- Reklama -

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

- Reklama -

Znáte ten výraz s přimhouřenýma očima, při kterém se snažíte vidět něco, co ve skutečnosti vidět nedokážete? Tak ten si museli nasadit fanoušci seriálu Rod draka při sledování posledního odvysílaného dílu. Naprosto tragické osvětlení použité ve většině scén totiž většině diváků znemožnilo si jakkoli vychutnat vysílaný děj.

Přitom už v průběhu poslední řady Hry o trůny diváci u obrazovek často namítali, že seriál je příliš špatně osvětlený a brání jim pochopit, co se děje. Nejhorší ze všech epizod byla v tomhle směru „Dlouhá noc“, třetí epizoda závěrečné série, ve které došlo na dlouho očekávaný boj lidí s nemrtvými. Už tehdy bylo mnoho diváků naštvaných, že v „naprosté temnotě“ nemohou sledovat, co se děje během klíčové bitvy. V neděli večer se do party nepovedených dílů plných naprosto neopodstatněné temnoty přidal i seriál Dům draka, který v poslední epizodě přinesl několik těžce nekoukatelných momentů. Na problém už upozornila i zavedená média jako Independent, Inverse nebo web collider.com.

Velmi špatně osvětlené drama

(Upozornění: v dalším textu článek obsahuje spoilery 7. dílu seriálu Rod draka)

Princ Daemon Targaryen, kterého hraje Matt Smith, se v posledním díle stane předmětem žádosti o ruku princezny Rhaenyry (Emma D’Arcy). Kvůli tomu musí zemřít Laenor Velaryon (John MacMillan), který je současným Rhaenyřiným manželem. Epizoda končí šokujícím zvratem. Ser Quarl Correy (Arty Froushan), kterého Daemon zaplatí, aby Laenora zavraždil, je ve skutečnosti součástí spiknutí, jehož cílem je předstírat Laenorovu smrt a utéct přes Úzké moře. Z popisu by se snadno zdálo, že půjde o skvělý díl (a až na to osvětlení také jde).

Podle většiny fanoušků byla tato kapitola příběhu dalším napínavým dílkem Dračího domu, který poskytl potřebný vhled do krvavé a komplikované historie Targaryenů. Bohužel ani ti nejzarytější fanoušci Hry o trůny nemohli popřít, že řada významných okamžiků se odehrála v noci a při extrémně slabém osvětlení. Mnoho diváků proto vyjádřilo na Twitteru svou nespokojenost s tmavými a matoucími částmi seriálu.

Zatáhněte závěsy, varovala před epizodou spisovatelka

Už několik hodin před odvysíláním epizody upozornila na problém spisovatelka a podcasterka Joanna Robinsonová fanoušky na Twitteru: „Tento týden se mi epizoda #HouseOfTheDragon líbila, ale určitě se na ni dívejte se zataženými závěsy,“ varovala.

Její slova se vzápětí potvrdila. „Moje poznámky jsou plné „CO SE DĚJE A PROČ TO NEMŮŽU VIDĚT?“. reagoval na její příspěvek k poslední epizodě televizní kritik časopisu Rolling Stone Alan Sepinwall, který na svém profilu následně zveřejnil obrázek černé obrazovky s popiskem „má oblíbená scéna dnešního dílu Rodu draka“.

Roztrpčení ale neskrývají ani řadoví fanoušci, kteří si stejně jako ostatní stěžují na kvalitu osvětlení.

Nepochybně existuje řada důvodů, proč k tak nepovedenému dílu došlo. S ohledem na minulost může pochopitelně jít i o záměrné rozhodnutí, byť špatné. V hodnocení této epizody byla podle tvůrců a herců nejdůležitější chemie mezi Rhaenyrou a Daemonem. Ta je sice v principu nepochybně fantastická, ale v praxi nebyla díky špatnému osvětlení přijata tak dobře, jak by měla, když se skoro nedala vidět.

Nezbývá než doufat, že se tvůrci z této opakované chyby konečně zvládnou poučit.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -