- Reklama -

Tvůrce podcastu Rodu draka vysvětlil, proč princ Aemond Targaryen neměl svého draka

Princ Aemond Targaryen je už od svého dětství výraznou postavou seriálu Rod draka. Proč ale neměl svého draka jako ostatní?

- Reklama -

Aemond Targaryen se divákům v seriálu Rod draka poprvé ukázal v 6. díle jako druhý syn krále Viseryse a jeho mladé manželky Alicent Hightowerové. A zatímco je hned od prvních okamžiků jasné, že jako dědice Železného trůnu preferuje Alicent prince Aegona Targaryena (kterého hrál nejdřív Ty Tennant a nyní Tom Glynn-Carney), jeho mladší bratr princ Aemond Targaryen (Leo Ashton, nyní Evan Mitchell) působí mnohem zajímavěji, píše fictionhorizon.com.

Už od prvních záběrů bylo patrné, že odstrkovaný královský chlapec v sobě buduje mnohem větší ambice než ostatní. Přesto Aemond na rozdíl od svého staršího bratra Aegona a Rhaenyřiných dětí nevlastnil draka. Nevíme proč, to divákům, co neznají knihy, nikdo nesdělil, ale byli jsme svědky situace, kdy Jacaerys Velaryon učil svého draka Vermaxe, jak se má chovat, zatímco ostatní mladí si z Aemonda dělali legraci, že nemá vlastního draka.

Princ Aemond draka nejdřív jen záviděl ostatním

mladý aemond targaryen
Leo Ashton jako mladý Aemond Targaryen | Foto: Gary Moyes / HBO

Aemond tehdy očividně záviděl, protože prý byl jediným dítětem, které draka nemělo. Chlapci si z něj navíc vystřelili, když mu jako „draka“ dali prase, kterému říkali Růžová hrůza. Bylo patrné, že se v něm mísí ponížení s touhou jakýmkoli způsobem vlastního draka získat.

Ale proč Aemon Targaryen neměl vlastního draka od začátku? Má Aemondův dračí „handicap“ nějaké opodstatnění? Jason Concepcion, spolumoderátor podcastu House of the dragon, na tento dotaz odpovídal v nedávném pořadu, kde objasnil další podrobnosti o neocenitelných dračích vejcích.

Někomu vejce nepřejí, Aemond byl ten případ

Concepcion tvrdí, že Targaryeni sice dostávají dračí vejce, když se narodí, ale nikdy prý není jisté, že se vejce vylíhnou. Moderátor podcastu o seriálu si proto myslí, že je možné, že „se o to v případě Aemonda pokoušeli. Ale možná se prostě nevylíhlo.“

O této možnosti ostatně Laena Valyronová v 6. díle informuje svou dceru Rhaenu – říká jí, že se vylíhne jen polovina dračích vajec. Právě po Laenině smrti získá Aemond vlastního draka – neprávem si osedlá Vhagara, největšího draka na světě. Za což při následné příbuzenské potyčce zaplatí vlastním okem…

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -