- Reklama -

Guntherovy miliony: Bizarní příběh šíleného podvodu kolem nejbohatšího psa světa

Guntherovy miliony je nový dokumentární minisérie společnosti Netflix, o které všichni mluví. Vypráví příběh nejbohatšího psa na světě a bizarní události, které provázely jeho život a majetek. Co všechno je v dokumentu pravda? Odpověď je o něco složitější, než si možná myslíte.

- Reklama -

Seriál o nejbohatším psovi světa začíná vyprávěním příběhu bohatého německého lékaře, který v 80. letech zbohatl na farmaceutickém průmyslu. Své ženě, která byla hraběnkou, a jejich synovi zajistil pohodlný a snadný život. Poté, co jejich syn po boji s depresemi spáchal sebevraždu, se jediným dědicem jejich majetku v hodnotě 400 milionů dolarů stal rodinný pes, německý ovčák jménem Gunther. Hraběnčino impérium ovšem nakonec de facto zůstalo rodinnému příteli Mauriziovi Mianovi, italské celebritě známé svými úzkými vazbami na mafii a družinou oddaných stoupenců.

Za nejbohatším psem stál chytrý podvodník

Guntherovy miliony jsou kronikou posledních třiceti let Mianovy životní dráhy a všech divokých dobrodružství, jichž byl součástí. Vše se odehrává pod bedlivým dohledem Guntherova psího impéria. Příběh je to zajímavý především díky tomu, že Mian skrze Gunthera založil offshorové účty. Koupil Madonnin starý dům a dokonce zahájil sociální experiment s mladými, krásnými a promiskuitními lidmi.

Je celý tenhle dokument podle skutečnosti? Ano i ne. Zčásti jsou Guntherovy miliony založeny na skutečném příběhu, ale jsou také protkány lží a výmysly, píší stránky denofgeek.com. Ve skutečnosti to byla přímo Mianova rodina, kdo vydělal všechny ty peníze na lécích. Mian pak vymyslel příběh o hraběnce, která ale nikdy doopravdy neexistovala. Peníze pak prostřednictvím právníka vložil do svěřeneckého fondu pro psa. Problémem bylo jen to, že bohatý Gunther ve skutešnosti nepatřil žádné hraběnce, ale tehdejší Mianově přítelkyni. Příběh o synovi, který spáchal sebevraždu, je rovněž smyšlený. Mianovi přátelé a kolegové naznačují, že byl projekcí Mauriziových vlastních depresí a sebevražedných myšlenek.

Vysvětlí záhadu peněz 2. série?

Nicméně zatímco okolnosti Guntherova bohatství jsou možná až příliš košatou a upravenou historkou, vše ostatní je pravda. Mian za Guntherovy peníze skutečně koupil Madonnin dům v Miami a založil popovou skupinu „Wild Dog“. Postupem času se skupina změnila, přestala se zabývat tvorbou hudby a více se zaměřila na vytvoření dokonalého člověka. Bohužel věci nešly podle plánu a experiment nabral podivný směr.

- Reklama -

Samotný Gunther před desítkami let zemřel. Na jeho místo pak nastoupilo několik dalších Guntherů ze stejné genetické linie, kteří všichni hráli roli nejbohatšího psa na světě. Dokument nevysvětluje, co se nakoenc stalo s Guntherovými miliony. Neodhalí ani to, zda Maurizio Mian a jeho společníci budou čelit obvinění za svůj psí podvod. Diváci tak netrpělivě čekají na případnou druhou sérii, která by nezodpovězené otázky zodpověděla.

- Reklama -

Něco k tématu

Nejnovější články

Jaké lásky se dočká Eloise Bridgetonová? Některé teorie ji spojují s Lordem Deblingem

Třetí sezóna oblíbeného seriálu Bridgertonovi sleduje především lásku Penelope a Colina, a tak trochu do pozadí ustoupil příběh Eloise Bridgertonové. Přitom pro mnoho fanoušků zůstává její milostný život a to, jak to s ním bude, stále otázkou spekulací.

Dave Bautista byl před rolí Draxe na dně. Musel si půjčovat i na dárky pro děti

Navzdory tomu, že si jako wrestlingový zápasník v organizaci WWE vydělal miliony dolarů, se Dave Bautista ocitl v obrovských finančních obtížích. Než získal svou roli jako Drax ve Strážcích galaxie, byl na tom tak zle, že si musel půjčovat skoro na všechno.

Hvězda hororu Záhada Blair Witch sekla s herectvím a věnuje se čarodějnictví

Horor Záhada Blair Witch způsobil v roce 1999 slušný povyk. Snímek s minimálním rozpočtem se stal celosvětovým hitem a přivedl do centra dění herečku jménem Heather Donahue, která spolu s kolegy Joshua Leonardem a Michaelem Williamsem hrála ve filmu pod svým skutečným jménem. Tohohle rozhodnutí následně začala Heather Donahue, dnes známá jako Rei Hance, velmi litovat.

Bill Murray při natáčení svého nejslavnějšího filmu najal neslyšící asistentku, aby naštval režiséra

Bill Murray, komediální génius a hvězda kultovního filmu "Na hromnice o den více", si během natáčení tohoto slavného snímku našel velmi nekonvenční způsob, jak naštvat režiséra Harolda Ramise.

Brad Pitt objasnil situaci kolem „neplánovaného polibku“ s Margot Robbie

Brad Pitt se nedávno nečekaně dostal do středu pozornosti kvůli svému vášnivému polibku s Margot Robbie. Neplánovaná pusa z filmového Babylonu totiž vyvolala mnohé otázky a komentáře.

Eddie Murphy nečekaně upřímně přiznal, co pro něj znamenají kruté kritiky jeho filmů

S více než padesáti filmy v jeho repertoáru, kariérou trvající desetiletí a řadou ocenění na svém kontě, Eddie Murphy patří k nejvýznamnějším hercům své generace. A také nejkritizovanějším… Nedávno přiznal, jaký má ke kritice svých filmů postoj.
- Reklama -

Oblíbené články

- Reklama -