- Reklama -

Tvůrci Hry o trůny uvedou první film pro Netflix. Ústředním tématem je metalová hudba

David Benioff a DB Weiss, tvůrci seriálu Hra o trůny, po úspěchu epického fantasy podepsali smlouvu s Netflixem za 200 milionů dolarů. A už za pár dní bude mít tahle spolupráce první hmatatelný výsledek - filmovou komedii Metal Lords.

- Reklama -

Děj filmu Metal Lords sleduje teenagery Huntera (hraje ho Adrian Greensmith) a Kevina (Jaeden Martell). Ti se snaží zapadnout na americké střední škole. Zatímco jejich spolužáci poslouchají Eda Sheerana nebo Justina Biebera, Hunter a Kevin ulítávají na albech od Black Sabbath a Anthrax.

Metal? Únik před šikanou i nezájmem

Hudba také poskytuje Hunterovi prostor, kde si může vybít vztek na šikanu a nezájem svého otce. „Když je vám patnáct, cítíte se zmatení. A ne úplně silní,“ řekl Weiss, který je zároveň autorem scénáře, stránkám ew.com. „Metal je téměř jako brnění, které Hunter nosí, aby se od něj lidé drželi dál.“

Chlapci společně vytvoří skupinu, se kterou se zúčastní soutěže Battle of the Bands. Jako baskytaristku přijmou talentovanou cellistku Emily (Isis Hainsworthová). Podaří se jim přesvědčit spolužáky, že metal je cool?

V komedii o dospívání se objeví i Tom Morello z Rage Against the Machine. Na projektu pracoval jako výkonný hudební producent.

- Reklama -

Hudba je cestou z předměstského pekla, říká Morello

„Metal Lords je příběh o dětech, které dávají dohromady svou první kapelu a mají sen. Jen možná nemají technické schopnosti ani uměleckou vizi, aby tento sen uskutečnili – nebo ano?“ řekl Morello pro nme.com.

Kytarista říká, že se s dějem zcela ztotožnil. „Vyrůstal jsem na malém, uzavřeném, konzervativním předměstí, kde můj hudební vkus byl v rozporu s názorem téměř všech ostatních ve škole. A určitě i všech učitelů, takže se s tímhle mohu velmi dobře ztotožnit,“ vysvětluje. „Pro spoustu dětí, které jsou zavřené v těchto předměstských peklech, je cestou ven elektrická kytara nebo bicí. Hudba ukazuje způsob, jak překonat tuhle udušenou každodenní existenci, jak se pokusit být něčím lepším, být něčím autentičtějším, než co vám podává vaše okolí.

Komedie Metal Lords bude mít na Netflixu premiéru 8. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -