- Reklama -

Tvůrci Hry o trůny uvedou první film pro Netflix. Ústředním tématem je metalová hudba

David Benioff a DB Weiss, tvůrci seriálu Hra o trůny, po úspěchu epického fantasy podepsali smlouvu s Netflixem za 200 milionů dolarů. A už za pár dní bude mít tahle spolupráce první hmatatelný výsledek - filmovou komedii Metal Lords.

- Reklama -

Děj filmu Metal Lords sleduje teenagery Huntera (hraje ho Adrian Greensmith) a Kevina (Jaeden Martell). Ti se snaží zapadnout na americké střední škole. Zatímco jejich spolužáci poslouchají Eda Sheerana nebo Justina Biebera, Hunter a Kevin ulítávají na albech od Black Sabbath a Anthrax.

Metal? Únik před šikanou i nezájmem

Hudba také poskytuje Hunterovi prostor, kde si může vybít vztek na šikanu a nezájem svého otce. „Když je vám patnáct, cítíte se zmatení. A ne úplně silní,“ řekl Weiss, který je zároveň autorem scénáře, stránkám ew.com. „Metal je téměř jako brnění, které Hunter nosí, aby se od něj lidé drželi dál.“

Chlapci společně vytvoří skupinu, se kterou se zúčastní soutěže Battle of the Bands. Jako baskytaristku přijmou talentovanou cellistku Emily (Isis Hainsworthová). Podaří se jim přesvědčit spolužáky, že metal je cool?

V komedii o dospívání se objeví i Tom Morello z Rage Against the Machine. Na projektu pracoval jako výkonný hudební producent.

Hudba je cestou z předměstského pekla, říká Morello

„Metal Lords je příběh o dětech, které dávají dohromady svou první kapelu a mají sen. Jen možná nemají technické schopnosti ani uměleckou vizi, aby tento sen uskutečnili – nebo ano?“ řekl Morello pro nme.com.

Kytarista říká, že se s dějem zcela ztotožnil. „Vyrůstal jsem na malém, uzavřeném, konzervativním předměstí, kde můj hudební vkus byl v rozporu s názorem téměř všech ostatních ve škole. A určitě i všech učitelů, takže se s tímhle mohu velmi dobře ztotožnit,“ vysvětluje. „Pro spoustu dětí, které jsou zavřené v těchto předměstských peklech, je cestou ven elektrická kytara nebo bicí. Hudba ukazuje způsob, jak překonat tuhle udušenou každodenní existenci, jak se pokusit být něčím lepším, být něčím autentičtějším, než co vám podává vaše okolí.

Komedie Metal Lords bude mít na Netflixu premiéru 8. dubna.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -