- Reklama -

Spiderhead: Napínavé sci-fi láká na Chrise Hemswortha a hrátky s psychedeliky

Už za pár dní se na Netflixu představí nové sci-fi Spiderhead s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli.

- Reklama -

Snad každý filmový fanoušek už napjatě vyhlíží marvelovský film Thor: Láska jako hrom, který do kin dorazí příští měsíc. Chris Hemsworth se v něm opět představí v roli severského boha hromu, díky které se stal jednou z největších hollywoodských hvězd. Australský herec však nechce být jen Thor. Rolí ve snímku Spiderhead hodlá dokázat, že jeho kariéra není jen o řadě filmových hitů o superhrdinech z Avengers.

„Pracuji už 15 let a teď je to o hledání nových výzev,“ vysvětlil herec pro magazín GQ. „Rád vyhledávám projekty, které mě děsí, věci, které mě nutí se rozvíjet a vyvíjet, pracovat tvrději a učit se víc.“

Vězni pod vlivem psychedelik

Hemsworthova nová role ve sci-fi thrilleru Spiderhead od Netflixu rozhodně splňuje všechny výše zmíněné požadavky. Herec v tomhle filmu hraje vědce Steva Abnestiho, jenž vede odlehlou, supermoderní věznici Spiderhead, kde se vězni mohou volně pohybovat po areálu a nosit vlastní oblečení. V zařízení se také vězni mohou dobrovolně přihlásit k testování psychedelických drog měnících mysl výměnou za kratší trest. Ne všechny drogy testované na vězních ale mají pozitivní účinky na jejich emoce. Často se po užití léku přestanou ovládat, mohou zažívat halucinace a křeče, nebo jsou násilní.

„Abnesti je vizionář celého programu,“ řekl režisér filmu Joseph Kosinski pro Entertainment Weekly. „Má ušlechtilé úmysly, ale pod povrchem se skrývají temnější věci. Nemohu se dočkat, až diváci uvidí, jakou postavu vytvořil Chris Hemsworth a jak hříšně složitý a zábavný dokáže být.“

Režisér slibuje maniakální výkony

Kosinski je aktuálně velmi žádaný režisér, stojí i za současným hitem Top Gun: Maverick. Na sci-fi Spiderhead začal pracovat hned po dotočení trháku s Tomem Cruisem. „Scénář Spiderheada se nepodobal ničemu jinému, co jsem předtím četl,“ svěřil se, proč filmu nedokázal odolat. „Je to žánrově rozsáhlý film, co se odehrává ve velmi uzavřeném světě, ale zároveň vyžaduje od herců maniakální výkony.“

Jedním z vězňů vystavených experimentu je Jeff, kterého hraje Miles Teller. Ten se zatím nejvíc proslavil hlavní rolí ve filmu Whiplash a s Kosinskim spolupracoval i na filmu Top Gun: Maverick. „Jeff s Abnestim úzce spolupracuje a naváže s ním přátelství,“ řekl o své roli Teller. „Abnesti je opravdu upřímný a vážný, když chce všem pomáhat, a pro Jeffa má slabost. Je opravdu zábavné sledovat jejich dynamiku.“

Žena spustí revoluci

Navzdory přátelství mezi oběma muži se experiment octne v ohrožení, když Jeff naváže vztah se spoluvězeňkyní Lizzy (hraje ji Jurnee Smollettová). Přestože je Abnesti přesvědčen, že jeho práce zachrání životy, experimenty na jeho pacientech začnou testovat hranice svobodné vůle – a Jeff a Lizzy se začnou proti němu a jeho pokusům o jejich naprogramování bouřit.

„Lizzy má záhadnou minulost,“ říká Kosinski. „Jeff ji přitahuje a mají k sobě velmi blízký vztah. Ale zatímco on má srdce otevřené, ona skrývá svou bolest za veselou osobností.“

Spiderhead má premiéru na Netflixu 17. června.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -