- Reklama -

Elon Musk má plán: Vládce Marsu! Zákony Země pro něj nebudou platit

Zdá se vám Elon Musk důvěryhodný? Zakladatel společnosti SpaceX a Tesly je jistě mimořádně chytrý a velmi kreativní… Tak se stal miliardářem. A proto se těší velké důvěře veřejnosti. Je to ale zasloužené?

- Reklama -

Elon Musk je jméno, které zná dnes každý. Máte ale v Elona Muska důvěru, když říká, že nás umělá inteligence v příštích pěti letech předstihne? Vypráví nám to totiž stejný člověk, který pracuje na čipu, co umožní streamovat hudbu přímo do vašeho mozku. To je při troše zamyšlení minimálně zvláštní.

Navíc: když Johnny Depp ve svém soudním boji proti bulvárnímu deníku The Sun tvrdil, že měl Musk mít v jeho domě trojku s Deppovou manželkou Amber Heardovou a supermodelkou Carou Delevingne, Musk to důrazně popřel. Proč by kdokoli něco takového dělal?

Syn i manželka s divným jménem

Aby toho nebylo málo: Musk pojmenoval svého prvorozeného syna X Æ A-12. Dodnes nikdo nepochopil proč. A matka jeho dítěte Claire Boucherová, známá spíše jako zpěvačka Grimes, si nedávno změnila své umělecké jméno na písmeno „C“. Anglickou zkratku pro rychlost světla. Genialita má samozřejmě právo na jisté vrtochy, to se musí uznat, ale všechno tohle zavání tak trochu šílenstvím.

Musk nyní zaplavuje zemskou atmosféru 42 000 satelity Starlink, o kterých tvrdí, že zajistí přístup k internetu téměř polovině světové populace, co na něj v současnosti nemá. (A jen tak mimochodem, jeho společnost SpaceX tím, pokud Elon svůj plán uskuteční, vydělá podle odhadů 30 až 50 miliard dolarů ročně. Takže vyloženě „charita“)

Problém v atmosféře

zdroj: youtube.com

Tyhle satelity bohužel jen prohloubí rostoucí problém v atmosféře, která je čím dál víc nacpaná lidským odpadem. Kolem Země plave v současné době tolik haraburdí, že by mohla v budoucnu být ohrožena naše schopnost cestovat po galaxii. Ve skutečnosti už ve vesmíru lítá trosek až příliš. Ze snahy zabránit tomu, aby do sebe některé nenarazily a nepoškodily například vesmírnou stanici, se dokonce stala práce na plný úvazek.

- Reklama -

Musk je však pevně odhodlán kolonizovat Mars. Vědci a astronomové přitom tvrdí, že ve vesmíru existuje minimálně 24 „super obyvatelných“ planet s potenciálně lepšími podmínkami k životu než má Země (natož Muskův Mars).

Lidé budou umírat…

Zakladatel společnosti SpaceX nedávno oznámil, že stále pracuje na plánu vybudovat soběstačné město na Marsu do roku 2050. A to navzdory skutečnosti, že ve stejné diskuzi připustil, že první osadníci na Marsu pravděpodobně zemřou.

„Chci zdůraznit, že je to (cesta na Mars) velmi tvrdá a nebezpečná a obtížná věc. Ne pro slabé povahy,“ řekl Musk. „Existuje velká šance, že zemřete, bude to těžké, ale bude to nádherné, pokud to vyjde.“

Jako by na nějakém tom životě nezáleželo, že… Přitom pohled na utajovanou beta verzi smlouvy o podmínkách Muskovy služby Starlink, která posledních pár dní koluje po internetu, vrhá na Muskův plán ovládnout Mars poněkud zneklidňující stín.

Musk chce být králem Marsu

planeta mars
Planeta Mars Foto: Pixabay

V části 9 „údajných“ podmínek služby Starlink (zatím nikdo smlouvu nepotvrdil oficiálně), bylo objeveno následující prohlášení.

část 9. Rozhodné právo.

„U služeb poskytovaných na, u, nebo za oběžnou dráhou planety Země nebo Měsíce se tyto Podmínky a veškeré spory mezi stranami vyplývající z těchto podmínek nebo s nimi související, včetně sporů týkajících se jejich rozhodcování, budou řídit a budou vykládány v souladu s právními předpisy státu Kalifornie ve Spojených státech.

U služeb poskytovaných na Marsu nebo při tranzitu na Mars prostřednictvím hvězdné lodi nebo jiné kolonizační kosmické lodi strany uznávají Mars jako svobodnou planetu a že žádná vláda na Zemi nemá nad marťanskými aktivitami autoritu ani svrchovanost.

výňatek ze smlouvy Starlinku kolující po internetu

V souladu s tím budou spory řešeny prostřednictvím samosprávných principů stanovených v dobré víře v době marťanského urovnání.“

Tak prý rozhodl „Marťanský vládce“ Elon Musk při dohadování o smlouvě… Takže ještě jednou. Máte v něj důvěru?

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Recenze: Třetí Bridgertonovi pokulhávají za svými předchůdci, odklon od předlohy se nedaří

Třetí řada oblíbeného seriálu Bridgertonovi se vratila na obrazovky a přináší smíšené reakce. Série, která se proslavila vášnivou kombinací romantiky a společenských intrik, se tentokrát zaměřuje na postavy Colina Bridgertona a Penelope Featheringtonové. Zatímco první dvě série přinesly do popředí vzrušující a dynamické příběhy, třetí řada je dosud v zásadních momentech o poznání méně přesvědčivá.

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -