- Reklama -

Simon Leviev si užíval luxusu, ale pak přišel o svůj Instagram

Jak je možné, že Simon Leviev, který obral přes Tinder ženy o miliony dolarů, nesedí ve vězení?

- Reklama -

Simon Leviev se dočkal celosvětové pozornosti po uvedení dokumentu Podvodník z Tinderu. Ten vypráví o tom, jak Simon přes seznamovací aplikaci obral různé ženy dohromady o miliony dolarů. Po uvedení dokumentu mu rychle stoupl počet sledujících na Instagramu až na 200 tisíc, účet mu ale zrušili.

Leviev, přezdívaný „Tinder Swindler“, se dočkal banu i na Tinderu, ovšem navzdory svým prohřeškům zůstává na svobodě. V roce 2017 ho zatkli, ale díky dobrému chování strávil ve vězení jen pět měsíců. Od té doby se údajně začal věnovat podnikatelskému poradenství, nemovitostem a bitcoinu.

Nejspíš se hodí podotknout, že Simon seděl za zločiny, které spáchal ještě pod svým původním jménem Shimon Hayut. Za to, že obral ženy z dokumentu Podvodník z Tinderu, tedy Cecilii Fjellhoy, Pernillu Sjoholm a Ayleen Charlotte, se žádného trestu nedočkal. Simon Leviev, podvodník z Tinderu, není ve vězení, protože z právního hlediska žádný trestný čin nespáchal.

Nevinný díky chování žen

Když Simon řekl Cecilii, že mu jde o život a že ji potřebuje, neváhala. Okamžitě mu poslala kreditní kartu na své jméno, a dokonce kontaktovala společnost vydávající kreditní karty, aby trvala na potvrzení Simonových plateb, a lživě tvrdila, že to ona cestuje a utrácí. Když ji Simon požádal, aby mu přivezla kufr plný peněz, vzala si půjčku, zabalila ho a doručila mu ho. Když řekl, že potřebuje další peníze, vzala si další půjčky. Také když Simon Pernillu prosil, aby mu pomohla, Pernilla mu ochotně převedla 30 000 dolarů a zaplatila jemu a jeho „týmu“ „cestu do bezpečí“. Ayleen 140 000 dolarů poskytla rovněž dobrovolně. Simon je možná lhář, ale v žádném okamžiku nespáchal trestný čin, proto není ve vězení.

- Reklama -

Co spáchal Simon Leviev ještě jako Shimon Hayut?

Kdo je ale Shimon Hayut ve skutečnosti? Jaké další zločiny provedl krom toho, že podvedl nic netušící ženy a připravil je o statisíce dolarů?

Dokumentární film byl jen špičkou ledovce mnoha dalších kriminálních činů. Hayutovi je 31 let a narodil se v městečku Bnei Brak u Tel Avivu v Izraeli. Podle The Times of Israel je jeho otcem rabín Yohanan Hayut, vrchní rabín letecké společnosti El Al. Jeho otce také obvinili z toho, že mu pomáhal při podvodu na žalobci rabínu Pinhasovi Badushovi, kterého připravil o statisíce šekelů v hodnotě 400 000 dolarů.

Dlouhé roky na útěku

V roce 2011 Hayuta alias Simona Levieva v jeho rodné vlasti obvinili z trestných činů krádeže, padělání, podvodu a proplácení ukradených šeků. Rok předtím údajně ukradl šekové knížky rodině, které hlídal děti, a pokusil se zfalšovat tři šeky, a v jiné domácnosti pracoval jako údržbář.

Nakonec ho odhalili, zatkli a proputili na kauci 3 000 USD (10 000 šekelů). Později téhož roku uprchl z Izraele pod falešnou identitou: Mordechaj Nissim Tapiro.

Nakonec ho v roce 2017 zatkl Interpolem ve spolupráci s izraelskou policií v Řecku, protože používal falešný pas.

Poslední vzkaz fanouškům

Až donedávna se na Instagramu jako obvykle chlubil opulentním životním stylem, ale po zveřejnění dokumentu svůj účet zrušil. Podle časopisu Esquire před zrušením svého účtu napsal: „Děkuji vám za veškerou podporu. O svou verzi příběhu se podělím v příštích dnech, až vyřeším nejlepší a nejuctivější způsob, jak ji sdělit, a to jak zúčastněným stranám, tak sobě. Do té doby si prosím zachovejte otevřenou mysl a srdce.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -