- Reklama -

Sylvester Stallone: Kolik si vydělal za hraní ve filmech Expendables?

Sylvester Stallone je od prvního dílu ústřední postavou filmové série Expendables, která v kinech už brzy ukáže svůj čtvrtý díl. Sly se přitom v této sérii objevil pokaždé nejen jako představitel hlavní role, ale také stál za vším jako producent. Díky tomu zbohatl o desítky milionů dolarů.

- Reklama -

Sylvester Stallone při práci na Expendables vsadil na jistotu – do filmu obsadil osmdesátkové akční hvězdy jako jsou Arnold Schwarzenegger, Dolpha Lundgren a další, kteří společně ve filmu vytvořili elitní speciální jednotku. A ta divákům nabídla přesně to, co očekávali – strhující akční scény, vtipné hlášky a narážky na reálné osoby, které inspirovali postavy v Expendables. Úspěchy spojené s touhle filmovou franšízou navíc obnovily zájem o akční hvězdy osmdesátých a devadesátých let.

Za každý film 16 milionů

Expendables 4 jsou posledním filmem této série, v němž Stallone ztvární postavu najatého žoldáka Barneyho Rosse. V případném pokračování se vedení týmu chopí Jason Statham, který se stane novou tváří franšízy. Stallone však zůstane připojen k Expendables alespoň jako producent, takže pokud budou budoucí filmy stejně úspěšné, ještě si něco přivydělá. Zaslouženě: jeho přítomnost, často v roli vážného kontrastu k ostatním komičtějším postavám, byla jedním z hlavních faktorů úspěchu celé série.

Stallone nejenom hrál ve filmech Expendables, ale také je psal a produkoval. Za první tři díly této série podle stránek screenrant.com inkasoval přibližně 16 milionů dolarů za každý film, což dohromady činí zhruba 48 milionů dolarů. Ve čtvrtém díle Expendables má mnohem menší roli a dostal tak „pouhé“ 3 miliony dolarů. Každý z filmů měl také vysoké produkční náklady, které se pohybovaly zhruba v rozmezí 80 až 100 milionů dolarů. Naštěstí se investice vyplatily, protože filmy vydělaly od 214 do 314 milionů dolarů na tržbách z kin.

Expendables nejsou jenon Stallone

K tomu, aby se franšíza ještě více podobala snu pro fanoušky akčního žánru, přispěli i další legendární herci. A ani ti nepřišli zkrátka. Třeba takový Arnold Schwarzenegger za svou roli v Expendables získal asi 10 milionů dolarů, a Harrison Ford za přijetí role ve třetím díle dostal zase zhruba 7 milionů dolarů.

- Reklama -

Poslední díl Expendables se představí v českých kinech 21. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -