- Reklama -

O čem je seriál Pán prstenů: Prsteny moci? Jde o příběh vzestupu a pádu jednoho rodu i o válku se Sauronem

Pomalu ale jistě se blíží čas návratu do Středozemě, kde se opět diváci setkají s elfy, trpaslíky a temnými legendami v prequelu odehrávajícím se tisíce let před ságou Pán prstenů, kterou vytvořil legendární autor JRR Tolkien.

- Reklama -

Zatím osmidálný seriál vypráví příběh o ukovaní slavných prstenů, vzestupu a pádu království a epické bitvě proti zlému Sauronovi. Budeme sledovat cestu elfské bojovnice Galadriel (Morfydd Clarková) na ledový sever, kde hledá stopy Temného pána v naději, že pomstí svého bratra, kterého Sauron zabil.

„Bylo opravdu vzrušující zkoumat, jak se stane tím, kým ji znáte,“ řekla Clarková serveru TheWrap. „Na jednom místě děje [je věta], kterou Galadriel říká, že s moudrostí přichází i ztráta nevinnosti, a to je něco, na co jsem se opravdu zaměřila – že musí ztratit nějakou nevinnost, musí získat nějakou moudrost, aby se stala paní Lothlórienu, kterou ji známe.“

Vše směřuje k válce

Galadriel, kterou Nejvyšší král elfů Gil-galad (Benjamin Walker) povolá, aby se vrátila domů z lovu, se setkává se svým starým elfským přítelem Elrondem, který jí radí, aby zapomněla na svou výpravu, ale zároveň je znepokojen jejími obavami.

„Příběh začíná v době relativního míru a každá postava se na to dívá jinak,“ řekl webu looper.com Robert Aramayo, který ho hraje. „Elrond je zvědavý na to, co se děje ve světě, ale zároveň je plný naděje.“

Na jiném místě je skupina Harfootů – druhu hobitů – znepokojena příchodem cizince a jejich vůdce Sadoc Burrows (sir Lenny Henry) varuje mladíka Noriho Brandyfoota, aby se příliš nevzdaloval. „Nori je dost dobrodružná,“ říká Markella Kavenaghová, která ji hraje. „Věří, že strach z rizika může být větší než riziko samo.

Seriál má na Prime video premiéru 2. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -