- Reklama -

Guntherovy miliony: Bizarní příběh šíleného podvodu kolem nejbohatšího psa světa

Guntherovy miliony je nový dokumentární minisérie společnosti Netflix, o které všichni mluví. Vypráví příběh nejbohatšího psa na světě a bizarní události, které provázely jeho život a majetek. Co všechno je v dokumentu pravda? Odpověď je o něco složitější, než si možná myslíte.

- Reklama -

Seriál o nejbohatším psovi světa začíná vyprávěním příběhu bohatého německého lékaře, který v 80. letech zbohatl na farmaceutickém průmyslu. Své ženě, která byla hraběnkou, a jejich synovi zajistil pohodlný a snadný život. Poté, co jejich syn po boji s depresemi spáchal sebevraždu, se jediným dědicem jejich majetku v hodnotě 400 milionů dolarů stal rodinný pes, německý ovčák jménem Gunther. Hraběnčino impérium ovšem nakonec de facto zůstalo rodinnému příteli Mauriziovi Mianovi, italské celebritě známé svými úzkými vazbami na mafii a družinou oddaných stoupenců.

Za nejbohatším psem stál chytrý podvodník

Guntherovy miliony jsou kronikou posledních třiceti let Mianovy životní dráhy a všech divokých dobrodružství, jichž byl součástí. Vše se odehrává pod bedlivým dohledem Guntherova psího impéria. Příběh je to zajímavý především díky tomu, že Mian skrze Gunthera založil offshorové účty. Koupil Madonnin starý dům a dokonce zahájil sociální experiment s mladými, krásnými a promiskuitními lidmi.

Je celý tenhle dokument podle skutečnosti? Ano i ne. Zčásti jsou Guntherovy miliony založeny na skutečném příběhu, ale jsou také protkány lží a výmysly, píší stránky denofgeek.com. Ve skutečnosti to byla přímo Mianova rodina, kdo vydělal všechny ty peníze na lécích. Mian pak vymyslel příběh o hraběnce, která ale nikdy doopravdy neexistovala. Peníze pak prostřednictvím právníka vložil do svěřeneckého fondu pro psa. Problémem bylo jen to, že bohatý Gunther ve skutešnosti nepatřil žádné hraběnce, ale tehdejší Mianově přítelkyni. Příběh o synovi, který spáchal sebevraždu, je rovněž smyšlený. Mianovi přátelé a kolegové naznačují, že byl projekcí Mauriziových vlastních depresí a sebevražedných myšlenek.

Vysvětlí záhadu peněz 2. série?

Nicméně zatímco okolnosti Guntherova bohatství jsou možná až příliš košatou a upravenou historkou, vše ostatní je pravda. Mian za Guntherovy peníze skutečně koupil Madonnin dům v Miami a založil popovou skupinu „Wild Dog“. Postupem času se skupina změnila, přestala se zabývat tvorbou hudby a více se zaměřila na vytvoření dokonalého člověka. Bohužel věci nešly podle plánu a experiment nabral podivný směr.

- Reklama -

Samotný Gunther před desítkami let zemřel. Na jeho místo pak nastoupilo několik dalších Guntherů ze stejné genetické linie, kteří všichni hráli roli nejbohatšího psa na světě. Dokument nevysvětluje, co se nakoenc stalo s Guntherovými miliony. Neodhalí ani to, zda Maurizio Mian a jeho společníci budou čelit obvinění za svůj psí podvod. Diváci tak netrpělivě čekají na případnou druhou sérii, která by nezodpovězené otázky zodpověděla.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Nemilovala jen muže: Anna Nicole Smithová si tajně vzala za manželku ženu

Anna Nicole Smithová, herečka a modelka, proslula především svými turbulentními vztahy s muži, které svět sledoval s nepokrytým zájmem. Až po její smrti se přišlo na méně exponovanou část jejího života - její vztah k ženám.

Tom Cruise označuje otce za tyrana a zbabělce, složitý vztah s ním měl od dětství

Jedním z těch, kdo museli v mládí překonat nepřízeň osudu, je herec Tom Cruise. V dětství se cítil jako outsider, čemuž nepomohlo to, jak se k němu choval vlastní otec.

Olivia Munnová musela kvůli vážné nemoci kompletně změnit životní styl

Herečka Olivie Munnová trpí fybromyalgií, což jí výrazně zkomplikovalo život.

Matt LeBlanc se kvůli roli Joeyho v Přátelích soudil se svou manažerkou

Sláva získaná seriálem Přátelé a jeho pokračováním v podobě seriálu jménem Joey se pro Matta LeBlanca otevřely dveře do srdcí diváků po celém světě. Ačkoli jeho kariéra díky tomu vypadala jako bezstarostná procházka, řešil i nečekané nepříjemnosti.

Arnold Schwarzenegger chtěl hrát RoboCopa. O roli přišel kvůli svalům

RoboCop si v osmdesátých letech získal zvláštní postavení mezi filmovými počiny. Tento vědecko-fantastický kriminální thriller nám představil detroitského policejního důstojníka Alexe Murphyho, ztvárněného Petrem Wellerem, jenž padne v boji a znovu ožije jako "budoucnost právního systému". Ačkoliv se nakonec Wellerovi podařilo roli cyborga perfektně zvládnout, původní plán zněl jinak, RoboCopem se měl stát Arnold Schwarzenegger.

Neporazitelný Chuck Norris jednou prohrál. Ve rvačce s Brucem Lee

Dlouhá léta se spekuluje, zda doopravdy došlo k souboji mezi dvěma legendárními bojovníky - Chuckem Norrisem a Brucem Leem - svět mystiky a nevysvětlitelných záhad. Jak se vyhýbali dotěrným otázkám novinářů, přicházela jejich bitva vždy znovu na povrch, jako stín minulosti.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -