- Reklama -

Rod draka: Otto Hightower zaplatí za své intriky nejvyšší cenu. Jaká ho čeká smrt?

Víme, že každá postava v Dračím domě má v určitém okamžiku zemřít, protože se jedná o prequelovou sérii, která se odehrává 200 let před událostmi Hry o trůny. Kdy to čeká Viserysova maniulativního pobočníka Otto Hightowera?

- Reklama -

I bez znalosti souvislostí v seriálu Rod draka se diváci již po dvou epizodách stali svědky toho, jak dominantní postavení má v Králově přístavišti králův pobočník Otto Hightower (hraje ho Rhys Ifans).

Před Viserysem Otto sloužil jako pobočník také králi Jaehaerysovi I. Targaryenovi, Viserysovu dědečkovi z otcovy strany. Jde o prohnaného politika, který, když je to vhodné, využívá postavení k prosazování zájmů svého rodu. Fanoušci se však přesvědčí, že se mu jeho chvastounství nakonec vymstí, upozornil popculture.com.

Největší manipulátor v Rodu draka

Otto Hightower prokázal zatím své manipulátorské dovednosti zejména tím, že po smrti Viserysovy manželky Aemmy poslal svou dceru Alicent, aby Viseryse utěšila, což nakonec vedlo k jejímu sňatku s králem. Snažil se také poškodit pověst princezny Rhaenyry, protože roznášel zvěsti o jejím setkání s Daemonem v paláci rozkoší. Král ho za jeho chování nakonec odvolal.

(Upozornění: další část textu obsahuje spoilery budoucího děje seriálu Rod draka)

- Reklama -

Ottovo místo zaujal Lyonel Silný. Ten však nezůstal pobočníkem dlouho. Zahynul při záhadném požáru v Harrenhalu, takže byl opět jmenován pobočníkem Otto Hightower. A ten i v následujících letech vytrvale pracoval v zákulisí, aby se Rhaenyřiným nástupcem stal jeho vnuk Aegon.

Otto Hightower zaplatí za intriky proti Rhaenyře

Přestože většina království po smrti krále Viseryse bude podporovat Rhaenyřin nárok na trůn před tím Aegonovým, Otto po celou dobu konfliktu nadále bude působit jako pobočník svého vnuka Aegona. Prudký mladý Aegon ale postupem času považuje Ottovu diplomacii proti Rhaenyřiným dračím jezdcům za pomalou a neúčinnou, protože válka se neúprosně blíží. Nakonec Ottu propustí a jmenuje nového pobočníka. Otto ale přesto dál zůstane v Králově přístavišti.

O život nakonec přijde při spiknutí, když se stane první osobou, kterou Rhaenyra Targaryen popraví poté, co se zmocní vlády nad Královým přístavištěm a usedne na Železný trůn, informují stránky hitc.com.

Je ale důležité podotknout, že Ottův odchod by se v televizi mohl odehrát jinak, než tomu bylo v knize. Rod draka v porovnání s předlohou už totiž provedl několik drobných úprav děje.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -