- Reklama -

Spiderhead: Napínavé sci-fi láká na Chrise Hemswortha a hrátky s psychedeliky

Už za pár dní se na Netflixu představí nové sci-fi Spiderhead s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli.

- Reklama -

Snad každý filmový fanoušek už napjatě vyhlíží marvelovský film Thor: Láska jako hrom, který do kin dorazí příští měsíc. Chris Hemsworth se v něm opět představí v roli severského boha hromu, díky které se stal jednou z největších hollywoodských hvězd. Australský herec však nechce být jen Thor. Rolí ve snímku Spiderhead hodlá dokázat, že jeho kariéra není jen o řadě filmových hitů o superhrdinech z Avengers.

„Pracuji už 15 let a teď je to o hledání nových výzev,“ vysvětlil herec pro magazín GQ. „Rád vyhledávám projekty, které mě děsí, věci, které mě nutí se rozvíjet a vyvíjet, pracovat tvrději a učit se víc.“

Vězni pod vlivem psychedelik

Hemsworthova nová role ve sci-fi thrilleru Spiderhead od Netflixu rozhodně splňuje všechny výše zmíněné požadavky. Herec v tomhle filmu hraje vědce Steva Abnestiho, jenž vede odlehlou, supermoderní věznici Spiderhead, kde se vězni mohou volně pohybovat po areálu a nosit vlastní oblečení. V zařízení se také vězni mohou dobrovolně přihlásit k testování psychedelických drog měnících mysl výměnou za kratší trest. Ne všechny drogy testované na vězních ale mají pozitivní účinky na jejich emoce. Často se po užití léku přestanou ovládat, mohou zažívat halucinace a křeče, nebo jsou násilní.

„Abnesti je vizionář celého programu,“ řekl režisér filmu Joseph Kosinski pro Entertainment Weekly. „Má ušlechtilé úmysly, ale pod povrchem se skrývají temnější věci. Nemohu se dočkat, až diváci uvidí, jakou postavu vytvořil Chris Hemsworth a jak hříšně složitý a zábavný dokáže být.“

Režisér slibuje maniakální výkony

Kosinski je aktuálně velmi žádaný režisér, stojí i za současným hitem Top Gun: Maverick. Na sci-fi Spiderhead začal pracovat hned po dotočení trháku s Tomem Cruisem. „Scénář Spiderheada se nepodobal ničemu jinému, co jsem předtím četl,“ svěřil se, proč filmu nedokázal odolat. „Je to žánrově rozsáhlý film, co se odehrává ve velmi uzavřeném světě, ale zároveň vyžaduje od herců maniakální výkony.“

Jedním z vězňů vystavených experimentu je Jeff, kterého hraje Miles Teller. Ten se zatím nejvíc proslavil hlavní rolí ve filmu Whiplash a s Kosinskim spolupracoval i na filmu Top Gun: Maverick. „Jeff s Abnestim úzce spolupracuje a naváže s ním přátelství,“ řekl o své roli Teller. „Abnesti je opravdu upřímný a vážný, když chce všem pomáhat, a pro Jeffa má slabost. Je opravdu zábavné sledovat jejich dynamiku.“

Žena spustí revoluci

Navzdory přátelství mezi oběma muži se experiment octne v ohrožení, když Jeff naváže vztah se spoluvězeňkyní Lizzy (hraje ji Jurnee Smollettová). Přestože je Abnesti přesvědčen, že jeho práce zachrání životy, experimenty na jeho pacientech začnou testovat hranice svobodné vůle – a Jeff a Lizzy se začnou proti němu a jeho pokusům o jejich naprogramování bouřit.

„Lizzy má záhadnou minulost,“ říká Kosinski. „Jeff ji přitahuje a mají k sobě velmi blízký vztah. Ale zatímco on má srdce otevřené, ona skrývá svou bolest za veselou osobností.“

Spiderhead má premiéru na Netflixu 17. června.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -