- Reklama -

Tvůrci Hry o trůny uvedou první film pro Netflix. Ústředním tématem je metalová hudba

David Benioff a DB Weiss, tvůrci seriálu Hra o trůny, po úspěchu epického fantasy podepsali smlouvu s Netflixem za 200 milionů dolarů. A už za pár dní bude mít tahle spolupráce první hmatatelný výsledek - filmovou komedii Metal Lords.

- Reklama -

Děj filmu Metal Lords sleduje teenagery Huntera (hraje ho Adrian Greensmith) a Kevina (Jaeden Martell). Ti se snaží zapadnout na americké střední škole. Zatímco jejich spolužáci poslouchají Eda Sheerana nebo Justina Biebera, Hunter a Kevin ulítávají na albech od Black Sabbath a Anthrax.

Metal? Únik před šikanou i nezájmem

Hudba také poskytuje Hunterovi prostor, kde si může vybít vztek na šikanu a nezájem svého otce. „Když je vám patnáct, cítíte se zmatení. A ne úplně silní,“ řekl Weiss, který je zároveň autorem scénáře, stránkám ew.com. „Metal je téměř jako brnění, které Hunter nosí, aby se od něj lidé drželi dál.“

Chlapci společně vytvoří skupinu, se kterou se zúčastní soutěže Battle of the Bands. Jako baskytaristku přijmou talentovanou cellistku Emily (Isis Hainsworthová). Podaří se jim přesvědčit spolužáky, že metal je cool?

V komedii o dospívání se objeví i Tom Morello z Rage Against the Machine. Na projektu pracoval jako výkonný hudební producent.

- Reklama -

Hudba je cestou z předměstského pekla, říká Morello

„Metal Lords je příběh o dětech, které dávají dohromady svou první kapelu a mají sen. Jen možná nemají technické schopnosti ani uměleckou vizi, aby tento sen uskutečnili – nebo ano?“ řekl Morello pro nme.com.

Kytarista říká, že se s dějem zcela ztotožnil. „Vyrůstal jsem na malém, uzavřeném, konzervativním předměstí, kde můj hudební vkus byl v rozporu s názorem téměř všech ostatních ve škole. A určitě i všech učitelů, takže se s tímhle mohu velmi dobře ztotožnit,“ vysvětluje. „Pro spoustu dětí, které jsou zavřené v těchto předměstských peklech, je cestou ven elektrická kytara nebo bicí. Hudba ukazuje způsob, jak překonat tuhle udušenou každodenní existenci, jak se pokusit být něčím lepším, být něčím autentičtějším, než co vám podává vaše okolí.

Komedie Metal Lords bude mít na Netflixu premiéru 8. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -