- Reklama -

Tvůrce podcastu Rodu draka vysvětlil, proč princ Aemond Targaryen neměl svého draka

Princ Aemond Targaryen je už od svého dětství výraznou postavou seriálu Rod draka. Proč ale neměl svého draka jako ostatní?

- Reklama -

Aemond Targaryen se divákům v seriálu Rod draka poprvé ukázal v 6. díle jako druhý syn krále Viseryse a jeho mladé manželky Alicent Hightowerové. A zatímco je hned od prvních okamžiků jasné, že jako dědice Železného trůnu preferuje Alicent prince Aegona Targaryena (kterého hrál nejdřív Ty Tennant a nyní Tom Glynn-Carney), jeho mladší bratr princ Aemond Targaryen (Leo Ashton, nyní Evan Mitchell) působí mnohem zajímavěji, píše fictionhorizon.com.

Už od prvních záběrů bylo patrné, že odstrkovaný královský chlapec v sobě buduje mnohem větší ambice než ostatní. Přesto Aemond na rozdíl od svého staršího bratra Aegona a Rhaenyřiných dětí nevlastnil draka. Nevíme proč, to divákům, co neznají knihy, nikdo nesdělil, ale byli jsme svědky situace, kdy Jacaerys Velaryon učil svého draka Vermaxe, jak se má chovat, zatímco ostatní mladí si z Aemonda dělali legraci, že nemá vlastního draka.

Princ Aemond draka nejdřív jen záviděl ostatním

mladý aemond targaryen
Leo Ashton jako mladý Aemond Targaryen | Foto: Gary Moyes / HBO

Aemond tehdy očividně záviděl, protože prý byl jediným dítětem, které draka nemělo. Chlapci si z něj navíc vystřelili, když mu jako „draka“ dali prase, kterému říkali Růžová hrůza. Bylo patrné, že se v něm mísí ponížení s touhou jakýmkoli způsobem vlastního draka získat.

Ale proč Aemon Targaryen neměl vlastního draka od začátku? Má Aemondův dračí „handicap“ nějaké opodstatnění? Jason Concepcion, spolumoderátor podcastu House of the dragon, na tento dotaz odpovídal v nedávném pořadu, kde objasnil další podrobnosti o neocenitelných dračích vejcích.

Někomu vejce nepřejí, Aemond byl ten případ

Concepcion tvrdí, že Targaryeni sice dostávají dračí vejce, když se narodí, ale nikdy prý není jisté, že se vejce vylíhnou. Moderátor podcastu o seriálu si proto myslí, že je možné, že „se o to v případě Aemonda pokoušeli. Ale možná se prostě nevylíhlo.“

O této možnosti ostatně Laena Valyronová v 6. díle informuje svou dceru Rhaenu – říká jí, že se vylíhne jen polovina dračích vajec. Právě po Laenině smrti získá Aemond vlastního draka – neprávem si osedlá Vhagara, největšího draka na světě. Za což při následné příbuzenské potyčce zaplatí vlastním okem…

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -