- Reklama -

Filmy o psech: 10 nejlepších, co si okamžitě zamilujete

Kdy by neměl rád filmy o psech? Světohled pro vás zúžil seznam oblíbených filmů se psy a představuje „Top filmy o psech všech dob!“

- Reklama -

Zápletky a žánry se mohou lišit. Ale filmy se psy, které v sobě mají dobré vlastnosti psů a vazby mezi psem a jeho páníčkem, vás téměř jistě rozesmějí, chytnou za srdce a dodají hřejivý pocit na duši.

Byly natočeny mnohé psí filmy, ale některé jsou prostě lepší než jiné. Naštěstí Světohled připravil seznam oblíbených psích filmů. Jsou v něm nejlepší filmy o psech, co kdy byly natočeny!

Velký závod

 Iron Will
(1994) on IMDb

Film z roku 1994 je nabitý akcí pro milovníky dobrodružství / psů. Příběh sleduje muže, který se zapíše na závod psích spřežení v naději, že vítězstvím zachrání farmu své rodiny. Mrazivé teploty, fyzické vyčerpání a další strádání testují sílu vůle hlavního hrdiny. Zkoušejí ale i jeho psí tým pod vedením Guse – krásného sibiřského huskyho s jedním modrým a jedním zeleným okem.

Všichni pejskové jdou do nebe

 All Dogs Go to Heaven
(1989) on IMDb

Tento animovaný film pro děti patří dnes už mezi tak trochu kultovní záležitost. Charlie B. Barkin je majitel psího kasina, kterého zabije Carface (psí hráč). Má ale štěstí, je schopen se vrátit z nebe na Zemi, kde se rozhodne pomstít. Věci se však komplikují, když Charlie začne milovat malou osiřelou dívku jménem Anne-Marie. Tento film o psovi s výjimečným srdcem z roku 1989 je zábavný, chvílemi temný, ale hlavně plný naděje.

Neuvěřitelná cesta

 Homeward Bound: The Incredible Journey
(1993) on IMDb

Film se psy z roku 1993 sleduje příběh tří mazlíčků, kteří v domnění, že byli opuštěni, když jejich majitelé odejdou z města, vyrazí do divočiny při hledat své páníčky. Hlavními postavami filmu jsou himálajská kočka Sassy, zlatý retrívr Stín a americký buldok Chance. Nepravděpodobné trio vás vezme na epickou cestu plnou smíchu a napětí. Toto je perfektní film pro milovníky koček i psů.

101 dalmatinů

 101 Dalmatians
(1996) on IMDb

Tato klasika z roku 1961 je historicky jedním z nejúspěšnějších filmů společnosti Disney. A řadí se mezi nejlepší psí filmy. Pongo a Perdita jsou se svými 15 štěňaty a okouzlujícími majiteli, Rogerem a Anitou, naprosto šťastní – tedy dokud se zlá Cruela De Vil nerozhodne, že chce z jejich štěňat udělat kožich. Známý příběh vás udrží v napětí i vás rozesměje, třebaže už jste film viděli.

Turner a Hooch

 Turner & Hooch
(1989) on IMDb

V roce 1989 se Turner & Hooch stali jednou z nejoblíbenějších policejních dvojic. Příběh šikovného detektiva (Tom Hanks) a jeho nechtěného partnera Hooche, který má tak trochu problém se slintáním, vás rozesměje a zahřeje na srdci. Patří bez debat mezi nejoblíbenější filmy o psech!

Marley a já

 Marley a já
(2008) on IMDb

Většina majitelů se s tímto filmem, který vyšel koncem roku 2000, dokáže dokonale ztotožnit. Tento film přiměje diváky, aby se i oni dokázali podovit nad kousky neposlušného štěněte Marleyho, a pak ocení, že navzdory všem problémům mohou štěňata rodinu opravdu spojit. Snímek vás nejspíš přiměje milovat vašeho mazlíka ještě víc, než jste si mysleli, že dokážete.

Lady a Tramp

 Lady and the Tramp
(1955) on IMDb

V roce 1955 Lady a Tramp vytvořili jednu z nejpamátnějších hollywoodských scén. (Vždyť kolik lidí od té doby vyzkoušelo jejich trik se špagetami?) Tento dnes už klasický příběh pojednává o zakázané lásce mezi vychovanou, krásnou kokršpanělkou a jejím přítelem – pouličním psem.

Liška a pes

 The Fox and the Hound
(1981) on IMDb

Snímek z roku 1981 vypráví příběh skutečného přátelství. Většinou je to veselá podívaná, ale během cesty se zabývá některými hlubokými problémy, například tím, jaké společnost plodí předsudky. Jedná se o klasiku od Disneyho, která vás vám takříkajíc potáhá srdce všemi směry.

Můj pes Skip

 My Dog Skip
(2000) on IMDb

Už jen obsazení tohoto filmu z roku 2000 je neuvěřitelné – Diane Lane, Kevin Bacon a Frankie Muniz spolu se dvěma Jack Russell teriéry Moosem a Enzem, kteří se podělili o hlavní roli. Tohle komediální drama dokonce ukazuje i historické události, což tvoří zajímavou zápletku a potěšující příběh o přátelství mezi chlapcem a jeho psem.

Benji

 Benji
(2018) on IMDb

Reboot klasiky z roku 1974 uvedl v roce 2018 Netflix a ihned se zařadil mezi nejlepší filmy se psy. Film sleduje dvě školní děti, které podobně jako v originálním příběhu naváží přátelství s osiřelým štěnětem Benjim. Když je postihne nebezpečí a nakonec je unesou lupiči, Benji a jeho pomocník se vydají na jejich záchranu.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Královna Šarlota a Bridgertonovi: Porovnejte obě verze oblíbených seriálových postav

Podívejte se, jak dokonale se povedlo obsazení mladších postav známých ze seriálu Bridgertonovi v seriálu Královna Šarlota.

Beetlejuice 2: Datum premiéry, dosud známý děj, obsazení

Očekávaný Beetlejuice 2, ve kterém se hlavní role zhostí představitelka Wednesday Jenna Ortega dostal několik zajímavých aktualizací.

Yellowstone 5. série 2. část: Posledních šest dílů bude mít premiéru v listopadu

Westernové drama Yellowstone skončí s nadcházející 2. částí páté série, přičemž na tomhle pokračování se už pilně pracuje. Premiéra závěrečných epizod je plánována na listopad.

RECENZE: Loweryho Peter Pan je nedokonalé, ale příjemné dobrodružství pro děti

Loweryho hrané zpracování Petera Pana je zábavné dobrodružství se srdcem, v němž nechybí oduševnělý Hook a skutečně dojemná pasáž ve třetím dějství.

Sweet Tooth 3. série: Jak to vypadá s pokračováním oblíbeného seriálu?

Před pár dny přistála na Netflixu 2. řada Sweet Tootha. Osm dílů uteklo jako voda a fanoušci se ptají, jestli se připravuje Sweet Tooth 3. série.

Netflix novinky květen 2023: Seriál s Arniem či akčňák s Lopezovou

Netflix si pro nás na květen 2023 připravil velmi pestrou nabídku. Od akčního filmu s Jennifer Lopezovou přes očekávaný návrat do světa Bridgertonových až po nový epický seriál s Arnoldem Schwarzeneggerem, si každý najde něco, co ho potěší.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -