- Reklama -

Rod draka: Otto Hightower zaplatí za své intriky nejvyšší cenu. Jaká ho čeká smrt?

Víme, že každá postava v Dračím domě má v určitém okamžiku zemřít, protože se jedná o prequelovou sérii, která se odehrává 200 let před událostmi Hry o trůny. Kdy to čeká Viserysova maniulativního pobočníka Otto Hightowera?

- Reklama -

I bez znalosti souvislostí v seriálu Rod draka se diváci již po dvou epizodách stali svědky toho, jak dominantní postavení má v Králově přístavišti králův pobočník Otto Hightower (hraje ho Rhys Ifans).

Před Viserysem Otto sloužil jako pobočník také králi Jaehaerysovi I. Targaryenovi, Viserysovu dědečkovi z otcovy strany. Jde o prohnaného politika, který, když je to vhodné, využívá postavení k prosazování zájmů svého rodu. Fanoušci se však přesvědčí, že se mu jeho chvastounství nakonec vymstí, upozornil popculture.com.

Největší manipulátor v Rodu draka

Otto Hightower prokázal zatím své manipulátorské dovednosti zejména tím, že po smrti Viserysovy manželky Aemmy poslal svou dceru Alicent, aby Viseryse utěšila, což nakonec vedlo k jejímu sňatku s králem. Snažil se také poškodit pověst princezny Rhaenyry, protože roznášel zvěsti o jejím setkání s Daemonem v paláci rozkoší. Král ho za jeho chování nakonec odvolal.

(Upozornění: další část textu obsahuje spoilery budoucího děje seriálu Rod draka)

Ottovo místo zaujal Lyonel Silný. Ten však nezůstal pobočníkem dlouho. Zahynul při záhadném požáru v Harrenhalu, takže byl opět jmenován pobočníkem Otto Hightower. A ten i v následujících letech vytrvale pracoval v zákulisí, aby se Rhaenyřiným nástupcem stal jeho vnuk Aegon.

Otto Hightower zaplatí za intriky proti Rhaenyře

Přestože většina království po smrti krále Viseryse bude podporovat Rhaenyřin nárok na trůn před tím Aegonovým, Otto po celou dobu konfliktu nadále bude působit jako pobočník svého vnuka Aegona. Prudký mladý Aegon ale postupem času považuje Ottovu diplomacii proti Rhaenyřiným dračím jezdcům za pomalou a neúčinnou, protože válka se neúprosně blíží. Nakonec Ottu propustí a jmenuje nového pobočníka. Otto ale přesto dál zůstane v Králově přístavišti.

O život nakonec přijde při spiknutí, když se stane první osobou, kterou Rhaenyra Targaryen popraví poté, co se zmocní vlády nad Královým přístavištěm a usedne na Železný trůn, informují stránky hitc.com.

Je ale důležité podotknout, že Ottův odchod by se v televizi mohl odehrát jinak, než tomu bylo v knize. Rod draka v porovnání s předlohou už totiž provedl několik drobných úprav děje.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -