- Reklama -

Rod draka: Otto Hightower zaplatí za své intriky nejvyšší cenu. Jaká ho čeká smrt?

Víme, že každá postava v Dračím domě má v určitém okamžiku zemřít, protože se jedná o prequelovou sérii, která se odehrává 200 let před událostmi Hry o trůny. Kdy to čeká Viserysova maniulativního pobočníka Otto Hightowera?

- Reklama -

I bez znalosti souvislostí v seriálu Rod draka se diváci již po dvou epizodách stali svědky toho, jak dominantní postavení má v Králově přístavišti králův pobočník Otto Hightower (hraje ho Rhys Ifans).

Před Viserysem Otto sloužil jako pobočník také králi Jaehaerysovi I. Targaryenovi, Viserysovu dědečkovi z otcovy strany. Jde o prohnaného politika, který, když je to vhodné, využívá postavení k prosazování zájmů svého rodu. Fanoušci se však přesvědčí, že se mu jeho chvastounství nakonec vymstí, upozornil popculture.com.

Největší manipulátor v Rodu draka

Otto Hightower prokázal zatím své manipulátorské dovednosti zejména tím, že po smrti Viserysovy manželky Aemmy poslal svou dceru Alicent, aby Viseryse utěšila, což nakonec vedlo k jejímu sňatku s králem. Snažil se také poškodit pověst princezny Rhaenyry, protože roznášel zvěsti o jejím setkání s Daemonem v paláci rozkoší. Král ho za jeho chování nakonec odvolal.

(Upozornění: další část textu obsahuje spoilery budoucího děje seriálu Rod draka)

- Reklama -

Ottovo místo zaujal Lyonel Silný. Ten však nezůstal pobočníkem dlouho. Zahynul při záhadném požáru v Harrenhalu, takže byl opět jmenován pobočníkem Otto Hightower. A ten i v následujících letech vytrvale pracoval v zákulisí, aby se Rhaenyřiným nástupcem stal jeho vnuk Aegon.

Otto Hightower zaplatí za intriky proti Rhaenyře

Přestože většina království po smrti krále Viseryse bude podporovat Rhaenyřin nárok na trůn před tím Aegonovým, Otto po celou dobu konfliktu nadále bude působit jako pobočník svého vnuka Aegona. Prudký mladý Aegon ale postupem času považuje Ottovu diplomacii proti Rhaenyřiným dračím jezdcům za pomalou a neúčinnou, protože válka se neúprosně blíží. Nakonec Ottu propustí a jmenuje nového pobočníka. Otto ale přesto dál zůstane v Králově přístavišti.

O život nakonec přijde při spiknutí, když se stane první osobou, kterou Rhaenyra Targaryen popraví poté, co se zmocní vlády nad Královým přístavištěm a usedne na Železný trůn, informují stránky hitc.com.

Je ale důležité podotknout, že Ottův odchod by se v televizi mohl odehrát jinak, než tomu bylo v knize. Rod draka v porovnání s předlohou už totiž provedl několik drobných úprav děje.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -