- Reklama -

Gary Sinise získal miliony hraním s kapelou pojmenovanou po jeho roli ve Forrest Gumpovi

Je známý především jako herec ze slavných filmů a televizních seriálů, platí za nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Ale existuje i jiná stránka herce Garyho Sinise, stránka, která se nachází mimo svět filmu a divadla.

- Reklama -

Gary Sinise není jen hercem, je také zakladatel a baskytarista skupiny The Lt. Dan Band. Že je vám to jméno povědomé? Správně! Herec totiž našel cestu, jak propojit svou vášeň pro hudbu s posláním pomoci těm, kteří sloužili ve vojenských uniformách. Jeho hudební skupina, pojmenovaná po postavě, kterou ztvárnil ve filmu Forrest Gump, je pravidelným hostem na vojenských základnách po celých Spojených státech a dokonce i v zahraničí. Koncerty skupiny Garyho Sinise přitom nejsou jen o hudbě, jsou o sdílení vděku a uznání vůči vojenským veteránům.

Sám Gary Sinise proslul především díky své roli v Forrestu Gumpovi, kde hrál postavu poručíka Dana Taylora, vojáka, který ve vietnamské válce přišel o nohy. To ví asi každý milovník filmu. Ale to, co mnozí lidé neví, je, že Sinise věnoval hodně času studiu a porozumění situaci veteránů a jejich rodin. Právě tato zkušenost ho inspirovala k založení The Lt. Dan Band (kapela Poručíka Dana) a dalším charitativním projektům.

Gary Sinise, milovník vojenských veteránů

Kromě hudby se Gary Sinise věnuje i humanitární práci. Založil Gary Sinise Foundation, organizaci, která poskytuje podporu a pomoc vojenským veteránům, prvním repondentům a jejich rodinám. Od svého založení v roce 2011 tato nadace podle people.com vybrala a přispěla finančně částkou přesahující 282 milionů dolarů!

„Je pro mě nesmírně důležité, aby naši vojáci, první respondenti a jejich rodiny věděli, jak moc jsme tu pro ně, že na ně nezapomeneme a že vždy uděláme víc pro jejich ochranu a podporu,“ svěřil se herec stránkám forbes.com v roce 2021.

- Reklama -

Sinise nejenže dává hudební koncerty pro vojenské veterány, ale také podporuje jejich potřeby a zasahuje tam, kde je to nejvíce potřeba. Jeho hudební kariéra je tak neoddělitelně spojena s jeho závazkem pomáhat těm, kteří sloužili své zemi. Jeho život se přitom stal příběhem herce, který našel smysl v hudbě a charitě a stal se hlasem pro ty, kteří sloužili v armádě a obětovali se pro svobodu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -