- Reklama -

O čem je seriál Pán prstenů: Prsteny moci? Jde o příběh vzestupu a pádu jednoho rodu i o válku se Sauronem

Pomalu ale jistě se blíží čas návratu do Středozemě, kde se opět diváci setkají s elfy, trpaslíky a temnými legendami v prequelu odehrávajícím se tisíce let před ságou Pán prstenů, kterou vytvořil legendární autor JRR Tolkien.

- Reklama -

Zatím osmidálný seriál vypráví příběh o ukovaní slavných prstenů, vzestupu a pádu království a epické bitvě proti zlému Sauronovi. Budeme sledovat cestu elfské bojovnice Galadriel (Morfydd Clarková) na ledový sever, kde hledá stopy Temného pána v naději, že pomstí svého bratra, kterého Sauron zabil.

„Bylo opravdu vzrušující zkoumat, jak se stane tím, kým ji znáte,“ řekla Clarková serveru TheWrap. „Na jednom místě děje [je věta], kterou Galadriel říká, že s moudrostí přichází i ztráta nevinnosti, a to je něco, na co jsem se opravdu zaměřila – že musí ztratit nějakou nevinnost, musí získat nějakou moudrost, aby se stala paní Lothlórienu, kterou ji známe.“

Vše směřuje k válce

Galadriel, kterou Nejvyšší král elfů Gil-galad (Benjamin Walker) povolá, aby se vrátila domů z lovu, se setkává se svým starým elfským přítelem Elrondem, který jí radí, aby zapomněla na svou výpravu, ale zároveň je znepokojen jejími obavami.

„Příběh začíná v době relativního míru a každá postava se na to dívá jinak,“ řekl webu looper.com Robert Aramayo, který ho hraje. „Elrond je zvědavý na to, co se děje ve světě, ale zároveň je plný naděje.“

- Reklama -

Na jiném místě je skupina Harfootů – druhu hobitů – znepokojena příchodem cizince a jejich vůdce Sadoc Burrows (sir Lenny Henry) varuje mladíka Noriho Brandyfoota, aby se příliš nevzdaloval. „Nori je dost dobrodružná,“ říká Markella Kavenaghová, která ji hraje. „Věří, že strach z rizika může být větší než riziko samo.

Seriál má na Prime video premiéru 2. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -