- Reklama -

Přebíhání: Silné drama s hlubokým poselstvím

Netflix uvedl režijní debut herečky Rebeccy Hallové Přebíhání. Nabízí pohled na americký rasismus, který si u nás jen stěží umíme představit.

- Reklama -

Rebecca Hallová má ke své režijní prvotině Přebíhání překvapivě blízký vztah. Látka, která je adaptací novely Nelly Larsenové z roku 1929 vypráví příběh dvou míšenek, které žijí naprosto odlišné životy díky tomu, že jedna z nich díky své světlejší barvě předstírá bělošku. A to je prostor, kde může Hallová snadno vydat kus sebe – její dědeček byl totiž černoch, který se většinu života vydával za bělocha.

Zkušenost z vlastní rodiny není ale to jediné, na co se může Hallová ve svém debutu spolehnout. Pomáhají jí i skvělé výkony Tessy Thompsonové a Ruth Neggaové, které hrají odcizené přítelkyně Irene a Clare. Jejich náhodné znovuseznámení ukáže, že Clare žije jako běloška. Irene (Tessa Thompsonová) je stejně jako ona míšenka, ale žije jako černoška. Proto je zpočátku vůči Clařině životní volbě obezřetná. Navíc naprosto odpuzuje Clařina rasistického manžela Johna.

Bolestné přátelství

Ženy se přes rozdílné životy znovu spřátelí, což vede v životech obou k nenávratným změnám. Nejlepší momenty filmu jsou potom ty, kdy se emocionální drama odehrává spíše vytušeně. Jako třeba, když se Irena stydlivě schovává za široký klobouk, aby si v luxusním hotelu vypila čaj. Ona a Clare si v každém pohledu sdělují tajemství a touhy, jejich přátelství překypuje erotickým podtextem. Neodolatelná Clare není jediná, kdo se vydává za něco, co není…

Vše podtrhuje jazzový soundtrack, který čerpá z jemného klavíru i naléhavého saxofonu. Události spějí k vyvrcholení, které je skutečně šokující, ale jaksi nevyhnutelné. A přestože zůstává po skončení filmu mnoho otázek nezodpovězených – v neposlední řadě ty, nakolik je kdokoli definován rasou, pohlavím nebo sexualitou – jedná se o hluboký, uspokojivý zážitek.

- Reklama -

Film je krásným a tragickým obrazem zaplacené ceny za život plný podvodů. Tessa Thompsonová a Ruth Neggaová mistrně ztvárnily dvě ženy, které jsou dvěma stranami téže mince, přičemž každá z nich bojuje za svobodu žít svůj život autenticky.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -