- Reklama -

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

- Reklama -

Znáte ten výraz s přimhouřenýma očima, při kterém se snažíte vidět něco, co ve skutečnosti vidět nedokážete? Tak ten si museli nasadit fanoušci seriálu Rod draka při sledování posledního odvysílaného dílu. Naprosto tragické osvětlení použité ve většině scén totiž většině diváků znemožnilo si jakkoli vychutnat vysílaný děj.

Přitom už v průběhu poslední řady Hry o trůny diváci u obrazovek často namítali, že seriál je příliš špatně osvětlený a brání jim pochopit, co se děje. Nejhorší ze všech epizod byla v tomhle směru „Dlouhá noc“, třetí epizoda závěrečné série, ve které došlo na dlouho očekávaný boj lidí s nemrtvými. Už tehdy bylo mnoho diváků naštvaných, že v „naprosté temnotě“ nemohou sledovat, co se děje během klíčové bitvy. V neděli večer se do party nepovedených dílů plných naprosto neopodstatněné temnoty přidal i seriál Dům draka, který v poslední epizodě přinesl několik těžce nekoukatelných momentů. Na problém už upozornila i zavedená média jako Independent, Inverse nebo web collider.com.

Velmi špatně osvětlené drama

(Upozornění: v dalším textu článek obsahuje spoilery 7. dílu seriálu Rod draka)

Princ Daemon Targaryen, kterého hraje Matt Smith, se v posledním díle stane předmětem žádosti o ruku princezny Rhaenyry (Emma D’Arcy). Kvůli tomu musí zemřít Laenor Velaryon (John MacMillan), který je současným Rhaenyřiným manželem. Epizoda končí šokujícím zvratem. Ser Quarl Correy (Arty Froushan), kterého Daemon zaplatí, aby Laenora zavraždil, je ve skutečnosti součástí spiknutí, jehož cílem je předstírat Laenorovu smrt a utéct přes Úzké moře. Z popisu by se snadno zdálo, že půjde o skvělý díl (a až na to osvětlení také jde).

- Reklama -

Podle většiny fanoušků byla tato kapitola příběhu dalším napínavým dílkem Dračího domu, který poskytl potřebný vhled do krvavé a komplikované historie Targaryenů. Bohužel ani ti nejzarytější fanoušci Hry o trůny nemohli popřít, že řada významných okamžiků se odehrála v noci a při extrémně slabém osvětlení. Mnoho diváků proto vyjádřilo na Twitteru svou nespokojenost s tmavými a matoucími částmi seriálu.

Zatáhněte závěsy, varovala před epizodou spisovatelka

Už několik hodin před odvysíláním epizody upozornila na problém spisovatelka a podcasterka Joanna Robinsonová fanoušky na Twitteru: „Tento týden se mi epizoda #HouseOfTheDragon líbila, ale určitě se na ni dívejte se zataženými závěsy,“ varovala.

Její slova se vzápětí potvrdila. „Moje poznámky jsou plné „CO SE DĚJE A PROČ TO NEMŮŽU VIDĚT?“. reagoval na její příspěvek k poslední epizodě televizní kritik časopisu Rolling Stone Alan Sepinwall, který na svém profilu následně zveřejnil obrázek černé obrazovky s popiskem „má oblíbená scéna dnešního dílu Rodu draka“.

Roztrpčení ale neskrývají ani řadoví fanoušci, kteří si stejně jako ostatní stěžují na kvalitu osvětlení.

Nepochybně existuje řada důvodů, proč k tak nepovedenému dílu došlo. S ohledem na minulost může pochopitelně jít i o záměrné rozhodnutí, byť špatné. V hodnocení této epizody byla podle tvůrců a herců nejdůležitější chemie mezi Rhaenyrou a Daemonem. Ta je sice v principu nepochybně fantastická, ale v praxi nebyla díky špatnému osvětlení přijata tak dobře, jak by měla, když se skoro nedala vidět.

Nezbývá než doufat, že se tvůrci z této opakované chyby konečně zvládnou poučit.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -