- Reklama -

Sylvester Stallone: Kolik si vydělal za hraní ve filmech Expendables?

Sylvester Stallone je od prvního dílu ústřední postavou filmové série Expendables, která v kinech už brzy ukáže svůj čtvrtý díl. Sly se přitom v této sérii objevil pokaždé nejen jako představitel hlavní role, ale také stál za vším jako producent. Díky tomu zbohatl o desítky milionů dolarů.

- Reklama -

Sylvester Stallone při práci na Expendables vsadil na jistotu – do filmu obsadil osmdesátkové akční hvězdy jako jsou Arnold Schwarzenegger, Dolpha Lundgren a další, kteří společně ve filmu vytvořili elitní speciální jednotku. A ta divákům nabídla přesně to, co očekávali – strhující akční scény, vtipné hlášky a narážky na reálné osoby, které inspirovali postavy v Expendables. Úspěchy spojené s touhle filmovou franšízou navíc obnovily zájem o akční hvězdy osmdesátých a devadesátých let.

Za každý film 16 milionů

Expendables 4 jsou posledním filmem této série, v němž Stallone ztvární postavu najatého žoldáka Barneyho Rosse. V případném pokračování se vedení týmu chopí Jason Statham, který se stane novou tváří franšízy. Stallone však zůstane připojen k Expendables alespoň jako producent, takže pokud budou budoucí filmy stejně úspěšné, ještě si něco přivydělá. Zaslouženě: jeho přítomnost, často v roli vážného kontrastu k ostatním komičtějším postavám, byla jedním z hlavních faktorů úspěchu celé série.

Stallone nejenom hrál ve filmech Expendables, ale také je psal a produkoval. Za první tři díly této série podle stránek screenrant.com inkasoval přibližně 16 milionů dolarů za každý film, což dohromady činí zhruba 48 milionů dolarů. Ve čtvrtém díle Expendables má mnohem menší roli a dostal tak „pouhé“ 3 miliony dolarů. Každý z filmů měl také vysoké produkční náklady, které se pohybovaly zhruba v rozmezí 80 až 100 milionů dolarů. Naštěstí se investice vyplatily, protože filmy vydělaly od 214 do 314 milionů dolarů na tržbách z kin.

Expendables nejsou jenon Stallone

K tomu, aby se franšíza ještě více podobala snu pro fanoušky akčního žánru, přispěli i další legendární herci. A ani ti nepřišli zkrátka. Třeba takový Arnold Schwarzenegger za svou roli v Expendables získal asi 10 milionů dolarů, a Harrison Ford za přijetí role ve třetím díle dostal zase zhruba 7 milionů dolarů.

- Reklama -

Poslední díl Expendables se představí v českých kinech 21. září.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.

Kevin Spacey přiznal, že je bez peněz. Kvůli dluhům musí prodat svůj luxusní dům v aukci

Kevin Spacey, kdysi jeden z nejoblíbenějších herců Hollywoodu, se v současnosti potýká s vážnými finančními problémy. Herec, který byl kdysi hvězdou seriálu "Dům z karet" a vydělával až 20 milionů dolarů za rok, nyní čelí hrozbě bankrotu a musí rozprodávat svůj majetek.

Woody Harrelson trpěl kvůli otci: Byl to takový normální zabiják, co seděl za vraždu soudce

Woody Harrelson, slavný americký herec známý z filmů jako "Takoví normální zabijáci" a "Zombieland", má za sebou fascinující, ale také temný rodinný příběh. Jeho otec, Charles Harrelson, byl notoricky známý nájemný vrah, jehož život byl plný kriminality a násilí.

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -