- Reklama -

Nový sci-fi seriál Invaze: Když svět zažije mimozemský teror…

Dobrého sci-fi není nikdy dost. A nový seriál od Applu možná do téhle kategorie bude patřit.

- Reklama -

Již brzy se na Apple TV+ objeví sci-fi seriál o mimozemské invazi, který se od ostatních liší. V seriálu Invaze se totiž na děsivý příchod mimozemšťanů podíváme z perspektivy lidí z celého světa.

Většinou se hlavní část děje amerických sci-fi seriálů a filmů logicky odehrávají na americké půdě. V případě seriálu Invaze to ale bude překvapivě jinak.

„Bylo pro mě opravdu důležité, aby to nebyl další příběh bílých Američanů o mimozemské invazi,“ říká spolutvůrce Simon Kinberg. Ten už má na kontě dost slušné úspěchy. Dělal mimo jiné na sérii X-Men a filmech o Deadpoolovi.

„Ve filmech Stevena Spielberga Válka světů, Den nezávislosti a Příchozí, přestože se mimozemská invaze odehrává po celém světě, se děj soustředí výhradě na Ameriku. Dnes jsme ale propojeni víc než kdykoli předtím, takže mi přišlo zásadní vyprávět skutečně globální příběh,“ vysvětluje producent podle webu cuopm.com.

- Reklama -

Za tímto účelem se představí hned pět hlavních postav, kterých se invaze osobně týká. Nachází se v Londýně, New Yorku, Tokiu, Afghánistánu a Oklahomě.

V hlavní roli se představí Sam Neill

V čele hereckého ansámblu stojí Sam Neill známý z původního Jurského parku z roku 1993. Představí se v roli šerifa Tysona. Ten začíná svůj poslední den před odchodem do důchodu ve venkovském městečku Idabel v Oklahomě.

Tyson začne vyšetřovat zmizení dvou chlapů z přívěsového parku. Klade si přitom otázku, k čemu byly všechny jeho dlouhé roky služby, píše syfy.com. Všichni ostatní předpokládají, že muži utekli, ale podivné události Tysona přesvědčují o opaku.

V Tokiu zase Mitsuki Yamato (hraje ji Shioli Kutsuna), brilantní komunikační expertka v řídícím středisku japonského vesmírného programu, tajila svůj vztah s astronautem Hinata Muraiem. Nyní sleduje, jak její životní láska odlétá do vesmíru.

V New Yorku se zdá, že Aneesha Maliková (v podání Golshifteh Farahani) vede dokonalý rodinný život. To ale platí jen do chvíle, dokud nezjistí, že její manžel má milenku. A to vše se děje, zatímco v Afghánistánu americký voják Trevante Ward (Shamier Anderson z Wynonny Earp) předstírá před svými spolubojovníky, že je s jeho životem doma vše v pořádku.

A konečně v Londýně je poslední „hrdina“. Je jím dvanáctiletý školák Casper Morrow (Billy Barratt), který je šikanován kvůli svým epileptickým záchvatům.

Drama na pozadí mimozemské invaze

„Je to emotivní seriál. Setkáváme se v něm se skutečnými lidmi, kteří prožívají skutečné dramatické životní krize,“ řekl Kinberg serveru screenrant.com. „V jádru je to drama, ale odehrává se na pozadí masivní mimozemské invaze na Zemi.“

Po světě se dějí nevysvětlitelné události. Třeba hromadný výskyt krvácení z nosu u dětí, který naznačuje přítomnost něčeho nevysvětlitelného a zlého. Diváci ale vetřelce z vesmíru hned tak neuvidí.

„Chtěl jsem, aby mimozemská invaze působila tak, jak věřím, že by působila ve skutečném životě. Tedy neznámě, tajemně a postupně,“ vysvětluje Kinberg. „Nechtěl jsem, aby to bylo tak, jak jsem to viděl předtím. Že se objeví banda vesmírných lodí a začne vyhazovat do vzduchu památky.“

Kde seriál Invaze sledovat a kdy bude premiéra

Seriál Invaze se premiéry dočká 22. října, kdy Apple TV+ zveřejní první 3 epizody první řady. Každý týden pak přibude další díl. Služba Apple TV+ je na 3 měsíce zdarma ke každému nově pořízenému přístroji Apple. Dá se ale také předplatit samostatně, vyjde na 139 korun měsíčně.

Aplikaci lze také zdarma vyzkoušet po dobu 7 dní.

Pokud seriál na Apple TV+ sledovat nechcete, jedinou možností, jak se k němu dostat, je použít jeden z nelegálních serverů, jako jsou např. freeserialy. Ale tím samozřejmě neděláte úplně dobrou věc (více v článku freefilm online zdarma)- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -