- Reklama -

Rod draka: Otto Hightower zaplatí za své intriky nejvyšší cenu. Jaká ho čeká smrt?

Víme, že každá postava v Dračím domě má v určitém okamžiku zemřít, protože se jedná o prequelovou sérii, která se odehrává 200 let před událostmi Hry o trůny. Kdy to čeká Viserysova maniulativního pobočníka Otto Hightowera?

- Reklama -

I bez znalosti souvislostí v seriálu Rod draka se diváci již po dvou epizodách stali svědky toho, jak dominantní postavení má v Králově přístavišti králův pobočník Otto Hightower (hraje ho Rhys Ifans).

Před Viserysem Otto sloužil jako pobočník také králi Jaehaerysovi I. Targaryenovi, Viserysovu dědečkovi z otcovy strany. Jde o prohnaného politika, který, když je to vhodné, využívá postavení k prosazování zájmů svého rodu. Fanoušci se však přesvědčí, že se mu jeho chvastounství nakonec vymstí, upozornil popculture.com.

Největší manipulátor v Rodu draka

Otto Hightower prokázal zatím své manipulátorské dovednosti zejména tím, že po smrti Viserysovy manželky Aemmy poslal svou dceru Alicent, aby Viseryse utěšila, což nakonec vedlo k jejímu sňatku s králem. Snažil se také poškodit pověst princezny Rhaenyry, protože roznášel zvěsti o jejím setkání s Daemonem v paláci rozkoší. Král ho za jeho chování nakonec odvolal.

(Upozornění: další část textu obsahuje spoilery budoucího děje seriálu Rod draka)

Ottovo místo zaujal Lyonel Silný. Ten však nezůstal pobočníkem dlouho. Zahynul při záhadném požáru v Harrenhalu, takže byl opět jmenován pobočníkem Otto Hightower. A ten i v následujících letech vytrvale pracoval v zákulisí, aby se Rhaenyřiným nástupcem stal jeho vnuk Aegon.

Otto Hightower zaplatí za intriky proti Rhaenyře

Přestože většina království po smrti krále Viseryse bude podporovat Rhaenyřin nárok na trůn před tím Aegonovým, Otto po celou dobu konfliktu nadále bude působit jako pobočník svého vnuka Aegona. Prudký mladý Aegon ale postupem času považuje Ottovu diplomacii proti Rhaenyřiným dračím jezdcům za pomalou a neúčinnou, protože válka se neúprosně blíží. Nakonec Ottu propustí a jmenuje nového pobočníka. Otto ale přesto dál zůstane v Králově přístavišti.

O život nakonec přijde při spiknutí, když se stane první osobou, kterou Rhaenyra Targaryen popraví poté, co se zmocní vlády nad Královým přístavištěm a usedne na Železný trůn, informují stránky hitc.com.

Je ale důležité podotknout, že Ottův odchod by se v televizi mohl odehrát jinak, než tomu bylo v knize. Rod draka v porovnání s předlohou už totiž provedl několik drobných úprav děje.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -