- Reklama -

Prokletá 2. série: Kdy se oblíbené fantasy objeví na Netflixu?

Dočká se série Prokletá pokračování?

- Reklama -

Seriálová Nimue se rychle stala oblíbenou po celém světě. Fanoušci se proto čím dál víc ptají, kdy a jestli bude také Prokletá 2. série?


Text obsahuje spoilery seriálu Prokletá


Vzhledem k depresím většiny lidí z pandemie není asi tak moc překvapivé, že na Netflixu budují tolik vlastních fantasy světů. Po útěku od reality do světa Zaklínače nebo Světla a stínů se mohou předplatitelé hledající útočiště v jiných, fantaskních světech vydat také do zbrusu seriálu Prokletá, který staví na hlavu příběh o králi Artušovi.

Prokletá vychází z knižní předlohy Franka Millera a Toma Wheelera. Odsouvá Artuše stranou a místo něj se zaměřuje především na Nimue. jezerní paní, která byla ve starých legendách vedlejší postavou. Zde hraje hlavní roli a převrací známý děj progresivnějším pojetím.

Nečekaná proměna slavné legendy

„Tyto příběhy o hrdinech se obvykle vyprávějí z mužské perspektivy, z pohledu chlapce nebo muže,“ svěřila se představitelka hlavní role Katherine Langford pro Popsugar. „Bylo ajímavé zpracovat tento příběh pohledem ženy, která byla vykreslena jako hrdinka. Je to moderní a aplikovatelné na současnost. Šlo o skvělou možnost, jak popsat výzvy, kterým jako žena musela čelit.“

Herečka ale přiznává, že chopit se takové roli a vymyslet ji, nebylo nijak jednoduché. „Ptali jsme se sami sebe: „Jaká je její osobní cesta?“ „Jakým protivenstvím čelí?“ „Jaké věci ji srážejí na kolena?“ a „Jaké věci může využít?“ Jednou z věcí, které ukazujeme, je myšlenka, že jako žena a dívka vyrůstáte tak, že vás ani nenapadne, že byste mohla být v pozici moci. Ženu tehdy nenapadlo, že by mohla být králem. Takže když Nimue poprvé dostane meč, vůbec ji to nenapadne.“

Kdy ale Nimue svůj meč využije?

- Reklama -

Datum vydání Prokletá 2. série: Kdy se dočkáme premiéry?

Netflix zatím datum vydání 2. série nesdělil, především proto, že ji ještě ani nepotvrdil.

Devon Terrell, který hraje černošského Artuše, má za to, že je pro další epizody spousta prostoru.

„V desáté epizodě jsem si tak trochu říkal: ‚Páni, tenhle svět potenciálně teprve začíná,'“ přiznal. „Myslím, že na konci se to opravdu všechno spojilo. A to přitom nevím, kam moje postava směřuje. Tom Wheeler (producent) mi to ještě neřekl,“ přiznal se smíchem. „Pokud bude druhá série, myslím, že finále první řady pro ni bylo úžasným odrazovým můstkem. Pro mě osobně byl seriál čím dál lepší.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -