- Reklama -

Spiderhead: Napínavé sci-fi láká na Chrise Hemswortha a hrátky s psychedeliky

Už za pár dní se na Netflixu představí nové sci-fi Spiderhead s Chrisem Hemsworthem v hlavní roli.

- Reklama -

Snad každý filmový fanoušek už napjatě vyhlíží marvelovský film Thor: Láska jako hrom, který do kin dorazí příští měsíc. Chris Hemsworth se v něm opět představí v roli severského boha hromu, díky které se stal jednou z největších hollywoodských hvězd. Australský herec však nechce být jen Thor. Rolí ve snímku Spiderhead hodlá dokázat, že jeho kariéra není jen o řadě filmových hitů o superhrdinech z Avengers.

„Pracuji už 15 let a teď je to o hledání nových výzev,“ vysvětlil herec pro magazín GQ. „Rád vyhledávám projekty, které mě děsí, věci, které mě nutí se rozvíjet a vyvíjet, pracovat tvrději a učit se víc.“

Vězni pod vlivem psychedelik

Hemsworthova nová role ve sci-fi thrilleru Spiderhead od Netflixu rozhodně splňuje všechny výše zmíněné požadavky. Herec v tomhle filmu hraje vědce Steva Abnestiho, jenž vede odlehlou, supermoderní věznici Spiderhead, kde se vězni mohou volně pohybovat po areálu a nosit vlastní oblečení. V zařízení se také vězni mohou dobrovolně přihlásit k testování psychedelických drog měnících mysl výměnou za kratší trest. Ne všechny drogy testované na vězních ale mají pozitivní účinky na jejich emoce. Často se po užití léku přestanou ovládat, mohou zažívat halucinace a křeče, nebo jsou násilní.

„Abnesti je vizionář celého programu,“ řekl režisér filmu Joseph Kosinski pro Entertainment Weekly. „Má ušlechtilé úmysly, ale pod povrchem se skrývají temnější věci. Nemohu se dočkat, až diváci uvidí, jakou postavu vytvořil Chris Hemsworth a jak hříšně složitý a zábavný dokáže být.“

Režisér slibuje maniakální výkony

Kosinski je aktuálně velmi žádaný režisér, stojí i za současným hitem Top Gun: Maverick. Na sci-fi Spiderhead začal pracovat hned po dotočení trháku s Tomem Cruisem. „Scénář Spiderheada se nepodobal ničemu jinému, co jsem předtím četl,“ svěřil se, proč filmu nedokázal odolat. „Je to žánrově rozsáhlý film, co se odehrává ve velmi uzavřeném světě, ale zároveň vyžaduje od herců maniakální výkony.“

- Reklama -

Jedním z vězňů vystavených experimentu je Jeff, kterého hraje Miles Teller. Ten se zatím nejvíc proslavil hlavní rolí ve filmu Whiplash a s Kosinskim spolupracoval i na filmu Top Gun: Maverick. „Jeff s Abnestim úzce spolupracuje a naváže s ním přátelství,“ řekl o své roli Teller. „Abnesti je opravdu upřímný a vážný, když chce všem pomáhat, a pro Jeffa má slabost. Je opravdu zábavné sledovat jejich dynamiku.“

Žena spustí revoluci

Navzdory přátelství mezi oběma muži se experiment octne v ohrožení, když Jeff naváže vztah se spoluvězeňkyní Lizzy (hraje ji Jurnee Smollettová). Přestože je Abnesti přesvědčen, že jeho práce zachrání životy, experimenty na jeho pacientech začnou testovat hranice svobodné vůle – a Jeff a Lizzy se začnou proti němu a jeho pokusům o jejich naprogramování bouřit.

„Lizzy má záhadnou minulost,“ říká Kosinski. „Jeff ji přitahuje a mají k sobě velmi blízký vztah. Ale zatímco on má srdce otevřené, ona skrývá svou bolest za veselou osobností.“

Spiderhead má premiéru na Netflixu 17. června.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -