- Reklama -

Nejobsazovanější v Hollywoodu: Eric Roberts má na kontě více než 700 rolí

Eric Roberts je nejvíce obsazovaným hercem Hollywoodu. Kromě své slavnější sestry v tomhle trumfl i ostatní velká jména filmového průmyslu.

- Reklama -

Eric Roberts se za svou kariérou objevil už ve více než 700 filmových titulech. I když je dechberoucí číslo, na zápis do Guinnessovy knihy rekordů to nestačí. Zápisem v „guinnessovce“ se může pyšnit indická hvězda Brahmanandam, který má v současnosti na kontě než 1170 filmových titulů. I přesto však Eric Roberts stojí za řeč, počet projektů, na kterých pracoval, z něj totiž dělá herce s nejvíce filmovými tituly v Hollywoodu, který dosud pracuje, píše screenrant.com.

Možná jste slyšeli o některých z těch, kteří se Robertsovi snaží konkurovat: Samuel L. Jackson má na kontě už téměř 200 filmových titulů, nedávno zemřelý Mickey Rooney natočil 343 titulů a relativně méně známý James Hong nastřádal u svého jména dokonce 450 filmových titulů. Avšak pokud jde o to, přidávat filmové role jako by neexistoval zítřek, Eric Roberts je tím největším odborníkem, kterého už konkurence v Hollywoodu nejspíš nedožene.

Nedostižný král filmových rolí

IMDb uvádí 622 filmových titulů, ve kterých Eric Roberts hrál, a to nezahrnuje dalších 103 projektů, které jsou buď ve fázi předprodukce, právě se natáčejí, nebo dosud nebyly uveřejněny. 211 z těchto titulů byly role v televizních pořadech (včetně televizních filmů), krátkých filmech, hudebních videoklipech nebo videohrách. Pokud to spočítáme, Eric Roberts hrál ve 411 uveřejněných celovečerních filmech, což z něj činí nejplodnějšího herce v historii Hollywoodu.

Šedesátiletý herec promluvil s hollywoodreporter.com o své plodné kariéře v rozhovoru vedle své manželky Elizy, která je jeho manažerkou a manželkou po dobu 30 let. Vyjádřil vděk za to, že je „jedním z nejšťastnějších lidí v Hollywoodu.“

- Reklama -

„Každý den dostáváme od osmi do třiceti nabídek z celého světa,“ uvedl Roberts. „Je tak zábavné dostávat tolik nabídek a hrát tak širokou škálu postav.“

Všechno řídí manželka

Pokud jde o rovnováhu mezi prací a osobním životem, řekl, že pracuje „asi 200 dnů v roce“ a nikdy nebyl šťastnější. Ohledně udržování přehledu o svých filmových rolích řekl: „Přestal jsem počítat kolem 74, ale někdo mi řekl, že jich mám stovky. Ale neprověřuji to.“

Filmografie Erica Robertse obsahuje některé skvosty: za posledních 20 let hrál i v uznávaných filmech jako je Temný rytíř. Většinu jeho bohaté filmografie ale tvoří mnohem méně prestižní filmy, které jste pravděpodobně ani neviděli: Sharktopus, Kovbojové vs. Dinosauri a Karate Vánoční zázrak, abychom jmenovali alespoň tři z nich.

Pro Robertse, bratra herečky Julie Roberts a otce herečky Emmy Roberts, je šíleně produktivní fáze jeho kariéry splněným snem a něčím, co mu umožnilo „zdarma vidět svět třikrát.“ Zároveň velký počet rolí přičítá své ženě Elize, která je jeho manažerkou.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.

Amber Heardová u soudu tvrdila, že za její konec v Aquamanovi může Jason Momoa

Po neúspěšném soudním sporu proti Johnnymu Deppovi se Amber Heardová rozhodla jít k soudu kvůli kolegům Jasonovi Momoovi a režisérovi Jamesi Wanovi kvůli jejich chování na place při natáčení pokračování Aquamana.

Poskrvněná pověst Vince Vaugna: Při kolegově sporu se postavil na stranu rasismu

Na počátku 21. století patřil Vince Vaughn mezi nejobsazovanější hollywoodské herce, pak ale jeho kariéru nabrala nečekaný směr a rolí mu ubývalo. Jedním z důvodů, proč to tak je, může být i spor jeho černošského kolegy kvůli filmu Trable v ráji, při kterém se Vaughn nezachoval zrovna nejlépe.

Kevin Costner si filmem Vodní svět málem úplně zničil kariéru

Kevin Costner patří už léta mezi uznávané herce, ale v devadesátých letech se neúspěšným filmem téměř připravil o slušně rozjetou kariéru.

Nejapný žert v Bradavicích: Alan Rickman legendárně ztrapnil Daniela Radcliffa

Když Daniel Radcliffe propagoval svůj film "Rohy", obrátil se na skrz Reddit na fanoušky a odpověděl jim na řadu otázek . Jak se dalo čekat, nejvíc jich směřovalo na jeho účinkování ve filmech Harry Potter. Radcliffe přiznal, že se při natáčení stal obětí "pranku" od Alana Rickmana.

Ve Flashdance za Jennifer Bealsovou zaskakoval v tanci i šestnáctiletý kluk

V roce 1983 se objevila Jennifer Bealsová v kultovním snímku "Flashdance" a z neznámé studentky z Yale se stala přes noc mezinárodním sexuálním symbolem. V roli Alex Owensové, mladé ženy z Pittsburghu, která svařuje ve dne a v noci tančí, se proslavila svými pohyby. Její taneční scény přitom vznikaly s podstatnou pomocí několika skrytých talentů.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -