- Reklama -

Krále Viseryse si manželka neváží, myslí si její představitelka. Co změní jeho blížící se smrt?

Herečka Olivia Cooke, představitelka Alicant Hightower v seriálu Rod draka, promluvila o její lásce ke králi Viserysovi. Její slova přišla ve chvíli, kdy se neúprosně blíží okamžik, kdy vše v Rodu draka změní Viserysova smrt.

- Reklama -

Olivia Cooke hraje v seriálu Rod draka Alicant Hightower, dceru staronového pobočníka krále Viseryse (Paddy Considine). Ta si nemocného krále vzala na naléhání otce, vedle o mnoho let staršího muže ale působí vzhledem k jeho postupující nemoci čím dál více jako jeho ošetřovatelka. Jaký ti dva vlastně mají ve skutečnosti vztah? Je nepřehlédnutelné, že Alicant za zády manžela často kuje pikle, protože se jí nelíbí královo rozhodnutí upřednostnit v nástupnictví svou dceru z prvního manželství Rhaenyru.

To v kombinaci s královou nemocí pochopitelně v Alicant Hightower vyvolává obavy, co se stane s jejími dětmi, pokud opravdu usedne na trůn Rhaenyra, jenž se v posledním díle dala dohromady se svým strýcem Daemonem, ke kterému jí to táhlo od mládí. Jak bude teď brát manželka krále, když se její nejhorší obavy začínají naplňovat? A miluje ho vůbec Alicant?

„Myslím, že ano. Myslím, že Viseryse upřímně miluje. Myslím, že náklonnost a láska opravdu vzrostly, ale myslím, že je to také proto, že mají ty děti. Ale také Alicent je teď pro Viseryse skoro jako hlavní pečovatelka při jeho různých neduzích,“ řekla Olivia Cooke v oficiálním podcastu Hry o trůny. „Ale nevím, jestli si ho váží. Nevím, jestli si myslí, že je nejlepší vládce. Myslím, že si myslí, že je příliš měkký, a to nejspíš kvůli tomu, jak řeší svůj vztah s Rhaenyrou.“

Co všechno změní králova smrt?

(upozornění: v další části článku text obsahuje spoilery)

- Reklama -

Je otázkou, jestli tenhle názor může být nějak změněný královou smrtí. Ta se totiž očividně blíží už od prvního dílu a v páté epizodě po králově kolapsu si většina fandů myslela, že už dokonce přišla. Místo toho král ale jen dál zřetelně chátrá. Že se pomalu blíží jeho konec nejlépe ilustrovala scéna v poslední epizodě, kde se král na pohřbu Laeny Valeryon přeřekne a omylem osloví Alicant jako svou první ženu.

I tato drobná událost naznačuje, že získání úcty se král od své ženy nejspíš nedočká. Jak navíc prozrazují informace na stránkách Wiki of Ice of Fire, které jsou jakousi encyklopedií světa George R. R. Martina, Alicant bude dokonce jeho smrt nějakou dobou tajit před veřejností, aby dokázala na trůn dosadit svého syna místo princezny Rhaenyry.

Poslední díl s králem Viserysem?

Sluší se jen závěrem říct, že vzhledem k časovým posunům mezi jednotlivými epizodami, je pravděpodobné, že v příští epizodě už bude nemocný král Viserys pravděpodobně ležet na smrtelné posteli. Místo něj nejspíš převezmou královské povinnosti pobočník Otto a královna Alicent. Co všechno to způsobí, se dozvíme už v pondělí 10. října, kdy bude díl dostupný na HBO Max. Pro české diváky je každý týden nová epizoda uvedena ve 3:00 ráno.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -