- Reklama -

Nový sci-fi seriál Invaze: Když svět zažije mimozemský teror…

Dobrého sci-fi není nikdy dost. A nový seriál od Applu možná do téhle kategorie bude patřit.

- Reklama -

Již brzy se na Apple TV+ objeví sci-fi seriál o mimozemské invazi, který se od ostatních liší. V seriálu Invaze se totiž na děsivý příchod mimozemšťanů podíváme z perspektivy lidí z celého světa.

Většinou se hlavní část děje amerických sci-fi seriálů a filmů logicky odehrávají na americké půdě. V případě seriálu Invaze to ale bude překvapivě jinak.

„Bylo pro mě opravdu důležité, aby to nebyl další příběh bílých Američanů o mimozemské invazi,“ říká spolutvůrce Simon Kinberg. Ten už má na kontě dost slušné úspěchy. Dělal mimo jiné na sérii X-Men a filmech o Deadpoolovi.

„Ve filmech Stevena Spielberga Válka světů, Den nezávislosti a Příchozí, přestože se mimozemská invaze odehrává po celém světě, se děj soustředí výhradě na Ameriku. Dnes jsme ale propojeni víc než kdykoli předtím, takže mi přišlo zásadní vyprávět skutečně globální příběh,“ vysvětluje producent podle webu cuopm.com.

Za tímto účelem se představí hned pět hlavních postav, kterých se invaze osobně týká. Nachází se v Londýně, New Yorku, Tokiu, Afghánistánu a Oklahomě.

V hlavní roli se představí Sam Neill

V čele hereckého ansámblu stojí Sam Neill známý z původního Jurského parku z roku 1993. Představí se v roli šerifa Tysona. Ten začíná svůj poslední den před odchodem do důchodu ve venkovském městečku Idabel v Oklahomě.

Tyson začne vyšetřovat zmizení dvou chlapů z přívěsového parku. Klade si přitom otázku, k čemu byly všechny jeho dlouhé roky služby, píše syfy.com. Všichni ostatní předpokládají, že muži utekli, ale podivné události Tysona přesvědčují o opaku.

V Tokiu zase Mitsuki Yamato (hraje ji Shioli Kutsuna), brilantní komunikační expertka v řídícím středisku japonského vesmírného programu, tajila svůj vztah s astronautem Hinata Muraiem. Nyní sleduje, jak její životní láska odlétá do vesmíru.

V New Yorku se zdá, že Aneesha Maliková (v podání Golshifteh Farahani) vede dokonalý rodinný život. To ale platí jen do chvíle, dokud nezjistí, že její manžel má milenku. A to vše se děje, zatímco v Afghánistánu americký voják Trevante Ward (Shamier Anderson z Wynonny Earp) předstírá před svými spolubojovníky, že je s jeho životem doma vše v pořádku.

A konečně v Londýně je poslední „hrdina“. Je jím dvanáctiletý školák Casper Morrow (Billy Barratt), který je šikanován kvůli svým epileptickým záchvatům.

Drama na pozadí mimozemské invaze

„Je to emotivní seriál. Setkáváme se v něm se skutečnými lidmi, kteří prožívají skutečné dramatické životní krize,“ řekl Kinberg serveru screenrant.com. „V jádru je to drama, ale odehrává se na pozadí masivní mimozemské invaze na Zemi.“

Po světě se dějí nevysvětlitelné události. Třeba hromadný výskyt krvácení z nosu u dětí, který naznačuje přítomnost něčeho nevysvětlitelného a zlého. Diváci ale vetřelce z vesmíru hned tak neuvidí.

„Chtěl jsem, aby mimozemská invaze působila tak, jak věřím, že by působila ve skutečném životě. Tedy neznámě, tajemně a postupně,“ vysvětluje Kinberg. „Nechtěl jsem, aby to bylo tak, jak jsem to viděl předtím. Že se objeví banda vesmírných lodí a začne vyhazovat do vzduchu památky.“

Kde seriál Invaze sledovat a kdy bude premiéra

Seriál Invaze se premiéry dočká 22. října, kdy Apple TV+ zveřejní první 3 epizody první řady. Každý týden pak přibude další díl. Služba Apple TV+ je na 3 měsíce zdarma ke každému nově pořízenému přístroji Apple. Dá se ale také předplatit samostatně, vyjde na 139 korun měsíčně.

Aplikaci lze také zdarma vyzkoušet po dobu 7 dní.

Pokud seriál na Apple TV+ sledovat nechcete, jedinou možností, jak se k němu dostat, je použít jeden z nelegálních serverů, jako jsou např. freeserialy. Ale tím samozřejmě neděláte úplně dobrou věc (více v článku freefilm online zdarma)- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Zaklínač bude bez Cavilla ještě lepší, slibuje tvůrkyně Lauren Hissrichová. Fanoušky neuklidnila

Tvůrkyně seriálu Zaklínač Lauren Hissrichová se vyjádřila ke kritice, kterou seriál v současnosti sklízí. Svými slovy nepřesvědčila.

Jenna Ortega si v 2. řadě přeje ještě temnější Wednesday

Jenna Ortega, hvězda seriálu Wednesday, si přeje, aby její postava ve druhé sérii ukázala svou temnější stránku.

Dokument Harry & Meghan na Netflixu: Datum vydání, trailer a poslední novinky

Dlouho očekávaný dokumentární seriál Harry & Meghan má datum premiéry a bude odvysílaný ve dvou částech.

Seriál Zlatá sedmdesátá má pokračování, vrátí se i Donna s Ericem. O čem budou Zlatá devadesátá?

That '90s Show, neboli Zlatá devadesátá, jsou seriálový spin-off legendárního sitcomu Zlatá sedmdesátá (That '70s Show). Netflix k seriálu přestavil nový teaser a datum uvedení. Kdo se v remaku známého seriálového hitu objeví?

Médium 2. série: Tvůrkyně věří v pokračování, chce ještě dvě řady

Po osmi epizodách cestování časem a bojů s roboty se pozornost fanoušků přesouvá k otázce, zda bude také Médium 2. série? Tvůrkyně seriálu a bývalá šéfka Westworldu Lisa Joy v další díly zatím jen doufá.

Chris Hemsworth přerušuje kariéru kvůli strachu z Alzheimerovy choroby

Chris Hemsworth, který hraje Thora, si bere "volno" od herectví poté, co krevní testy odhalily jeho rodinnou predispozici k Alzheimerově chorobě.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -
- Reklama -