- Reklama -

Harry a Meghan: Přehled nejvýznamnějších momentů prvních dílů dokumentu

Na Netflixu dnes přibyl dokumentární seriál Harry a Meghan, intimní pohled do soukromí vévody a vévodkyně ze Sussexu. Jaké nejvýznamnější momenty se v něm objevily?

- Reklama -

V dokumentu Harry & Meghan, který natočila společnost Netflix, princ Harry a Meghan Markle hovoří o svém manželském životě a o tom, jak je přijala široká veřejnost i královská rodina.

Podle Netflixu šestidílný dokumentární seriál, který režíruje Liz Garbusová, nominovaná na cenu Emmy a dva Oscary, zkoumá vztah páru „od počátků jejich námluv až po výzvy a kontroverze, kvůli nimž se cítili nuceni ustoupit ze svých plnohodnotných rolí v instituci“. Co nejdůležitějšího zaznělo v prvních třech epizodách?

Seznámení přes Instagram

Ačkoli se dosud všude uvádělo, že se pár seznámil při rande naslepo, které domluvila Meghanina kamarádka, Harry v dokumentu prozradil, že si Meghan poprvé všiml, když projížděl Instagram. Meghan ho prý zaujala poté, co uviděl její fotografii ze snapchatu s psím filtrem přes obličej. Podle Harryho to bylo roztomilé.

Když se Meghan dozvěděla o princově zájmu, nejdřív si podle svých slov vůbec neuvědomila, kdo to je. Jakmile to zjistila, nechtěla si o něm číst články v novinách. Víc ji prý zajímaly Harryho příspěvky na Instagramu. Když viděla, jak se stará o životní prostředí a ohrožené zvířecí druhy, zaujal ji. Brzy se spolu vydali na první rande. A od té doby jejich románek nabíral na intenzitě.

- Reklama -

Princ Harry málem Meghan ztratil kvůli svému „egu“

Harry a Meghan zavzpomínají v dokumentu i na své první rande. To málem skončilo katastrofou, protože Harry na něj přijel pozdě. Meghan Markle přiznala, že tím na ni neudělal vůbec dobrý dojem. „Ale on mi pořád psal. Říkal: ‚Jsem v zácpě. Moc se omlouvám,“ svěřil se vévodkyně.

Meghan řekla, že si kvůli Harryho zpoždění myslela, že je „jeden z těch chlapů, kteří mají tak velké ego“, že si myslí, že každá žena na ně bude čekat hodinu na rande. A to Meghan nechtěla.

Harry přiznal, že panikařil, „vyšiloval a potil se“, protože se bál, že udělá špatný dojem. Když přišel, rozpaky celý zčervenal. To Meghan přesvědčilo, že není takový, jak si myslela.

V dokumentu zazní Archieho hlas

V prvním díle dokumentární série se objevuje také Archie, nejstarší dítě páru. Diváci zaslechnou, jak brouká na své rodiči. V epizodě je zrovna záběr úchvatný západ slunce v Montecitu. A Archie řekne: „To je nádhera.“ Svou rozkošnou poznámku pronese ve chvíli, když ho matka drží u okna.

Je to vůbec poprvé, co Harryho syn promluvil veřejně. Jeho otec v minulosti zmínil, že má „trochu pisklavý hlásek“.

Má rodina Meghan nechránila, tvrdí Harry

Královská rodina přišla na paškál ve druhém díle. Harry rodinu obvinil, že jeho partnerku přijala s pocitem, že Meghan nepotřebuje chránit. To bylo pro dvojici těžké zvlášť v raných fázích jejich vztahu, když se v britských médiích objevovaly narážky na barvu pleti Meghan. „Postoj paláce zněl ‚nic neříkejte‘,“ divil se v dokumentu Harry, na kterém bylo vidět, že to dodnes neskousl. „My jsme se snažili pochopit, že pokud jde o mnoho členů rodiny, vším, čím si ona prošla, si prošli i oni.“

Místo nabídnutí pomoci Harrymu a Meghan prý členové rodiny radili se s těžkou situací mlčky vyrovnat. „Někteří členové rodiny říkali: ‚Moje žena si tím musela projít, tak proč by se mělo s vaší přítelkyní zacházet jinak? ‚Proč by se ti mělo dostávat zvláštního zacházení? Proč by měla být chráněna? Řekl jsem, že rozdíl je v rasovém prvku,“ přiznal Harry v dokumentu.

Princ Harry si postěžoval na celoživotní hon novinářů

Princ Harry si v průběhu dokumentu často stěžuje na pozornost novinářů, která nikdy nešla pořádně kontrolovat. Jak je z dokumentu patrné, princ tím od dětství velmi trpěl. Není proto divu, že před novináři důrazně varoval i svou partnerku.

„Vzpomínám si, jak jsem šla do květinářství pro květiny a když jsem z něj vyšla… Uprostřed ulice stálo snad devět nebo deset paparazzi a všichni tak nějak blokovali auto,“ prozradila Meghan jednu ze svých prvních zkušeností s paparazzi fotografy. „(Říkají): „Ahoj, jak se máš, Meghan?“ A já na to: ‚Ach, dobře. Hlavně ať je vám teplo, lidi. A vzpomínám si, že H. mi hned druhý den říkal, že se s nimi nesmí mluvit.“

Podivné seznámení Meghan s princem Williamem

Vévodkyně ze Sussexu popsala i své první setkání s princem Williamem a princeznou z Walesu. A jak přiznala, nedopadlo zrovna podle jejích očekávání. Místo předpokládané vřelosti totiž pocítila spíše rezervovanost. „Když jsem se s nimi setkala poprvé, přišli na večeři. Vzpomínám si, že jsem měla roztrhané džíny a byla jsem bosá. Objímala jsem je, vždycky jsem se objímala. Neuvědomovala jsem si, že to spoustu Britů opravdu drásá. Myslím, že jsem velmi rychle začal chápat, že formálnost navenek se přenáší i dovnitř,“ prozradila Meghan.

Reakce maminky Meghan na vztah s princem

Doria Raglandová v dokumentu popsala, jak jí dcera volala, že chodí s princem z královské rodiny. „Říká mi: ‚Mami, chodím s princem Harrym‘. A já jsem jen zašeptala: ‚Panebože,'“ řekla. „A ona na to: ‚Nikomu to nesmíš říct. Takže to bylo od začátku takové: ‚Panebože, nikdo to nemůže… chápete?'“.

Doria také popsala první setkání s vévodou ze Sussexu, který je podle ní „pohledný“ a „skvěle vychovaný“.

Největší chyba v životě prince Harryho

Ačkoli si v dokumentu Harry stěžuje na rasismus, který zažívala Meghan, princ také přiznal, že obléknout si nacistickou uniformy na halloweenský večírek, kterého se zúčastnil jako teenager, bylo „jednou z největších chyb jeho života“.

Harry se svěřil, že se musel sám poučit, než prozradil, že v královské rodině „jste spíše součástí problému než součástí řešení“. Dodal: „Existuje obrovská míra nevědomé zaujatosti. Je to neustálý práce na sobě pro všechny, včetně mě.“

Nahraný rozhovor o zásnubách

Třetí díl dokmuentu Harry a Meghan zahájilo video ze zásnubního rozhovoru prince Harryho a Meghan Markle. Jakmile epizoda začne, je vidět, jak Meghan rozhovor nazývá „strukturovanou reality show“. Pár promluvil o tom, jak bylo vystoupení v médiích „nacvičené“ a jak se při této významné příležitosti cítili.

Vztahy Meghan s rodinou

Pravda o vztahu Meghan s rodinou jejího otce Thomase Marklea se podrobně ukazuje ve třetím díle. Nejdřív se řeší nevlastní sestra Samantha Markle. Ta se k páru vyjádřovala v době, kdy Meghan tvrdila, že se sestrou neměla žádný vztah, a neviděly se více než deset let. Meghan na rovinu přiznala, že nezná Samanthino prostřední jméno ani datum narození.

Dobrý vztah má paradoxně Meghan se svou neteří Ashleigh. Proto pro ni bylo těžké neteř vzhledem k neshodám se sestrou nepozvat na svou svatbu s Harrym. Meghan se během epizody divákům svěřila, že pro ni bylo „bolestivé“ oznámit jí, že už nemůže přijet do Windsoru na svatbu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -