- Reklama -

Simon Leviev si užíval luxusu, ale pak přišel o svůj Instagram

Jak je možné, že Simon Leviev, který obral přes Tinder ženy o miliony dolarů, nesedí ve vězení?

- Reklama -

Simon Leviev se dočkal celosvětové pozornosti po uvedení dokumentu Podvodník z Tinderu. Ten vypráví o tom, jak Simon přes seznamovací aplikaci obral různé ženy dohromady o miliony dolarů. Po uvedení dokumentu mu rychle stoupl počet sledujících na Instagramu až na 200 tisíc, účet mu ale zrušili.

Leviev, přezdívaný „Tinder Swindler“, se dočkal banu i na Tinderu, ovšem navzdory svým prohřeškům zůstává na svobodě. V roce 2017 ho zatkli, ale díky dobrému chování strávil ve vězení jen pět měsíců. Od té doby se údajně začal věnovat podnikatelskému poradenství, nemovitostem a bitcoinu.

Nejspíš se hodí podotknout, že Simon seděl za zločiny, které spáchal ještě pod svým původním jménem Shimon Hayut. Za to, že obral ženy z dokumentu Podvodník z Tinderu, tedy Cecilii Fjellhoy, Pernillu Sjoholm a Ayleen Charlotte, se žádného trestu nedočkal. Simon Leviev, podvodník z Tinderu, není ve vězení, protože z právního hlediska žádný trestný čin nespáchal.

Nevinný díky chování žen

Když Simon řekl Cecilii, že mu jde o život a že ji potřebuje, neváhala. Okamžitě mu poslala kreditní kartu na své jméno, a dokonce kontaktovala společnost vydávající kreditní karty, aby trvala na potvrzení Simonových plateb, a lživě tvrdila, že to ona cestuje a utrácí. Když ji Simon požádal, aby mu přivezla kufr plný peněz, vzala si půjčku, zabalila ho a doručila mu ho. Když řekl, že potřebuje další peníze, vzala si další půjčky. Také když Simon Pernillu prosil, aby mu pomohla, Pernilla mu ochotně převedla 30 000 dolarů a zaplatila jemu a jeho „týmu“ „cestu do bezpečí“. Ayleen 140 000 dolarů poskytla rovněž dobrovolně. Simon je možná lhář, ale v žádném okamžiku nespáchal trestný čin, proto není ve vězení.

- Reklama -

Co spáchal Simon Leviev ještě jako Shimon Hayut?

Kdo je ale Shimon Hayut ve skutečnosti? Jaké další zločiny provedl krom toho, že podvedl nic netušící ženy a připravil je o statisíce dolarů?

Dokumentární film byl jen špičkou ledovce mnoha dalších kriminálních činů. Hayutovi je 31 let a narodil se v městečku Bnei Brak u Tel Avivu v Izraeli. Podle The Times of Israel je jeho otcem rabín Yohanan Hayut, vrchní rabín letecké společnosti El Al. Jeho otce také obvinili z toho, že mu pomáhal při podvodu na žalobci rabínu Pinhasovi Badushovi, kterého připravil o statisíce šekelů v hodnotě 400 000 dolarů.

Dlouhé roky na útěku

V roce 2011 Hayuta alias Simona Levieva v jeho rodné vlasti obvinili z trestných činů krádeže, padělání, podvodu a proplácení ukradených šeků. Rok předtím údajně ukradl šekové knížky rodině, které hlídal děti, a pokusil se zfalšovat tři šeky, a v jiné domácnosti pracoval jako údržbář.

Nakonec ho odhalili, zatkli a proputili na kauci 3 000 USD (10 000 šekelů). Později téhož roku uprchl z Izraele pod falešnou identitou: Mordechaj Nissim Tapiro.

Nakonec ho v roce 2017 zatkl Interpolem ve spolupráci s izraelskou policií v Řecku, protože používal falešný pas.

Poslední vzkaz fanouškům

Až donedávna se na Instagramu jako obvykle chlubil opulentním životním stylem, ale po zveřejnění dokumentu svůj účet zrušil. Podle časopisu Esquire před zrušením svého účtu napsal: „Děkuji vám za veškerou podporu. O svou verzi příběhu se podělím v příštích dnech, až vyřeším nejlepší a nejuctivější způsob, jak ji sdělit, a to jak zúčastněným stranám, tak sobě. Do té doby si prosím zachovejte otevřenou mysl a srdce.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -