- Reklama -

Squid game 2. řada: Jaké jsou plány? Co řekl o pokračování tvůrce?

Pokud jste viděli nedávno uveřejněný korejský seriál Squid game (v češtině Hra na oliheň), nejspíš vás zajímá, jestli bude mít další řadu? Co o Squid game 2 řekl režisér celého seriálu?

- Reklama -

Strhující korejské drama Squid Game – nový původní seriál Netflixu o smrtící hře o přežití – vzalo svět útokem a stalo se vůbec prvním korejským seriálem, který se dostala na první místo v celosvětovém žebříčku netflixácké sledovanosti.

V mrazivém thrilleru, který měl premiéru 17. září, dostane 456 lidí s nedostatkem peněz a totálně zpackaným životem vizitku s výzvou, aby se zúčastnili série her a měli šanci vyhrát 46,5 miliardy korejských wonů.

Divoký děj, který se ani na chvíli nezastaví, přilákal miliony diváků. Úspěchu pomohly i skvěle napsané postavy. Otevřený konec seriálu ale také vyvolal na internetu dohady o možném pokračování. Jak to tedy vypadá se Squid game 2? Bude Hra na oliheň ještě pokračovat?

Squid game 2: Už Netflix objednal další díly?

Netflix zatím nezveřejnil jakékoli náznaky, zda své nejpopulárnější k-drama obnoví. Na tom ale není nic zvláštního, od premiéry uplynulo teprve pár dní. Netflix obvykle čeká s obnovením svých seriálů klidně i několik měsíců. A navíc: o obnově mezinárodních seriálu je obecně méně informací, než u těch amerických. Těžké je proto i vytvoření jakéhosi vzorce na základě toho, jak Netflix postupoval u jiných, podobně úspěšných projektů.

- Reklama -

Přesto by Hra na oliheň nebyla prvním korejským seriálem, jehož pokračování dal streamovací gigant zelenou. Druhých sezón se dočkalo historické zombie drama Kingdom i středoškolská romance Love Alarm. Kingdom se letos dokonce dočkalo i filmového spin-offu.

Jenže bude to tak i se Squid game? Příliš to tak nevypadá. Tvůrce Squid Game říká, že o pokračování zatím vůbec neuvažuje.

Tak trochu jiné pokračování

„Nemám dobře propracované plány na ‚Squid Game 2‘,“ řekl Hwang Dong-hyuk webu Variety. „Je to docela únavné, jen o tom přemýšlet. Takže kdybych se do toho pustil, určitě bych to nedělal sám. Zvažoval bych využití scénáristické dílny a chtěl bych mít více zkušených režisérů.“

Od premiéry Squid game se objevují různá přirovnání, která seriál staví na úroveň filmů jako jsou Battle Royale nebo The Hunger Games. To ale producent Hwang odmítá. Inspiraci pro tvorbu seriálu prý hledal jinde.


„Bez mučení přiznávám, že jsem se v průběhu let velmi inspiroval japonskými komiksy a animovanými filmy,“ dodal. „Když jsem začínal, sám jsem byl ve finanční tísni a trávil jsem hodně času v kavárnách čtením komiksů včetně ‚Battle Royale‘ a ‚Liar Game‘. Přemýšlel jsem, jak bych se cítil, kdybych se těchto her sám účastnil. Hry mi však připadaly příliš složité a pro vlastní tvorbu jsem se raději zaměřil na používání dětských her.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Arnold Schwarzenegger trpěl při natáčení Conana: Musel kousat do mrtvého supa

Arnold Schwarzenegger zavzpomínal na své těžké začátky ve světě filmu, kdy musel podstupovat kvůli rolím nejrůznější nepříjemnosti.

Julia Robertsová přiznala, že se při společném natáčení stala terčem vtipu Toma Hankse

V Hollywoodu je na přátelství mezi dvěma mega-hvězdami něco zvláštního, protože nebývá moc časté. Jedno vzácné přátelské pouto, které vyčnívá nad ostatní, nalezneme u Tom Hankse a Julie Robertsové. Julia Robertsová se před časem nadšeně rozpovídala o svém obdivovaném kolegovi a přiznala, že ji jednou na place nečekaně doběhl.

Objevily se bizarní záběry Charlieho Heatona z 5. řady Stranger Things

Blíží se pátá řada "Stranger Things", a tým za tímto úspěšným sci-fi seriálem od Netflixu nám opět připravuje obvyklou dávku záhadných náznaků ohledně toho, co nás v nové sezóně čeká. Jedním z posledních kousků informací se týká návratu postavy Jonathana Byerse, kterou ztvárňuje herec Charlie Heaton. Tedy aspoň zdánlivě.

Režisér Kingsmanů chce změnit Supermana: V hlavní roli Cavill a kopec zábavy

Filmový svět se chystá na nový pohled na Supermana. Režisér Matthew Vaughn a herec Henry Cavill se totiž chtějí spojit, aby dali tomuto ikonickému hrdinovi nový život plný barev a zábavy.

Pozlacený věk ukázal první trailer druhé série

Chystá se návrat plný vzrušený do éry roku 1883. Seriál Pozlacený věk totiž představil první trailer druhé řady.

Blíží se konec seriálu Koruna: Netflix oznámil datum premiéry závěrečné řady

S fanoušky je dneska poměrně těžké pořízení. I když tvůrci oblíbeného seriálu Koruna prozradili, kdy přijde premiéra poslední řady, ve fanoušcích se podle reakcí na sítích mísí různorodé pocity.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -