekli, že její roli museli utajit, protože producenti „nechtěli zničit kouzlo filmu.“

Přitom i Jahanové některé taneční scény nezvládla. Pomalý záběr Alex letící vzduchem a různé přemety natočila gymnastka Sharon Shapiro. Zvláštní výzvu pak představovala poslední taneční sekvence, protože tvůrci chtěli začlenit relativně nový taneční trend – breakdance.

Breakovou scénu ve filmu ztvárnila hip-hopová skupina Rock Steady Crew, ale ukázalo se, že ani Shapiro, ani Jahanová nebyly schopné se kroky naučit. Tvůrčí tým proto udělal neobvyklou volbu a obsadil na tenhle tanec ešestnáctiletého člena Rock Steady Crew, Richarda „Crazy Legs“ Colóna.

I když to Colón označil za „skvělý zážitek,“ poznamenal, že ztvárnit svou roli v „dragu“ by bylo výzvou na jiné úrovni. Mladý umělec si musel oholit knír, nohy a podpaží a nasadit si kudrnatou paruku. „Byl jsem první osobou v hip-hopu, která se oblékla do dragu – musel jsem se s tím vypořádávat několik let,“ přiznal tanečník, že si kvůli tomuhle tanci zakusil své.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.

De Niro natočil film s Pacinem, který byl tak špatný, že nechtěli, aby ho někdo viděl

Proč se Robert De Niro dodnes stydí za film, který natočil s Al Pacinem? A proč lituje, že si ho vůbec někdo pustil?
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -