- Reklama -

Sylvester Stallone: Kolik si vydělal za hraní ve filmech Expendables?

Sylvester Stallone je od prvního dílu ústřední postavou filmové série Expendables, která v kinech už brzy ukáže svůj čtvrtý díl. Sly se přitom v této sérii objevil pokaždé nejen jako představitel hlavní role, ale také stál za vším jako producent. Díky tomu zbohatl o desítky milionů dolarů.

- Reklama -

Sylvester Stallone při práci na Expendables vsadil na jistotu – do filmu obsadil osmdesátkové akční hvězdy jako jsou Arnold Schwarzenegger, Dolpha Lundgren a další, kteří společně ve filmu vytvořili elitní speciální jednotku. A ta divákům nabídla přesně to, co očekávali – strhující akční scény, vtipné hlášky a narážky na reálné osoby, které inspirovali postavy v Expendables. Úspěchy spojené s touhle filmovou franšízou navíc obnovily zájem o akční hvězdy osmdesátých a devadesátých let.

Za každý film 16 milionů

Expendables 4 jsou posledním filmem této série, v němž Stallone ztvární postavu najatého žoldáka Barneyho Rosse. V případném pokračování se vedení týmu chopí Jason Statham, který se stane novou tváří franšízy. Stallone však zůstane připojen k Expendables alespoň jako producent, takže pokud budou budoucí filmy stejně úspěšné, ještě si něco přivydělá. Zaslouženě: jeho přítomnost, často v roli vážného kontrastu k ostatním komičtějším postavám, byla jedním z hlavních faktorů úspěchu celé série.

Stallone nejenom hrál ve filmech Expendables, ale také je psal a produkoval. Za první tři díly této série podle stránek screenrant.com inkasoval přibližně 16 milionů dolarů za každý film, což dohromady činí zhruba 48 milionů dolarů. Ve čtvrtém díle Expendables má mnohem menší roli a dostal tak „pouhé“ 3 miliony dolarů. Každý z filmů měl také vysoké produkční náklady, které se pohybovaly zhruba v rozmezí 80 až 100 milionů dolarů. Naštěstí se investice vyplatily, protože filmy vydělaly od 214 do 314 milionů dolarů na tržbách z kin.

Expendables nejsou jenon Stallone

K tomu, aby se franšíza ještě více podobala snu pro fanoušky akčního žánru, přispěli i další legendární herci. A ani ti nepřišli zkrátka. Třeba takový Arnold Schwarzenegger za svou roli v Expendables získal asi 10 milionů dolarů, a Harrison Ford za přijetí role ve třetím díle dostal zase zhruba 7 milionů dolarů.

- Reklama -

Poslední díl Expendables se představí v českých kinech 21. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -