- Reklama -

Přebíhání: Silné drama s hlubokým poselstvím

Netflix uvedl režijní debut herečky Rebeccy Hallové Přebíhání. Nabízí pohled na americký rasismus, který si u nás jen stěží umíme představit.

- Reklama -

Rebecca Hallová má ke své režijní prvotině Přebíhání překvapivě blízký vztah. Látka, která je adaptací novely Nelly Larsenové z roku 1929 vypráví příběh dvou míšenek, které žijí naprosto odlišné životy díky tomu, že jedna z nich díky své světlejší barvě předstírá bělošku. A to je prostor, kde může Hallová snadno vydat kus sebe – její dědeček byl totiž černoch, který se většinu života vydával za bělocha.

Zkušenost z vlastní rodiny není ale to jediné, na co se může Hallová ve svém debutu spolehnout. Pomáhají jí i skvělé výkony Tessy Thompsonové a Ruth Neggaové, které hrají odcizené přítelkyně Irene a Clare. Jejich náhodné znovuseznámení ukáže, že Clare žije jako běloška. Irene (Tessa Thompsonová) je stejně jako ona míšenka, ale žije jako černoška. Proto je zpočátku vůči Clařině životní volbě obezřetná. Navíc naprosto odpuzuje Clařina rasistického manžela Johna.

Bolestné přátelství

Ženy se přes rozdílné životy znovu spřátelí, což vede v životech obou k nenávratným změnám. Nejlepší momenty filmu jsou potom ty, kdy se emocionální drama odehrává spíše vytušeně. Jako třeba, když se Irena stydlivě schovává za široký klobouk, aby si v luxusním hotelu vypila čaj. Ona a Clare si v každém pohledu sdělují tajemství a touhy, jejich přátelství překypuje erotickým podtextem. Neodolatelná Clare není jediná, kdo se vydává za něco, co není…

Vše podtrhuje jazzový soundtrack, který čerpá z jemného klavíru i naléhavého saxofonu. Události spějí k vyvrcholení, které je skutečně šokující, ale jaksi nevyhnutelné. A přestože zůstává po skončení filmu mnoho otázek nezodpovězených – v neposlední řadě ty, nakolik je kdokoli definován rasou, pohlavím nebo sexualitou – jedná se o hluboký, uspokojivý zážitek.

Film je krásným a tragickým obrazem zaplacené ceny za život plný podvodů. Tessa Thompsonová a Ruth Neggaová mistrně ztvárnily dvě ženy, které jsou dvěma stranami téže mince, přičemž každá z nich bojuje za svobodu žít svůj život autenticky.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -