- Reklama -

Krále Viseryse si manželka neváží, myslí si její představitelka. Co změní jeho blížící se smrt?

Herečka Olivia Cooke, představitelka Alicant Hightower v seriálu Rod draka, promluvila o její lásce ke králi Viserysovi. Její slova přišla ve chvíli, kdy se neúprosně blíží okamžik, kdy vše v Rodu draka změní Viserysova smrt.

- Reklama -

Olivia Cooke hraje v seriálu Rod draka Alicant Hightower, dceru staronového pobočníka krále Viseryse (Paddy Considine). Ta si nemocného krále vzala na naléhání otce, vedle o mnoho let staršího muže ale působí vzhledem k jeho postupující nemoci čím dál více jako jeho ošetřovatelka. Jaký ti dva vlastně mají ve skutečnosti vztah? Je nepřehlédnutelné, že Alicant za zády manžela často kuje pikle, protože se jí nelíbí královo rozhodnutí upřednostnit v nástupnictví svou dceru z prvního manželství Rhaenyru.

To v kombinaci s královou nemocí pochopitelně v Alicant Hightower vyvolává obavy, co se stane s jejími dětmi, pokud opravdu usedne na trůn Rhaenyra, jenž se v posledním díle dala dohromady se svým strýcem Daemonem, ke kterému jí to táhlo od mládí. Jak bude teď brát manželka krále, když se její nejhorší obavy začínají naplňovat? A miluje ho vůbec Alicant?

„Myslím, že ano. Myslím, že Viseryse upřímně miluje. Myslím, že náklonnost a láska opravdu vzrostly, ale myslím, že je to také proto, že mají ty děti. Ale také Alicent je teď pro Viseryse skoro jako hlavní pečovatelka při jeho různých neduzích,“ řekla Olivia Cooke v oficiálním podcastu Hry o trůny. „Ale nevím, jestli si ho váží. Nevím, jestli si myslí, že je nejlepší vládce. Myslím, že si myslí, že je příliš měkký, a to nejspíš kvůli tomu, jak řeší svůj vztah s Rhaenyrou.“

Co všechno změní králova smrt?

(upozornění: v další části článku text obsahuje spoilery)

Je otázkou, jestli tenhle názor může být nějak změněný královou smrtí. Ta se totiž očividně blíží už od prvního dílu a v páté epizodě po králově kolapsu si většina fandů myslela, že už dokonce přišla. Místo toho král ale jen dál zřetelně chátrá. Že se pomalu blíží jeho konec nejlépe ilustrovala scéna v poslední epizodě, kde se král na pohřbu Laeny Valeryon přeřekne a omylem osloví Alicant jako svou první ženu.

I tato drobná událost naznačuje, že získání úcty se král od své ženy nejspíš nedočká. Jak navíc prozrazují informace na stránkách Wiki of Ice of Fire, které jsou jakousi encyklopedií světa George R. R. Martina, Alicant bude dokonce jeho smrt nějakou dobou tajit před veřejností, aby dokázala na trůn dosadit svého syna místo princezny Rhaenyry.

Poslední díl s králem Viserysem?

Sluší se jen závěrem říct, že vzhledem k časovým posunům mezi jednotlivými epizodami, je pravděpodobné, že v příští epizodě už bude nemocný král Viserys pravděpodobně ležet na smrtelné posteli. Místo něj nejspíš převezmou královské povinnosti pobočník Otto a královna Alicent. Co všechno to způsobí, se dozvíme už v pondělí 10. října, kdy bude díl dostupný na HBO Max. Pro české diváky je každý týden nová epizoda uvedena ve 3:00 ráno.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -