- Reklama -

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

- Reklama -

Příběh RoboCopa vzešel z pera scenáristického dua Edwarda Neumeiera a Michaela Minera. Ačkoliv někteří filmoví producenti měli své pochyby o názvu, jejž pokládali za dětský a nevkusný, scénář nadchl mnoho lidí, kteří měli tu čest jej číst, včetně Mika Medavoye, spoluzakladatele Orion Pictures.

Po úspěchu Terminátora se „Arnie“ stal vlastně samostatným subžánrem v rámci akčních filmů, jeho jedinečná fyzická připravenost a lakonický projev dialogů zvedly akční snímky jako Commando a Řádová zpráva na zcela novou úroveň.

Schwarzenegger po roli toužil

Zdálo se tedy logické, že Schwarzenegger byl mezi prvními herci, kteří byli zváženi pro hlavní roli v RoboCopovi. Vedení Orion Pictures bylo nadšené nápadem vrátit zpět tohoto bankovního herce, a co víc, sám herec byl tímto nápadem nadšen, píše screenrant.com.

Jak vzpomíná spoluautor scénáře Mike Miner v pořadu Netflix „The Movies That Made Us“, „Schwarzenegger chtěl být RoboCop. On a Mike Medavoy se stali blízkými přáteli u Orion Pictures, protože Terminátor byl filmem Orion Pictures.“

- Reklama -

Práce na designu obleku, který měl herec hrát RoboCopa nosit, byly v plném proudu. K tomu byl najat speciální mistr vizuálních efektů Rob Bottin (Věc, Legenda). Kostým musel vypadat moderně a futuristicky, ale také odolně a robustně. První návrhy vypadaly slibně, ale jakmile se objevily zprávy, že by Schwarzenegger mohl dostat tuto roli, stalo se jasné, že může nastat problém.

Místo Robocopa panáček Michelin

Jak informuje guardian.co.uk, podle Mike Minera předělávky obleku RoboCopa na míru Schwarzeneggerovi „dopadly tak, že vypadal jako panáček Michelin! Byl příliš tlustý, příliš velký. Nebylo v tom žádné drama. Ta věc je nezničitelná, je nezastavitelná. Říkali jsme si ‚ne, tohle nebude fungovat‘.“

Že Schwarzenegger přišel o roli kvůli tomu, jak vypadal v obleku RoboCopal, uznává i režisér Paul Verhoeven. „Uvažovali jsme o obsazení Arnolda Schwarzeneggera, ale mysleli jsme si, že jakmile si oblékne kostým, bude příliš obrovský,“ zavzpomínal pro stránky . „Uvědomili jsme si, že potřebujeme někoho štíhlého, abychom mohli postavit opravdu silný robo-oblek.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.

Jamie Lee Curtisovou slavný otec vydědil, i když si s ní dával drogy. Nevyčítá mu to

Tony Curtis, slavný herec oplývající výrazným vzhledem a hereckým talentem, byl rovněž znám svými bouřlivými manželstvími. Celkem šestkrát stanul před oltářem a se třemi prvními manželkami měl šest dětí. Pět z nich před smrtí vydědil, včetně nejslavnější dcery Jamie Lee Curtisové.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -