- Reklama -

Krále Viseryse si manželka neváží, myslí si její představitelka. Co změní jeho blížící se smrt?

Herečka Olivia Cooke, představitelka Alicant Hightower v seriálu Rod draka, promluvila o její lásce ke králi Viserysovi. Její slova přišla ve chvíli, kdy se neúprosně blíží okamžik, kdy vše v Rodu draka změní Viserysova smrt.

- Reklama -

Olivia Cooke hraje v seriálu Rod draka Alicant Hightower, dceru staronového pobočníka krále Viseryse (Paddy Considine). Ta si nemocného krále vzala na naléhání otce, vedle o mnoho let staršího muže ale působí vzhledem k jeho postupující nemoci čím dál více jako jeho ošetřovatelka. Jaký ti dva vlastně mají ve skutečnosti vztah? Je nepřehlédnutelné, že Alicant za zády manžela často kuje pikle, protože se jí nelíbí královo rozhodnutí upřednostnit v nástupnictví svou dceru z prvního manželství Rhaenyru.

To v kombinaci s královou nemocí pochopitelně v Alicant Hightower vyvolává obavy, co se stane s jejími dětmi, pokud opravdu usedne na trůn Rhaenyra, jenž se v posledním díle dala dohromady se svým strýcem Daemonem, ke kterému jí to táhlo od mládí. Jak bude teď brát manželka krále, když se její nejhorší obavy začínají naplňovat? A miluje ho vůbec Alicant?

„Myslím, že ano. Myslím, že Viseryse upřímně miluje. Myslím, že náklonnost a láska opravdu vzrostly, ale myslím, že je to také proto, že mají ty děti. Ale také Alicent je teď pro Viseryse skoro jako hlavní pečovatelka při jeho různých neduzích,“ řekla Olivia Cooke v oficiálním podcastu Hry o trůny. „Ale nevím, jestli si ho váží. Nevím, jestli si myslí, že je nejlepší vládce. Myslím, že si myslí, že je příliš měkký, a to nejspíš kvůli tomu, jak řeší svůj vztah s Rhaenyrou.“

Co všechno změní králova smrt?

(upozornění: v další části článku text obsahuje spoilery)

- Reklama -

Je otázkou, jestli tenhle názor může být nějak změněný královou smrtí. Ta se totiž očividně blíží už od prvního dílu a v páté epizodě po králově kolapsu si většina fandů myslela, že už dokonce přišla. Místo toho král ale jen dál zřetelně chátrá. Že se pomalu blíží jeho konec nejlépe ilustrovala scéna v poslední epizodě, kde se král na pohřbu Laeny Valeryon přeřekne a omylem osloví Alicant jako svou první ženu.

I tato drobná událost naznačuje, že získání úcty se král od své ženy nejspíš nedočká. Jak navíc prozrazují informace na stránkách Wiki of Ice of Fire, které jsou jakousi encyklopedií světa George R. R. Martina, Alicant bude dokonce jeho smrt nějakou dobou tajit před veřejností, aby dokázala na trůn dosadit svého syna místo princezny Rhaenyry.

Poslední díl s králem Viserysem?

Sluší se jen závěrem říct, že vzhledem k časovým posunům mezi jednotlivými epizodami, je pravděpodobné, že v příští epizodě už bude nemocný král Viserys pravděpodobně ležet na smrtelné posteli. Místo něj nejspíš převezmou královské povinnosti pobočník Otto a královna Alicent. Co všechno to způsobí, se dozvíme už v pondělí 10. října, kdy bude díl dostupný na HBO Max. Pro české diváky je každý týden nová epizoda uvedena ve 3:00 ráno.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -