- Reklama -

Gary Sinise získal miliony hraním s kapelou pojmenovanou po jeho roli ve Forrest Gumpovi

Je známý především jako herec ze slavných filmů a televizních seriálů, platí za nefalšovanou hollywoodskou hvězdu. Ale existuje i jiná stránka herce Garyho Sinise, stránka, která se nachází mimo svět filmu a divadla.

- Reklama -

Gary Sinise není jen hercem, je také zakladatel a baskytarista skupiny The Lt. Dan Band. Že je vám to jméno povědomé? Správně! Herec totiž našel cestu, jak propojit svou vášeň pro hudbu s posláním pomoci těm, kteří sloužili ve vojenských uniformách. Jeho hudební skupina, pojmenovaná po postavě, kterou ztvárnil ve filmu Forrest Gump, je pravidelným hostem na vojenských základnách po celých Spojených státech a dokonce i v zahraničí. Koncerty skupiny Garyho Sinise přitom nejsou jen o hudbě, jsou o sdílení vděku a uznání vůči vojenským veteránům.

Sám Gary Sinise proslul především díky své roli v Forrestu Gumpovi, kde hrál postavu poručíka Dana Taylora, vojáka, který ve vietnamské válce přišel o nohy. To ví asi každý milovník filmu. Ale to, co mnozí lidé neví, je, že Sinise věnoval hodně času studiu a porozumění situaci veteránů a jejich rodin. Právě tato zkušenost ho inspirovala k založení The Lt. Dan Band (kapela Poručíka Dana) a dalším charitativním projektům.

Gary Sinise, milovník vojenských veteránů

Kromě hudby se Gary Sinise věnuje i humanitární práci. Založil Gary Sinise Foundation, organizaci, která poskytuje podporu a pomoc vojenským veteránům, prvním repondentům a jejich rodinám. Od svého založení v roce 2011 tato nadace podle people.com vybrala a přispěla finančně částkou přesahující 282 milionů dolarů!

„Je pro mě nesmírně důležité, aby naši vojáci, první respondenti a jejich rodiny věděli, jak moc jsme tu pro ně, že na ně nezapomeneme a že vždy uděláme víc pro jejich ochranu a podporu,“ svěřil se herec stránkám forbes.com v roce 2021.

- Reklama -

Sinise nejenže dává hudební koncerty pro vojenské veterány, ale také podporuje jejich potřeby a zasahuje tam, kde je to nejvíce potřeba. Jeho hudební kariéra je tak neoddělitelně spojena s jeho závazkem pomáhat těm, kteří sloužili své zemi. Jeho život se přitom stal příběhem herce, který našel smysl v hudbě a charitě a stal se hlasem pro ty, kteří sloužili v armádě a obětovali se pro svobodu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -