- Reklama -

Squid game 2. řada: Jaké jsou plány? Co řekl o pokračování tvůrce?

Pokud jste viděli nedávno uveřejněný korejský seriál Squid game (v češtině Hra na oliheň), nejspíš vás zajímá, jestli bude mít další řadu? Co o Squid game 2 řekl režisér celého seriálu?

- Reklama -

Strhující korejské drama Squid Game – nový původní seriál Netflixu o smrtící hře o přežití – vzalo svět útokem a stalo se vůbec prvním korejským seriálem, který se dostala na první místo v celosvětovém žebříčku netflixácké sledovanosti.

V mrazivém thrilleru, který měl premiéru 17. září, dostane 456 lidí s nedostatkem peněz a totálně zpackaným životem vizitku s výzvou, aby se zúčastnili série her a měli šanci vyhrát 46,5 miliardy korejských wonů.

Divoký děj, který se ani na chvíli nezastaví, přilákal miliony diváků. Úspěchu pomohly i skvěle napsané postavy. Otevřený konec seriálu ale také vyvolal na internetu dohady o možném pokračování. Jak to tedy vypadá se Squid game 2? Bude Hra na oliheň ještě pokračovat?

Squid game 2: Už Netflix objednal další díly?

Netflix zatím nezveřejnil jakékoli náznaky, zda své nejpopulárnější k-drama obnoví. Na tom ale není nic zvláštního, od premiéry uplynulo teprve pár dní. Netflix obvykle čeká s obnovením svých seriálů klidně i několik měsíců. A navíc: o obnově mezinárodních seriálu je obecně méně informací, než u těch amerických. Těžké je proto i vytvoření jakéhosi vzorce na základě toho, jak Netflix postupoval u jiných, podobně úspěšných projektů.

Přesto by Hra na oliheň nebyla prvním korejským seriálem, jehož pokračování dal streamovací gigant zelenou. Druhých sezón se dočkalo historické zombie drama Kingdom i středoškolská romance Love Alarm. Kingdom se letos dokonce dočkalo i filmového spin-offu.

Jenže bude to tak i se Squid game? Příliš to tak nevypadá. Tvůrce Squid Game říká, že o pokračování zatím vůbec neuvažuje.

Tak trochu jiné pokračování

„Nemám dobře propracované plány na ‚Squid Game 2‘,“ řekl Hwang Dong-hyuk webu Variety. „Je to docela únavné, jen o tom přemýšlet. Takže kdybych se do toho pustil, určitě bych to nedělal sám. Zvažoval bych využití scénáristické dílny a chtěl bych mít více zkušených režisérů.“

Od premiéry Squid game se objevují různá přirovnání, která seriál staví na úroveň filmů jako jsou Battle Royale nebo The Hunger Games. To ale producent Hwang odmítá. Inspiraci pro tvorbu seriálu prý hledal jinde.


„Bez mučení přiznávám, že jsem se v průběhu let velmi inspiroval japonskými komiksy a animovanými filmy,“ dodal. „Když jsem začínal, sám jsem byl ve finanční tísni a trávil jsem hodně času v kavárnách čtením komiksů včetně ‚Battle Royale‘ a ‚Liar Game‘. Přemýšlel jsem, jak bych se cítil, kdybych se těchto her sám účastnil. Hry mi však připadaly příliš složité a pro vlastní tvorbu jsem se raději zaměřil na používání dětských her.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nejdřív Vévoda… a teď i Daphne! Bridgertonovi v třetí sérii opustí další výrazná postava

Zdá se, že jedna z oblíbených postav seriálu Bridgertonovi, Daphne Bassettová, se ve třetí sérii neobjeví. Phoebe Dynevor, herečka, která ji v dobovém dramatu hraje, potvrdila zvěsti o svém odchodu.

V čem se seriál Lockwood a spol. liší od knižní předlohy?

Pokud se potřebujete o víkendu pobavit nebo jste jen fanoušky nadpřirozených thrillerů, Lockwood a spol. je přesně pro vás. Seriál s napínavým dějem a hvězdným obsazením se chystá vzít svět útokem.

The Last of Us 2. série: Bella Ramsey má pokračování za velmi pravděpodobné

Fanoušci očekávají potvrzení The Last of Us 2. série. A hrdinka seriálu Bella Ramsey naznačuje, že návrat seriálu je takřka nevyhnutelný.

Seriál Cizinka 8. řada: Prodloužení je oficiální, celý příběh se definitivně uzavře

Fanoušci seriálu Cizinka jsou v šoku, protože ačkoli tvůrci oznámili osmou a poslední sérii, diváci jsou v nejistotě, jak příběh skončí, když ještě nevyšla poslední kniha.

Všichni nezemřeli? Tvůrci Faudy odhalili plány na celovečerní film

Očekávaný návrat seriálu "Fauda" je konečně tady a je nabitý akcí jako nikdy předtím. Poslední série se ponořila hlouběji do intenzivního a kontroverzního příběhu o zkušenostech Liora Raze a Aviho Issacharoffa v izraelských obranných silách a fanoušci netrpělivě čekají, zda bude i pátá série a co tvůrci seriálu chystají dál.

Cobra Kai 6. řada: Nové epizody celý příběh uzavřou

Seriál Cobra Kai je obnovený pro šestou a poslední sezónu. Tvůrci prohlásili, že jsou hrdí na to, že seriál ukončí za vlastních podmínek.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -