- Reklama -

Nový Batman už vydělal přes 500 milionů dolarů. Robert Pattinson se přitom vydání filmu bál

Nový Batman trhá rekordy v příjmu za vstupné. Kritiky chválený snímek tak uspěl i u diváků. Představitel Batmana, britský herec Robert Pattinson, přitom přiznal, že měl z vydání filmu vcelku obavy.

- Reklama -

Nový Batman dobývá svět a pro mnoho lidí je to překvapení. Včetně představitele superhrdinského miliardáře Bruce Wayna, herce Roberta Pattinsona. Ten se nedávno svěřil, že měl z očekávané premiéry filmu docela strach.

„Byl jsem naprosto vyděšený,“ řekl Pattinsonv rozhovoru s moderátorem Jimmy Kimmelem. „Už dlouho jsem neměl takový strach z uvedení filmu.“

Hercovy obavy pramenily z toho, jak bude film přijat. Všichni mu prý kladli na srdce, že není nic horšího, než kdyby z něj byl špatný Batman. „Utěšovali mě pak, že kdyby všechno selhalo, stejně budu součástí něčeho opravdu výjimečného. Já si říkal, že prostě nechci být ten nejhorší Batman ze všech, všichni by si mě pak pamatovali jen proto.“

To se ale nakonec naštěstí nestalo. Pattinson sklízí chválu, stejně jako celý film. Nejlepší odměnou je ale jistě zpráva, že se snímek stal jedním z nejúspěšnějších supehrdinských počinů poslední doby.

- Reklama -

Nečekaně úspěšná verze

Film Matta Reevese totiž podle webu koimoi.com utržil v pokladnách kin po celém světě už přes 500 milionů dolarů. Nový Batman se tak stal největším hitem společnosti Warner Bros. od uvedení filmu Joker s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli v roce 2019.

Se ziskem 258 257 833 dolarů v Severní Americe a dalšími 247 500 000 dolarů na mezinárodním trhu překonal nový Batman rekord v zisku na vstupném, a to i přes stále ještě úplně nevyřešený vliv pandemie Covid 19 na návštěvnost kin. Šéf společnosti Warner Bros už na to ostatně reagoval a prohlásil, že nemůže být nadšenější z toho, že se lidem po celém světě líbí film tolik líbí. Něco takového se totiž před premiérou příliš nečekalo.

Nový Batman chtěl jiný hlas. Nevyšlo to

batman 2022
Pattinson v roli Batmana sklízí pochvalné kritiky po celém světě. | Foto: Vertical Entertainment s.r.o.

Robert Pattinson nijak netajil, že chce být jiný Batman. Dokonce prohlašoval, že nebude cvičit, což mnoho příznivců temného superhrdiny dost vyděsilo. Naštěstí to ve skutečnosti nebylo tak žhavé, herec se cvičení nakonec poctivě věnoval – jen přiznal, že prostě tuhle část hereckých povinností nemá vůbec rád.

Pattinson také uvedl, že „chtěl mít radikálně odlišný“ hlas od všech ostatních Batmanů. Svou verzi hlasu prý zkoušel první dva týdny natáčení, informuje gamerant.com. Anglický herec se snažil odklonit od obvykle hluboké interpretace hlasu, kterou v roli zvolila většina ostatních herců.

Po prvních týdnech natáčení Pattinsonovi lidé ze štábu řekli, aby raději přestal šeptat, protože „to vypadalo naprosto příšerně“. Herec trvá na tom, že nakonec našel správný hlas tím, že věnoval pozornost tomu, co mu připadalo správné, když si oblékal slavný Batmanův netopýří kostým.

Soudě dle fanoušků Batmana se to opravdu podařilo. Nového Batmana přitom stále ještě můžete vidět v českých kinech.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -