- Reklama -

Zodiac odhalen! Jaké bylo jeho tajemství?

Parta nadšenců vyřešila 51 let starou šifru , kterou po sobě zanechal obávaný vrah přezdívaný Zodiac killer (Zvěrokruhový zabiják).

- Reklama -

Na konci 60. let Zodiac terorizoval severní Kalifornii řadou vražd a vysmíval se policii kódovanými zprávami, které drze zasílal do novin.

San Francisco Chronicle uvádí, že tým amatérských kryptografů z USA, Austrálie a Belgie dokázal dešifrovat to, co je známé jako vrahova „šifra 340“.

 „Doufám, že si užijete spoustu legrace, když se mě snažíte chytit,“ napsal Zvěrokruhový zabíják podle vedoucího týmu.

Obávaný vrah dále pomocí šifry vzkázal, že se nebojí plynové komory, protože si myslí, že lidé, které zabil, budou jeho otroci v posmrtném životě.

- Reklama -

Vyšetřovatelé od počátku pátrání doufali, že Zodiac odhalí v jedné z šifer své jméno. FBI v pátek potvrdila, že šifra 340 byla skutečně prolomena soukromými osobami a že případ Zvěrokruhového zabijáka je stále aktivní.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -