- Reklama -

Prokletá 2. série: Kdy se oblíbené fantasy objeví na Netflixu?

Dočká se série Prokletá pokračování?

- Reklama -

Seriálová Nimue se rychle stala oblíbenou po celém světě. Fanoušci se proto čím dál víc ptají, kdy a jestli bude také Prokletá 2. série?


Text obsahuje spoilery seriálu Prokletá


Vzhledem k depresím většiny lidí z pandemie není asi tak moc překvapivé, že na Netflixu budují tolik vlastních fantasy světů. Po útěku od reality do světa Zaklínače nebo Světla a stínů se mohou předplatitelé hledající útočiště v jiných, fantaskních světech vydat také do zbrusu seriálu Prokletá, který staví na hlavu příběh o králi Artušovi.

Prokletá vychází z knižní předlohy Franka Millera a Toma Wheelera. Odsouvá Artuše stranou a místo něj se zaměřuje především na Nimue. jezerní paní, která byla ve starých legendách vedlejší postavou. Zde hraje hlavní roli a převrací známý děj progresivnějším pojetím.

Nečekaná proměna slavné legendy

„Tyto příběhy o hrdinech se obvykle vyprávějí z mužské perspektivy, z pohledu chlapce nebo muže,“ svěřila se představitelka hlavní role Katherine Langford pro Popsugar. „Bylo ajímavé zpracovat tento příběh pohledem ženy, která byla vykreslena jako hrdinka. Je to moderní a aplikovatelné na současnost. Šlo o skvělou možnost, jak popsat výzvy, kterým jako žena musela čelit.“

Herečka ale přiznává, že chopit se takové roli a vymyslet ji, nebylo nijak jednoduché. „Ptali jsme se sami sebe: „Jaká je její osobní cesta?“ „Jakým protivenstvím čelí?“ „Jaké věci ji srážejí na kolena?“ a „Jaké věci může využít?“ Jednou z věcí, které ukazujeme, je myšlenka, že jako žena a dívka vyrůstáte tak, že vás ani nenapadne, že byste mohla být v pozici moci. Ženu tehdy nenapadlo, že by mohla být králem. Takže když Nimue poprvé dostane meč, vůbec ji to nenapadne.“

Kdy ale Nimue svůj meč využije?

Datum vydání Prokletá 2. série: Kdy se dočkáme premiéry?

Netflix zatím datum vydání 2. série nesdělil, především proto, že ji ještě ani nepotvrdil.

Devon Terrell, který hraje černošského Artuše, má za to, že je pro další epizody spousta prostoru.

„V desáté epizodě jsem si tak trochu říkal: ‚Páni, tenhle svět potenciálně teprve začíná,'“ přiznal. „Myslím, že na konci se to opravdu všechno spojilo. A to přitom nevím, kam moje postava směřuje. Tom Wheeler (producent) mi to ještě neřekl,“ přiznal se smíchem. „Pokud bude druhá série, myslím, že finále první řady pro ni bylo úžasným odrazovým můstkem. Pro mě osobně byl seriál čím dál lepší.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -