- Reklama -

Přebíhání: Silné drama s hlubokým poselstvím

Netflix uvedl režijní debut herečky Rebeccy Hallové Přebíhání. Nabízí pohled na americký rasismus, který si u nás jen stěží umíme představit.

- Reklama -

Rebecca Hallová má ke své režijní prvotině Přebíhání překvapivě blízký vztah. Látka, která je adaptací novely Nelly Larsenové z roku 1929 vypráví příběh dvou míšenek, které žijí naprosto odlišné životy díky tomu, že jedna z nich díky své světlejší barvě předstírá bělošku. A to je prostor, kde může Hallová snadno vydat kus sebe – její dědeček byl totiž černoch, který se většinu života vydával za bělocha.

Zkušenost z vlastní rodiny není ale to jediné, na co se může Hallová ve svém debutu spolehnout. Pomáhají jí i skvělé výkony Tessy Thompsonové a Ruth Neggaové, které hrají odcizené přítelkyně Irene a Clare. Jejich náhodné znovuseznámení ukáže, že Clare žije jako běloška. Irene (Tessa Thompsonová) je stejně jako ona míšenka, ale žije jako černoška. Proto je zpočátku vůči Clařině životní volbě obezřetná. Navíc naprosto odpuzuje Clařina rasistického manžela Johna.

Bolestné přátelství

Ženy se přes rozdílné životy znovu spřátelí, což vede v životech obou k nenávratným změnám. Nejlepší momenty filmu jsou potom ty, kdy se emocionální drama odehrává spíše vytušeně. Jako třeba, když se Irena stydlivě schovává za široký klobouk, aby si v luxusním hotelu vypila čaj. Ona a Clare si v každém pohledu sdělují tajemství a touhy, jejich přátelství překypuje erotickým podtextem. Neodolatelná Clare není jediná, kdo se vydává za něco, co není…

Vše podtrhuje jazzový soundtrack, který čerpá z jemného klavíru i naléhavého saxofonu. Události spějí k vyvrcholení, které je skutečně šokující, ale jaksi nevyhnutelné. A přestože zůstává po skončení filmu mnoho otázek nezodpovězených – v neposlední řadě ty, nakolik je kdokoli definován rasou, pohlavím nebo sexualitou – jedná se o hluboký, uspokojivý zážitek.

Film je krásným a tragickým obrazem zaplacené ceny za život plný podvodů. Tessa Thompsonová a Ruth Neggaová mistrně ztvárnily dvě ženy, které jsou dvěma stranami téže mince, přičemž každá z nich bojuje za svobodu žít svůj život autenticky.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -