- Reklama -

Tvůrce podcastu Rodu draka vysvětlil, proč princ Aemond Targaryen neměl svého draka

Princ Aemond Targaryen je už od svého dětství výraznou postavou seriálu Rod draka. Proč ale neměl svého draka jako ostatní?

- Reklama -

Aemond Targaryen se divákům v seriálu Rod draka poprvé ukázal v 6. díle jako druhý syn krále Viseryse a jeho mladé manželky Alicent Hightowerové. A zatímco je hned od prvních okamžiků jasné, že jako dědice Železného trůnu preferuje Alicent prince Aegona Targaryena (kterého hrál nejdřív Ty Tennant a nyní Tom Glynn-Carney), jeho mladší bratr princ Aemond Targaryen (Leo Ashton, nyní Evan Mitchell) působí mnohem zajímavěji, píše fictionhorizon.com.

Už od prvních záběrů bylo patrné, že odstrkovaný královský chlapec v sobě buduje mnohem větší ambice než ostatní. Přesto Aemond na rozdíl od svého staršího bratra Aegona a Rhaenyřiných dětí nevlastnil draka. Nevíme proč, to divákům, co neznají knihy, nikdo nesdělil, ale byli jsme svědky situace, kdy Jacaerys Velaryon učil svého draka Vermaxe, jak se má chovat, zatímco ostatní mladí si z Aemonda dělali legraci, že nemá vlastního draka.

Princ Aemond draka nejdřív jen záviděl ostatním

mladý aemond targaryen
Leo Ashton jako mladý Aemond Targaryen | Foto: Gary Moyes / HBO

Aemond tehdy očividně záviděl, protože prý byl jediným dítětem, které draka nemělo. Chlapci si z něj navíc vystřelili, když mu jako „draka“ dali prase, kterému říkali Růžová hrůza. Bylo patrné, že se v něm mísí ponížení s touhou jakýmkoli způsobem vlastního draka získat.

Ale proč Aemon Targaryen neměl vlastního draka od začátku? Má Aemondův dračí „handicap“ nějaké opodstatnění? Jason Concepcion, spolumoderátor podcastu House of the dragon, na tento dotaz odpovídal v nedávném pořadu, kde objasnil další podrobnosti o neocenitelných dračích vejcích.

- Reklama -

Někomu vejce nepřejí, Aemond byl ten případ

Concepcion tvrdí, že Targaryeni sice dostávají dračí vejce, když se narodí, ale nikdy prý není jisté, že se vejce vylíhnou. Moderátor podcastu o seriálu si proto myslí, že je možné, že „se o to v případě Aemonda pokoušeli. Ale možná se prostě nevylíhlo.“

O této možnosti ostatně Laena Valyronová v 6. díle informuje svou dceru Rhaenu – říká jí, že se vylíhne jen polovina dračích vajec. Právě po Laenině smrti získá Aemond vlastního draka – neprávem si osedlá Vhagara, největšího draka na světě. Za což při následné příbuzenské potyčce zaplatí vlastním okem…

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -