- Reklama -

Guntherovy miliony: Bizarní příběh šíleného podvodu kolem nejbohatšího psa světa

Guntherovy miliony je nový dokumentární minisérie společnosti Netflix, o které všichni mluví. Vypráví příběh nejbohatšího psa na světě a bizarní události, které provázely jeho život a majetek. Co všechno je v dokumentu pravda? Odpověď je o něco složitější, než si možná myslíte.

- Reklama -

Seriál o nejbohatším psovi světa začíná vyprávěním příběhu bohatého německého lékaře, který v 80. letech zbohatl na farmaceutickém průmyslu. Své ženě, která byla hraběnkou, a jejich synovi zajistil pohodlný a snadný život. Poté, co jejich syn po boji s depresemi spáchal sebevraždu, se jediným dědicem jejich majetku v hodnotě 400 milionů dolarů stal rodinný pes, německý ovčák jménem Gunther. Hraběnčino impérium ovšem nakonec de facto zůstalo rodinnému příteli Mauriziovi Mianovi, italské celebritě známé svými úzkými vazbami na mafii a družinou oddaných stoupenců.

Za nejbohatším psem stál chytrý podvodník

Guntherovy miliony jsou kronikou posledních třiceti let Mianovy životní dráhy a všech divokých dobrodružství, jichž byl součástí. Vše se odehrává pod bedlivým dohledem Guntherova psího impéria. Příběh je to zajímavý především díky tomu, že Mian skrze Gunthera založil offshorové účty. Koupil Madonnin starý dům a dokonce zahájil sociální experiment s mladými, krásnými a promiskuitními lidmi.

Je celý tenhle dokument podle skutečnosti? Ano i ne. Zčásti jsou Guntherovy miliony založeny na skutečném příběhu, ale jsou také protkány lží a výmysly, píší stránky denofgeek.com. Ve skutečnosti to byla přímo Mianova rodina, kdo vydělal všechny ty peníze na lécích. Mian pak vymyslel příběh o hraběnce, která ale nikdy doopravdy neexistovala. Peníze pak prostřednictvím právníka vložil do svěřeneckého fondu pro psa. Problémem bylo jen to, že bohatý Gunther ve skutešnosti nepatřil žádné hraběnce, ale tehdejší Mianově přítelkyni. Příběh o synovi, který spáchal sebevraždu, je rovněž smyšlený. Mianovi přátelé a kolegové naznačují, že byl projekcí Mauriziových vlastních depresí a sebevražedných myšlenek.

Vysvětlí záhadu peněz 2. série?

Nicméně zatímco okolnosti Guntherova bohatství jsou možná až příliš košatou a upravenou historkou, vše ostatní je pravda. Mian za Guntherovy peníze skutečně koupil Madonnin dům v Miami a založil popovou skupinu „Wild Dog“. Postupem času se skupina změnila, přestala se zabývat tvorbou hudby a více se zaměřila na vytvoření dokonalého člověka. Bohužel věci nešly podle plánu a experiment nabral podivný směr.

Samotný Gunther před desítkami let zemřel. Na jeho místo pak nastoupilo několik dalších Guntherů ze stejné genetické linie, kteří všichni hráli roli nejbohatšího psa na světě. Dokument nevysvětluje, co se nakoenc stalo s Guntherovými miliony. Neodhalí ani to, zda Maurizio Mian a jeho společníci budou čelit obvinění za svůj psí podvod. Diváci tak netrpělivě čekají na případnou druhou sérii, která by nezodpovězené otázky zodpověděla.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Liam Neeson vysvětlil, proč před lety odmítl nabídku na roli Jamese Bonda

Herec Liam Neeson prozradil, že v minulosti přišel o možnost hrát legendárního britského agenta 007 Jamese Bonda. Udělal to kvůli výhrůžkám své ženy Natashy Richardsonové.

V seriálu Koruna se objeví extempore prince Harryho s nacistickou uniformou

Podle zpráv z Británie se v nadcházející sezóně seriálového hitu Koruna objeví skandál s nacistickou uniformou prince Harryho.

Jenna Ortega promluvila o tvůrčích neshodách při natáčení seriálu Wednesday

Jenna Ortega si stěžuje na své zážitky ze zákulisí seriálu Wednesday poté, co nedávno převzala roli výkonné producentky očekávané druhé série.

Vnučka Elvise Presleyho lhala o svém zpěvu kvůli roli v novém seriálu

Riley Keoughová, vnučka Elvise Presleyho, získala roli hlavní postavy v nejnovějším seriálu společnosti Prime Video Daisy Jones and The Six.

Novinky na Netflixu březen 2023: Nové díly seriálu Ty a krimi s Idrisem Elbou

Netflix oznámil březnovou nabídku, které dominují očekávané novinky jako 2. část 4. řady seriálu Ty, nová řada Světla a stínů a film Luther: Pád z nebes.

Stranger Things dostanou prequel: Děj se zaměří na mladého Hoppera

Svět seriálu Stranger Things se rozšíří o nový prequel, tentokrát však nebude na Netflixu. Fanoušci oblíbeného sci-fi seriálu se dočkají divadelního představení s názvem “Stranger Things: The First Shadow", které bude mít premiéru koncem roku 2023 v londýnském divadle Phoenix.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -