- Reklama -

Nový Batman už vydělal přes 500 milionů dolarů. Robert Pattinson se přitom vydání filmu bál

Nový Batman trhá rekordy v příjmu za vstupné. Kritiky chválený snímek tak uspěl i u diváků. Představitel Batmana, britský herec Robert Pattinson, přitom přiznal, že měl z vydání filmu vcelku obavy.

- Reklama -

Nový Batman dobývá svět a pro mnoho lidí je to překvapení. Včetně představitele superhrdinského miliardáře Bruce Wayna, herce Roberta Pattinsona. Ten se nedávno svěřil, že měl z očekávané premiéry filmu docela strach.

„Byl jsem naprosto vyděšený,“ řekl Pattinsonv rozhovoru s moderátorem Jimmy Kimmelem. „Už dlouho jsem neměl takový strach z uvedení filmu.“

Hercovy obavy pramenily z toho, jak bude film přijat. Všichni mu prý kladli na srdce, že není nic horšího, než kdyby z něj byl špatný Batman. „Utěšovali mě pak, že kdyby všechno selhalo, stejně budu součástí něčeho opravdu výjimečného. Já si říkal, že prostě nechci být ten nejhorší Batman ze všech, všichni by si mě pak pamatovali jen proto.“

To se ale nakonec naštěstí nestalo. Pattinson sklízí chválu, stejně jako celý film. Nejlepší odměnou je ale jistě zpráva, že se snímek stal jedním z nejúspěšnějších supehrdinských počinů poslední doby.

Nečekaně úspěšná verze

Film Matta Reevese totiž podle webu koimoi.com utržil v pokladnách kin po celém světě už přes 500 milionů dolarů. Nový Batman se tak stal největším hitem společnosti Warner Bros. od uvedení filmu Joker s Joaquinem Phoenixem v hlavní roli v roce 2019.

Se ziskem 258 257 833 dolarů v Severní Americe a dalšími 247 500 000 dolarů na mezinárodním trhu překonal nový Batman rekord v zisku na vstupném, a to i přes stále ještě úplně nevyřešený vliv pandemie Covid 19 na návštěvnost kin. Šéf společnosti Warner Bros už na to ostatně reagoval a prohlásil, že nemůže být nadšenější z toho, že se lidem po celém světě líbí film tolik líbí. Něco takového se totiž před premiérou příliš nečekalo.

Nový Batman chtěl jiný hlas. Nevyšlo to

batman 2022
Pattinson v roli Batmana sklízí pochvalné kritiky po celém světě. | Foto: Vertical Entertainment s.r.o.

Robert Pattinson nijak netajil, že chce být jiný Batman. Dokonce prohlašoval, že nebude cvičit, což mnoho příznivců temného superhrdiny dost vyděsilo. Naštěstí to ve skutečnosti nebylo tak žhavé, herec se cvičení nakonec poctivě věnoval – jen přiznal, že prostě tuhle část hereckých povinností nemá vůbec rád.

Pattinson také uvedl, že „chtěl mít radikálně odlišný“ hlas od všech ostatních Batmanů. Svou verzi hlasu prý zkoušel první dva týdny natáčení, informuje gamerant.com. Anglický herec se snažil odklonit od obvykle hluboké interpretace hlasu, kterou v roli zvolila většina ostatních herců.

Po prvních týdnech natáčení Pattinsonovi lidé ze štábu řekli, aby raději přestal šeptat, protože „to vypadalo naprosto příšerně“. Herec trvá na tom, že nakonec našel správný hlas tím, že věnoval pozornost tomu, co mu připadalo správné, když si oblékal slavný Batmanův netopýří kostým.

Soudě dle fanoušků Batmana se to opravdu podařilo. Nového Batmana přitom stále ještě můžete vidět v českých kinech.

- Reklama -

Nejnovější články

Poslední díl Rodu draka oživil vzpomínky na Dlouhou noc. Nekoukatelné, shodují se fanoušci

Z posledního dílu Rodu draka jste nejspíš viděli houby, i když třeba patříte mezi lidi, co u očaře přečtou i ty blechy ve spodní řádce. Podobně jako u jednoho ze stěžejních dílů Hry o trůny se totiž tvůrci zcela nepochopitelně rozhodli zahalit část dílu naprosto temnými scénami, ve kterých nebylo skoro nic vidět. A fanoušci zuří!

Deadpool 3 má datum premiéry. Do filmu přibude i Wolverin

Konečně bylo stanoveno datum premiéry Deadpoola 3 a těšit se mohou i fanoušci Wolverina.

Donald Sutherland se představí v málo známém hororu od Stephena Kinga

Novela Telefon pana Harrigana, která vyšla v roce 2020, vypráví o Craigovi (hraje ho Jaeden Martell), mladíkovi z malého města, který se spřátelí se...

Kdo nakonec v seriálu Rod draka usedne na Železný trůn po králi Viserysovi?

Příznivci seriálu Rod draka napjatě hltají příběhy rodu Targaryenů. A se spoustou nových postav vyvstává otázka, zda některé z „nových“ dětí krále Viseryse usedne na Železný trůn?

Úvodní píseň seriálu Rod draka: Autor hudby prozradil, proč zní jako ta ze Hry o trůny

Proč zní znělka seriálu Rod draka stejně jako ta ze Hry o trůny, vysvětlil autor hudby k seriálu Ramin Djawadi.

Dokument o kanibalovi Armiem Hammerovi viděla už i jeho bývalá manželka

Elizabeth Chambersová, bývalá manželka Armieho Hammera, poprvé promluvila o dokumentu o hercově kanibalismu.

Oblíbené články

Reklama
- Reklama -