- Reklama -

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

- Reklama -

Znáte ten výraz s přimhouřenýma očima, při kterém se snažíte vidět něco, co ve skutečnosti vidět nedokážete? Tak ten si museli nasadit fanoušci seriálu Rod draka při sledování posledního odvysílaného dílu. Naprosto tragické osvětlení použité ve většině scén totiž většině diváků znemožnilo si jakkoli vychutnat vysílaný děj.

Přitom už v průběhu poslední řady Hry o trůny diváci u obrazovek často namítali, že seriál je příliš špatně osvětlený a brání jim pochopit, co se děje. Nejhorší ze všech epizod byla v tomhle směru „Dlouhá noc“, třetí epizoda závěrečné série, ve které došlo na dlouho očekávaný boj lidí s nemrtvými. Už tehdy bylo mnoho diváků naštvaných, že v „naprosté temnotě“ nemohou sledovat, co se děje během klíčové bitvy. V neděli večer se do party nepovedených dílů plných naprosto neopodstatněné temnoty přidal i seriál Dům draka, který v poslední epizodě přinesl několik těžce nekoukatelných momentů. Na problém už upozornila i zavedená média jako Independent, Inverse nebo web collider.com.

Velmi špatně osvětlené drama

(Upozornění: v dalším textu článek obsahuje spoilery 7. dílu seriálu Rod draka)

Princ Daemon Targaryen, kterého hraje Matt Smith, se v posledním díle stane předmětem žádosti o ruku princezny Rhaenyry (Emma D’Arcy). Kvůli tomu musí zemřít Laenor Velaryon (John MacMillan), který je současným Rhaenyřiným manželem. Epizoda končí šokujícím zvratem. Ser Quarl Correy (Arty Froushan), kterého Daemon zaplatí, aby Laenora zavraždil, je ve skutečnosti součástí spiknutí, jehož cílem je předstírat Laenorovu smrt a utéct přes Úzké moře. Z popisu by se snadno zdálo, že půjde o skvělý díl (a až na to osvětlení také jde).

- Reklama -

Podle většiny fanoušků byla tato kapitola příběhu dalším napínavým dílkem Dračího domu, který poskytl potřebný vhled do krvavé a komplikované historie Targaryenů. Bohužel ani ti nejzarytější fanoušci Hry o trůny nemohli popřít, že řada významných okamžiků se odehrála v noci a při extrémně slabém osvětlení. Mnoho diváků proto vyjádřilo na Twitteru svou nespokojenost s tmavými a matoucími částmi seriálu.

Zatáhněte závěsy, varovala před epizodou spisovatelka

Už několik hodin před odvysíláním epizody upozornila na problém spisovatelka a podcasterka Joanna Robinsonová fanoušky na Twitteru: „Tento týden se mi epizoda #HouseOfTheDragon líbila, ale určitě se na ni dívejte se zataženými závěsy,“ varovala.

Její slova se vzápětí potvrdila. „Moje poznámky jsou plné „CO SE DĚJE A PROČ TO NEMŮŽU VIDĚT?“. reagoval na její příspěvek k poslední epizodě televizní kritik časopisu Rolling Stone Alan Sepinwall, který na svém profilu následně zveřejnil obrázek černé obrazovky s popiskem „má oblíbená scéna dnešního dílu Rodu draka“.

Roztrpčení ale neskrývají ani řadoví fanoušci, kteří si stejně jako ostatní stěžují na kvalitu osvětlení.

Nepochybně existuje řada důvodů, proč k tak nepovedenému dílu došlo. S ohledem na minulost může pochopitelně jít i o záměrné rozhodnutí, byť špatné. V hodnocení této epizody byla podle tvůrců a herců nejdůležitější chemie mezi Rhaenyrou a Daemonem. Ta je sice v principu nepochybně fantastická, ale v praxi nebyla díky špatnému osvětlení přijata tak dobře, jak by měla, když se skoro nedala vidět.

Nezbývá než doufat, že se tvůrci z této opakované chyby konečně zvládnou poučit.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -