- Reklama -

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

- Reklama -

I přes nedávný úspěšný comeback s filmy jako „Jmenuji se Dolemite“ a „Cesta do Ameriky 2,“ zažíval Eddie Muprhy v posledních dekádách spíš dobu, kdy byl terčem nekompromisní kritiky. Negativní hodnocení jeho filmů bylo tak drsné a nekompromisní, že tento otec deseti dětí dokonce na několik let opustil hereckou kariéru.

Začátky měl přitom více než slibné… Za první Policajty v Beverly Hills sklízel jen obdiv a vyšvihl se mezi největší hvězdy Hollywoodu. Úpadek přišel v devadesátých letech, kdy se kritici obrátili proti němu. Vrcholu kritika na Murphyho herecké výkony nabrala v okamžiku, kdy se do kin dostal film „Polda z Beverly Hills III,“ podprůměrný třetí díl úspěšného snímku z roku 1984.

Nejhorší herec v historii

Během následující dekády to pak nebylo lepší – Murphy sice hrál v celé řadě rodinných filmů, ale většinu z nich nejenže kritici strhali, ale jeho snímky zklamaly také na komerční úrovni.

Na konci roku 2010, po pěti nominacích na Ceny Zlatá malina, to proto Eddie Murphy vzdal a na nějaký čas se stáhl z filmového světa. A přičítá to především kritikům, pro které nemá ani kousek pochopení, což bylo patrné zejména v rozhovoru s Marconem Maronem v podcastu WTF.

- Reklama -

„V roce 2011 jsem ukončil natáčení filmů,“ prohlásil Murphy. „Dělal jsem tyhle na ho*no filmy a říkal jsem si, že to není vůbec zábava. Dostával jsem pořád Zlaté maliny, dokonce si myslím, že mi dali tu za nejhoršího herce v historii.“

Eddie Murphy nikdy neskrýval, že se za svou kariéru snažil naučit kritiku nevnímat, protože nikdy příliš nestála na jeho straně. „Vždy se o mně psaly negativní věci,“ prohlásil. „Proto na ně nedbám. Nikdy se jim nelíbilo, co jsem udělal.“

Rozhodují lidi, myslí si Eddie Murphy

Jako příklad uvedl svůj film z roku 1986, „Zlaté dítě,“ který kritici přijali negativně. Podle Murphyho je skutečným měřítkem úspěchu filmu, jak na něj reaguje publikum. „No, hodně kritiky se pustilo do ‚Zlatého dítěte.‘ Ale víte, kdo jsou mí skuteční kritici? Diváci,“ poznamenal podle stránek interviewmagazine.com. „Chodili do kin a utratili 70 milionů dolarů, aby viděli ‚Zlaté dítě.‘ Takže co ví kritika? Důležitá je reakce publika, a ne to, co říkají kritici. Kritiky nepotřebuji. Jen sedí a kritizují to, co dělám.“

Murphy dále zdůraznil, že kritik nemá pravomoc posuzovat, jak se jeho filmy spojují s diváky. „Nesouhlasím s přístupem kritiků, kteří se snaží analyzovat, co film je a co není, a proč je něco vtipné a něco jiné ne,“ dodal. „Film je vtipný, když se lidé smějí. A když se nesmějí, tak vtipný není.“

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -