- Reklama -

Prokletá 2. série: Kdy se oblíbené fantasy objeví na Netflixu?

Dočká se série Prokletá pokračování?

- Reklama -

Seriálová Nimue se rychle stala oblíbenou po celém světě. Fanoušci se proto čím dál víc ptají, kdy a jestli bude také Prokletá 2. série?


Text obsahuje spoilery seriálu Prokletá


Vzhledem k depresím většiny lidí z pandemie není asi tak moc překvapivé, že na Netflixu budují tolik vlastních fantasy světů. Po útěku od reality do světa Zaklínače nebo Světla a stínů se mohou předplatitelé hledající útočiště v jiných, fantaskních světech vydat také do zbrusu seriálu Prokletá, který staví na hlavu příběh o králi Artušovi.

Prokletá vychází z knižní předlohy Franka Millera a Toma Wheelera. Odsouvá Artuše stranou a místo něj se zaměřuje především na Nimue. jezerní paní, která byla ve starých legendách vedlejší postavou. Zde hraje hlavní roli a převrací známý děj progresivnějším pojetím.

Nečekaná proměna slavné legendy

„Tyto příběhy o hrdinech se obvykle vyprávějí z mužské perspektivy, z pohledu chlapce nebo muže,“ svěřila se představitelka hlavní role Katherine Langford pro Popsugar. „Bylo ajímavé zpracovat tento příběh pohledem ženy, která byla vykreslena jako hrdinka. Je to moderní a aplikovatelné na současnost. Šlo o skvělou možnost, jak popsat výzvy, kterým jako žena musela čelit.“

Herečka ale přiznává, že chopit se takové roli a vymyslet ji, nebylo nijak jednoduché. „Ptali jsme se sami sebe: „Jaká je její osobní cesta?“ „Jakým protivenstvím čelí?“ „Jaké věci ji srážejí na kolena?“ a „Jaké věci může využít?“ Jednou z věcí, které ukazujeme, je myšlenka, že jako žena a dívka vyrůstáte tak, že vás ani nenapadne, že byste mohla být v pozici moci. Ženu tehdy nenapadlo, že by mohla být králem. Takže když Nimue poprvé dostane meč, vůbec ji to nenapadne.“

Kdy ale Nimue svůj meč využije?

- Reklama -

Datum vydání Prokletá 2. série: Kdy se dočkáme premiéry?

Netflix zatím datum vydání 2. série nesdělil, především proto, že ji ještě ani nepotvrdil.

Devon Terrell, který hraje černošského Artuše, má za to, že je pro další epizody spousta prostoru.

„V desáté epizodě jsem si tak trochu říkal: ‚Páni, tenhle svět potenciálně teprve začíná,'“ přiznal. „Myslím, že na konci se to opravdu všechno spojilo. A to přitom nevím, kam moje postava směřuje. Tom Wheeler (producent) mi to ještě neřekl,“ přiznal se smíchem. „Pokud bude druhá série, myslím, že finále první řady pro ni bylo úžasným odrazovým můstkem. Pro mě osobně byl seriál čím dál lepší.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -