- Reklama -

Tvůrce podcastu Rodu draka vysvětlil, proč princ Aemond Targaryen neměl svého draka

Princ Aemond Targaryen je už od svého dětství výraznou postavou seriálu Rod draka. Proč ale neměl svého draka jako ostatní?

- Reklama -

Aemond Targaryen se divákům v seriálu Rod draka poprvé ukázal v 6. díle jako druhý syn krále Viseryse a jeho mladé manželky Alicent Hightowerové. A zatímco je hned od prvních okamžiků jasné, že jako dědice Železného trůnu preferuje Alicent prince Aegona Targaryena (kterého hrál nejdřív Ty Tennant a nyní Tom Glynn-Carney), jeho mladší bratr princ Aemond Targaryen (Leo Ashton, nyní Evan Mitchell) působí mnohem zajímavěji, píše fictionhorizon.com.

Už od prvních záběrů bylo patrné, že odstrkovaný královský chlapec v sobě buduje mnohem větší ambice než ostatní. Přesto Aemond na rozdíl od svého staršího bratra Aegona a Rhaenyřiných dětí nevlastnil draka. Nevíme proč, to divákům, co neznají knihy, nikdo nesdělil, ale byli jsme svědky situace, kdy Jacaerys Velaryon učil svého draka Vermaxe, jak se má chovat, zatímco ostatní mladí si z Aemonda dělali legraci, že nemá vlastního draka.

Princ Aemond draka nejdřív jen záviděl ostatním

mladý aemond targaryen
Leo Ashton jako mladý Aemond Targaryen | Foto: Gary Moyes / HBO

Aemond tehdy očividně záviděl, protože prý byl jediným dítětem, které draka nemělo. Chlapci si z něj navíc vystřelili, když mu jako „draka“ dali prase, kterému říkali Růžová hrůza. Bylo patrné, že se v něm mísí ponížení s touhou jakýmkoli způsobem vlastního draka získat.

Ale proč Aemon Targaryen neměl vlastního draka od začátku? Má Aemondův dračí „handicap“ nějaké opodstatnění? Jason Concepcion, spolumoderátor podcastu House of the dragon, na tento dotaz odpovídal v nedávném pořadu, kde objasnil další podrobnosti o neocenitelných dračích vejcích.

- Reklama -

Někomu vejce nepřejí, Aemond byl ten případ

Concepcion tvrdí, že Targaryeni sice dostávají dračí vejce, když se narodí, ale nikdy prý není jisté, že se vejce vylíhnou. Moderátor podcastu o seriálu si proto myslí, že je možné, že „se o to v případě Aemonda pokoušeli. Ale možná se prostě nevylíhlo.“

O této možnosti ostatně Laena Valyronová v 6. díle informuje svou dceru Rhaenu – říká jí, že se vylíhne jen polovina dračích vajec. Právě po Laenině smrti získá Aemond vlastního draka – neprávem si osedlá Vhagara, největšího draka na světě. Za což při následné příbuzenské potyčce zaplatí vlastním okem…

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -