- Reklama -

O čem je seriál Pán prstenů: Prsteny moci? Jde o příběh vzestupu a pádu jednoho rodu i o válku se Sauronem

Pomalu ale jistě se blíží čas návratu do Středozemě, kde se opět diváci setkají s elfy, trpaslíky a temnými legendami v prequelu odehrávajícím se tisíce let před ságou Pán prstenů, kterou vytvořil legendární autor JRR Tolkien.

- Reklama -

Zatím osmidálný seriál vypráví příběh o ukovaní slavných prstenů, vzestupu a pádu království a epické bitvě proti zlému Sauronovi. Budeme sledovat cestu elfské bojovnice Galadriel (Morfydd Clarková) na ledový sever, kde hledá stopy Temného pána v naději, že pomstí svého bratra, kterého Sauron zabil.

„Bylo opravdu vzrušující zkoumat, jak se stane tím, kým ji znáte,“ řekla Clarková serveru TheWrap. „Na jednom místě děje [je věta], kterou Galadriel říká, že s moudrostí přichází i ztráta nevinnosti, a to je něco, na co jsem se opravdu zaměřila – že musí ztratit nějakou nevinnost, musí získat nějakou moudrost, aby se stala paní Lothlórienu, kterou ji známe.“

Vše směřuje k válce

Galadriel, kterou Nejvyšší král elfů Gil-galad (Benjamin Walker) povolá, aby se vrátila domů z lovu, se setkává se svým starým elfským přítelem Elrondem, který jí radí, aby zapomněla na svou výpravu, ale zároveň je znepokojen jejími obavami.

„Příběh začíná v době relativního míru a každá postava se na to dívá jinak,“ řekl webu looper.com Robert Aramayo, který ho hraje. „Elrond je zvědavý na to, co se děje ve světě, ale zároveň je plný naděje.“

Na jiném místě je skupina Harfootů – druhu hobitů – znepokojena příchodem cizince a jejich vůdce Sadoc Burrows (sir Lenny Henry) varuje mladíka Noriho Brandyfoota, aby se příliš nevzdaloval. „Nori je dost dobrodružná,“ říká Markella Kavenaghová, která ji hraje. „Věří, že strach z rizika může být větší než riziko samo.

Seriál má na Prime video premiéru 2. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -