- Reklama -

Nový sci-fi seriál Invaze: Když svět zažije mimozemský teror…

Dobrého sci-fi není nikdy dost. A nový seriál od Applu možná do téhle kategorie bude patřit.

- Reklama -

Již brzy se na Apple TV+ objeví sci-fi seriál o mimozemské invazi, který se od ostatních liší. V seriálu Invaze se totiž na děsivý příchod mimozemšťanů podíváme z perspektivy lidí z celého světa.

Většinou se hlavní část děje amerických sci-fi seriálů a filmů logicky odehrávají na americké půdě. V případě seriálu Invaze to ale bude překvapivě jinak.

„Bylo pro mě opravdu důležité, aby to nebyl další příběh bílých Američanů o mimozemské invazi,“ říká spolutvůrce Simon Kinberg. Ten už má na kontě dost slušné úspěchy. Dělal mimo jiné na sérii X-Men a filmech o Deadpoolovi.

„Ve filmech Stevena Spielberga Válka světů, Den nezávislosti a Příchozí, přestože se mimozemská invaze odehrává po celém světě, se děj soustředí výhradě na Ameriku. Dnes jsme ale propojeni víc než kdykoli předtím, takže mi přišlo zásadní vyprávět skutečně globální příběh,“ vysvětluje producent podle webu cuopm.com.

Za tímto účelem se představí hned pět hlavních postav, kterých se invaze osobně týká. Nachází se v Londýně, New Yorku, Tokiu, Afghánistánu a Oklahomě.

V hlavní roli se představí Sam Neill

V čele hereckého ansámblu stojí Sam Neill známý z původního Jurského parku z roku 1993. Představí se v roli šerifa Tysona. Ten začíná svůj poslední den před odchodem do důchodu ve venkovském městečku Idabel v Oklahomě.

Tyson začne vyšetřovat zmizení dvou chlapů z přívěsového parku. Klade si přitom otázku, k čemu byly všechny jeho dlouhé roky služby, píše syfy.com. Všichni ostatní předpokládají, že muži utekli, ale podivné události Tysona přesvědčují o opaku.

V Tokiu zase Mitsuki Yamato (hraje ji Shioli Kutsuna), brilantní komunikační expertka v řídícím středisku japonského vesmírného programu, tajila svůj vztah s astronautem Hinata Muraiem. Nyní sleduje, jak její životní láska odlétá do vesmíru.

V New Yorku se zdá, že Aneesha Maliková (v podání Golshifteh Farahani) vede dokonalý rodinný život. To ale platí jen do chvíle, dokud nezjistí, že její manžel má milenku. A to vše se děje, zatímco v Afghánistánu americký voják Trevante Ward (Shamier Anderson z Wynonny Earp) předstírá před svými spolubojovníky, že je s jeho životem doma vše v pořádku.

A konečně v Londýně je poslední „hrdina“. Je jím dvanáctiletý školák Casper Morrow (Billy Barratt), který je šikanován kvůli svým epileptickým záchvatům.

Drama na pozadí mimozemské invaze

„Je to emotivní seriál. Setkáváme se v něm se skutečnými lidmi, kteří prožívají skutečné dramatické životní krize,“ řekl Kinberg serveru screenrant.com. „V jádru je to drama, ale odehrává se na pozadí masivní mimozemské invaze na Zemi.“

Po světě se dějí nevysvětlitelné události. Třeba hromadný výskyt krvácení z nosu u dětí, který naznačuje přítomnost něčeho nevysvětlitelného a zlého. Diváci ale vetřelce z vesmíru hned tak neuvidí.

„Chtěl jsem, aby mimozemská invaze působila tak, jak věřím, že by působila ve skutečném životě. Tedy neznámě, tajemně a postupně,“ vysvětluje Kinberg. „Nechtěl jsem, aby to bylo tak, jak jsem to viděl předtím. Že se objeví banda vesmírných lodí a začne vyhazovat do vzduchu památky.“

Kde seriál Invaze sledovat a kdy bude premiéra

Seriál Invaze se premiéry dočká 22. října, kdy Apple TV+ zveřejní první 3 epizody první řady. Každý týden pak přibude další díl. Služba Apple TV+ je na 3 měsíce zdarma ke každému nově pořízenému přístroji Apple. Dá se ale také předplatit samostatně, vyjde na 139 korun měsíčně.

Aplikaci lze také zdarma vyzkoušet po dobu 7 dní.

Pokud seriál na Apple TV+ sledovat nechcete, jedinou možností, jak se k němu dostat, je použít jeden z nelegálních serverů, jako jsou např. freeserialy. Ale tím samozřejmě neděláte úplně dobrou věc (více v článku freefilm online zdarma)- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -