- Reklama -

Tvůrci Hry o trůny uvedou první film pro Netflix. Ústředním tématem je metalová hudba

David Benioff a DB Weiss, tvůrci seriálu Hra o trůny, po úspěchu epického fantasy podepsali smlouvu s Netflixem za 200 milionů dolarů. A už za pár dní bude mít tahle spolupráce první hmatatelný výsledek - filmovou komedii Metal Lords.

- Reklama -

Děj filmu Metal Lords sleduje teenagery Huntera (hraje ho Adrian Greensmith) a Kevina (Jaeden Martell). Ti se snaží zapadnout na americké střední škole. Zatímco jejich spolužáci poslouchají Eda Sheerana nebo Justina Biebera, Hunter a Kevin ulítávají na albech od Black Sabbath a Anthrax.

Metal? Únik před šikanou i nezájmem

Hudba také poskytuje Hunterovi prostor, kde si může vybít vztek na šikanu a nezájem svého otce. „Když je vám patnáct, cítíte se zmatení. A ne úplně silní,“ řekl Weiss, který je zároveň autorem scénáře, stránkám ew.com. „Metal je téměř jako brnění, které Hunter nosí, aby se od něj lidé drželi dál.“

Chlapci společně vytvoří skupinu, se kterou se zúčastní soutěže Battle of the Bands. Jako baskytaristku přijmou talentovanou cellistku Emily (Isis Hainsworthová). Podaří se jim přesvědčit spolužáky, že metal je cool?

V komedii o dospívání se objeví i Tom Morello z Rage Against the Machine. Na projektu pracoval jako výkonný hudební producent.

Hudba je cestou z předměstského pekla, říká Morello

„Metal Lords je příběh o dětech, které dávají dohromady svou první kapelu a mají sen. Jen možná nemají technické schopnosti ani uměleckou vizi, aby tento sen uskutečnili – nebo ano?“ řekl Morello pro nme.com.

Kytarista říká, že se s dějem zcela ztotožnil. „Vyrůstal jsem na malém, uzavřeném, konzervativním předměstí, kde můj hudební vkus byl v rozporu s názorem téměř všech ostatních ve škole. A určitě i všech učitelů, takže se s tímhle mohu velmi dobře ztotožnit,“ vysvětluje. „Pro spoustu dětí, které jsou zavřené v těchto předměstských peklech, je cestou ven elektrická kytara nebo bicí. Hudba ukazuje způsob, jak překonat tuhle udušenou každodenní existenci, jak se pokusit být něčím lepším, být něčím autentičtějším, než co vám podává vaše okolí.

Komedie Metal Lords bude mít na Netflixu premiéru 8. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -