Král Viserys patří v seriálu Rod draka k velmi dobře zpracovaným postavám. Povedl se dokonce tak moc, že se nad jeho seriálovým obrazem rozplývá i autor předlohy, spisovatel George R. R. Martin. Ten přiznal, že přinejmenším v jednom konkrétním případě předčil seriál jeho očekávání. „Král Viserys Targaryen I., jak ho v seriálu ztvárnil Paddy Considine, je lepší než způsob, jakým jsem napsal krále Viseryse v knize Oheň a krev,“ řekl podle denofgeek.com Martin, když minulý měsíc odpovídal na dotazy fanoušků na sociálních sítích. „Je silnější, stále je konfliktní, ale je to tragičtější postava.“
Podle R. R. Martina je král Viserys v seriálu lepší než v knize
Podle Martina má v sobě Considinův Viserys „aspekty krále Leara“. Podobně jako Shakespearův Lear si Viserys nemůže pomoci, při posuzování ctností a vad svých potomků dělá jen špatná rozhodnutí. On i jeho říše proto spějí k zániku.
Ve většině scén s králem Viserysem je z Considinova hereckého výrazu patrné vědomí rodového neštěstí. Nemůžete si ale pomoci – při sledování toho, jak s každou další chybou kope hrob vlastní říši, k němu cítíte soucit. K tomu ostatně pomáhá také králův boj se záhadnou nemocí.
Záhadná nemoc: Král Viserys má lepru, tvrdí Considine
Královo utrpení se v seriálu objevuje často, přesto ale nemoc krále Viseryse není nikdy nijak pojmenována. Snad i z toho důvodu si Paddy Considine v nedávném rozhovoru zaspekuloval, že boj s odpadajícím masem a vyrážkami by mohl naznačovat „určitou formu malomocenství“.Vzhledem k jizvám, které zanechala nemoc na kůži jeho postavy, ji v podcastu West of Westeros popsal jako „druh lepry“.
„Trpí určitou formou malomocenství. Trpí. Jeho tělo chátrá. Jeho kosti chátrají. Takže ve skutečnosti není starý. Je to stále mladý muž,“ vysvětlil v podcastu Considine. „Jen ho bohužel ovládla ta věc, která ovládla jeho tělo. Stává se z něj metafora královského života a stresu a zátěže, které na vás působí, víte? A co to s vámi udělá po fyzické stránce. Co to s vámi udělá psychicky.“