- Reklama -

Sandra Bullocková jako žena, co spáchala vraždu. Netflix nabídne drama V nemilosti

Sandra Bullocková dokáže zahrát téměř cokoli, což opět dokazuje ve svém nejnovějším filmu.

- Reklama -

Oscarová herečka Sandra Bullocková se v novince od Netflixu představí jako propuštěná vězenkyně v dramatu režisérky Nory Fingscheidtové.

Je až neuvěřitelné, že uběhlo více než 27 let, co Sandra Bullocková prorazila v Hollywoodu díky filmu Nebezpečná rychlost. Hrála cestující v autobuse s nastraženou bombou. Od té doby se herečka ukázala v mnoha filmech. Vždy ukazovala, že její herecký repertoár je široký. Točila komedie jako Slečna Drsňák nebo Zatímco jsi spal, či vážnější dramata, jako je Zrození šampiona, film, za který v roce 2010 získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon.

I v posledním snímku zabrousila do dramatických vod. Tentokrát Bullocková hraje Ruth Slaterovou, ženu, kteráou právě propustili z vězení. Tam strávila 20 let za násilný trestný čin. Ruth chce žít svůj život v klidu a mít možnost vídat svou mladší sestru Katherine. Tu vychovávala předtím, než se dostala do vězení. Místní komunita ji však stále vnímá jako „vražedkyni“. A tak je Katherinina nová rodina proti tomu, aby se Ruth vrátila do jejího života.

„Existuje několik lidí, jejichž životy ovlivnil zločin, který Ruth spáchala. S jejím propuštěním je spojena spousta nenávisti, zloby, hořkosti a smutku,“ řekla Sandra Bullocková webu indiewire.com. „Chce najít Katherine, jedinou rodinu, kterou měla, když šla do vězení. Ale jako divák se neustále ptáte: ‚Proč to nenechá být? Katherine zůstala po tvém činu traumatizovaná.'“

- Reklama -

Bude film stejně úspěšný jako seriál?

Námět filmu pochází z Velké Británie. Scénář vychází z minisérie Unforgiven. Tu velmi dobře hodnotila kritika a zaznamenala úspěch ve sledovanosti. O její kvalitě svědčí i více než slušných 82 procent na ČSFD. Ačkoli se děj v tomto remaku přesunul do USA, jádrem příběhu zůstává otázka, jak vypadá skutečné odpuštění.

„Není snadné znovu se začlenit do společnosti,“ sdělila podle webu stylist.co.uk režisérka Nora Fingscheidtová. „Ve vězení se po dvaceti letech můžete docela změnit. Ale pro většinu tam venku jste stále vězněm a žijete s tím navždy. Opravdu stojí za to zabývat se detaily a dát lidem druhou šanci.

Díky online filmům více práce pro všechny

The Unforgivable není pro Sandru Bullockovou prvním filmem v čele Netflixu. Zahrála si také v hororovém hitu V pasti z roku 2018. Herečka rostoucí dostupnost kvalitních filmů natáčených pro streamovací služby považuje za pozitivní věc. A to jak pro diváky, tak pro tvůrčí týmy, které za nimi stojí.

„Svět streamingu zvedl laťku,“ komentuje rostoucí filmovou produkci Bullocková. „Dříve jste mohli dostat film, jen pokud jste byli hvězdami – jinak se nic netočilo. Nyní máme díky streamování k dispozici všichni hodně práce, můžeme znovu hrát. Dochází k velké změně.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Skrytý odkaz na Hru o trůny v Rodu draka: Tvůrci pomocí dračích vajec šikovně propojují oba světy

Poslední epizoda seriálu Rod draka přinesla pro fanoušky Hry o trůny nečekanou nápovědu, která odkazuje na původ Daenerysiných dračích vajec. Rhaenyra Targaryen, ve snaze ochránit své potomky před hrozícím konfliktem, posílá svou nevlastní dceru Rhaenu do Pentosu a věnuje jí čtyři dračí vejce. Tento významný dar není jen obyčejným gestem, ale klíčovou vazbou na budoucnost rodu Targaryen.

Recenze: Akolytka ukazuje svět Star Wars v novém světle na příběhu plném vražd

Nový přírůstek ve světě Star Wars, seriál "Akolytka" z produkce Lucasfilm a Disney+, vás okamžitě vtáhne do neznámé éry Vrcholné republiky, doby zhruba sto let před událostmi "Skryté hrozby". Je to období, kdy mír a stabilita Jediů čelí nečekané výzvě. Příběh následuje mladou dívku jménem Mae, která používá Sílu k vraždám Jediů, což spouští napínavé a temné vyšetřování vedené rytíři Jedi.

Recenze: Čtvrtá řada seriálu Banda přináší zatím nejtemnější podívanou. Přesto to nepřestává být zábava

Pokud jste si mysleli, že seriál Banda (v originále The Boys) už nemůže být temnější, pak vás čtvrtá řada už zcela jistě vyvedla z omylu. Tvůrce Eric Kripke a jeho tým se nám totiž rozhodli přinést zatím nejtemnější kapitolu seriálu, který se nyní víc než kdy jindy noří do politických a sociálních hlubin moderní Ameriky. Jakmile se objevil první díl nové řady, bylo jasné, že nás čeká něco mimořádného.

Netflix změnil děj Bridgertonových a fanoušci zuří: Láska Francescy k ženě překvapila i autorku předlohy

Ve světě "Bridgertonových" to opět vře! Tentokrát se rozhořel skandál kolem změny milostného zájmu Francescy Bridgertonové v poslední uvedené řadě seriálu. Autoři seriálu se totiž rozhodli nahradit původního mužského protagonistu, Michaela Stirlinga, ženou jménem Michaela Stirlingová. A okatá genderová záměna vyvolala bouři reakcí mezi fanoušky i autorkou předlohy, Julií Quinnovou.

Céline Dion se přiznala ke zneužívání nebezpečných léků, propadla jim kvůli své nemoci

Céline Dion, zpěvačka známá svým neuvěřitelným hlasem, mohla klidně zemřít na předávkování léky. Bojuje totiž s vzácnou nemocí – Stiff-Person Syndromem (SPS), který způsobuje svalové křeče a bolesti. To vedlo Céline Dion k užívání smrtelně nebezpečných dávek léků.

Hvězda filmu Flashdance vypadá po šedesátce o desítky let mladší. Kvůli roli lesbičky dostávala dopisy od Ku-klux-klanu

Jennifer Bealsová, která se do paměti diváků zapsala jako svářečka Alex Owensová ve filmu Flashdance, dnes září snad ještě více než před čtyřmi desetiletími. Její krása je důkazem, že skutečná elegance prostě nezestárne. Bealsová totiž vypadá o desítky let mladší než je její skutečný věk.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -