- Reklama -

Spiderhead: Napínavé sci-fi láká na Chrise Hemswortha a hrátky s psychedeliky

Už za pár dní se na Netflixu představí nové sci-fi Spiderhead s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli.

- Reklama -

Snad každý filmový fanoušek už napjatě vyhlíží marvelovský film Thor: Láska jako hrom, který do kin dorazí příští měsíc. Chris Hemsworth se v něm opět představí v roli severského boha hromu, díky které se stal jednou z největších hollywoodských hvězd. Australský herec však nechce být jen Thor. Rolí ve snímku Spiderhead hodlá dokázat, že jeho kariéra není jen o řadě filmových hitů o superhrdinech z Avengers.

„Pracuji už 15 let a teď je to o hledání nových výzev,“ vysvětlil herec pro magazín GQ. „Rád vyhledávám projekty, které mě děsí, věci, které mě nutí se rozvíjet a vyvíjet, pracovat tvrději a učit se víc.“

Vězni pod vlivem psychedelik

Hemsworthova nová role ve sci-fi thrilleru Spiderhead od Netflixu rozhodně splňuje všechny výše zmíněné požadavky. Herec v tomhle filmu hraje vědce Steva Abnestiho, jenž vede odlehlou, supermoderní věznici Spiderhead, kde se vězni mohou volně pohybovat po areálu a nosit vlastní oblečení. V zařízení se také vězni mohou dobrovolně přihlásit k testování psychedelických drog měnících mysl výměnou za kratší trest. Ne všechny drogy testované na vězních ale mají pozitivní účinky na jejich emoce. Často se po užití léku přestanou ovládat, mohou zažívat halucinace a křeče, nebo jsou násilní.

„Abnesti je vizionář celého programu,“ řekl režisér filmu Joseph Kosinski pro Entertainment Weekly. „Má ušlechtilé úmysly, ale pod povrchem se skrývají temnější věci. Nemohu se dočkat, až diváci uvidí, jakou postavu vytvořil Chris Hemsworth a jak hříšně složitý a zábavný dokáže být.“

Režisér slibuje maniakální výkony

Kosinski je aktuálně velmi žádaný režisér, stojí i za současným hitem Top Gun: Maverick. Na sci-fi Spiderhead začal pracovat hned po dotočení trháku s Tomem Cruisem. „Scénář Spiderheada se nepodobal ničemu jinému, co jsem předtím četl,“ svěřil se, proč filmu nedokázal odolat. „Je to žánrově rozsáhlý film, co se odehrává ve velmi uzavřeném světě, ale zároveň vyžaduje od herců maniakální výkony.“

- Reklama -

Jedním z vězňů vystavených experimentu je Jeff, kterého hraje Miles Teller. Ten se zatím nejvíc proslavil hlavní rolí ve filmu Whiplash a s Kosinskim spolupracoval i na filmu Top Gun: Maverick. „Jeff s Abnestim úzce spolupracuje a naváže s ním přátelství,“ řekl o své roli Teller. „Abnesti je opravdu upřímný a vážný, když chce všem pomáhat, a pro Jeffa má slabost. Je opravdu zábavné sledovat jejich dynamiku.“

Žena spustí revoluci

Navzdory přátelství mezi oběma muži se experiment octne v ohrožení, když Jeff naváže vztah se spoluvězeňkyní Lizzy (hraje ji Jurnee Smollettová). Přestože je Abnesti přesvědčen, že jeho práce zachrání životy, experimenty na jeho pacientech začnou testovat hranice svobodné vůle – a Jeff a Lizzy se začnou proti němu a jeho pokusům o jejich naprogramování bouřit.

„Lizzy má záhadnou minulost,“ říká Kosinski. „Jeff ji přitahuje a mají k sobě velmi blízký vztah. Ale zatímco on má srdce otevřené, ona skrývá svou bolest za veselou osobností.“

Spiderhead má premiéru na Netflixu 17. června.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -