- Reklama -

Guntherovy miliony: Bizarní příběh šíleného podvodu kolem nejbohatšího psa světa

Guntherovy miliony je nový dokumentární minisérie společnosti Netflix, o které všichni mluví. Vypráví příběh nejbohatšího psa na světě a bizarní události, které provázely jeho život a majetek. Co všechno je v dokumentu pravda? Odpověď je o něco složitější, než si možná myslíte.

- Reklama -

Seriál o nejbohatším psovi světa začíná vyprávěním příběhu bohatého německého lékaře, který v 80. letech zbohatl na farmaceutickém průmyslu. Své ženě, která byla hraběnkou, a jejich synovi zajistil pohodlný a snadný život. Poté, co jejich syn po boji s depresemi spáchal sebevraždu, se jediným dědicem jejich majetku v hodnotě 400 milionů dolarů stal rodinný pes, německý ovčák jménem Gunther. Hraběnčino impérium ovšem nakonec de facto zůstalo rodinnému příteli Mauriziovi Mianovi, italské celebritě známé svými úzkými vazbami na mafii a družinou oddaných stoupenců.

Za nejbohatším psem stál chytrý podvodník

Guntherovy miliony jsou kronikou posledních třiceti let Mianovy životní dráhy a všech divokých dobrodružství, jichž byl součástí. Vše se odehrává pod bedlivým dohledem Guntherova psího impéria. Příběh je to zajímavý především díky tomu, že Mian skrze Gunthera založil offshorové účty. Koupil Madonnin starý dům a dokonce zahájil sociální experiment s mladými, krásnými a promiskuitními lidmi.

Je celý tenhle dokument podle skutečnosti? Ano i ne. Zčásti jsou Guntherovy miliony založeny na skutečném příběhu, ale jsou také protkány lží a výmysly, píší stránky denofgeek.com. Ve skutečnosti to byla přímo Mianova rodina, kdo vydělal všechny ty peníze na lécích. Mian pak vymyslel příběh o hraběnce, která ale nikdy doopravdy neexistovala. Peníze pak prostřednictvím právníka vložil do svěřeneckého fondu pro psa. Problémem bylo jen to, že bohatý Gunther ve skutešnosti nepatřil žádné hraběnce, ale tehdejší Mianově přítelkyni. Příběh o synovi, který spáchal sebevraždu, je rovněž smyšlený. Mianovi přátelé a kolegové naznačují, že byl projekcí Mauriziových vlastních depresí a sebevražedných myšlenek.

Vysvětlí záhadu peněz 2. série?

Nicméně zatímco okolnosti Guntherova bohatství jsou možná až příliš košatou a upravenou historkou, vše ostatní je pravda. Mian za Guntherovy peníze skutečně koupil Madonnin dům v Miami a založil popovou skupinu „Wild Dog“. Postupem času se skupina změnila, přestala se zabývat tvorbou hudby a více se zaměřila na vytvoření dokonalého člověka. Bohužel věci nešly podle plánu a experiment nabral podivný směr.

- Reklama -

Samotný Gunther před desítkami let zemřel. Na jeho místo pak nastoupilo několik dalších Guntherů ze stejné genetické linie, kteří všichni hráli roli nejbohatšího psa na světě. Dokument nevysvětluje, co se nakoenc stalo s Guntherovými miliony. Neodhalí ani to, zda Maurizio Mian a jeho společníci budou čelit obvinění za svůj psí podvod. Diváci tak netrpělivě čekají na případnou druhou sérii, která by nezodpovězené otázky zodpověděla.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Režisér Denis Villeneuve naznačil, že bude i třetí díl filmu Duna

Denis Villeneuve, režisér sci-fi snímku Duna, si dělá naděje na vytvoření trilogie. Nastínil možnost vzniku případné "Třetí části".

Představitelka Wonder Woman promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení

Izraelská herečka a hlavní hrdinka filmu "Wonder Woman," Gal Gadotová, promluvila o zraněních, která utrpěla během natáčení svých filmových projektů.

Disney ukázal první trailer na druhou sérii Lokiho

Disney konečně zveřejnil první (a pořádně napínavý) trailer k očekávané druhé řadě seriálu Loki, která bude podle prvních ukázek plná překvapení a známých tváří.

Film o Peaky Blinders se akcí vyrovná bondovkám, slibuje tvůrce Steven Knight

Fanoušci Peaky Blinders, připravte se na výbušnou lahůdku! Tvůrce seriálu Steven Knight prozradil, že se chystá filmová adaptace populární rodinné kriminální ságy, která by měla konkurovat legendární sérii o Jamesi Bondovi.

Novinky na Netflixu červenec 2023: Sci-fi komedie s Jamiem Foxxem a loučení s Cavillovým Geraltem

I o prázdninách si Netflix s příchodem nového měsíce přichystal novou várku filmů a seriálů. Které stojí v červenci nejvíc za pozornost?

Emily v Paříži 4. série: Datum natáčení se posunulo o 2 měsíce

Chystá se další vzrušující dobrodružství ve městě světel, protože Emily v Paříži se dočká 4. série.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -