- Reklama -

Sandra Bullocková jako žena, co spáchala vraždu. Netflix nabídne drama V nemilosti

Sandra Bullocková dokáže zahrát téměř cokoli, což opět dokazuje ve svém nejnovějším filmu.

- Reklama -

Oscarová herečka Sandra Bullocková se v novince od Netflixu představí jako propuštěná vězenkyně v dramatu režisérky Nory Fingscheidtové.

Je až neuvěřitelné, že uběhlo více než 27 let, co Sandra Bullocková prorazila v Hollywoodu díky filmu Nebezpečná rychlost. Hrála cestující v autobuse s nastraženou bombou. Od té doby se herečka ukázala v mnoha filmech. Vždy ukazovala, že její herecký repertoár je široký. Točila komedie jako Slečna Drsňák nebo Zatímco jsi spal, či vážnější dramata, jako je Zrození šampiona, film, za který v roce 2010 získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon.

I v posledním snímku zabrousila do dramatických vod. Tentokrát Bullocková hraje Ruth Slaterovou, ženu, kteráou právě propustili z vězení. Tam strávila 20 let za násilný trestný čin. Ruth chce žít svůj život v klidu a mít možnost vídat svou mladší sestru Katherine. Tu vychovávala předtím, než se dostala do vězení. Místní komunita ji však stále vnímá jako „vražedkyni“. A tak je Katherinina nová rodina proti tomu, aby se Ruth vrátila do jejího života.

„Existuje několik lidí, jejichž životy ovlivnil zločin, který Ruth spáchala. S jejím propuštěním je spojena spousta nenávisti, zloby, hořkosti a smutku,“ řekla Sandra Bullocková webu indiewire.com. „Chce najít Katherine, jedinou rodinu, kterou měla, když šla do vězení. Ale jako divák se neustále ptáte: ‚Proč to nenechá být? Katherine zůstala po tvém činu traumatizovaná.'“

- Reklama -

Bude film stejně úspěšný jako seriál?

Námět filmu pochází z Velké Británie. Scénář vychází z minisérie Unforgiven. Tu velmi dobře hodnotila kritika a zaznamenala úspěch ve sledovanosti. O její kvalitě svědčí i více než slušných 82 procent na ČSFD. Ačkoli se děj v tomto remaku přesunul do USA, jádrem příběhu zůstává otázka, jak vypadá skutečné odpuštění.

„Není snadné znovu se začlenit do společnosti,“ sdělila podle webu stylist.co.uk režisérka Nora Fingscheidtová. „Ve vězení se po dvaceti letech můžete docela změnit. Ale pro většinu tam venku jste stále vězněm a žijete s tím navždy. Opravdu stojí za to zabývat se detaily a dát lidem druhou šanci.

Díky online filmům více práce pro všechny

The Unforgivable není pro Sandru Bullockovou prvním filmem v čele Netflixu. Zahrála si také v hororovém hitu V pasti z roku 2018. Herečka rostoucí dostupnost kvalitních filmů natáčených pro streamovací služby považuje za pozitivní věc. A to jak pro diváky, tak pro tvůrčí týmy, které za nimi stojí.

„Svět streamingu zvedl laťku,“ komentuje rostoucí filmovou produkci Bullocková. „Dříve jste mohli dostat film, jen pokud jste byli hvězdami – jinak se nic netočilo. Nyní máme díky streamování k dispozici všichni hodně práce, můžeme znovu hrát. Dochází k velké změně.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

Ralph Macchio byl na začátku Cobra Kai o pět let starší než mistr Miyagi v původním Karate Kidovi

Výtečný umělec, Noriyuki "Pat" Morita nejvíce proslul svou ikonickou postavu mistra Miyagiho, moudrého a laskavého senseie v kinematografickém skvostu z roku 1984 - snímku Karate Kid.

Holland Taylorová: Představitelka mámy Evelyn byla nejhůř placenou hvězdou seriálu Dva a půl chlapa

Holland Taylorová se proslavila v populárním televizním pořadu s názvem Dva a půl chlapa, který se vysílal v letech 2003 až 2015. V tomto seriálu ztvárnila postavu Evelyn Harperové, která je popsána jako "domýšlivá a sobecká bisexuální matka bratrů Charlieho a Alana a babička Jakea."

Jima Caviezela při natáčení filmu Utrpení Krista zasáhl blesk

Při natáčení "Utrpení Krista" zažil Jim Caviezel mnoho dramatických okamžiků, nejvýraznějším bylo zasažení bleskem.

Chewbaccovi hrozila smrt: Při natáčení Star Wars potřeboval zvláštní ochranu

Chewbacca, ten známý chlupatý společník, který nám všem zůstal v paměti díky Hvězdným válkám, zažil během natáčení něco, co by vás mohlo nepříjemně překvapit. Šlo mu totiž o život.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -